Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
9km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alvar Myhlback
IL Trysilgutten
21:33.129200
2
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
22:27.134600
+54.5300
3
Jonathan Lindberg
SK Leksand
22:27.134600
+54.5300
4
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
22:28.134700
+55.5400
5
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
23:07.138600
+1:34.9300
6
Erik Nederheim
Täby IS SK
23:08.138700
+1:35.9400
7
William Rytter
Älvdalens IF SK
23:09.138800
+1:36.9500
8
Elias Redman
Östersunds SK
23:11.139000
+1:38.9700
9
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:16.139500
+1:43.10200
10
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
24:00.143900
+2:27.14600
11
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
24:00.143900
+2:27.14600
12
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
24:02.144100
+2:29.14800
13
Carl Björk
IFK Skövde SK
24:03.144200
+2:30.14900
14
Jason Blomqvist
Matfors SK
24:04.144300
+2:31.15000
15
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
24:20.145900
+2:47.16600
16
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
24:21.146000
+2:48.16700
17
Anton Weber
Borås GIF
24:34.147300
+3:01.18000
18
Samuel Johansson
Ekshärads SF
24:50.148900
+3:17.19600
19
Simon Demirtas
IFK Mora SK
24:57.149600
+3:24.20300
20
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
24:59.149800
+3:26.20500
21
Sixten Partanen
Högbo GIF
25:07.150600
+3:34.21300
22
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
25:19.151800
+3:46.22500
23
Stian Gravdal Ustvedt
Norge
25:20.151900
+3:47.22600
24
Mathias Skåret
Norge
25:22.152100
+3:49.22800
25
Hugo Ekström
Grava SK
25:22.152100
+3:49.22800
26
David Wallin
Järbo IF
25:33.153200
+4:00.23900
27
Gustav Palm
Västerås IF
26:08.156700
+4:35.27400
28
Björn Östlund
Vasaloppet
26:09.156800
+4:36.27500
29
Johan Richardsson
Järpens SK
26:12.157100
+4:39.27800
30
Mattias Larsson
Matfors SK
26:29.158800
+4:56.29500
31
Melvin Löfgren
Falu IK
26:41.160000
+5:08.30700
32
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
26:43.160200
+5:10.30900
33
Rasmus Anttila
Järbo IF
26:56.161500
+5:23.32200
34
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
27:01.162000
+5:28.32700
35
Oskar Andersen
Föreningen IKJ Haninge
27:01.162000
+5:28.32700
36
Oskar Bergman
IFK Mora SK
27:08.162700
+5:35.33400
37
Ludvig Åkvist
Borås GIF
27:13.163200
+5:40.33900
38
Emil Larsson
Filipstads SF
27:14.163300
+5:41.34000
39
Emil Jönsson
Malungs IF
27:17.163600
+5:44.34300
40
Linus Holmström
Borås GIF
27:30.164900
+5:57.35600
41
Carl Svensson
Sundbybergs IK
27:34.165300
+6:01.36000
42
Vilgot Eriksson
SK Leksand
27:36.165500
+6:03.36200
43
Malte Söderlund
Falu IK
27:38.165700
+6:05.36400
44
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
27:55.167400
+6:22.38100
45
Max Österberg
Nacka Värmdö SK
27:56.167500
+6:23.38200
46
Kristoffer Eriksson Koll
Norge
28:10.168900
+6:37.39600
47
Algot Ståby
Orsa SK
28:20.169900
+6:47.40600
48
Rasmus Persson
IK Rex
28:28.170700
+6:55.41400
49
Filip Gustavsson
Västerås IF
28:30.170900
+6:57.41600
50
Nils Blomberg
Rehns BK
29:03.174200
+7:30.44900
51
August Lilja
Matfors SK
29:03.174200
+7:30.44900
52
Axel Jernberg
Källbottens IK
29:32.177100
+7:59.47800
53
Albin Möllerberg
Valbo Aif
30:05.180400
+8:32.51100
54
Emil Aronsson
Ronneby OK
30:10.180900
+8:37.51600
55
Julius Forsell
Hällefors SK
31:54.191300
+10:21.62000
56
Isak Sjödin
Nynäs IK
31:54.191300
+10:21.62000
57
Loke Hallin
Vasaloppet
33:23.200200
+11:50.70900
58
Isak Eriksson
Vasaloppet
35:01.210000
+13:28.80700
59
Linus Fredriksson
SOK Träff
35:16.211500
+13:43.82200
60
Jesper Åberg
Lunds Skola
35:50.214900
+14:17.85600
61
Axel Clarhäll
Vasaloppet
36:13.217200
+14:40.87900
62
Joel Masapärs
Malungs IF
36:38.219700
+15:05.90400
63
Johannes Gustafsson
Vasaloppet
36:44.220300
+15:11.91000
64
Christian Artine
Vasaloppet
38:06.228500
+16:33.99200
65
Noah Flores Sedman
Vasaloppet
39:45.238400
+18:12.109100
66
Kevin Västra Hjalmarsson
Västra Karups Skola
39:54.239300
+18:21.110000
67
Tobias Lange
Vasaloppet
40:18.241700
+18:45.112400
68
Alve Berglund
Knutby IF
40:27.242600
+18:54.113300
69
Isac Halzius
Vasaloppet
41:19.247800
+19:46.118500
70
Scott Strömberg
Västra Karups Skola
41:31.249000
+19:58.119700
71
Pontus Ebbesson
Västra Karups Skola
43:11.259000
+21:38.129700
72
Oskar Engström
Lunds Skola
43:12.259100
+21:39.129800
73
Elliot Cederhage
Vasaloppet
44:35.267400
+23:02.138100
74
Arvid Ekvall
Västra Karups Skola
44:53.269200
+23:20.139900
75
Erik Leijon
Västra Karups Skola
45:08.270700
+23:35.141400
76
Erik Törnlind
Lunds Skola
47:47.286600
+26:14.157300
77
Missar Alnasif
Vasaloppet
50:36.303500
+29:03.174200
78
Gabrielius Grybas
Västra Karups Skola
50:50.304900
+29:17.175600
79
Jonathan Stäöve
Västra Karups Skola
56:30.338900
+34:57.209600
80
Erik Strömmbrink
Västra Karups Skola
59:47.358600
+38:14.229300
81
Edvin Mattsson
Västra Karups Skola
59:56.359500
+38:23.230200
82
Harry Krubally Jansson
Västra Karups Skola
1:44:56.629500
+1:23:23.500200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)