Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 41
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Egil Andresen
Elverum Norge
2:01:55.731400
76.9p
2
Henning Weaas
Nordre Eidsvoll IL
2:07:59.767800
+6:04.36300
71.8p
3
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:12:26.794500
+10:31.63000
68.4p
4
Pål Asbjørn Kullerud
varteig
2:12:57.797600
+11:02.66100
68.0p
5
Thomas Hestvik
Fett Skiklubb
2:14:03.804200
+12:08.72700
67.3p
6
Jörgen Jarsve
Gjelleråsen IF
2:16:08.816700
+14:13.85200
65.9p
7
Erik Strandli
Rælingen SK
2:16:53.821200
+14:58.89700
65.4p
8
Kristian Engeseth
Team Milslukern Driv Trening
2:17:36.825500
+15:41.94000
64.9p
9
Thom - Arne Norheim
Eidsvold værk skikl
2:20:32.843100
+18:37.111600
63.0p
10
Håvard Holmedal
Strømmen IL
2:25:01.870000
+23:06.138500
60.4p
11
Jan Kristian Haugnæss
Mjøndalen IF
2:25:25.872400
+23:30.140900
60.2p
12
Jon Olav Stranden
Norconsult
2:27:21.884000
+25:26.152500
59.1p
13
Tormod Strand
Åslia Skilag
2:30:37.903600
+28:42.172100
57.4p
14
Øistein J. Øverberg
Oslo
2:33:33.921200
+31:38.189700
56.0p
15
Torleiv Yli Myre
Hamar SK
2:34:34.927300
+32:39.195800
55.5p
16
Martin Jättner
Lima IF
2:38:19.949800
+36:24.218300
53.8p
17
Anders Nordstoga
Oslo
2:40:22.962100
+38:27.230600
52.9p
18
Tor Holmgren
Avinor BIL
2:42:13.973200
+40:18.241700
52.1p
19
Tom Martin Hartviksen
Elverum CK
2:47:40.1005900
+45:45.274400
49.9p
20
Marcus Forsbacka
Kløfta
2:50:13.1021200
+48:18.289700
49.0p
21
Jörgen Österlund
Serneke IF
2:53:13.1039200
+51:18.307700
47.9p
22
Steinar Lindsjø
Strømmen IL
3:01:19.1087800
+59:24.356300
45.2p
23
Ullevold Peder
Lørenskog SK - Ski
3:03:38.1101700
+1:01:43.370200
44.5p
24
Per Åge Hallstensen
Sarpsborg
3:12:49.1156800
+1:10:54.425300
41.9p
25
Emil Hansen
Telenor
3:14:56.1169500
+1:13:01.438000
41.3p
26
Bent Eidsjø
Frogner
3:32:01.1272000
+1:30:06.540500
37.3p
27
Pål Oliver Kristiansen
Kråkerøy Idrettslag
3:37:07.1302600
+1:35:12.571100
36.2p
28
Bengt Ove Gulland
Gressvik IF
3:41:16.1327500
+1:39:21.596000
35.4p
29
Trond Eidem
Drammen
3:44:50.1348900
+1:42:55.617400
34.7p
30
Kristian Digranes
Skjetten Ski Og Vin
3:44:53.1349200
+1:42:58.617700
34.7p
31
Håkon Wisløff
Nesbyen IL
3:50:42.1384100
+1:48:47.652600
33.7p
32
Harald Fløgstad
Moss SK
3:51:07.1386600
+1:49:12.655100
33.6p
33
Trond Larsen
SKUI
4:23:34.1581300
+2:21:39.849800
28.8p
34
Pål Marius Nesse
Oslo
4:25:44.1594300
+2:23:49.862800
28.5p
-
Erlend Klæboe
Camfil IF
23:59:59.8639800
-
Rune Hedman
Son
23:59:59.8639800
-
Truls Hellner
Moss SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)