Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ekebyloppet Sunne
2019-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 45
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:11:48.430740
80.8p
2
H 18
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
1:14:05.444450
+2:17.13610
78.3p
3
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
1:14:56.449560
+3:08.18720
77.4p
4
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
1:15:59.455880
+4:11.25040
76.3p
5
H 18
Kasper Olsen
Grava SK
1:16:05.456430
+4:16.25590
76.2p
6
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:16:12.457150
+4:24.26310
76.1p
7
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
1:19:27.476600
+7:38.45760
73.0p
8
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:20:18.481730
+8:29.50890
72.2p
9
H 21
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:20:43.484260
+8:55.53420
71.8p
10
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:24:53.509230
+13:04.78390
68.3p
11
H 18
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
1:27:47.526600
+15:58.95760
66.1p
12
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
1:29:04.534390
+17:16.103550
65.1p
13
H 18
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:59.8639800
13
H 55
Kent Andersson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Carina Lagerföf
Malungs Skid och Friidrotts.
1
H 21 Motion
Simon Carle
Sunne SLF
3
H 21 Motion
Anders Nilsson
SK Bore
4
H 21 Motion
Mats Fredriksson
Malungs Skid och Friidrotts.
5
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
44:40.267930
63.6p
6
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
45:04.270350
63.0p
7
D 35
Linda Bengtsson
SK Bore
45:17.271610
62.8p
8
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
45:29.272820
62.5p
9
D 18
Thea Braneby
Sunne SLF
50:28.302740
56.3p
10
D 18
Stina Gustafsson
Garphyttans IF
58:31.351090
48.6p
11
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
17:35.105480
2
H 16
Hjalmar Berg
Sunne SLF
17:41.106050
+5.470
3
H 16
Filip Strand
Sunne SLF
17:46.106550
+10.970
4
H 16
Erik Bryne
Sunne SLF
17:54.107310
+18.1730
5
H 16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18:11.109070
+35.3490
6
H 16
Måns Olsen
Grava SK
18:30.110900
+54.5320
7
H 16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
19:20.115970
+1:44.10390
8
H 16
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
19:34.117300
+1:58.11720
9
H 16
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
19:40.117930
+2:04.12350
10
H 16
Axel Erixson
Grava SK
19:47.118630
+2:11.13050
11
H 16
Filip Sundin
Grava SK
20:34.123320
+2:58.17740
12
D 16
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
20:53.125270
+3:17.19690
13
H 16
Lukas Jonsson
Årjängs IF
20:54.125380
+3:19.19800
14
H 16
Christian Eriksson
Årjängs IF
20:55.125430
+3:19.19850
15
D 16
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
21:10.126960
+3:34.21380
16
D 16
Ellen Hedeberg
SK Bore
22:20.133900
+4:44.28320
17
D 16
Astrid Kolberg
Sunne SLF
22:28.134780
+4:53.29200
18
D 16
Ellen Karlsson
Årjängs IF
23:36.141540
+6:00.35960
19
D 16
Frida Lundgren
Filipstads SF
23:37.141630
+6:01.36050
20
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
24:09.144860
+6:33.39280
21
D 16
Kajsa Sköld
Filipstads SF
24:51.149010
+7:15.43430
22
D 16
Anja Stolpe
Filipstads SF
25:21.152090
+7:46.46510
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
10:19.61870
2
H 14
Albin Larsson
Filipstads SF
10:21.62010
+1.40
3
H 14
Casper Eriksson
Årjängs IF
10:31.63080
+12.1110
4
H 14
Hugo Ekström
Grava SK
10:42.64120
+22.2150
5
H 14
Oliver Hedberg
Sunne SLF
10:45.64430
+25.2460
6
H 14
Gustav Eriksson
SK Bore
10:52.65170
+33.3200
7
D 14
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
10:57.65630
+37.3660
8
H 14
Filip Eriksson
SK Bore
11:18.67700
+58.5730
9
D 14
Maja Hörnström
Grava SK
11:25.68490
+1:06.6520
10
H 14
Emil Larsson
Filipstads SF
11:33.69240
+1:13.7270
11
H 14
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
11:40.69940
+1:20.7970
12
D 14
Elin Bygg
Malungs IF
11:44.70360
+1:24.8390
13
H 12
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
11:46.70560
+1:26.8590
14
H 12
Petter Karlsson
Arvika IS
11:47.70630
+1:27.8660
15
D 14
