Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 553[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 26
Anders Høst
Team Serneke
1:51:31.669000
87.7p
2
H 26
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
1:53:30.680900
+1:59.11800
85.4p
3
H 21
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
1:55:49.694800
+4:18.25700
82.9p
4
H 26
Pål Åge Joten
Team Synnfjell
1:57:21.704000
+5:50.34900
81.3p
5
H 26
Espen Aleksander Sørlie
Nybergsund IL
1:58:27.710600
+6:56.41500
80.2p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
6
H 46
Helge Brandsdal
Osterøy IL
2:00:58.725700
+9:27.56600
77.8p
6
H 36
Roy-Arne Tollefsen
Kongsberg
2:00:58.725700
+9:27.56600
77.8p
8
H 21
BOVOLD Lars
Østby IL
2:00:59.725800
+9:28.56700
77.8p
8
H 46
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
2:00:59.725800
+9:28.56700
77.8p
10
H 36
Åsmund H Morgestad Røros
Röros IL
2:01:13.727200
+9:42.58100
77.6p
11
H 41
Jan Egil Andresen
Elverum Norge
2:01:55.731400
+10:24.62300
76.9p
12
H 26
Marius Rosvold
Strandbygda IL
2:01:59.731800
+10:28.62700
76.9p
13
H 21
Matti Saborowsky
Røa IL
2:02:57.737600
+11:26.68500
76.0p
14
H 26
Magnus Torp Antonsen
Strandbygda IL
2:03:51.743000
+12:20.73900
75.2p
15
H 26
Linus Jansson
Eskilstuna
2:04:11.745000
+12:40.75900
74.9p
16
H 36
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:04:15.745400
+12:44.76300
74.8p
17
H 36
Esben Slaatto Acando
IL Trysilgutten
2:04:50.748900
+13:19.79800
74.3p
18
H 36
Morten Aas
Sentrum Sport Trysil
2:05:19.751800
+13:48.82700
73.9p
19
H 26
Martin Flismyren
Kjellmyra IL
2:05:38.753700
+14:07.84600
73.7p
20
H 31
Henrik Brøvig
Oppegård IL
2:05:47.754600
+14:16.85500
73.6p
21
H 26
Jon Emil Bakken
Team Jimmy
2:06:15.757400
+14:44.88300
73.2p
21
H 26
Ola Erling Korbøl
Kjellmyra IL
2:06:15.757400
+14:44.88300
73.2p
23
H 36
Vegard Lans Pedersen
IL Trysilgutten
2:06:30.758900
+14:59.89800
73.0p
24
H 31
Andreas Lundh
Halmstad
2:07:03.762200
+15:32.93100
72.5p
25
H 20
Christoffer Enderud Hansen
Galterud IF
2:07:06.762500
+15:35.93400
72.5p
26
H 31
Eirik Thorsrud
Foreningen for skiidrettens fremme
2:07:34.765300
+16:03.96200
72.1p
27
H 41
Henning Weaas
Nordre Eidsvoll IL
2:07:59.767800
+16:28.98700
71.8p
28
H 21
Kai Bo Li
IL Trysilgutten
2:08:11.769000
+16:40.99900
71.6p
29
H 36
Andreas Kvist
IK Stern
2:08:15.769400
+16:44.100300
71.6p
30
H 21
Esten Sørhus
Åslia Skilag
2:08:29.770800
+16:58.101700
71.4p
30
H 51
Jon Per Nygaard
Øversjødalen IL
2:08:29.770800
+16:58.101700
71.4p
32
H 51
Ivar Øyan
Tolga IL
2:08:59.773800
+17:28.104700
71.0p
33
H 61
Aadne Bækken
Bjerke IL
2:09:01.774000
+17:30.104900
71.0p
34
H 46
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:09:49.778800
+18:18.109700
70.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
35
H 26
Atle Ager
Skeriol IF
2:10:06.780500
+18:35.111400
70.1p
35
H 36
Tore Stengrundet
Nordre Trysil IL
2:10:06.780500
+18:35.111400
70.1p
37
H 18
Matias Hansen
Åsen IL
2:10:19.781800
+18:48.112700
70.0p
38
H 20
Yun Long Jiang
IL Trysilgutten
2:10:24.782300
+18:53.113200
69.9p
39
H 21
Jørgen Tellefsen
Kjellmyra IL
2:10:46.784500
+19:15.115400
69.6p
40
H 36
Geir Ove Lohne Tronsmoen
Alvdal IL
2:10:50.784900
+19:19.115800
69.6p
41
H 36
Øyvind Bekken
Os IL
2:11:12.787100
+19:41.118000
69.3p
42
H 51
Claes Björklund
XCGold
2:11:17.787600
+19:46.118500
69.2p
43
H 36
Kristian Høimoen Thor
Vang IL
2:11:25.788400
+19:54.119300
69.2p
44
H 31
André Basteskår
Prakt Eiendom SK
2:11:27.788600
+19:56.119500
69.1p
45
D 21
Emilie Kongsten
Åsen IL
2:11:28.788700
+19:57.119600
69.1p
46
H 18
Ming Lin Li
IL Trysilgutten
2:11:42.790100
+20:11.121000
68.9p
47
H 46
Strand Ulf Erik
Strandbygda IL
2:12:03.792200
+20:32.123100
68.7p
48
H 21
Junjie Chen
IL Trysilgutten
2:12:16.793500
+20:45.124400
68.5p
49
H 41
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:12:26.794500
+20:55.125400
68.4p
50
H 46
Audun Marken
Pwc Bil
2:12:48.796700
+21:17.127600
68.2p
51
H 18
Peter Oliver Nergaard
Åslia Skilag
2:12:54.797300
+21:23.128200
68.1p
52
H 41
Pål Asbjørn Kullerud
varteig
2:12:57.797600
+21:26.128500
68.0p
53
H 18
Lei Wang
IL Trysilgutten
2:13:00.797900
+21:29.128800
68.0p
53
H 18
Martin Flenmoren
Eidsvold værk skikl
2:13:00.797900
+21:29.128800
68.0p
55
H 26
Magnar Kne Galaaen
Röros IL
2:13:07.798600
+21:36.129500
67.9p
56
H 18
Oskar Lockert Skjold
Åsen IL
2:13:11.799000
+21:40.129900
67.9p
57
D 26
Marion Roenning Huber
Heming IL
2:13:14.799300
+21:43.130200
67.8p
58
H 31
Ole Andreas Bjørnstad
Hamar SK
2:13:31.801000
+22:00.131900
67.6p
59
H 36
Ola Skeid
Oppsal IF
2:13:38.801700
+22:07.132600
67.6p
60
H 31
Erik Bengtsson
Ekshärad
2:13:48.802700
+22:17.133600
67.4p
61
H 46
Jo Christer Frysjøenden
Granli IL
2:13:53.803200
+22:22.134100
