Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 17/2
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Ribom
Piteå Elit SK
43:49.262870
80.9p
2
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
43:53.263230
+3.260
80.8p
3
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
43:55.263400
+5.430
80.7p
4
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
43:59.263810
+9.840
80.6p
5
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
44:30.266950
+40.3980
79.8p
6
Frida Hallquist
Åsarna IK
44:34.267300
+44.4330
79.7p
7
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
44:35.267490
+46.4520
79.6p
8
Frida Erkers
IFK Mora SK
44:38.267700
+48.4730
79.6p
9
Emma Wikén
Åsarna IK
45:14.271300
+1:24.8330
78.6p
10
Ida Dahl
IFK Mora SK
45:14.271350
+1:24.8380
78.6p
11
Sandra Olsson
Malungs IF
45:23.272210
+1:33.9240
78.4p
12
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45:30.272970
+1:41.10000
78.2p
13
Alicia Persson
Stockviks SF
45:41.274020
+1:51.11050
77.9p
14
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
45:48.274710
+1:58.11740
77.8p
15
Ulrika Axelsson
Sya SK
45:55.275420
+2:05.12450
77.6p
16
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
46:08.276740
+2:18.13770
77.3p
17
Maria Jonasson
Östersunds SK
46:21.278010
+2:31.15040
76.9p
18
Helena Lundkvist
Kalix SK
46:25.278420
+2:35.15450
76.8p
19
Sara Hallquist
Åsarna IK
46:58.281730
+3:08.18760
76.0p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
47:05.282400
+3:15.19430
75.9p
21
Evelina Niemi
Kalix SK
47:38.285760
+3:48.22790
75.1p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
47:43.286200
+3:53.23230
75.0p
23
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
48:23.290220
+4:33.27250
74.1p
24
Sara Wadman
IFK Mora SK
49:35.297400
+5:45.34430
72.5p
25
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
49:40.297900
+5:50.34930
72.3p
26
Maria Olofsson
Kalix SK
50:02.300160
+6:12.37190
71.9p
27
Ellionore Bäckman
Hede SK
50:25.302450
+6:35.39480
71.4p
28
Mathilda Ruus
Åsarna IK
50:52.305140
+7:02.42170
70.8p
29
Hanna Fritz
IFK Mora SK
51:28.308790
+7:39.45820
70.0p
30
Malin Jonsson
IK Stern
52:16.313520
+8:26.50550
69.1p
31
Madelene Melin
Malungs IF
52:55.317440
+9:05.54470
68.3p
32
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
53:42.322180
+9:53.59210
67.4p
33
Moa Westh
Malungs IF
56:31.339050
+12:41.76080
64.4p
-
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Emma Ivarsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)