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
11:51.71010
+1:31.9040
16
D 14
Hannah Hedström
Grava SK
11:52.71150
+1:32.9180
17
D 12
Juni Rudström
Grava SK
11:57.71640
+1:37.9670
18
D 14
Vera Värmsjö
SK Bore
12:04.72350
+1:44.10380
19
D 14
Amanda Frid
Filipstads SF
12:13.73230
+1:53.11260
20
H 12
Olle Fischer
Hagfors SF
12:19.73890
+2:00.11920
21
D 12
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
12:20.73910
+2:00.11940
22
H 12
Joel Nilsson
Östmarks IF
12:21.74080
+2:02.12110
23
H 12
Zeb Nykvist
Sunne SLF
12:36.75590
+2:17.13620
24
H 14
William Persson
Brandsbols SK
12:37.75600
+2:17.13630
25
D 12
Mercedes Melbye
Årjängs IF
12:43.76210
+2:23.14240
26
D 14
Anna Fällgren
Arvika IS
12:56.77580
+2:37.15610
27
H 14
Vigo Johansson
Grava SK
13:03.78200
+2:43.16230
28
D 14
Irma Jäger
Hagfors SF
13:04.78370
+2:45.16400
29
D 12
Linnéa Schullström
Gillberga SK
13:04.78390
+2:45.16420
30
D 12
Tilda Persson
Brandsbols SK
13:14.79330
+2:54.17360
31
H 12
Sixten Olsson
Stavnäs IK
13:14.79360
+2:54.17390
32
D 14
Emeli Behr
Garphyttans IF
13:23.80260
+3:03.18290
33
D 12
Maiken Blom
Östmarks IF
13:26.80510
+3:06.18540
34
D 14
Saga Värmsjö
SK Bore
13:33.81230
+3:13.19260
35
H 12
Olle Johansson
Grava SK
13:38.81740
+3:18.19770
35
D 12
Elsa Hedin
Brandsbols SK
13:38.81740
+3:18.19770
37
D 12
Sophie Westberg
SK Bore
14:04.84370
+3:45.22400
38
D 14
Amanda Kjellgren
Grava SK
14:32.87140
+4:12.25170
39
H 12
Erik Nilsson
Sunne SLF
15:09.90830
+4:49.28860
40
H 12
Albin Kallström
Sunne SLF
15:09.90890
+4:50.28920
41
D 12
Elin Bergkvist
Hagfors SF
15:33.93230
+5:13.31260
42
D 12
Alma Schullström
Gillberga SK
15:36.93550
+5:16.31580
43
D 12
Kajsa Eriksson
Malungs IF
16:07.96600
+5:47.34630
44
D 12
Julie Schagerström
Sunne SLF
16:46.100590
+6:27.38620
45
D 12
Nora Lundström
Sunne SLF
23:50.142900
+13:30.80930
46
D 12
Cornelia Carling
Sunne SLF
23:52.143120
+13:32.81150
47
H 12
Dante Welin
Hagfors SF
23:59:58.8639700
48
H 14
Samuel Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
48
D 14
Ellen Berg
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Edvin Håkansson
Sunne SLF
5:31.33070
2
H 10
Noel Alsin
Åmåls OK
5:58.35790
+27.2620
3
H 10
Emil Thorpman
Åmåls OK
6:15.37440
+43.4270
4
H 10
Klas Eriksson
Sunne SLF
6:48.40750
+1:16.7580
5
H 10
Liam Hedström
Östmarks IF
7:04.42370
+1:33.9200
6
D 10
Stina Karlsson
Arvika IS
7:10.42990
+1:39.9820
7
D 10
Natalie Norén
Malungs IF
7:18.43750
+1:46.10580
8
D 10
Alice Bygg
Malungs IF
7:21.44050
+1:49.10880
9
H 10
Frans Carlsson
Arvika IS
7:28.44730
+1:56.11560
10
D 10
Elvira Persson
Brandsbols SK
7:29.44820
+1:57.11650
11
D 10
Meja Hedin
Brandsbols SK
7:31.45040
+1:59.11870
12
D 10
Elmira Eriksson
Östmarks IF
7:38.45730
+2:06.12560
13
H 10
Anton Stenmark
Brandsbols SK
7:39.45820
+2:07.12650
14
H 10
Joel Wilhelmsson
Filipstads SF
7:53.47270
+2:22.14100
15
D 10
Maja Syversen
SK Bore
7:56.47540
+2:24.14370
16
D 10
Elvira Lundberg
Sunne SLF
8:15.49470
+2:44.16300
17
H 10
Melwin Sotkajærvi Langholz
Brandsbols SK
8:22.50150
+2:50.16980
18
D 10
Julia Fryklund
SK Bore
8:31.51050
+2:59.17880
19
D 10
Lilly Schagerström
Sunne SLF
8:43.52210
+3:11.19040
20
D 10
Trulsa Lech
SK Bore
9:29.56860
+3:57.23690
21
H 10
Hjalmar Skoog
Sunne SLF
14:04.84340
+8:32.51170
0.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 8
Viktor Andersson
Sunne SLF
1
H 8
Jakob Emanuelsson
Grava SK
1
H 8
Vincent Eriksson
Östmarks IF
1
H 8
Theodor Frykestam
Sunne SLF
1
H 8
Gustav Gerdt
Stavnäs IK
1
H 8
Erik Hörnström
Grava SK
1
H 8
Lucas Lagerlöf
Malungs Skid och Friidrotts.
1
H 8
Lukas Norén
Malungs IF
1
H 8
Noah Olsson
Brandsbols SK
1
H 8
Casper Wallén
Sunne SLF
1
D 8
Silje Blom
Östmarks IF
1
D 8
Anna Nilsson
Sunne SLF
1
D 8
Olle Olsson
SK Bore
0.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 6
Loui Alsin
Åmåls OK
1
H 6
Felix "Bobbo" Carling
Sunne SLF
1
H 6
Elias Lagerlöf
Malungs Skid och Friidrotts.
1
H 6
Egon Olsson
SK Bore
1
H 6
John Olsson
Brandsbols SK
1
H 6
Thor Olsson
Brandsbols SK
1
H 6
Wilmer Olsson
Brandsbols SK
1
D 6
Alicia Carle
Sunne SLF
1
D 6
Maja Carlsson
Arvika IS
1
D 6
Amanda Schullström
Gillberga SK
1
D 6
Ellen Syversen
SK Bore
1
D 6
Elin Wallén
Sunne SLF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)