Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Luckstaskidan deltävling 1
2019-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
2:20.13900
2
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
2:22.14100
+2.100
3
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
2:26.14500
+6.500
4
Julia Jonsson
Alnö SK
2:28.14700
+8.700
5
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:29.14800
+9.800
6
Maja Olsson
Lucksta IF
2:34.15300
+14.1300
D 14
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
2:01.12000
2
Saga Östling
Bergeforsens SK
2:11.13000
+10.900
2
Ida Bergfors
Matfors SK
2:11.13000
+10.900
4
Julia Byvall
Matfors SK
2:18.13700
+17.1600
5
Emma Strand
Selånger SOK
2:22.14100
+21.2000
6
Isabell Engberg
Stockviks SF
2:34.15300
+33.3200
7
Anna Granås
Hudiksvalls IF
2:35.15400
+34.3300
D 15
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Louise Jonsson
Alnö SK
2:07.12600
2
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
2:10.12900
+3.200
2
Klara Forslund
Stockviks SF
2:10.12900
+3.200
D 16
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Pallin
Alnö SK
2:02.12100
2
Ebba Englund
Bergeforsens SK
2:05.12400
+3.200
3
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
2:08.12700
+6.500
4
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
2:10.12900
+8.700
4
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
2:10.12900
+8.700
6
Ella Granås
Hudiksvalls IF
2:36.15500
+34.3300
H 13
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Wikander
Alnö SK
2:07.12600
2
Joel Nilsson
Matfors SK
2:09.12800
+2.100
3
August Lilja
Matfors SK
2:16.13500
+9.800
4
Sebastian Tysell
Ärla IF
2:18.13700
+11.1000
5
William Forslund
Stockviks SF
2:20.13900
+13.1200
6
Emil Lundgren
Stockviks SF
2:24.14300
+17.1600
7
Robin Röckner
Alnö SK
2:29.14800
+22.2100
8
Vilmer Lindgren
Alnö SK
2:30.14900
+23.2200
9
Isak Jeppling
Alnö SK
2:36.15500
+29.2800
H 14
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:54.11300
2
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:57.11600
+3.200
3
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
2:01.12000
+7.600
4
Jason Blomqvist
Matfors SK
2:03.12200
+9.800
4
Hugo Nordlander
Stockviks SF
2:03.12200
+9.800
6
Elias Bengtsson
Tynderö IK
2:04.12300
+10.900
6
Simon Nordlander
Stockviks SF
2:04.12300
+10.900
8
Mattias Larsson
Matfors SK
2:07.12600
+13.1200
8
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
2:07.12600
+13.1200
8
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
2:07.12600
+13.1200
11
Hampus Bergkvist
Matfors SK
2:11.13000
+17.1600
12
Helmer Nordvall
Matfors SK
2:15.13400
+21.2000
H 15
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Valter Ljungdahl
Matfors SK
1:58.11700
2
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
2:06.12500
+8.700
3
Sebastian Lidström
Tynderö IK
2:15.13400
+17.1600
H 16
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
1:51.11000
2
Anders Dahl
Alnö SK
1:54.11300
+3.200
3
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:56.11500
+5.400
D 9
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mira Sandin
Stockviks SF
1:58.11700
2
Lina Grahn-birve
Alnö SK
2:08.12700
+10.900
3
Freja Jakobsson
Alnö SK
2:10.12900
+12.1100
4
Freja Jeppling
Alnö SK
2:18.13700
+20.1900
5
Selma Nordensson
Lucksta IF
2:19.13800
+21.2000
6
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
2:24.14300
+26.2500
7
Sandra Karunarathna
Matfors SK
2:27.14600
+29.2800
8
Linnea Jonsson