67.4p
62
H 21
Qing Hang He
IL Trysilgutten
2:14:00.803900
+22:29.134800
67.3p
63
H 36
Roy Askild Borander
Bækkelagets SK
2:14:03.804200
+22:32.135100
67.3p
63
H 41
Thomas Hestvik
Fett Skiklubb
2:14:03.804200
+22:32.135100
67.3p
63
H 51
Hans Tore Riibe
Norsk Tipping
2:14:03.804200
+22:32.135100
67.3p
66
D 26
Maren Thomasgaard
Skiforeningen
2:14:05.804400
+22:34.135300
67.2p
67
H 51
Toralf Trosten
Team Milslukern
2:14:06.804500
+22:35.135400
67.2p
68
H 51
Geir Øvergård
IL Trysilgutten
2:14:19.805800
+22:48.136700
67.1p
69
D 20
Stine Johansen
Åslia Skilag
2:14:24.806300
+22:53.137200
67.0p
70
H 21
Jian Wang
IL Trysilgutten
2:15:15.811400
+23:44.142300
66.4p
71
H 18
Jørn Oscar Hansen
Åsen IL
2:16:05.816400
+24:34.147300
65.9p
72
H 46
Øystein Austerheim
Halden SK
2:16:07.816600
+24:36.147500
65.9p
73
H 41
Jörgen Jarsve
Gjelleråsen IF
2:16:08.816700
+24:37.147600
65.9p
74
H 46
Østen Almqvist
Østerdal Garnison
2:16:24.818300
+24:53.149200
65.7p
75
H 51
Trond Martin Flatemo
Strandbygda IL
2:16:26.818500
+24:55.149400
65.7p
76
H 21
Zailin Yang
IL Trysilgutten
2:16:27.818600
+24:56.149500
65.6p
76
H 51
Ole Martin Nyberget
Forsvarsbygg
2:16:27.818600
+24:56.149500
65.6p
78
H 46
Henning Aasen
Åslia Skilag
2:16:28.818700
+24:57.149600
65.6p
79
H 41
Erik Strandli
Rælingen SK
2:16:53.821200
+25:22.152100
65.4p
80
H 36
Hans Kristian Snare
Granli IL
2:16:58.821700
+25:27.152600
65.3p
81
H 56
Morten E Lund
Hamar SK
2:17:01.822000
+25:30.152900
65.3p
82
H 26
Øyvind Lie Flobergseter
Slitarlauget Mosjonsforening
2:17:17.823600
+25:46.154500
65.1p
83
H 20
Hang Li
IL Trysilgutten
2:17:21.824000
+25:50.154900
65.1p
84
H 61
Tore Gresmo
Hof IL
2:17:23.824200
+25:52.155100
65.0p
85
H 46
Kjetil Finstad
Strandbygda IL
2:17:33.825200
+26:02.156100
64.9p
86
H 41
Kristian Engeseth
Team Milslukern Driv Trening
2:17:36.825500
+26:05.156400
64.9p
87
H 31
Mads Novik Nilsen
Hamar SK
2:18:26.830500
+26:55.161400
64.4p
88
H 31
Erlend Olsen
Søre Osen IL
2:19:28.836700
+27:57.167600
63.7p
89
H 51
Terje Negård
Tynset
2:19:56.839500
+28:25.170400
63.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
90
H 51
Inge Øyen
Strandbygda IL
2:20:01.840000
+28:30.170900
63.4p
91
H 36
Espen Malo
Askim IF
2:20:18.841700
+28:47.172600
63.2p
92
H 51
Finn Terje Skyrud
Bjerke IL
2:20:28.842700
+28:57.173600
63.1p
93
H 61
Jan Erik Bakken
Strandbygda IL
2:20:29.842800
+28:58.173700
63.1p
94
D 16
Johanne Norheim
Eidsvold værk skikl
2:20:31.843000
+29:00.173900
95
H 26
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
2:20:32.843100
+29:01.174000
63.0p
95
H 41
Thom - Arne Norheim
Eidsvold værk skikl
2:20:32.843100
+29:01.174000
63.0p
97
H 20
Sigurd Rustad
Vang IL
2:20:54.845300
+29:23.176200
62.8p
98
D 20
Franziska Skogsholm
Åslia Skilag
2:21:09.846800
+29:38.177700
62.7p
99
H 26
Per Meinich
Rena
2:21:17.847600
+29:46.178500
62.6p
100
H 46
Marius Ryen
Blaker IL
2:21:28.848700
+29:57.179600
62.5p
101
H 31
Kay Hemstad
KNAPPER
2:21:55.851400
+30:24.182300
62.2p
102
H 21
Odin Rundberget
Singsaas IL
2:22:02.852100
+30:31.183000
62.1p
103
H 61
Arne Jörgen Kildahl
Skiforeningen
2:22:15.853400
+30:44.184300
62.0p
104
H 46
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:22:23.854200
+30:52.185100
61.9p
105
H 46
Kjell Vegard Opheim
Mjøsski
2:22:32.855100
+31:01.186000
61.9p
105
H 20
Peng Ma
IL Trysilgutten
2:22:32.855100
+31:01.186000
61.9p
107
H 18
Iver Brovold Midtsundstad
Vaaler IF
2:22:41.856000
+31:10.186900
61.8p
108
H 31
Eirik Aaseth
Ullern IF
2:22:42.856100
+31:11.187000
61.8p
109
H 66
Odd Steinar Låveg
Bjerke IL
2:22:53.857200
+31:22.188100
61.6p
110
H 26
Gunnar Hedin
Skogis IF
2:22:56.857500
+31:25.188400
61.6p
111
D 46
Lin Iren Sætre
Nybergsund IL
2:23:01.858000
+31:30.188900
61.6p
112
H 36
Tor Ingar Botten
Brumunddal Ski
2:23:02.858100
+31:31.189000
61.6p
113
H 31
Mads Christian Kigen
Team Baker Hansen
2:23:23.860200
+31:52.191100
61.4p
114
H 26
Jakob Junker
Tunafors SK
2:23:25.860400
+31:54.191300
61.3p
115
H 26
Ola W. Aamodt
Vang IL
2:23:27.860600
+31:56.191500
61.3p
116
H 21
Hoo Ping Wei
IL Trysilgutten
2:23:31.861000
+32:00.191900
61.3p
117
H 46
Inge Pedersen
Brødrene Dahl IL
2:23:47.862600
+32:16.193500
61.1p
118
H 18
Guoqiang Ma
IL Trysilgutten
2:24:16.865500
+32:45.196400
60.8p
119
H 36
Tobias Liljedahl
Tunafors SK
2:24:17.865600
+32:46.196500
60.8p
120
H 56
Rolf Bakken
Hernes IL
2:24:23.866200
+32:52.197100
60.8p
121
H 41
Håvard Holmedal
Strømmen IL
2:25:01.870000
+33:30.200900
60.4p
122
H 21
Yang Liu
IL Trysilgutten
2:25:07.870600
+33:36.201500
60.4p
123
H 16
Alexander Fengsrud
Åsen IL
2:25:10.870900
+33:39.201800
124
H 16
Ulrik Auestad Tollefsen
Åsen IL
2:25:13.871200
+33:42.202100
125
H 20
Christian Jøtun Corneliussen
Skedsmo SK
