Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Linnévasan Skicross
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.55km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:53.11200
1
H 20
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:53.11200
3
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:57.11600
+4.300
4
H 16
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:00.11900
+7.600
5
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
2:01.12000
+8.700
6
H 16
Gabriel Norder
IF Rigor
2:02.12100
+9.800
7
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:03.12200
+10.900
7
H 16
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:03.12200
+10.900
9
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:04.12300
+11.1000
10
H 16
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:05.12400
+12.1100
11
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:06.12500
+13.1200
12
H 16
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:09.12800
+16.1500
13
H 14
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:10.12900
+17.1600
13
H 20
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
2:10.12900
+17.1600
15
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+18.1700
16
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:19.13800
+26.2500
17
D 16
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:20.13900
+27.2600
18
D 16
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:23.14200
+30.2900
19
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
2:24.14300
+31.3000
20
H 14
Lucas Mårts
IK Stern
2:25.14400
+32.3100
21
H 14
Melvin Brandt
Borås SK
2:26.14500
+33.3200
21
D 16
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:26.14500
+33.3200
23
H 14
Albin Sundström
Hestra IF
2:27.14600
+34.3300
23
D 14
Ester Selander
Grönahögs IK
2:27.14600
+34.3300
23
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
2:27.14600
+34.3300
26
D 14
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
2:28.14700
+35.3400
27
D 14
Emelie Persson
Borås SK
2:30.14900
+37.3600
28
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
2:31.15000
+38.3700
29
D 14
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:34.15300
+41.4000
30
D 14
Alva Bengtsson
Tranemo IF
2:35.15400
+42.4100
31
D 14
Julie Sylvan
Borås SK
2:43.16200
+50.4900
32
D 14
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
2:45.16400
+52.5100
33
D 14
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:46.16500
+53.5200
34
D 14
Alice Mohr
Borås SK
2:48.16700
+55.5400
35
H 14
Sidor Nordling
IK Stern
3:11.19000
+1:18.7700
36
H 14
Adam Sjöberg
Hestra IF
23:59:58.8639700
36
H 14
Hugo Leskinen
Hestra IF
23:59:58.8639700
36
D 14
Beata Hell
Hestra IF
23:59:58.8639700
39
H 14
Filip Jöreteg
Hestra IF
23:59:59.8639800
39
H 14
Cian Martimo
Hestra IF
23:59:59.8639800
39
D 14
Towa Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
39
D 14
SOL Svensson
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
39
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
39
H 16
Axel Broms
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
39
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
39
D 16
Amanda Lind
Hestra IF
23:59:59.8639800
39
D 16
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
39
D 16
Ida Abrahamson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
39
D 16
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
39
D 16
Maja Inghammar
Hestra IF
23:59:59.8639800
39
H 21
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
39
H 21
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
39
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
39
H 20
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
39
H 20
Isac Karlsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
39
H 20
John Gustavsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
39
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
39
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
39
H 40
Robert Gotting
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
39
H 21 Motion
Tobias Edenvik
Borås GIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
1:19.7800
2
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:22.8100
+3.200
3
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
1:23.8200
+4.300
4
H 12
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
1:24.8300
+5.400
5
H 12
Erik Pihl
Borås SK
1:27.8600
+8.700
6
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:30.8900
+11.1000
7
H 12
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
1:32.9100
+13.1200
7
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
1:32.9100
+13.1200
9
H 10
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
1:33.9200
+14.1300
9
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
1:33.9200
+14.1300
11
H 10
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
1:35.9400
+16.1500
11
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
1:35.9400
+16.1500
11
D 12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
1:35.9400
+16.1500
14
H 12
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
1:36.9500
+17.1600
15
D 12
Ella Mårtensson
Borås SK
1:37.9600
+18.1700
16
H 10
Albin Mårts
IK Stern
1:38.9700
+19.1800
17
H 10
Oscar Wall
Borås SK
1:39.9800
+20.1900
18
H 10
Wille Sylvan
Borås SK
1:40.9900
+21.2000
18
H 12
Melker Sundström
Hestra IF
1:40.9900
+21.2000
20
H 10
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
1:42.10100
+23.2200
20
H 12
Otis Richardsson
Borås GIF
1:42.10100
+23.2200
20
D 12
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
1:42.10100
+23.2200
23
H 10
Filip Fredriksson
Hestra IF
1:43.10200
+24.2300
24
H 10
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
1:46.10500
+27.2600
24
H 12
Oliver Larsson
Borås SK
1:46.10500
+27.2600
26
D 12
Clara Widell
Borås SK
1:49.10800
+30.2900
27
H 10
Viggo Eriksson
Borås SK
1:50.10900
+31.3000
27
D 10
Ellen Mohr
Borås SK
1:50.10900
+31.3000
29
H 10
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
1:51.11000
+32.3100
30
D 12
Irma Brandt
Borås SK
1:52.11100
+33.3200
31
H 10
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
1:56.11500
+37.3600
32
D 12
Klara Sjögren
Hestra IF
1:58.11700
+39.3800
33
H 10
William Jullander
Borås SK
1:59.11800
+40.3900
34
D 10
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
+45.4400
35
H 12
Hampus Bengtsson
Hestra IF
2:08.12700
+49.4800
36
D 10
Selma Müllerström
Borås SK
2:16.13500
+57.5600
37
H 10
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
2:17.13600
+58.5700
37
D 10
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:17.13600
+58.5700
39
H 10
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
2:23.14200
+1:04.6300
40
H 12
Joar Blomqvist
Hestra IF
2:25.14400
+1:06.6500
41
H 10
Einar Kallenius
Borås SK
3:01.18000
+1:42.10100
42
H 10
Gustav Biswanger
Borås SK
3:02.18100
+1:43.10200
43
H 10
Konrad Olausson
Hestra IF
3:05.18400
+1:46.10500
44
H 10
Erik Grahm
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
H 10
Anton Utter
Borås SK
23:59:59.8639800
44
H 10
Alexander Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
44
H 10
Jonathan Edenvik
Borås GIF
23:59:59.8639800
44
H 10
Nils Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
44
H 10
Fabian Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
44
H 10
Melvin Wingertz
Borås SK
23:59:59.8639800
44
H 10
Ludvig Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
44
D 10
Elvira Sternlund Gorin
Borås SK
23:59:59.8639800
44
D 10
Nike Bergstrand
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
D 10
Lisa Inghammar
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
D 10
Elsa Widell
Borås SK
23:59:59.8639800
44
H 12
Emil Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
44
H 12
Bastian Martimo
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
H 12
Simon Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
44
H 12
Frans Larsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
H 12
Oliver Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
44
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
44
D 12
Andrea Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
44
D 12
Elsa Sundberg
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
D 12
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
44
D 6
Alice Gerhardsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
H 8
Sebaztian Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
44
D 8
Edith Bengtsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
44
D 8
Melina Hoppe
Hestra IF
23:59:59.8639800