Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2004-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF SK
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrica Persson
SK Bore
2:14:37.807600
85.6p
2
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
2:22:28.854700
80.9p
3
Anna-Maria Mikaelsson
Forsa IF
2:22:34.855300
80.8p
D 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Höjlind Eriksson
Älvdalens IF SK
2:32:52.917100
75.4p
2
Eva Lindkvist
IFK Mora SK
2:35:17.931600
74.2p
3
Annelie Persson
IFK Mora SK
2:45:10.990900
69.8p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:01:36.729500
94.8p
2
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:02:10.732900
94.3p
3
Anders Hallingstad
Norway
2:02:13.733200
94.3p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Nylund
Norway
2:07:24.764300
90.5p
2
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:07:51.767000
90.2p
3
Jonas Blom
IF Hagen SK
2:08:56.773500
89.4p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dag Nylund
Norway
2:07:54.767300
90.1p
2
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:09:21.776000
89.1p
3
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:15:41.814000
84.9p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:14:27.806600
85.7p
2
Claes Håkan Beimer
Vattenfalls IF
2:15:42.814100
84.9p
3
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:15:46.814500
84.9p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sune Persson
Sunne SLF
2:21:57.851600
81.2p
2
Stig Johansson
Axa SC
2:23:45.862400
80.2p
3
Bengt Engblad
Främmestads IK
2:25:51.875000
79.0p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:23:44.862300
80.2p
2
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:24:01.864000
80.0p
3
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
2:28:08.888700
77.8p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hel Gezelius-Björkman
IFK Mora SK
1:11:43.430200
66.0p
2
Stina Nordahl
IK Jarl Rättvik
1:11:54.431300
65.8p
3
Emma Nilsson
Venjans AIK
1:13:08.438700
64.7p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Fagerlund
Malungs IF
1:03:48.382700
74.1p
2
Patric Björk
Rembo IK
1:04:57.389600
72.8p
3
Rickard Nilsson
Malungs IF
1:07:57.407600
69.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Maserloppet 2004
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan