Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårbyruschen
2019-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3:10.18900
2
H 20
Laban Nordin
Vårby IK
3:12.19100
+2.100
3
H 20
Melker Eklund
Vårby IK
3:13.19200
+3.200
3
H 16
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19200
+3.200
5
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
3:23.20200
+13.1200
5
H 35
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
3:23.20200
+13.1200
7
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
3:25.20400
+15.1400
8
H 20
Axel Saitton
Vårby IK
3:26.20500
+16.1500
8
D 15
Elin Näslund
Vårby IK
3:26.20500
+16.1500
10
H 35
Björn Rudlund
City Sweden
3:27.20600
+17.1600
11
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
3:28.20700
+18.1700
11
H 15
Carl Gustafsson
Vårby IK
3:28.20700
+18.1700
13
H 16
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
3:29.20800
+19.1800
13
H 35
Daniel J Norenius
Hägglunds Ski Team SK
3:29.20800
+19.1800
15
H 15
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3:30.20900
+20.1900
15
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
3:30.20900
+20.1900
17
D 16
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:31.21000
+21.2000
18
H 21
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
3:34.21300
+24.2300
19
H 15
Erik Byström
Vårby IK
3:35.21400
+25.2400
20
H 15
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:37.21600
+27.2600
21
D 15
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3:41.22000
+31.3000
22
D 15
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:42.22100
+32.3100
22
D 15
Nora Westerlund
Vårby IK
3:42.22100
+32.3100
24
H 15
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:46.22500
+36.3500
25
D 15
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:51.23000
+41.4000
26
D 16
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
3:55.23400
+45.4400
26
H 35
Olov Hamqvist
Vårby IK
3:55.23400
+45.4400
28
H 16
Teo Eikelboom
Vårby IK
3:56.23500
+46.4500
29
H 35
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
3:57.23600
+47.4600
30
D 16
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
4:06.24500
+56.5500
31
H 35
Robert Häggström
Vårby IK
4:09.24800
+59.5800
32
H 15
Erik Sundberg
Vårby IK
4:12.25100
+1:02.6100
33
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
4:13.25200
+1:03.6200
34
D 20
Tea Nilsson
Anundsjö IF
4:17.25600
+1:07.6600
35
D 16
Tilma Sundelin
Anundsjö IF
4:33.27200
+1:23.8200
36
H 35
Henrik Olofsson
Vårby IK
4:35.27400
+1:25.8400
37
H 35
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
4:38.27700
+1:28.8700
38
H 35
Stefan Strindlund
City Sweden
4:41.28000
+1:31.9000
39
H 35
Ulrik Ulander
Husums IF SK
4:47.28600
+1:37.9600
40
D 35
Anna Hörnquist
Hägglunds Ski Team SK
7:50.46900
+4:40.27900
41
D 20
Julia Johansson
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
0.9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2:15.13400
2
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
2:18.13700
+3.200
3
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:30.14900
+15.1400
4
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
2:33.15200
+18.1700
5
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
2:35.15400
+20.1900
5
H 12
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
2:35.15400
+20.1900
7
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:36.15500
+21.2000
8
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
2:39.15800
+24.2300
9
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
2:41.16000
+26.2500
9
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
2:41.16000
+26.2500
9
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:41.16000
+26.2500
12
D 13
Emma Forsgren
Vårby IK
2:42.16100
+27.2600
12
H 12
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:42.16100
+27.2600
14
D 13
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2:45.16400
+30.2900
14
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
2:45.16400
+30.2900
16
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:46.16500
+31.3000
17
H 13
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
2:48.16700
+33.3200
18
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
2:50.16900
+35.3400
19
H 12
Erik Gustafsson
Vårby IK
2:53.17200
+38.3700
19
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:53.17200
+38.3700
21
H 13
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
2:54.17300
+39.3800
22
D 13
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
2:55.17400
+40.3900
23
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
2:57.17600
+42.4100
24
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:58.17700
+43.4200
24
H 13
Joel Byström
Vårby IK
2:58.17700
+43.4200
24
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
2:58.17700
+43.4200
27
D 13
Ida Hallin
Husums IF SK
3:01.18000
+46.4500
27
D 11
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
3:01.18000
+46.4500
29
D 11
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:02.18100
+47.4600
30
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
3:04.18300
+49.4800
31
H 14
Nilas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
3:08.18700
+53.5200
32
H 10
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
3:12.19100
+57.5600
32
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
3:12.19100
+57.5600
32
D 13
Penny Spets
Vårby IK
3:12.19100
+57.5600
32