2:25:18.871700
+33:47.202600
60.3p
126
H 41
Jan Kristian Haugnæss
Mjøndalen IF
2:25:25.872400
+33:54.203300
60.2p
126
D 51
Ragnhild Bolstad
Rena
2:25:25.872400
+33:54.203300
60.2p
128
H 51
Halvard Moe
Ørsta il
2:25:28.872700
+33:57.203600
60.2p
129
H 16
Einar Gundersen Rognerud
Vaaler IF
2:25:46.874500
+34:15.205400
130
H 56
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:26:01.876000
+34:30.206900
59.9p
131
H 31
Stian Larsen
Team Høygir
2:26:06.876500
+34:35.207400
59.8p
132
H 31
Olav Lie Sveen
Flisa IL
2:26:07.876600
+34:36.207500
59.8p
133
H 26
David Ekblad
Umara SC
2:26:19.877800
+34:48.208700
59.7p
134
H 31
Mikael Basteskår
Concrete Structures AS
2:26:35.879400
+35:04.210300
59.6p
135
H 26
Christoffer Hansson
Team Hansson
2:26:49.880800
+35:18.211700
59.4p
136
H 36
Steinar Hofoss
Granli IL
2:26:53.881200
+35:22.212100
59.4p
137
H 41
Jon Olav Stranden
Norconsult
2:27:21.884000
+35:50.214900
59.1p
138
H 26
Magnus Melsom
Advokatfirmaet Haavind
2:27:32.885100
+36:01.216000
59.0p
139
H 61
Mats Nilsson
Ekshärads SF
2:27:48.886700
+36:17.217600
58.9p
140
H 31
Jens Kristian Tosterud
Norconsult
2:28:04.888300
+36:33.219200
58.8p
141
H 56
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:28:17.889600
+36:46.220500
58.6p
142
H 56
Dag Silkoset
Golar LNG
2:28:18.889700
+36:47.220600
58.6p
143
H 26
Lars Christian Boberg-Ans
Hellerup
2:28:37.891600
+37:06.222500
58.5p
144
H 26
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:28:39.891800
+37:08.222700
58.5p
145
H 51
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:29:15.895400
+37:44.226300
58.1p
146
H 16
Marius Hvidsten
Rustad IL
2:29:23.896200
+37:52.227100
147
H 51
Jens Christian Riege
Rustad IL
2:29:32.897100
+38:01.228000
58.0p
148
H 20
Simen Tveter
Oppegård IL
2:29:37.897600
+38:06.228500
58.0p
149
H 51
Even Tveter
Oppegård IL
2:29:38.897700
+38:07.228600
57.9p
150
H 51
Jörn Erik Smörböl
Magnor Ul
2:29:40.897900
+38:09.228800
57.9p
151
H 46
Ronny Pedersen
Team Innit
2:29:53.899200
+38:22.230100
57.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
152
H 21
Li Yifan
IL Trysilgutten
2:30:07.900600
+38:36.231500
57.7p
153
H 51
Gjermund Skaaret
Ljørdalen Sp.Kl.
2:30:15.901400
+38:44.232300
57.6p
154
H 36
Amund Sigstad
Hernes IL
2:30:27.902600
+38:56.233500
57.5p
155
H 51
Odd Wallum
Sävedalens AIK
2:30:35.903400
+39:04.234300
57.5p
156
H 41
Tormod Strand
Åslia Skilag
2:30:37.903600
+39:06.234500
57.4p
157
D 41
Åsa Wallinder
Västerås
2:30:41.904000
+39:10.234900
57.4p
158
H 56
Einar Skancke
Skiforeningen
2:30:46.904500
+39:15.235400
57.4p
158
H 56
Harald Glæserud
Bøverbru il
2:30:46.904500
+39:15.235400
57.4p
160
H 18
Jiale Ding
IL Trysilgutten
2:30:57.905600
+39:26.236500
57.3p
161
H 31
Rolf Inge Odden
Os IL
2:31:08.906700
+39:37.237600
57.2p
162
H 51
Ola Toftdahl
Svartskog IF
2:31:12.907100
+39:41.238000
57.1p
163
H 56
Erik Næss
Lørenskog SK - Ski
2:31:24.908300
+39:53.239200
57.0p
164
H 26
Halvard Ianssen Mysen
Eidsberg
2:31:27.908600
+39:56.239500
57.0p
165
H 71
Lars Gløtvold
Os IL
2:31:35.909400
+40:04.240300
57.0p
166
H 56
Rune Gilde
Hernes IL
2:31:54.911300
+40:23.242200
56.8p
167
H 46
Jørn Olav Dæhli
Tolga IL
2:32:10.912900
+40:39.243800
56.7p
168
H 46
Kjetil Flenvold
Nordre Trysil IL
2:32:12.913100
+40:41.244000
56.6p
169
H 36
Kristoffer Jacobsen
Oslo
2:32:14.913300
+40:43.244200
56.6p
170
H 66
Frank Antonsen
Ringnes BIL
2:32:18.913700
+40:47.244600
56.6p
171
H 66
Olaf Lia
Team Baker Hansen
2:32:29.914800
+40:58.245700
56.5p
172
H 61
Alv-Arne Vilhelmsen
Mosjøen IL
2:32:31.915000
+41:00.245900
56.5p
173
H 46
Geir Jota Bjørlo
Liverpool FC
2:32:35.915400
+41:04.246300
56.5p
174
H 36
Anders F Helland
Flisa IL
2:32:36.915500
+41:05.246400
56.5p
175
H 21
Rasmus Westberg
Karlstad
2:33:02.918100
+41:31.249000
56.2p
176
H 56
Nils Tore Aamodt
Vang IL
2:33:05.918400
+41:34.249300
56.2p
177
H 56
Tommy Lyse
Hafslund BIL
2:33:32.921100
+42:01.252000
56.0p
178
H 41
Øistein J. Øverberg
Oslo
2:33:33.921200
+42:02.252100
56.0p
178
H 51
Arne Lindstad
Vang IL
2:33:33.921200
+42:02.252100
56.0p
180
H 46
Rune Skau
Team Milslukern Driv Trening
2:33:37.921600
+42:06.252500
56.0p
181
H 21
Kristian Skrokbæk
Hernes IL
2:33:45.922400
+42:14.253300
55.9p
182
H 16
Eivind Øvergård
Åsen IL
2:33:57.923600
+42:26.254500
183
H 46
Thomas Orrenius
Ödeshögs SK
2:34:08.924700
+42:37.255600
55.7p
184
H 61
Ole Kjøs
Vang IL
2:34:09.924800
+42:38.255700
55.7p
185
H 51
Frode Espen Wannebo
Fett Skiklubb
2:34:12.925100
+42:41.256000
55.7p
186
H 46
Lars Hugo Braadland Olsen
Skiforeningen
2:34:21.926000
+42:50.256900
55.6p
187
D 20
Ping Zhu
IL Trysilgutten
2:34:26.926500
+42:55.257400
55.6p
188
H 51
Fred Tjernsli
Team Anton
2:34:29.926800
+42:58.257700
55.5p
189
H 36
Robert Haugen