Alnö SK
2:31.15000
+33.3200
8
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
2:31.15000
+33.3200
10
Lisen Lindgren
Alnö SK
2:33.15200
+35.3400
10
Tyra Östlin
Alnö SK
2:33.15200
+35.3400
12
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
2:38.15700
+40.3900
13
Ella Heldring
Alnö SK
2:41.16000
+43.4200
14
Hilma Näsman
Bergeforsens SK
2:46.16500
+48.4700
15
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
2:58.17700
+1:00.5900
16
Signe Hellgren
Matfors SK
3:40.21900
+1:42.10100
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Selma Normelli
Selånger SOK
2:09.12800
2
Julia Wikander
Alnö SK
2:10.12900
+1
3
Milia Lockner
Selånger SOK
2:19.13800
+10.900
4
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
2:20.13900
+11.1000
5
Minnah Nilsson
Lucksta IF
2:23.14200
+14.1300
D 11
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Agnes Boström
Kovlands IF
1:52.11100
2
Molly Sandin
Stockviks SF
1:55.11400
+3.200
3
Lovisa Lilja
Matfors SK
2:01.12000
+9.800
4
Nora Strid
Stockviks SF
2:07.12600
+15.1400
5
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
2:11.13000
+19.1800
6
Maja Widell
Matfors SK
2:13.13200
+21.2000
7
Nellie Andersson
Lucksta IF
2:14.13300
+22.2100
8
Lova Vikman
Alnö SK
2:23.14200
+31.3000
D 12
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Bergkvist
Lucksta IF
1:50.10900
2
Alva Strand
Selånger SOK
1:51.11000
+1
3
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
1:52.11100
+2.100
3
Astrid Forslund
Stockviks SF
1:52.11100
+2.100
5
Enola Jonsson
Alnö SK
1:56.11500
+6.500
6
Amanda Karunarathna
Matfors SK
1:58.11700
+8.700
7
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
2:05.12400
+15.1400
8
Lina Birberg
Bergeforsens SK
2:07.12600
+17.1600
H 9
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
2:03.12200
2
Theo Nordensson
Lucksta IF
2:08.12700
+5.400
3
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
2:10.12900
+7.600
4
Rasmus Sjöström
Alnö SK
2:16.13500
+13.1200
5
Oliver Bergkvist
Matfors SK
2:17.13600
+14.1300
6
Vilmer Forssell
Lucksta IF
2:37.15600
+34.3300
7
Sixten Sjölund
Alnö SK
2:47.16600
+44.4300
8
Cedric Holmbom
Matfors SK
3:08.18700
+1:05.6400
H 10
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Lind
Selånger SOK
2:06.12500
2
Alexander Dufva
Stockviks SF
2:08.12700
+2.100
3
Felix Dahlin
Kovlands IF
2:10.12900
+4.300
4
David Walther
Matfors SK
2:22.14100
+16.1500
5
Anton Nolberg
Matfors SK
2:25.14400
+19.1800
6
Hjalmar Unger
Matfors SK
2:40.15900
+34.3300
7
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
2:42.16100
+36.3500
8
Hampus Sjöström
Matfors SK
3:01.18000
+55.5400
H 11
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Persson
Lucksta IF
1:37.9600
2
Maximus Stom
Lucksta IF
1:48.10700
+11.1000
3
Samuel Henriksson
Tynderö IK
1:51.11000
+14.1300
4
Samuel Nordlund
Alnö SK
1:55.11400
+18.1700
5
Isak Engberg
Stockviks SF
1:58.11700
+21.2000
6
Melker Jakobsson
Alnö SK
1:59.11800
+22.2100
7
Manne Olsson
Lucksta IF
2:01.12000
+24.2300
8
Henning Nordvall
Matfors SK
2:03.12200
+26.2500
9
Martin Lundh
Bergeforsens SK
2:12.13100
+35.3400
10
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
2:28.14700
+51.5000
H 12
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lind
Selånger SOK
1:44.10300
2
Joel Lindqvist
Matfors SK
1:47.10600
+3.200
2
Alvin Nordensson
Lucksta IF
1:47.10600
+3.200
4
Erik Nordin
Lucksta IF
1:54.11300
+10.900
5
Jonatan Walther
Matfors SK
1:55.11400
+11.1000