Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smålandstrippeln kortdistans
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.31km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
5:41.34030
2
H 16
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
5:51.35090
+10.960
3
H 14
Noah Petersson
Nybro Ski
5:56.35540
+15.1410
4
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
6:13.37200
+31.3070
5
D 16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
6:13.37230
+32.3100
6
H 14
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
6:16.37580
+35.3450
7
H 14
Anton Weber
Borås GIF
6:23.38270
+42.4140
8
H 14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
6:23.38280
+42.4150
9
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
6:30.38960
+49.4830
10
D 16
Tilda Rosander
SOK Aneby
6:39.39860
+58.5730
11
D 14
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
6:41.40060
+1:00.5930
12
D 16
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
6:45.40430
+1:04.6300
13
H 14
Ceasar Funke
Landsbro IF SK
6:48.40700
+1:06.6570
14
H 14
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
6:57.41610
+1:15.7480
15
D 16
Felicia Fyhr
SOK Aneby
7:00.41930
+1:19.7800
16
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
7:08.42710
+1:26.8580
17
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
7:12.43160
+1:31.9030
18
H 14
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
7:23.44250
+1:42.10120
19
D 16
Emma Rindstig
SOK Viljan
7:24.44390
+1:43.10260
20
H 14
Edvin Wiberg
Landsbro IF SK
7:33.45220
+1:51.11090
21
H 16
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
7:34.45310
+1:52.11180
22
D 14
Ida Hellquist
Nässjö SF
7:36.45560
+1:55.11430
23
H 14
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
7:39.45850
+1:58.11720
24
H 14
Olle Petersén
Landsbro IF SK
7:44.46380
+2:03.12250
25
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
7:48.46710
+2:06.12580
26
D 14
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
7:49.46830
+2:08.12700
27
D 14
Telina Tiare
Nässjö SF
8:02.48100
+2:20.13970
28
D 14
Isabella Ottosson
Nässjö SF
8:07.48690
+2:26.14560
29
H 14
Einar Austli
Annebergs GIF
8:13.49200
+2:31.15070
30
D 14
Alma Bülow
SOK Aneby
8:16.49500
+2:34.15370
31
H 14
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
8:22.50110
+2:40.15980
32
H 14
Wilhelm Karmetun
Landsbro IF SK
8:32.51170
+2:51.17040
33
D 14
Ellen Adolfsson
Nässjö SF
9:08.54770
+3:27.20640
34
H 16
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:20.25900
2
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
4:38.27700
+18.1700
3
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
4:38.27780
+18.1780
4
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
4:45.28430
+25.2430
5
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
4:51.29010
+31.3010
6
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
5:01.30020
+41.4020
7
H 12
Melvin Fabisch
Nässjö SF
5:01.30040
+41.4040
8
H 12
Viktor Fabisch
Nässjö SF
5:05.30480
+45.4480
9
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
5:06.30580
+46.4580
10
H 12
Isak Hertz
IF Hallby SOK
5:07.30660
+47.4660
11
D 12
Meja Funke
Landsbro IF SK
5:13.31240
+53.5240
12
D 12
Nova Pettersson
Landsbro IF SK
5:23.32260
+1:03.6260
13
H 12
Noah Grahn
Landsbro IF SK
5:23.32280
+1:03.6280
14
H 12
Melker Svensson
Landsbro IF SK
5:31.33040
+1:11.7040
15
H 12
Linus Fritz
Nässjö SF
5:54.35390
+1:34.9390
16
H 12
Carl Lind
Landsbro IF SK
5:58.35780
+1:38.9780
17
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
6:00.35990
+1:40.9990
18
H 12
Malte Lax
Nässjö SF
6:04.36320
+1:44.10320
19
H 12
Linus Fridell
Nässjö SF
6:05.36420
+1:45.10420
20
D 12
Signe Fransson
SOK Aneby
6:10.36990
+1:50.10990
21
H 12
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
6:25.38460
+2:05.12460
22
H 12
Noah Almgren
Landsbro IF SK
6:59.41890
+2:39.15890
23
D 12
Ella Engborg
Eksjö SOK
7:09.42810
+2:49.16810
24
D 12
Linn Hallgren
SOK Aneby
7:16.43560
+2:56.17560
25
D 12
Linn Fransson
Landsbro IF SK
10:16.61540
+5:56.35540
26
D 12
Isabella Stenberg
SOK Aneby
23:59:59.8639800
26
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Filip Weber
Borås GIF
2:54.17390
2
H 10
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
2:55.17440
+0
3
H 10
Emil Petersson
Landsbro IF SK
3:01.18060
+6.570
4
H 10
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
3:02.18170
+7.680
5
H 10
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
3:09.18890
+15.1400
6
H 10
Hilmer Andersson
SOK Aneby
3:16.19570
+21.2080
7
D 10
Ebba Lind
Landsbro IF SK
3:17.19680
+22.2190
8
H 10
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
3:22.20180
+27.2690
9
D 10
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
3:38.21710
+43.4220
10
D 10
Ebba Hellquist
Nässjö SF
3:41.22010
+46.4520
11
H 10
Arvid Rosander
SOK Aneby
3:50.22970
+55.5480
12
H 10
Oscar Grändemark
Nässjö SF
3:58.23760
+1:03.6270
13
D 10
Piali Hedin
Eksjö SOK
4:01.24030
+1:06.6540
14
D 10
Thyra Grennborg
Landsbro IF SK
4:10.24960
+1:15.7470
15
H 10
Elias Skillermark
Eksjö SOK
4:33.27260
+1:38.9770
16
D 10
Amanda Fyhr
SOK Aneby
4:35.27430
+1:40.9940
17
D 10
Meja Fransson
Landsbro IF SK
4:40.27970
+1:45.10480
18
H 10
Fabian Johansson
SOK Aneby
5:27.32680
+2:32.15190
19
D 10
Estrid Björk Austli
Annebergs GIF
5:29.32830
+2:34.15340
20
H 10
Milton Rinaldo
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)