Oslo
2:34:30.926900
+42:59.257800
55.5p
190
H 36
Tom Chr Gefle
Eidsvold værk skikl
2:34:32.927100
+43:01.258000
55.5p
190
D 21
Karen Anna Kvemo
Lierne IL
2:34:32.927100
+43:01.258000
55.5p
192
H 41
Torleiv Yli Myre
Hamar SK
2:34:34.927300
+43:03.258200
55.5p
193
H 36
Lars Olav Brenne Nordstoga
Jaren IL
2:34:41.928000
+43:10.258900
55.5p
194
H 18
Martin Hammer
Søre Osen IL
2:35:07.930600
+43:36.261500
55.2p
195
H 36
Dag Gaute Gaasemyr
Oslostudentenes IK Ski
2:35:08.930700
+43:37.261600
55.2p
196
H 20
Yabin Cai
IL Trysilgutten
2:35:12.931100
+43:41.262000
55.2p
197
H 26
Simon Milton
Södra Vi IF
2:35:22.932100
+43:51.263000
55.1p
198
D 56
May Arna Risberg
Fossum IF
2:35:28.932700
+43:57.263600
55.1p
199
H 31
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:35:31.933000
+44:00.263900
55.1p
200
H 51
Anders Hagen
Strandbygda IL
2:36:13.937200
+44:42.268100
54.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 31
Sindre Berg
Elverum Norge
2:36:14.937300
+44:43.268200
54.7p
202
H 46
Stig Solbjør
Granli IL
2:36:23.938200
+44:52.269100
54.7p
203
H 51
Leif Dybvig
Fenstad Skiklubb
2:36:38.939700
+45:07.270600
54.5p
204
H 56
Geir Hammer
Grue Finnskog IL
2:36:43.940200
+45:12.271100
54.5p
205
H 36
David Basteskår
Strandbygda IL
2:37:10.942900
+45:39.273800
54.3p
206
H 26
Erik Røssland Kløvstad
Halå
2:37:47.946600
+46:16.277500
54.0p
207
H 31
Jørgen Ringen
Stokmarknes IL
2:37:58.947700
+46:27.278600
53.9p
208
H 31
Richard Bodén
Malmö
2:38:01.948000
+46:30.278900
53.9p
209
H 21
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:38:05.948400
+46:34.279300
53.9p
209
H 31
Ole Kenneth Olsen
Granli IL
2:38:05.948400
+46:34.279300
53.9p
211
H 46
Erland Øvergård
Åsen IL
2:38:15.949400
+46:44.280300
53.8p
211
H 56
Carl Kohl-Larsen
Sand If
2:38:15.949400
+46:44.280300
53.8p
213
H 41
Martin Jättner
Lima IF
2:38:19.949800
+46:48.280700
53.8p
214
H 56
Gisle Kogstad
Lørenskog SK - Ski
2:38:22.950100
+46:51.281000
53.8p
215
H 56
Jul Langsjøvold
Engerdal SP
2:38:54.953300
+47:23.284200
53.5p
216
H 46
Martin Wildheim
Mölndal Outdoor IF
2:39:26.956500
+47:55.287400
53.3p
217
H 51
Jo Kjorstad
Sør-fron
2:39:34.957300
+48:03.288200
53.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
218
H 51
Tom Kåre Borge
Frogner
2:40:04.960300
+48:33.291200
53.0p
218
H 66
Tom Morten Kristiansen
Statnett BIL
2:40:04.960300
+48:33.291200
53.0p
220
H 41
Anders Nordstoga
Oslo
2:40:22.962100
+48:51.293000
52.9p
221
H 71
Willy Fengsrud
Vaaler IF
2:40:24.962300
+48:53.293200
52.9p
222
H 26
Marius Fjell
Granli IL
2:40:26.962500
+48:55.293400
52.9p
223
H 61
John Grue
Rustad IL
2:40:51.965000
+49:20.295900
52.7p
224
H 36
Terje Karlsen
Höland IL
2:41:01.966000
+49:30.296900
52.6p
225
H 56
Øyvind Stubsjøen
Fetsund
2:41:07.966600
+49:36.297500
52.6p
226
H 51
Martin Skramstad
Løten Ski
2:41:08.966700
+49:37.297600
52.6p
227
H 36
Heiki Tiikoja
KEILA
2:41:10.966900
+49:39.297800
52.5p
228
H 51
Morten Karlsen
Team Reno Bil Oslo
2:41:12.967100
+49:41.298000
52.5p
229
D 46
Ilona Jambor
Team Milslukern
2:41:15.967400
+49:44.298300
52.5p
230
H 36
Espen Werenskjold
Nordea
2:41:22.968100
+49:51.299000
52.5p
231
H 46
Olav Petter Nergaard
Åslia Skilag
2:41:34.969300
+50:03.300200
52.4p
231
D 51
Reidun Dahl Silkoset
No Club
2:41:34.969300
+50:03.300200
52.4p
233
D 21
Yue Han
IL Trysilgutten
2:41:42.970100
+50:11.301000
52.3p
234
H 46
Stian Ellingsen
Granli IL
2:42:05.972400
+50:34.303300
52.2p
235
H 51
Nils Olav Kjølstad
Oslo
2:42:11.973000
+50:40.303900
52.1p
236
H 41
Tor Holmgren
Avinor BIL
2:42:13.973200
+50:42.304100
52.1p
237
H 56
Jan Aasen
Yit
2:42:18.973700
+50:47.304600
52.1p
238
H 51
Ola Kristian Hjelløkken
Åslia Skilag
2:42:22.974100
+50:51.305000
52.0p
239
H 61
John Andersen
Tjøme
2:42:48.976700
+51:17.307600
51.9p
240
D 56
Karin Gade-Lundlie
Fossum IF
2:43:20.979900
+51:49.310800
51.6p
241
H 56
Kjell Messenlien
Njård
2:43:40.981900
+52:09.312800
51.5p
242
H 36
Petter Tiltnes
Oslo
2:43:45.982400
+52:14.313300
51.5p
243
H 51
Knut Backsæther
Backy
2:43:46.982500
+52:15.313400
51.5p
244
H 36
Jonas Østvold
Osl Bil
2:44:04.984300
+52:33.315200
51.3p
245
D 26
Marit Kristine Svenkerud
Vang IL
2:44:12.985100
+52:41.316000
51.3p
246
H 56
Erling Mysen
Eidsberg
2:44:33.987200
+53:02.318100
51.2p
247
H 56
Erik Torkelsen
Skiforeningen
2:44:34.987300
+53:03.318200
51.1p
248
H 51
Terje Ryggvik
Ringnes BIL
2:44:41.988000
+53:10.318900
51.1p
249
H 36
Roger Holm
Strandbygda IL
2:44:51.989000
+53:20.319900
51.0p
250
H 26
Emil Christensen
Kongsvinger IL
2:45:04.990300
+53:33.321200
50.9p
251
H 51
Bjørn Kjønås
Team Hansson
2:45:26.992500
+53:55.323400
50.8p
252
H 66
Johan Toverud Jensen
Nydalens Skiklubb
2:45:29.992800
+53:58.323700
50.8p
253
D 51
Berit Schulstad
