Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 17/2
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:22:32.495120
90.8p
2
Eddie Edström
IFK Mora SK
1:22:32.495160
+0
90.8p
3
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:22:32.495190
+0
90.8p
4
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:22:33.495210
+0
90.8p
5
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:22:33.495270
+1.50
90.8p
6
Erik Silfver
IFK Umeå
1:22:35.495460
+3.240
90.8p
7
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:22:39.495870
+7.650
90.7p
8
Oscar Persson
SK Bore
1:23:04.498390
+32.3170
90.4p
9
Nils Persson
Östersunds SK
1:24:01.504040
+1:29.8820
89.7p
10
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:24:01.504050
+1:29.8830
89.7p
11
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:24:02.504110
+1:29.8890
89.6p
12
Max Novak
Offerdals SK
1:24:02.504150
+1:30.8930
89.6p
13
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:24:32.507180
+2:00.11960
89.2p
14
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:25:05.510470
+2:33.15250
88.8p
15
Gustav Nordström
Borås SK
1:25:19.511880
+2:47.16660
88.6p
16
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:25:20.511960
+2:48.16740
88.6p
17
Lars Nelson
Åsarna IK
1:25:20.511970
+2:48.16750
88.6p
18
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:25:21.512030
+2:49.16810
88.6p
19
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:25:22.512100
+2:49.16880
88.6p
20
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
1:25:24.512330
+2:52.17110
88.6p
21
Jens Andersson
Kalix SK
1:26:03.516280
+3:31.21060
88.1p
22
Filip Danielsson
SK Bore
1:26:04.516310
+3:31.21090
88.1p
23
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:26:06.516510
+3:33.21290
88.0p
24
Robin Norum
IFK Umeå
1:26:06.516560
+3:34.21340
88.0p
25
Carl Olander
IK Stern
1:26:08.516710
+3:35.21490
88.0p
26
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:26:09.516830
+3:37.21610
88.0p
27
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:26:11.517010
+3:38.21790
88.0p
28
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
1:26:12.517180
+3:40.21960
88.0p
29
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:26:13.517290
+3:41.22070
88.0p
29
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:26:13.517290
+3:41.22070
88.0p
31
Simon Stenberg
Kalix SK
1:26:18.517720
+3:46.22500
87.9p
32
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:26:33.519280
+4:01.24060
87.7p
33
William Poromaa
Åsarna IK
1:26:45.520420
+4:13.25200
87.6p
34
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:26:48.520780
+4:16.25560
87.5p
35
Petter Hedman
IFK Umeå
1:26:48.520790
+4:16.25570
87.5p
36
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:27:06.522530
+4:34.27310
87.3p
37
John Leander
Åsarna IK
1:27:09.522860
+4:37.27640
87.3p
38
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:27:12.523140
+4:40.27920
87.2p
39
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
1:27:49.526890
+5:17.31670
86.8p
40
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:27:52.527110
+5:19.31890
86.7p
41
Johannes Ringsby
SK Bore
1:28:06.528580
+5:34.33360
86.6p
42
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:28:11.529070
+5:39.33850
86.5p
43
Martin Herbert
IFK Mora SK
1:28:51.533090
+6:19.37870
86.0p
44
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:29:12.535170
+6:40.39950
85.8p
45
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
1:29:25.536440
+6:53.41220
85.6p
46
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:29:29.536880
+6:57.41660
85.5p
47
Jonathan Engström
Borås SK
1:29:52.539160
+7:20.43940
85.3p
48
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:29:55.539440
+7:23.44220
85.2p
49
Elias Andersson
Sunderby SK
1:30:41.544070
+8:09.48850
84.7p
50
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:31:05.546420
+8:33.51200
84.4p
51
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:31:11.547000
+8:38.51780
84.4p
52
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:31:12.547190
+8:40.51970
84.3p
53
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:31:21.548040
+8:49.52820
84.2p
54
Anton Persson
SK Bore
1:31:47.550650
+9:15.55430
83.9p
55
David Thorell
IK Stern
1:32:20.553980
+9:48.58760
83.6p
56
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:34:25.566460
+11:53.71240
82.2p
57
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:35:28.572770
+12:56.77550
81.5p
58
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:36:27.578680
+13:55.83460
80.8p
59
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:36:54.581390
+14:22.86170
80.6p
60
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:37:25.584470
+14:53.89250
80.2p
61
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
1:38:03.588210
+15:30.92990
79.8p
62
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:38:55.593450
+16:23.98230
79.3p
63
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:39:51.599020
+17:19.103800
78.7p
64
Andreas Viker
IK Stern
1:44:32.627170
+22:00.131950
76.0p
-
Felix Selin
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Oscar Lindell
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Anton Elvseth
Norway
23:59:58.8639700
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)