Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 14
9km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
24:41.148000
2
Maja Pålsson
Utrikes SK
24:42.148100
+1
3
Maja Axelsson
OK Landehof
24:43.148200
+2.100
4
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
24:48.148700
+7.600
5
Moa Söderqvist
Storvreta IK
24:52.149100
+11.1000
6
Mira Göransson
Äspereds IF
24:57.149600
+16.1500
7
Elsa Palmberg
Högbo GIF
25:01.150000
+20.1900
8
Sofie Ettling
Finspångs SOK
25:04.150300
+23.2200
9
Alva Thudeen
Sya SK
25:06.150500
+25.2400
10
Lisa Lantz
Sya SK
25:18.151700
+37.3600
11
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
25:40.153900
+59.5800
12
Linnea Björkman
IFK Mora SK
25:47.154600
+1:06.6500
13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
25:47.154600
+1:06.6500
14
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
26:19.157800
+1:38.9700
15
Nelly Söderström
Malungs IF
26:29.158800
+1:48.10700
16
Maja Hörnström
Grava SK
26:39.159800
+1:58.11700
17
Ida Bergfors
Vasaloppet
26:40.159900
+1:59.11800
18
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
26:43.160200
+2:02.12100
19
Philippa Eriksson
Filipstads SF
26:47.160600
+2:06.12500
20
Elin Lönnqvist
Ärla IF
26:54.161300
+2:13.13200
21
Emma Höglund
Norge
26:58.161700
+2:17.13600
22
Nora Nordlund
Falu IK
27:18.163700
+2:37.15600
23
Elin Bygg
Malungs IF
27:21.164000
+2:40.15900
24
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
27:34.165300
+2:53.17200
25
Frida Tynell
Falu IK
27:39.165800
+2:58.17700
26
Louise Wallin
IFK Mora SK
27:42.166100
+3:01.18000
27
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
27:44.166300
+3:03.18200
28
Agnes Josefsson
Täby IS SK
27:55.167400
+3:14.19300
29
Kajsa Ekenberg
IK Stern
28:17.169600
+3:36.21500
30
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
28:26.170500
+3:45.22400
31
Ellen Bengtsson
Orsa SK
28:48.172700
+4:07.24600
32
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
28:49.172800
+4:08.24700
33
Wilma Olofsson
Malungs IF
28:52.173100
+4:11.25000
34
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
28:54.173300
+4:13.25200
35
Emeli Behr
Garphyttans IF
29:08.174700
+4:27.26600
36
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
29:11.175000
+4:30.26900
37
Elsa Kaipe
Falu IK
29:18.175700
+4:37.27600
38
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
29:20.175900
+4:39.27800
39
Embla Näsbom
Sätra IF
29:33.177200
+4:52.29100
40
Cornelia Lingblom
IFK Sala
29:36.177500
+4:55.29400
41
Ebba Westrin
Vasaloppet
29:37.177600
+4:56.29500
42
Ida Johansson
IFK Mora SK
29:46.178500
+5:05.30400
43
Kajsa Limby
IFK Mora SK
29:47.178600
+5:06.30500
44
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
29:56.179500
+5:15.31400
45
Karolina Pölder
IFK Sala
30:04.180300
+5:23.32200
46
Viktoria Leandersson
Älvdalens IF SK
30:57.185600
+6:16.37500
47
Tuva Jensrud
Norge
30:59.185800
+6:18.37700
48
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
31:37.189600
+6:56.41500
49
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
32:27.194600
+7:46.46500
50
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
32:27.194600
+7:46.46500
51
Hanna Mikulska
Tunafors SK
32:49.196800
+8:08.48700
52
Rebecca Norling
Sockertoppen IF
33:07.198600
+8:26.50500
53
Cornelia Nyström
Älvdalens IF SK
33:24.200300
+8:43.52200
54
Mathilda Järeteg
Väsby SK
33:36.201500
+8:55.53400
55
Lova Wingren Wihl
IF Ski Team Skåne
33:44.202300
+9:03.54200
56
Tess Sundberg
Lillhärdals IF
33:44.202300
+9:03.54200
57
Anna Olivia Kristiansen
Vasaloppet
33:58.203700
+9:17.55600
58
Nora Cederberg
Stora Tuna IK SK
34:09.204800
+9:28.56700
59
Tilde Broman
IFK Mora SK
34:27.206600
+9:46.58500
60
Fanny Edlund
Knutby IF
34:38.207700
+9:57.59600
61
Tammie Sundberg
Lillhärdals IF
34:54.209300
+10:13.61200
62
Frida Steen
Väsby SK
35:32.213100
+10:51.65000
63
Josefin Nyström
IFK Hedemora SK
36:28.218700
+11:47.70600
64
Märta Ström
IFK Mockfjärd
36:34.219300
+11:53.71200
65
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
36:39.219800
+11:58.71700
66
Olivia Dahlström
Vansbro AIK SK
37:24.224300
+12:43.76200
67
Tindra Lindström
Vansbro AIK SK
37:24.224300
+12:43.76200
68
Matilda Aarnseth
Lima IF
37:25.224400
+12:44.76300
69
Kajsa Södersten
Vasaloppet
38:18.229700
+13:37.81600
70
Maja Sanfredsson
Mariestads FK
39:12.235100
+14:31.87000
71
Agnieszka Mikulska
Tunafors SK
39:56.239500
+15:15.91400
72
Liv Monheim
Vasaloppet
40:23.242200
+15:42.94100
73
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
41:48.250700
+17:07.102600
74
Malva Berggren
Vasaloppet
41:50.250900
+17:09.102800
75
Jennifer Ström Andreani
Vasaloppet
41:58.251700
+17:17.103600
76
Julia Wreifält
Västra Karups Skola
42:58.257700
+18:17.109600
77
Moa Torsell
Lunds Skola
43:42.262100
+19:01.114000
78
Elsa Ekeberg
Lunds Skola
43:45.262400
+19:04.114300
79
Nellie Eliasson
Lunds Skola
44:26.266500
+19:45.118400
80
Cornelia Rahmberg
Västra Karups Skola
45:32.273100
+20:51.125000
81
Maj Nygren
Västra Karups Skola
47:13.283200
+22:32.135100
82
Emilia Heldemar
Lunds Skola
48:13.289200
+23:32.141100
83
Emma Lindström
Almby IK
48:15.289400
+23:34.141300
84
Felicia Fritz
Vasaloppet
48:15.289400
+23:34.141300
85
Josefine Kalmdal
Västra Karups Skola
49:28.296700
+24:47.148600
86
Hilda Pettersson
Västra Karups Skola
52:30.314900
+27:49.166800
87
Nellie Bengtsson
Västra Karups Skola
52:49.316800
+28:08.168700
88
Isabella Nikolic
Vasaloppet
56:37.339600
+31:56.191500
89
Alva Gustavsson
Lunds Skola
1:00:27.362600
+35:46.214500
90
Ebba Hilmersson
Västra Karups Skola
1:01:18.367700
+36:37.219600
91
Naime Gerhard Åhrlin
Vasaloppet
1:05:32.393100
+40:51.245000
92
MY Klintäng
Västra Karups Skola
1:05:50.394900
+41:09.246800
93
Evelin Lundfall Harwozinska Västra
Västra Karups Skola
1:17:24.464300
+52:43.316200
94
Solyana Asmaelo
Västra Karups Skola
1:20:11.481000
+55:30.332900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)