20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Gustav Karlsson | Sundbybergs IK | 1:14:05.444450 | | 78.3p |
2 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 1:14:56.449560 | +51.5010 | 77.4p |
3 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 1:15:59.455880 | +1:54.11330 | 76.3p |
4 | Kasper Olsen | Grava SK | 1:16:05.456430 | +1:59.11880 | 76.2p |
5 | Mattias Törnqvist | Garphyttans IF | 1:20:18.481730 | +6:12.37180 | 72.2p |
6 | Hugo Enetjärn | Hällbybrunns IF | 1:27:47.526600 | +13:41.82050 | 66.1p |
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:59.8639800 | | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Thomas Fällgren | Arvika IS | 1:16:12.457150 | | 76.1p |
2 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:19:27.476600 | +3:14.19350 | 73.0p |
3 | Edwin Franzen | IFK Mora SK | 1:24:53.509230 | +8:40.51980 | 68.3p |
4 | Andreas Albinsson | SK Bore | 1:29:04.534390 | +12:52.77140 | 65.1p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Rickard Ericsson | Garphyttans IF | 1:20:43.484260 | | 71.8p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Magnus Hedlund | Granbergsdals IF | 1:11:48.430740 | | 80.8p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
- | Kent Andersson | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Amanda Hedström | IK Fryken | 44:40.267930 | | 63.6p |
2 | Linnea Sjödin | Rembo IK | 45:04.270350 | +24.2320 | 63.0p |
3 | Thea Braneby | Sunne SLF | 50:28.302740 | +5:48.34710 | 56.3p |
4 | Stina Gustafsson | Garphyttans IF | 58:31.351090 | +13:51.83060 | 48.6p |
- | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 23:59:59.8639800 | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Karin Pettersson | IFK Mora SK | 45:29.272820 | | 62.5p |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Linda Bengtsson | SK Bore | 45:17.271610 | | 62.8p |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 20:53.125270 | | |
2 | Elin Törnqvist | Garphyttans IF | 21:10.126960 | +16.1590 | |
3 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 22:20.133900 | +1:26.8530 | |
4 | Astrid Kolberg | Sunne SLF | 22:28.134780 | +1:35.9410 | |
5 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 23:36.141540 | +2:42.16170 | |
6 | Frida Lundgren | Filipstads SF | 23:37.141630 | +2:43.16260 | |
7 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 24:09.144860 | +3:15.19490 | |
8 | Kajsa Sköld | Filipstads SF | 24:51.149010 | +3:57.23640 | |
9 | Anja Stolpe | Filipstads SF | 25:21.152090 | +4:28.26720 | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Ludvig Berg | Granbergsdals IF | 17:35.105480 | | |
2 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 17:41.106050 | +5.470 | |
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 17:46.106550 | +10.970 | |
4 | Erik Bryne | Sunne SLF | 17:54.107310 | +18.1730 | |
5 | Simon Nilsson | Granbergsdals IF | 18:11.109070 | +35.3490 | |
6 | Måns Olsen | Grava SK | 18:30.110900 | +54.5320 | |
7 | Albin Källiden | Granbergsdals IF | 19:20.115970 | +1:44.10390 | |
8 | Elias Hedlund | Granbergsdals IF | 19:34.117300 | +1:58.11720 | |
9 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 19:40.117930 | +2:04.12350 | |
