Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Linnévasan
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
14.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
38:50.232900
85.2p
2
H 21
Robert Malmgren
Hestra IF
39:28.236700
+38.3700
83.6p
3
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
39:31.237000
+41.4000
83.4p
4
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
39:37.237600
+47.4600
83.2p
5
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
40:05.240400
+1:15.7400
82.1p
6
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
40:10.240900
+1:20.7900
81.9p
7
H 21
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
40:52.245100
+2:02.12100
80.2p
8
H 21
Henrik Litzell
Hestra IF
41:51.251000
+3:01.18000
78.0p
9
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
41:58.251700
+3:08.18700
77.8p
10
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
41:59.251800
+3:09.18800
77.8p
11
H 21
Jakob Böhm
IK Ymer
42:03.252200
+3:13.19200
77.6p
12
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
42:12.253100
+3:22.20100
77.3p
13
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
42:46.256500
+3:56.23500
76.1p
14
H 21
Magnus Sjöbjer
Hestra IF
42:53.257200
+4:03.24200
75.9p
15
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
43:01.258000
+4:11.25000
75.6p
16
H 20
Linus Rydin
Tranemo IF
43:09.258800
+4:19.25800
75.3p
17
H 21
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
43:12.259100
+4:22.26100
75.2p
18
H 21
Petter Persson
Borås SK
43:58.263700
+5:08.30700
73.7p
19
H 20
Erik Fransson
Borås SK
44:18.265700
+5:28.32700
73.1p
20
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
44:21.266000
+5:31.33000
73.0p
21
H 20
Erik Backlund
Äspereds IF
45:17.271600
+6:27.38600
71.3p
22
H 20
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
45:32.273100
+6:42.40100
70.8p
23
H 40
Joakim Carlsson
IK Stern
45:39.273800
+6:49.40800
70.6p
24
H 40
David Ranfalk
IK Stern
46:02.276100
+7:12.43100
69.9p
25
H 20
Oskar Lundberg
Borås SK
46:12.277100
+7:22.44100
69.6p
26
H 20
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
46:35.279400
+7:45.46400
69.0p
27
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
46:58.281700
+8:08.48700
68.3p
28
H 20
John Gustavsson
Hestra IF
47:08.282700
+8:18.49700
68.1p
29
H 20
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
49:19.295800
+10:29.62800
64.6p
30
H 20
Isac Karlsson
Tranemo IF
49:26.296500
+10:36.63500
64.5p
31
H 21
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
49:32.297100
+10:42.64100
64.3p
32
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
50:06.300500
+11:16.67500
63.5p
33
H 40
Robert Gotting
Grönahögs IK
51:10.306900
+12:20.73900
62.0p
34
H 40
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
51:59.311800
+13:09.78800
60.9p
35
D 21
Anna-karin Jonsson
Borås SK
57:50.346900
+19:00.113900
54.1p
36
H 21
Andreas Schöndell
Hestra IF
23:59:59.8639800
36
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
36
H 21 Motion
Tobias Edenvik
Borås GIF
23:59:59.8639800
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Simon Claesson
Ulricehamns IF
26:57.161600
2
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
27:00.161900
+3.200
3
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
27:03.162200
+6.500
4
H 16
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
27:23.164200
+26.2500
5
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
27:31.165000
+34.3300
6
H 16
Edvin Högman
Ulricehamns IF
28:25.170400
+1:28.8700
7
H 16
Gabriel Norder
IF Rigor
28:28.170700
+1:31.9000
8
H 16
Melker Hendén
Ulricehamns IF
28:33.171200
+1:36.9500
9
H 16
Axel Broms
FK Friskus Varberg
29:00.173900
+2:03.12200
10
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
29:09.174800
+2:12.13100
11
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
29:37.177600
+2:40.15900
12
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
30:15.181400
+3:18.19700
13
H 16
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
31:18.187700
+4:21.26000
14
D 16
Ida Abrahamson
Äspereds IF