Hernes IL
2:45:35.993400
+54:04.324300
50.7p
254
D 46
Mia Ravakko
Partille
2:45:40.993900
+54:09.324800
50.7p
255
H 51
Stefan Norman
Göteborg
2:45:43.994200
+54:12.325100
50.7p
256
H 46
Dan Eigil Aurland
Kjellmyra IL
2:45:44.994300
+54:13.325200
50.7p
257
H 31
Ståle Johan Berg
Strandbygda IL
2:45:45.994400
+54:14.325300
50.7p
258
H 20
Yuanhai Xu
IL Trysilgutten
2:45:52.995100
+54:21.326000
50.6p
259
D 26
Gina Didriksen
NTNUI
2:46:25.998400
+54:54.329300
50.4p
260
D 31
Silje Bolstad
Åslia Skilag
2:46:30.998900
+54:59.329800
50.4p
261
H 26
Endre Sævig
Oslo
2:46:41.1000000
+55:10.330900
50.3p
262
H 71
Hans Fredrik (hasse) Sjølie
Hernes IL
2:47:00.1001900
+55:29.332800
50.2p
263
D 21
Arild Juan Halsan Liff
IL Trysilgutten
2:47:02.1002100
+55:31.333000
50.2p
263
D 20
Yanna Zhang
IL Trysilgutten
2:47:02.1002100
+55:31.333000
50.2p
265
H 51
Ole Trudvang
Conmec AS
2:47:07.1002600
+55:36.333500
50.1p
266
H 46
Morten Vig
Kjellmyra IL
2:47:27.1004600
+55:56.335500
50.0p
267
H 20
Zhong Yong Hao
IL Trysilgutten
2:47:29.1004800
+55:58.335700
50.0p
268
H 56
Ståle Elgshøen
Nordre Trysil IL
2:47:36.1005500
+56:05.336400
50.0p
269
H 21
Eirik Aase
Østby IL
2:47:38.1005700
+56:07.336600
49.9p
270
H 41
Tom Martin Hartviksen
Elverum CK
2:47:40.1005900
+56:09.336800
49.9p
271
H 36
Roger V. Engen
Løten Ski
2:47:57.1007600
+56:26.338500
49.8p
272
H 56
Johan Hedin
Sigtuna
2:48:08.1008700
+56:37.339600
49.8p
273
D 51
Berit Gunnes
Njård
2:48:15.1009400
+56:44.340300
49.7p
274
H 56
Jan Raastad
Fors
2:48:37.1011600
+57:06.342500
49.6p
275
H 51
Sven-Erik Wilmo
Oslo
2:49:10.1014900
+57:39.345800
49.4p
276
D 46
Trine Margrethe Seeberg
Sintef
2:49:12.1015100
+57:41.346000
49.4p
277
D 26
Janne-beate Jeremiassen Norstad
Oslo
2:49:25.1016400
+57:54.347300
49.3p
278
H 31
Lars Erik Aamodt
No Club
2:49:27.1016600
+57:56.347500
49.3p
279
D 51
Brite Vegsund
Team Gåping
2:49:34.1017300
+58:03.348200
49.2p
280
H 51
Lars Otto Haugen
Østby IL
2:49:36.1017500
+58:05.348400
49.2p
281
H 71
Per Arny Bakken
Søre Osen IL
2:49:37.1017600
+58:06.348500
49.2p
282
H 56
Gjert Melsom
EY Bil
2:49:43.1018200
+58:12.349100
49.2p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
283
H 26
Christopher Snekkevik
MBK Domkirkeodden
2:50:08.1020700
+58:37.351600
49.0p
284
H 41
Marcus Forsbacka
Kløfta
2:50:13.1021200
+58:42.352100
49.0p
285
H 46
Ragnar Wisløff
Accenture IF
2:50:17.1021600
+58:46.352500
48.9p
286
D 56
Kildahl Jorun S
Skiforeningen
2:51:08.1026700
+59:37.357600
48.6p
287
H 61
Torfinn Sandbakk
Nordre Trysil IL
2:51:26.1028500
+59:55.359400
48.5p
288
H 61
Jan-åge Nymoen
Slåstad IL
2:51:30.1028900
+59:59.359800
48.5p
289
D 41
Gunhild Nytrøen
Lyn Ski
2:51:32.1029100
+1:00:01.360000
48.5p
289
H 71
Olav Skogen
Vang IL
2:51:32.1029100
+1:00:01.360000
48.5p
291
D 46
Sidsel Nordhagen
Skiforeningen
2:51:40.1029900
+1:00:09.360800
48.4p
292
H 26
Frederik Tetzlaff
GILLELEJE
2:51:41.1030000
+1:00:10.360900
48.4p
293
H 26
Tony Pedersen
Gjerdrum IL
2:52:26.1034500
+1:00:55.365400
48.2p
294
H 21
Selmer Lande
Vaaler IF
2:52:28.1034700
+1:00:57.365600
48.2p
295
D 18
Mingxin Zheng
IL Trysilgutten
2:52:32.1035100
+1:01:01.366000
48.1p
296
H 26
Leif-Martin Brodahl
Brodahl & Stakvik Eiendom AS
2:52:37.1035600
+1:01:06.366500
48.1p
297
D 51
Nina Eskild Riege
Rustad IL
2:52:42.1036100
+1:01:11.367000
48.1p
298
H 46
Hans Morten Haugen
Fjellbygda
2:52:58.1037700
+1:01:27.368600
48.0p
299
H 46
Per Jansson
Västra Frölunda
2:52:59.1037800
+1:01:28.368700
48.0p
300
H 31
Andreas Jangnäs
Axa SC
2:53:09.1038800
+1:01:38.369700
47.9p
301
H 41
Jörgen Österlund
Serneke IF
2:53:13.1039200
+1:01:42.370100
47.9p
302
H 26
Per-Anders Ødegård
Fetsund
2:53:44.1042300
+1:02:13.373200
47.7p
303
H 31
Vegard Moberget
Hernes IL
2:53:47.1042600
+1:02:16.373500
47.7p
304
D 51
Trude Helen Westerberg
Skjetten
2:54:02.1044100
+1:02:31.375000
47.6p
305
H 61
Roar Nyberget
Elverum Norge
2:54:05.1044400
+1:02:34.375300
47.6p
306
H 51
Harald Nyberg
Trysil IL
2:54:12.1045100
+1:02:41.376000
47.5p
307
H 56
Arild Lande
Vaaler IF
2:54:42.1048100
+1:03:11.379000
47.4p
308
H 26
Simon Da Silva
Axa SC
2:54:45.1048400
+1:03:14.379300
47.4p
309
H 51
Øyvind Stevenson
CDP Technologies
2:54:52.1049100
+1:03:21.380000
47.3p
310
D 20
Victoria Navjord Saether
Magnor Ul
2:55:01.1050000
+1:03:30.380900
47.3p
311
H 31
Jonas Gottenborg Larsen
Kjellmyra IL
2:55:16.1051500
+1:03:45.382400
47.2p
312
H 36
Joacim Johansen
PRIVATmegleren IL
2:55:32.1053100
+1:04:01.384000
47.1p
313
H 56
Runar Finnstun
Espa il
2:55:41.1054000
+1:04:10.384900
47.0p
314
H 36
Magnus Myrheim
Osen Il, Norge
2:55:58.1055700
+1:04:27.386600
46.9p
315
H 31
Bjørn Ola Bekk
Trysil
2:56:39.1059800
+1:05:08.390700
46.7p
316
H 21
Kim André Munck
Oslo
2:56:54.1061300