10 | Axel Erixson | Grava SK | 19:47.118630 | +2:11.13050 | |
11 | Filip Sundin | Grava SK | 20:34.123320 | +2:58.17740 | |
12 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 20:54.125380 | +3:19.19800 | |
13 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 20:55.125430 | +3:19.19850 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Juni Rudström | Grava SK | 11:57.71640 | | |
2 | Silje Abrahamsen | Filipstads SF | 12:20.73910 | +22.2170 | |
3 | Mercedes Melbye | Årjängs IF | 12:43.76210 | +45.4470 | |
4 | Linnéa Schullström | Gillberga SK | 13:04.78390 | +1:07.6650 | |
5 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 13:14.79330 | +1:16.7590 | |
6 | Maiken Blom | Östmarks IF | 13:26.80510 | +1:28.8770 | |
7 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 13:38.81740 | +1:41.10000 | |
8 | Sophie Westberg | SK Bore | 14:04.84370 | +2:07.12630 | |
9 | Elin Bergkvist | Hagfors SF | 15:33.93230 | +3:35.21490 | |
10 | Alma Schullström | Gillberga SK | 15:36.93550 | +3:39.21810 | |
11 | Kajsa Eriksson | Malungs IF | 16:07.96600 | +4:09.24860 | |
12 | Julie Schagerström | Sunne SLF | 16:46.100590 | +4:49.28850 | |
13 | Nora Lundström | Sunne SLF | 23:50.142900 | +11:52.71160 | |
14 | Cornelia Carling | Sunne SLF | 23:52.143120 | +11:54.71380 | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Ida Bervenstål | Granbergsdals IF | 10:57.65630 | | |
2 | Maja Hörnström | Grava SK | 11:25.68490 | +28.2760 | |
3 | Elin Bygg | Malungs IF | 11:44.70360 | +47.4630 | |
4 | Nelly Mårtensson | Garphyttans IF | 11:51.71010 | +53.5280 | |
5 | Hannah Hedström | Grava SK | 11:52.71150 | +55.5420 | |
6 | Vera Värmsjö | SK Bore | 12:04.72350 | +1:07.6620 | |
7 | Amanda Frid | Filipstads SF | 12:13.73230 | +1:16.7500 | |
8 | Anna Fällgren | Arvika IS | 12:56.77580 | +1:59.11850 | |
9 | Irma Jäger | Hagfors SF | 13:04.78370 | +2:07.12640 | |
10 | Emeli Behr | Garphyttans IF | 13:23.80260 | +2:26.14530 | |
11 | Saga Värmsjö | SK Bore | 13:33.81230 | +2:36.15500 | |
12 | Amanda Kjellgren | Grava SK | 14:32.87140 | +3:35.21410 | |
- | Ellen Berg | Granbergsdals IF | 23:59:59.8639800 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 11:46.70560 | | |
2 | Petter Karlsson | Arvika IS | 11:47.70630 | +0 | |
3 | Olle Fischer | Hagfors SF | 12:19.73890 | +33.3230 | |
4 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 12:21.74080 | +35.3420 | |
5 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | 12:36.75590 | +50.4930 | |
6 | Sixten Olsson | Stavnäs IK | 13:14.79360 | +1:28.8700 | |
7 | Olle Johansson | Grava SK | 13:38.81740 | +1:51.11080 | |
8 | Erik Nilsson | Sunne SLF | 15:09.90830 | +3:22.20170 | |
9 | Albin Kallström | Sunne SLF | 15:09.90890 | +3:23.20230 | |
- | Dante Welin | Hagfors SF | 23:59:58.8639700 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Melvin Törshagen | Granbergsdals IF | 10:19.61870 | | |
2 | Albin Larsson | Filipstads SF | 10:21.62010 | +1.40 | |
3 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 10:31.63080 | +12.1110 | |
4 | Hugo Ekström | Grava SK | 10:42.64120 | +22.2150 | |
5 | Oliver Hedberg | Sunne SLF | 10:45.64430 | +25.2460 | |
6 | Gustav Eriksson | SK Bore | 10:52.65170 | +33.3200 | |
7 | Filip Eriksson | SK Bore | 11:18.67700 | +58.5730 | |