31:50.190900
+4:53.29200
15
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
32:27.194600
+5:30.32900
16
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
32:49.196800
+5:52.35100
17
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
33:12.199100
+6:15.37400
18
D 16
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
33:27.200600
+6:30.38900
19
D 16
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
33:32.201100
+6:35.39400
20
D 16
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
33:56.203500
+6:59.41800
21
D 16
Emma Bengtsson
Tranemo IF
34:21.206000
+7:24.44300
22
D 16
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
35:23.212200
+8:26.50500
23
D 16
Amanda Lind
Hestra IF
42:39.255800
+15:42.94100
24
D 16
Maja Inghammar
Hestra IF
23:59:58.8639700
25
H 16
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Malte Henden
Ulricehamns IF
16:08.96700
2
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
16:21.98000
+13.1200
3
H 14
Anton Wahlberg
Borås SK
16:38.99700
+30.2900
4
D 14
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
17:19.103800
+1:11.7000
5
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
17:22.104100
+1:14.7300
6
D 14
Lisa Östensson
Tranemo IF
17:25.104400
+1:17.7600
7
H 14
Melvin Brandt
Borås SK
17:27.104600
+1:19.7800
8
H 14
Melvin Rydin
Tranemo IF
17:30.104900
+1:22.8100
9
D 14
Ester Selander
Grönahögs IK
17:50.106900
+1:42.10100
10
H 14
Albin Sundström
Hestra IF
18:14.109300
+2:06.12500
11
D 14
Julie Sylvan
Borås SK
18:40.111900
+2:32.15100
12
H 14
Lucas Mårts
IK Stern
18:41.112000
+2:33.15200
13
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
18:47.112600
+2:39.15800
14
D 14
Alva Bengtsson
Tranemo IF
18:57.113600
+2:49.16800
15
D 14
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
19:20.115900
+3:12.19100
16
D 14
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
19:26.116500
+3:18.19700
17
D 14
Emelie Persson
Borås SK
20:00.119900
+3:52.23100
18
H 14
Sidor Nordling
IK Stern
20:11.121000
+4:03.24200
19
H 14
Adam Sjöberg
Hestra IF
20:15.121400
+4:07.24600
20
H 14
Filip Jöreteg
Hestra IF
20:18.121700
+4:10.24900
21
D 14
Alice Mohr
Borås SK
20:45.124400
+4:37.27600
22
D 14
Ingrid Skiöld
Borås SK
21:12.127100
+5:04.30300
23
D 14
Ebba Johansson
Borås SK
21:13.127200
+5:05.30400
24
H 14
Hugo Leskinen
Hestra IF
21:28.128700
+5:20.31900
25
D 14
Tova Duell
Hestra IF
21:49.130800
+5:41.34000
26
D 14
Towa Laagen
Lidköpings VSK
25:02.150100
+8:54.53300
27
D 14
Beata Hell
Hestra IF
27:30.164900
+11:22.68100
28
H 14
Cian Martimo
Hestra IF
23:59:58.8639700
28
D 14
SOL Svensson
Tvärreds IF
23:59:58.8639700
2.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Erik Pihl
Borås SK
9:34.57300
2
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
9:35.57400
+1
3
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
9:48.58700
+14.1300
4
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
9:55.59400
+21.2000
5
H 12
Melker Erlandsson
Tranemo IF
9:57.59600
+23.2200
6
D 12
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
10:01.60000
+27.2600
7
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
10:05.60400
+31.3000
8
H 12
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
10:09.60800
+35.3400
9
H 12
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
10:23.62200
+49.4800
10
H 10
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
10:26.62500
+52.5100
11
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
10:33.63200
+59.5800
12
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
10:48.64700
+1:14.7300
13
H 12
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
10:51.65000
+1:17.7600
14
H 10
Jonathan Edenvik
Borås GIF
11:03.66200
+1:29.8800
15
H 10
Albin Mårts
IK Stern
11:09.66800
+1:35.9400
15
H 10
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
11:09.66800
+1:35.9400
15
D 12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
11:09.66800
+1:35.9400
18
H 12
Emil Johansson
Borås GIF
11:19.67800
+1:45.10400
19
H 10
Wille Sylvan
Borås SK
11:26.68500
+1:52.11100
19
H 12