+1:05:23.392200
46.6p
317
H 66
Bjørn Steinbekken
Slåstad IL
2:57:09.1062800
+1:05:38.393700
46.5p
318
H 51
Omar Johansen
Heradsbygd Langrenn
2:57:16.1063500
+1:05:45.394400
46.5p
319
H 61
Jan Sævig
IL Trysilgutten
2:57:17.1063600
+1:05:46.394500
46.5p
320
H 51
Johan Haavardtun
Haslum IL
2:57:31.1065000
+1:06:00.395900
46.4p
321
H 31
Øivind Estensen
Trondheim
2:57:51.1067000
+1:06:20.397900
46.3p
322
D 16
Eline Skjevdal
Ås
2:57:54.1067300
+1:06:23.398200
323
D 36
Karin Franck-Nielsen
IL Trysilgutten
2:57:55.1067400
+1:06:24.398300
46.3p
324
D 18
Moa Hjorth
Domnarvets GOIF
2:58:49.1072800
+1:07:18.403700
46.0p
325
H 51
Dag Nylend
Granli IL
2:58:58.1073700
+1:07:27.404600
45.9p
326
H 46
Ralph Fosse
Elverum Norge
2:59:06.1074500
+1:07:35.405400
45.9p
327
H 66
Ove Stengrundet
Nordre Trysil IL
2:59:18.1075700
+1:07:47.406600
45.8p
328
H 66
Kristian Hansen
Høvik
2:59:39.1077800
+1:08:08.408700
45.7p
329
H 61
Sindre Jordet
Ottestad SK
2:59:57.1079600
+1:08:26.410500
45.6p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
330
D 56
Marianne Killengreen
Holmen
3:00:07.1080600
+1:08:36.411500
45.6p
331
D 51
Hilde Cesilie Duelien
Granli IL
3:00:15.1081400
+1:08:44.412300
45.5p
332
H 36
Håkon Mæland
Team G
3:00:26.1082500
+1:08:55.413400
45.5p
332
D 20
Maria Gjems French
Åslia Skilag
3:00:26.1082500
+1:08:55.413400
45.5p
334
H 51
Anders Bjølseth
Strandbygda IL
3:00:36.1083500
+1:09:05.414400
45.4p
335
H 31
Dan Wennerholm
Stöten i Sälen AB
3:00:52.1085100
+1:09:21.416000
45.3p
336
H 46
Stig-Rune Backsæther
Backy
3:00:53.1085200
+1:09:22.416100
45.3p
337
H 61
Lars Otto Sørhus
Åslia Skilag
3:01:11.1087000
+1:09:40.417900
45.2p
338
H 41
Steinar Lindsjø
Strømmen IL
3:01:19.1087800
+1:09:48.418700
45.2p
339
D 36
Kathrine Ruud Hansen
Kvernhuset BIL
3:01:22.1088100
+1:09:51.419000
45.2p
340
D 56
Anne Grethe Kydland
Hammar
3:01:45.1090400
+1:10:14.421300
45.1p
341
H 46
Erlend Værdal
VINTERBRO
3:01:59.1091800
+1:10:28.422700
45.0p
342
H 31
Marius Waldersnes Hovind
Teisen IF
3:02:35.1095400
+1:11:04.426300
44.8p
343
D 31
Cathrine Andersen
Team Milslukern Driv Trening
3:02:38.1095700
+1:11:07.426600
44.8p
344
D 51
Kristin Moen
Lørenskog SK - Ski
3:02:43.1096200
+1:11:12.427100
44.8p
345
D 41
Rut M Skjevdal
Ås
3:02:49.1096800
+1:11:18.427700
44.7p
346
H 31
Håkon J. Nakling
Fremad Famagusta
3:03:08.1098700
+1:11:37.429600
44.6p
347
H 41
Ullevold Peder
Lørenskog SK - Ski
3:03:38.1101700
+1:12:07.432600
44.5p
348
H 26
Per Skaaret
Tepas
3:03:43.1102200
+1:12:12.433100
44.5p
349
H 56
Erik Reinertsen
SKJÆRHALDEN
3:03:49.1102800
+1:12:18.433700
44.4p
350
H 66
Halvor Nordstoga
Mosjøen IL
3:04:08.1104700
+1:12:37.435600
44.3p
351
H 66
Geir Jordet
Strandbygda IL
3:04:10.1104900
+1:12:39.435800
44.3p
352
H 56
Kjetil Stenhammer
Nokia
3:04:43.1108200
+1:13:12.439100
44.2p
353
D 61
Annbjørg Håøy
Rustad IL
3:04:46.1108500
+1:13:15.439400
44.1p
354
H 26
Alex Berg Kristensen
København SK
3:05:13.1111200
+1:13:42.442100
44.0p
355
D 51
Nina Haukland
Gjerdrum IL
3:05:17.1111600
+1:13:46.442500
44.0p
356
D 61
Irene Jonsrud Kjøs
Vang IL
3:05:37.1113600
+1:14:06.444500
43.9p
357
H 46
Per Pfister
Gjelleråsen IF
3:05:55.1115400
+1:14:24.446300
43.8p
358
H 36
Kjell Gunnar Jamissen
Fetsund
3:06:02.1116100
+1:14:31.447000
43.8p
359
D 26
Oda Herseth Noppi
Glåmdal SK
3:07:09.1122800
+1:15:38.453700
43.4p
360
H 51
Tormod Snekkermoen
Glåmdal SK
3:07:12.1123100
+1:15:41.454000
43.4p
361
D 56
Siri Kraft Talsnes
Hamar SK
3:07:37.1125600
+1:16:06.456500
43.3p
362
H 56
Tom Cooper
Rustad IL
3:07:47.1126600
+1:16:16.457500
43.3p
363
H 46
Andreas Lejon
Vintrie IK
3:07:48.1126700
+1:16:17.457600
43.3p
364
H 26
Peder Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:07:50.1126900
+1:16:19.457800
43.2p
365
H 31
Jonas Berg
Kongsveien CK
3:07:53.1127200
+1:16:22.458100
43.2p
366
H 31
Christian Steen Nordhagen
NØRRESUNDBY
3:08:01.1128000
+1:16:30.458900
43.2p
367
H 61
Lars Hansson
Team Hansson
3:08:02.1128100
+1:16:31.459000
43.2p
368
D 51
Anne Samuelsen
Asker
3:08:16.1129500
+1:16:45.460400
43.1p
369
H 51
Arnfinn Kolstad
Ski
3:08:40.1131900
+1:17:09.462800
43.0p
370
H 26
Erlend Sørgård
Rena
3:08:47.1132600
+1:17:16.463500
43.0p
371
H 56
Espen Røysamb
Dionysos IL
3:09:13.1135200
+1:17:42.466100
42.9p
372
H 46
Eirik Johannes Leer
Pocket Valley Ultra
3:09:22.1136100
+1:17:51.467000
42.8p
373
D 41
Karolina Wildheim
Mölndal Outdoor IF
3:09:40.1137900
+1:18:09.468800
42.7p
374
H 61
Thomas Meinich
Rena IL
3:09:42.1138100
+1:18:11.469000
42.7p
375
H 61
Per Orderud
Sørumsand
3:10:10.1140900
+1:18:39.471800
42.6p
376
H 46
Jan-olof Johansson
Trollhättan
3:10:11.1141000
+1:18:40.471900
42.6p
377
H 36
Andreas Nymoen
Songe SK
3:11:08.1146700
+1:19:37.477600
42.3p
378
H 31