8 | Emil Larsson | Filipstads SF | 11:33.69240 | +1:13.7270 | |
9 | Hjalmar Wilhelmsson | Filipstads SF | 11:40.69940 | +1:20.7970 | |
10 | William Persson | Brandsbols SK | 12:37.75600 | +2:17.13630 | |
11 | Vigo Johansson | Grava SK | 13:03.78200 | +2:43.16230 | |
- | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 23:59:59.8639800 | | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Stina Karlsson | Arvika IS | 7:10.42990 | | |
2 | Natalie Norén | Malungs IF | 7:18.43750 | +7.660 | |
3 | Alice Bygg | Malungs IF | 7:21.44050 | +10.960 | |
4 | Elvira Persson | Brandsbols SK | 7:29.44820 | +18.1730 | |
5 | Meja Hedin | Brandsbols SK | 7:31.45040 | +20.1950 | |
6 | Elmira Eriksson | Östmarks IF | 7:38.45730 | +27.2640 | |
7 | Maja Syversen | SK Bore | 7:56.47540 | +45.4450 | |
8 | Elvira Lundberg | Sunne SLF | 8:15.49470 | +1:04.6380 | |
9 | Julia Fryklund | SK Bore | 8:31.51050 | +1:20.7960 | |
10 | Lilly Schagerström | Sunne SLF | 8:43.52210 | +1:32.9120 | |
11 | Trulsa Lech | SK Bore | 9:29.56860 | +2:18.13770 | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Edvin Håkansson | Sunne SLF | 5:31.33070 | | |
2 | Noel Alsin | Åmåls OK | 5:58.35790 | +27.2620 | |
3 | Emil Thorpman | Åmåls OK | 6:15.37440 | +43.4270 | |
4 | Klas Eriksson | Sunne SLF | 6:48.40750 | +1:16.7580 | |
5 | Liam Hedström | Östmarks IF | 7:04.42370 | +1:33.9200 | |
6 | Frans Carlsson | Arvika IS | 7:28.44730 | +1:56.11560 | |
7 | Anton Stenmark | Brandsbols SK | 7:39.45820 | +2:07.12650 | |
8 | Joel Wilhelmsson | Filipstads SF | 7:53.47270 | +2:22.14100 | |
9 | Melwin Sotkajærvi Langholz | Brandsbols SK | 8:22.50150 | +2:50.16980 | |
10 | Hjalmar Skoog | Sunne SLF | 14:04.84340 | +8:32.51170 | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Silje Blom | Östmarks IF | | | |
- | Anna Nilsson | Sunne SLF | | | |
- | Olle Olsson | SK Bore | | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Viktor Andersson | Sunne SLF | | | |
- | Jakob Emanuelsson | Grava SK | | | |
- | Vincent Eriksson | Östmarks IF | | | |
- | Theodor Frykestam | Sunne SLF | | | |
- | Gustav Gerdt | Stavnäs IK | | | |
- | Erik Hörnström | Grava SK | | | |
- | Lucas Lagerlöf | Malungs Skid och Friidrotts. | | | |
- | Lukas Norén | Malungs IF | | | |
- | Noah Olsson | Brandsbols SK | | | |
- | Casper Wallén | Sunne SLF | | | |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Alicia Carle | Sunne SLF | | | |
- | Maja Carlsson | Arvika IS | | | |
- | Amanda Schullström | Gillberga SK | | | |
- | Ellen Syversen | SK Bore | | | |
- | Elin Wallén | Sunne SLF | | | |
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
- | Loui Alsin | Åmåls OK | | | |
- | Felix "Bobbo" Carling | Sunne SLF | | | |
- | Elias Lagerlöf | Malungs Skid och Friidrotts. | | | |
- | Egon Olsson | SK Bore | | | |
- | John Olsson | Brandsbols SK | | | |
- | Thor Olsson | Brandsbols SK | | | |
- | Wilmer Olsson | Brandsbols SK | | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Carina Lagerföf | Malungs Skid och Friidrotts. | | | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Simon Carle | Sunne SLF | | | |
2 | Anders Nilsson | SK Bore | | | |
3 | Mats Fredriksson | Malungs Skid och Friidrotts. | | | |