Melker Sundström
Hestra IF
11:26.68500
+1:52.11100
21
D 12
Ella Mårtensson
Borås SK
11:30.68900
+1:56.11500
22
H 10
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
11:31.69000
+1:57.11600
23
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
11:37.69600
+2:03.12200
24
H 10
Ludvig Löwendahl
OK Landehof
11:48.70700
+2:14.13300
25
H 12
Elias Bengtsson
Tranemo IF
11:56.71500
+2:22.14100
26
H 12
Otis Richardsson
Borås GIF
12:00.71900
+2:26.14500
27
D 12
Ella Wahlberg
Borås SK
12:07.72600
+2:33.15200
28
H 10
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
12:10.72900
+2:36.15500
29
H 10
Viggo Eriksson
Borås SK
12:21.74000
+2:47.16600
30
H 12
Oliver Larsson
Borås SK
12:28.74700
+2:54.17300
31
H 10
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
12:29.74800
+2:55.17400
32
H 10
Oscar Wall
Borås SK
12:41.76000
+3:07.18600
33
D 12
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
12:48.76700
+3:14.19300
34
D 10
Ellen Mohr
Borås SK
12:49.76800
+3:15.19400
35
D 10
Moa Erlandsson
Tranemo IF
12:56.77500
+3:22.20100
36
D 10
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
12:57.77600
+3:23.20200
37
D 12
Ester Lindgren
Tranemo IF
13:11.79000
+3:37.21600
38
D 12
Clara Widell
Borås SK
13:24.80300
+3:50.22900
39
H 10
Filip Fredriksson
Hestra IF
13:28.80700
+3:54.23300
40
H 10
Nils Johansson
Borås GIF
13:41.82000
+4:07.24600
41
H 10
William Jullander
Borås SK
13:46.82500
+4:12.25100
42
H 10
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
13:48.82700
+4:14.25300
43
H 12
Bastian Martimo
Hestra IF
13:53.83200
+4:19.25800
44
H 12
Oliver Larsson
Ätrans IF
14:03.84200
+4:29.26800
45
H 10
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
14:08.84700
+4:34.27300
46
H 12
Hampus Bengtsson
Hestra IF
14:12.85100
+4:38.27700
47
D 12
Irma Brandt
Borås SK
14:31.87000
+4:57.29600
48
H 12
Joar Blomqvist
Hestra IF
14:34.87300
+5:00.29900
49
D 12
Ellen Kryander
Borås SK
14:39.87800
+5:05.30400
49
D 12
Ida Ingemarsson
Hestra IF
14:39.87800
+5:05.30400
51
H 12
Frans Larsson
Hestra IF
15:04.90300
+5:30.32900
52
H 10
Mio Johansson
Borås SK
15:22.92100
+5:48.34700
53
D 10
Selma Müllerström
Borås SK
15:28.92700
+5:54.35300
54
D 10
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
15:29.92800
+5:55.35400
55
H 10
Anton Utter
Borås SK
15:37.93600
+6:03.36200
56
H 10
Vilhelm Lundgren
Alingsås
16:07.96600
+6:33.39200
57
H 10
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
16:09.96800
+6:35.39400
58
H 10
Dante Roness
Hestra IF
16:16.97500
+6:42.40100
59
H 10
Axel Nylén
Borås SK
16:18.97700
+6:44.40300
60
D 12
Klara Sjögren
Hestra IF
16:19.97800
+6:45.40400
61
H 10
Arian Tahmasebi
Borås SK
17:35.105400
+8:01.48000
62
D 10
Joline Ternander
Äspereds IF
17:52.107100
+8:18.49700
63
H 10
Einar Kallenius
Borås SK
18:21.110000
+8:47.52600
63
D 10
Linnea Johansson
Borås SK
18:21.110000
+8:47.52600
65
D 10
Elvira Sternlund Gorin
Borås SK
18:42.112100
+9:08.54700
66
H 10
Melvin Svensson
Borås SK
19:05.114400
+9:31.57000
67
H 10
Ludvig Larsson
Ätrans IF
19:14.115300
+9:40.57900
68
H 10
Gustav Biswanger
Borås SK
19:24.116300
+9:50.58900
69
D 10
Lilja Sjöland
Borås SK
19:40.117900
+10:06.60500
70
H 10
Erik Grahm
Hestra IF
19:42.118100
+10:08.60700
71
D 10
Lisa Inghammar
Hestra IF
19:58.119700
+10:24.62300
72
H 10
Robin Lindblom
Borås SK
20:20.121900
+10:46.64500
73
H 10
Alexander Larsson
Ätrans IF
21:15.127400
+11:41.70000
74
H 10
Algot Bendixen
Borås SK
21:26.128500
+11:52.71100
75
D 10
Nike Bergstrand
Hestra IF
22:17.133600
+12:43.76200
76
D 10
Junie Olsson
Borås SK
22:48.136700
+13:14.79300
77
H 10
Fabian Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
77
H 10
Melvin Wingertz
Borås SK
23:59:59.8639800
77
D 10
Elsa Widell
Borås SK
23:59:59.8639800
77
H 12
Simon Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
77
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
77
D 12
Andrea Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
77
D 12
Elsa Sundberg
Hestra IF
23:59:59.8639800
77
D 12
Elin Utter
Borås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)