Daniel Eskelund
Halå
3:11:21.1148000
+1:19:50.478900
42.3p
379
H 46
Martin Kjølås
LYSAKER
3:12:29.1154800
+1:20:58.485700
41.9p
380
D 51
Lillann Norseng
Holmen IF
3:12:33.1155200
+1:21:02.486100
41.9p
381
H 41
Per Åge Hallstensen
Sarpsborg
3:12:49.1156800
+1:21:18.487700
41.9p
382
D 56
Ina Loennechen
Rustad IL
3:13:04.1158300
+1:21:33.489200
41.8p
383
D 31
Maren Feragen
Bergkameratene Ski
3:13:23.1160200
+1:21:52.491100
41.7p
384
H 36
Hans Jørgen Liane
Fredrikstad
3:13:38.1161700
+1:22:07.492600
41.6p
385
D 21
Annie Önsten
Visa
3:13:53.1163200
+1:22:22.494100
41.6p
386
H 26
Lars Emil Haslund
København SK
3:13:57.1163600
+1:22:26.494500
41.6p
387
H 46
Trond Ryen
ØKOKRIM
3:14:08.1164700
+1:22:37.495600
41.5p
388
H 36
Tormod Kaldestad
Oslo
3:14:18.1165700
+1:22:47.496600
41.5p
389
D 36
Maria Friden-Saxin
Kållered
3:14:38.1167700
+1:23:07.498600
41.4p
390
H 66
Yngve Svensson
BK Ski
3:14:41.1168000
+1:23:10.498900
41.4p
391
H 41
Emil Hansen
Telenor
3:14:56.1169500
+1:23:25.500400
41.3p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
392
H 36
Kåre Kvistgaard
HØJBJERG
3:15:03.1170200
+1:23:32.501100
41.3p
393
H 36
Thomas Weberg Tangen
Ryskdalen 188
3:15:40.1173900
+1:24:09.504800
41.1p
394
H 51
Lars Kristiansen
Brumunddal Ski
3:16:08.1176700
+1:24:37.507600
41.0p
395
H 56
Thorbjørn Tofteberg
Råde Tamreinlag
3:16:17.1177600
+1:24:46.508500
40.9p
396
D 41
Hanna Jansson
Astrazeneca IF
3:16:18.1177700
+1:24:47.508600
40.9p
397
D 21
Ida Önsten
IK Vista
3:16:41.1180000
+1:25:10.510900
40.8p
398
H 26
Mats Langbo
SKEDSMOKORSET
3:17:13.1183200
+1:25:42.514100
40.7p
399
H 51
Helge Haukland
Gjerdrum IL
3:17:33.1185200
+1:26:02.516100
40.6p
400
H 36
Jonas Granly
SPERREBOTN
3:18:44.1192300
+1:27:13.523200
40.3p
401
H 76
Bernt Fr. Moe
Vang IL
3:19:12.1195100
+1:27:41.526000
40.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
D 46
Hege Støre
Oslo
3:19:21.1196000
+1:27:50.526900
40.2p
403
D 18
Qingqing Li
IL Trysilgutten
3:19:58.1199700
+1:28:27.530600
40.0p
404
D 18
Qian Ke
IL Trysilgutten
3:20:01.1200000
+1:28:30.530900
40.0p
405
H 51
Espen Glendrange
Kristiansand
3:20:17.1201600
+1:28:46.532500
39.9p
406
H 51
Fredrik Hauge
Kløfta IL
3:20:35.1203400
+1:29:04.534300
39.9p
407
D 26
Ingvild Hartmann-Lørscher
Oslo
3:22:05.1212400
+1:30:34.543300
39.5p
408
H 56
Reidar Larsson
Ockelbo SK
3:22:34.1215300
+1:31:03.546200
39.4p
409
H 26
Eivind Myrvold
Oslo Crows Australske Fotballklubb
3:23:05.1218400
+1:31:34.549300
39.3p
410
H 56
Kjell-Otto Jørgensen
Skiforeningen
3:23:10.1218900
+1:31:39.549800
39.2p
411
H 46
Robert Skar
Oslo
3:23:23.1220200
+1:31:52.551100
39.2p
412
H 31
Andreas Maliberg
Flisa IL
3:23:45.1222400
+1:32:14.553300
39.1p
413
D 51
Solfrid Våset
Gamle Fredrikstad Golfklubb
3:24:11.1225000
+1:32:40.555900
39.0p
414
H 46
Thomas Beck
Sagstuåa Skilag
3:25:12.1231100
+1:33:41.562000
38.8p
415
D 41
Astrid Auestad Tollefsen
Åsen IL
3:25:58.1235700
+1:34:27.566600
38.6p
416
H 20
Christoffer Larsen
SKUI
3:26:27.1238600
+1:34:56.569500
38.5p
417
H 36
Stian Andersen
Nordnet
3:27:13.1243200
+1:35:42.574100
38.3p
418
D 26
Linda Kverneng
Trainee Innlandet
3:27:49.1246800
+1:36:18.577700
38.2p
419
H 46
Per Ole Otterness
Strømmen IL
3:28:41.1252000
+1:37:10.582900
38.0p
420
H 36
Claus Sandtangen
Sarpsborg
3:28:51.1253000
+1:37:20.583900
37.9p
421
D 36
Elisabeth Mellum
Sparebank 1 Østlandet Bil
3:29:13.1255200
+1:37:42.586100
37.9p
422
H 66
Harald Bråthen
aurskog-finstadbru sk
3:29:25.1256400
+1:37:54.587300
37.8p
423
H 56
Finn Westgård
Åslia
3:29:48.1258700
+1:38:17.589600
37.7p
424
D 26
Martha Larsen
Lillehammer
3:29:55.1259400
+1:38:24.590300
37.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
425
H 51
Johan Persson
Avesta
3:30:32.1263100
+1:39:01.594000
37.6p
426
H 26
Christian Nilsen
Elverum Norge
3:30:34.1263300
+1:39:03.594200
37.6p
427
H 56
Øivind Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:30:41.1264000
+1:39:10.594900
37.5p
428
H 51
Ola Reidar Gulli
Sparebank 1 Østlandet Bil
3:31:23.1268200
+1:39:52.599100
37.4p
428
H 61
Karl Erik Dønnum
Vang IL
3:31:23.1268200
+1:39:52.599100
37.4p
430
D 56
Tove Kjeilen
Holmen IF
3:31:57.1271600
+1:40:26.602500
37.3p
431
H 41
Bent Eidsjø
Frogner
3:32:01.1272000
+1:40:30.602900
37.3p
432
H 36
Lars Andre Dalseth
Lett På Tå
3:32:20.1273900
+1:40:49.604800
37.2p
433
H 26
Simen Stubbe
Oslo
3:32:25.1274400
+1:40:54.605300
37.2p
434
H 66
Sætre Terje
Glåmdal SK
3:32:34.1275300
+1:41:03.606200
37.1p
435
H 61
Lars Jannik Boberg-ans
Charlottenlund
3:33:31.1281000
+1:42:00.611900
36.9p
436
D 41
Linda Renman
Lima IF
3:34:25.1286400
+1:42:54.617300
36.8p
437
D 66
Marit Sønsteli
Rustad IL
3:35:55.1295400
+1:44:24.626300
36.4p
438
H 51
Thomas Langbo
Oslo
3:36:56.1301500
+1:45:25.632400