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
3:12.19100
+57.5600
36
D 13
Märta Hübenette
Husums IF SK
3:14.19300
+59.5800
37
H 10
Oscar Gustafsson
Vårby IK
3:17.19600
+1:02.6100
37
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
3:17.19600
+1:02.6100
39
H 10
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3:18.19700
+1:03.6200
40
D 12
Ebba Lindström
Husums IF SK
3:20.19900
+1:05.6400
40
D 12
Ronja Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:20.19900
+1:05.6400
42
H 12
Elis Hansson
Byåsen IL
3:21.20000
+1:06.6500
43
D 10
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
3:22.20100
+1:07.6600
44
H 13
Alfred Jonsson
Nätra SK
3:23.20200
+1:08.6700
44
D 13
Skade Spovmark
Husums IF SK
3:23.20200
+1:08.6700
44
H 12
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
3:23.20200
+1:08.6700
47
D 12
Klara Sondell
Vårby IK
3:25.20400
+1:10.6900
48
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
3:27.20600
+1:12.7100
49
H 10
Måns Lindström
Husums IF SK
3:28.20700
+1:13.7200
49
D 11
MY Mikaelsson
Vårby IK
3:28.20700
+1:13.7200
51
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
3:29.20800
+1:14.7300
52
D 13
Emilia Westermark
Sollefteå Skidor IF
3:30.20900
+1:15.7400
53
D 13
Nora Nordqvist
Husums IF SK
3:31.21000
+1:16.7500
54
D 10
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
3:32.21100
+1:17.7600
55
H 11
Sigge Saitton
Vårby IK
3:33.21200
+1:18.7700
55
H 11
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
3:33.21200
+1:18.7700
57
D 10
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
3:34.21300
+1:19.7800
57
H 12
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
3:34.21300
+1:19.7800
59
D 10
Vanja Björk
Vårby IK
3:35.21400
+1:20.7900
59
D 12
Emelie Häggström
Vårby IK
3:35.21400
+1:20.7900
61
D 10
Märta Mannelqvist
Vårby IK
3:36.21500
+1:21.8000
61
H 13
Edvin Persson
Anundsjö IF
3:36.21500
+1:21.8000
63
D 10
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
3:42.22100
+1:27.8600
63
H 11
Elias Häggström
Vårby IK
3:42.22100
+1:27.8600
63
D 11
Etna Jonasson
Sollefteå Skidor IF
3:42.22100
+1:27.8600
66
D 13
Ida Moström Ahlberg
Vårby IK
3:43.22200
+1:28.8700
67
H 11
Leo Nordin
Vårby IK
3:47.22600
+1:32.9100
68
D 10
Elsa Sahlman
Vårby IK
3:48.22700
+1:33.9200
69
D 12
Klara Olofsson
Vårby IK
3:49.22800
+1:34.9300
70
D 11
Evelina Jonsson
Nätra SK
3:51.23000
+1:36.9500
71
D 11
Ester Sundberg
Vårby IK
3:52.23100
+1:37.9600
72
H 10
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
3:53.23200
+1:38.9700
73
D 10
Stella Kristoffersson
Vårby IK
3:54.23300
+1:39.9800
73
D 11
Elsa Nilsson
Vårby IK
3:54.23300
+1:39.9800
75
H 10
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
3:55.23400
+1:40.9900
76
H 10
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3:56.23500
+1:41.10000
77
H 12
Elton Sundquist
Vårby IK
3:58.23700
+1:43.10200
78
H 11
Sebastian Vestermark
Sollefteå Skidor IF
4:01.24000
+1:46.10500
79
H 10
Jesper Nilsson
Husums IF SK
4:04.24300
+1:49.10800
79
D 10
Alice Bryngelsson
Vårby IK
4:04.24300
+1:49.10800
81
H 11
Ludwig Grundström
Vårby IK
4:05.24400
+1:50.10900
82
D 10
Meja Öberg
Vårby IK
4:06.24500
+1:51.11000
83
D 10
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
4:10.24900
+1:55.11400
83
D 10
Alma Näsström
Vårby IK
4:10.24900
+1:55.11400
85
D 10
Lara Güvenkaya
Vårby IK
4:13.25200
+1:58.11700
85
D 9
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:13.25200
+1:58.11700
87
D 9
Märta Mikaelsson
Vårby IK
4:14.25300
+1:59.11800
88
D 9
Alva Häggström
Vårby IK
4:15.25400
+2:00.11900
89
D 10
Emma Byström
Vårby IK
4:16.25500
+2:01.12000
89
D 11
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
4:16.25500
+2:01.12000
91
D 10
Livia Forsberg
Vårby IK
4:17.25600
+2:02.12100
92
D 11
Emma Perbo
Vårby IK
4:18.25700
+2:03.12200
93
D 9
Indra Jonasson
Sollefteå Skidor IF
4:22.26100
+2:07.12600
94
D 9
Hilma Sundström
Husums IF SK
4:27.26600
+2:12.13100
95
H 11
Jakob Lønborg
Vårby IK
4:29.26800
+2:14.13300
96
H 9
Isak Åberg
Vårby IK
4:34.27300
+2:19.13800
97
H 10
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
4:39.27800
+2:24.14300
98
D 9
Mimmi Spets
Vårby IK
4:41.28000
+2:26.14500
99
D 9
Lily Sundquist
Vårby IK
4:45.28400
+2:30.14900
100
D 10
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
4:46.28500
+2:31.15000
101
D 10
Maya Lönn
Vårby IK
4:49.28800
+2:34.15300
102
D 10
Julina Forsman
Vårby IK
4:55.29400
+2:40.15900
103
D 9
Alice Vestman
Husums IF SK
4:56.29500
+2:41.16000
104
D 10
Sara Häggquist
Vårby IK
5:02.30100
+2:47.16600
105
D 10
Holly Strindlund
Vårby IK
5:05.30400
+2:50.16900
106
D 9
Sally Arvidsson
Vårby IK
5:06.30500
+2:51.17000
107
H 10
Werner Hansson
Byåsen IL
5:15.31400
+3:00.17900
108
D 9
Wilma Nilsson
Vårby IK
5:19.31800
+3:04.18300
109
D 10
Thea Forsgren
Vårby IK
5:20.31900
+3:05.18400
110
D 10
Clara Stattin
Sollefteå Skidor IF
5:24.32300
+3:09.18800
111
D 12
Emilia Edvardsen
Vårby IK
5:30.32900
+3:15.19400
112
D 10
Signe Grimell
Vårby IK
5:34.33300
+3:19.19800
113
D 9
Alva Hagström
Vårby IK
5:43.34200
+3:28.20700
114
D 9
Isabell Ahlqvist
Husums IF SK
5:44.34300
+3:29.20800
115
D 9
Moa Moström Ahlberg
Vårby IK
5:53.35200
+3:38.21700
116
H 12
Lucas Tellström
Vårby IK
7:47.46600
+5:32.33100
117
H 13
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
117
H 11
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
117
D 11
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800