36.2p
439
D 21
Oda Storbæk
Østby IL
3:37:04.1302300
+1:45:33.633200
36.2p
440
H 46
Ola Romberg
Askim IF
3:37:06.1302500
+1:45:35.633400
36.2p
441
H 41
Pål Oliver Kristiansen
Kråkerøy Idrettslag
3:37:07.1302600
+1:45:36.633500
36.2p
442
D 46
Heidi Myhre
Langhus
3:37:59.1307800
+1:46:28.638700
36.0p
443
H 46
Henrik Strømstad
Fetsund
3:38:20.1309900
+1:46:49.640800
36.0p
444
D 36
Rikke Hjertum
Gjelleråsen IF
3:38:58.1313700
+1:47:27.644600
35.8p
445
D 46
Zanda Nyström
Askim IF
3:39:04.1314300
+1:47:33.645200
35.8p
446
H 46
Lasse Kristiansen
Son
3:39:05.1314400
+1:47:34.645300
35.8p
447
H 61
Mats Landerberg
Vejbystrand
3:39:51.1319000
+1:48:20.649900
35.7p
448
H 61
John M. Rastad
Nets Active
3:40:15.1321400
+1:48:44.652300
35.6p
449
D 41
Lotta Samuelson
Bollebygd
3:40:22.1322100
+1:48:51.653000
35.6p
450
H 51
Edvin Kjær
Mysen IL
3:40:23.1322200
+1:48:52.653100
35.6p
451
H 56
Morten Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:40:36.1323500
+1:49:05.654400
35.5p
452
H 56
Krister Larsson
Ockelbo SK
3:41:11.1327000
+1:49:40.657900
35.4p
453
H 41
Bengt Ove Gulland
Gressvik IF
3:41:16.1327500
+1:49:45.658400
35.4p
454
D 56
Kristin Ianssen
Eidsberg
3:41:22.1328100
+1:49:51.659000
35.4p
455
H 46
Björn Haakenstad
Skiforeningen
3:41:31.1329000
+1:50:00.659900
35.3p
456
D 26
Madeleine Bergheim
TRANBY
3:41:40.1329900
+1:50:09.660800
35.3p
457
H 36
Ole Jensen
VESTERØY
3:42:03.1332200
+1:50:32.663100
35.2p
458
H 51
Stig Lauby
Skjetten Ski Og Vin
3:42:20.1333900
+1:50:49.664800
35.2p
459
H 26
Victor Wellenstam
Stockholm
3:43:34.1341300
+1:52:03.672200
35.0p
460
H 56
Jon-Olav Haugen
KURLAND
3:44:06.1344500
+1:52:35.675400
34.9p
461
D 56
Eirill Bø
Holmen IF
3:44:28.1346700
+1:52:57.677600
34.8p
462
H 41
Trond Eidem
Drammen
3:44:50.1348900
+1:53:19.679800
34.7p
463
H 41
Kristian Digranes
Skjetten Ski Og Vin
3:44:53.1349200
+1:53:22.680100
34.7p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
464
D 41
Anette Hartviksen
Elverum CK
3:45:39.1353800
+1:54:08.684700
34.6p
465
H 56
John Ove Tellefsen
Masse Media AS
3:46:19.1357800
+1:54:48.688700
34.4p
466
H 56
Ola Brevig
Løten Ski
3:46:31.1359000
+1:55:00.689900
34.4p
467
H 51
Magnus Dovallius
Stockholm
3:47:16.1363500
+1:55:45.694400
34.3p
468
H 56
Reidar Bergheim
Beverklubben
3:48:07.1368600
+1:56:36.699500
34.1p
469
D 46
Cathrine Pfeuti
Oslo
3:48:17.1369600
+1:56:46.700500
34.1p
470
H 61
Egil Moen
Korsvoll IL
3:48:22.1370100
+1:56:51.701000
34.1p
471
H 26
Trygve Hovde
Jevnaker
3:48:45.1372400
+1:57:14.703300
34.0p
472
H 26
Herman Winger Ramm
Rodondendron
3:48:53.1373200
+1:57:22.704100
34.0p
473
H 26
Petter Nohr
Rodondendron
3:48:54.1373300
+1:57:23.704200
34.0p
474
H 61
Roger Weum
Assa Abloy
3:49:04.1374300
+1:57:33.705200
33.9p
475
D 61
Evy Norum
Hammar
3:49:42.1378100
+1:58:11.709000
33.8p
476
H 41
Håkon Wisløff
Nesbyen IL
3:50:42.1384100
+1:59:11.715000
33.7p
477
H 41
Harald Fløgstad
Moss SK
3:51:07.1386600
+1:59:36.717500
33.6p
478
D 26
Ingrid Stensaker
Oslo
3:51:18.1387700
+1:59:47.718600
33.6p
479
H 46
Frode Holsve
KURLAND
3:52:03.1392200
+2:00:32.723100
33.4p
480
H 81
Hilding Sponberg
NR Bil
3:52:37.1395600
+2:01:06.726500
33.3p
481
H 51
Trond Olsen
Skjetten Ski Og Vin
3:52:52.1397100
+2:01:21.728000
33.3p
482
H 71
Finn T. Rud
Hardanger Politi IL
3:54:31.1407000
+2:03:00.737900
33.0p
483
D 41
Anita Bråthen
SKUI
3:55:57.1415600
+2:04:26.746500
32.8p
484
H 36
Jørgen Helland
Flisa IL
3:56:35.1419400
+2:05:04.750300
32.7p
485
H 16
Herman Thorbjørnsen
Drammen
3:57:07.1422600
+2:05:36.753500
486
H 46
Jan Robert Kallevik
Solskiva
3:58:03.1428200
+2:06:32.759100
32.4p
487
H 56
Viktor Nagy
SAS ski jogg & tråkk
4:01:20.1447900
+2:09:49.778800
31.9p
488
H 61
John Hofoss
Moen Sportsklubb
4:01:46.1450500
+2:10:15.781400
31.8p
489
D 26
Julie Langsrud
Elverum Norge
4:02:12.1453100
+2:10:41.784000
31.8p
489
D 46
Åsta Sagmo Bjørnseth
Elverum Norge
4:02:12.1453100
+2:10:41.784000
31.8p
491
D 71
Astrid Svanes Bertelsen
Rustad IL
4:02:55.1457400
+2:11:24.788300
31.7p
492
H 21
Magnus Lillebo
Team Lillebo
4:04:06.1464500
+2:12:35.795400
31.5p
493
H 51
Trond Lillebo
Team Lillebo
4:04:07.1464600
+2:12:36.795500
31.5p
494
H 21
Fredrick Forså Henriksen
Oslo
4:04:11.1465000
+2:12:40.795900
31.5p
495
H 46
Freddy Thorbjørnsen
Drammen
4:04:18.1465700
+2:12:47.796600
31.5p
496
H 61
Per Arne Granly
Råde
4:04:54.1469300
+2:13:23.800200
31.4p
497
H 56
Roy Ausland
Skjetten Ski Og Vin
4:08:09.1488800
+2:16:38.819700
30.9p
498
H 46
Tomas Medici
Valby
4:11:28.1508700
+2:19:57.839600
30.4p
499
H 31
Runar Pettersen
No Club
4:11:41.1510000
+2:20:10.840900
30.4p
500
D 41
Jorunn Nordgård
Oslo
4:12:29.1514800
+2:20:58.845700
30.3p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 553[
1
2
]