Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 17/2
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
53:51.323060
88.4p
2
Simon Karlsson
IFK Umeå
53:52.323120
+0
88.4p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
53:53.323270
+2.110
88.3p
4
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
54:28.326780
+37.3620
87.5p
5
Oskar Årebäck
Bolidens SK
54:56.329520
+1:04.6360
86.8p
6
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
54:56.329530
+1:04.6370
86.8p
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
54:56.329540
+1:04.6380
86.8p
8
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
55:26.332570
+1:35.9410
86.0p
9
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
55:32.333190
+1:41.10030
85.9p
10
William Schultz
IFK Umeå
55:36.333540
+1:44.10380
85.8p
11
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
55:49.334850
+1:57.11690
85.5p
12
Joel Andersson
IFK Mora SK
55:51.335000
+1:59.11840
85.5p
13
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
56:06.336570
+2:15.13410
85.1p
14
Anton Laine
Kalix SK
56:07.336620
+2:15.13460
85.1p
15
Jesper Persson
Åsarna IK
56:29.338800
+2:37.15640
84.6p
16
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
56:43.340240
+2:51.17080
84.2p
17
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
56:51.341020
+2:59.17860
84.0p
18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
56:53.341210
+3:01.18050
84.0p
19
Erik Granström
Strömnäs GIF
57:04.342340
+3:12.19180
83.7p
20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
57:10.342900
+3:18.19740
83.6p
21
Filip Öberg
Kalix SK
57:15.343480
+3:24.20320
83.5p
22
Petter Dahl
IF Strategen
57:17.343630
+3:25.20470
83.4p
23
Sven Leander
Åsarna IK
57:32.345140
+3:40.21980
83.1p
24
Emil Hagström
Garphyttans IF
57:45.346490
+3:54.23330
82.8p
25
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
57:56.347550
+4:04.24390
82.6p
26
Emrik Nordgren
IFK Umeå
58:08.348760
+4:17.25600
82.3p
27
Albin Johansson
Sätra IF
58:10.348930
+4:18.25770
82.3p
28
Nick Berg
Orsa SK
58:37.351650
+4:45.28490
81.7p
29
Andreas Karlsson
Kalix SK
58:38.351730
+4:46.28570
81.6p
30
Martin Mickels
Bålsta SK
58:40.351950
+4:48.28790
81.6p
31
Albin Sjölén
Stockviks SF
58:40.351980
+4:49.28820
81.6p
32
Adam Westman
Hudiksvalls IF
58:46.352520
+4:54.29360
81.5p
33
Harald Östensen
IFK Skövde SK
58:48.352700
+4:56.29540
81.4p
34
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
58:50.352970
+4:59.29810
81.4p
35
Erik Engelin
Offerdals SK
59:20.355970
+5:29.32810
80.7p
36
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
59:26.356550
+5:34.33390
80.6p
37
Alfred Nilsson
Filipstads SF
59:34.357320
+5:42.34160
80.4p
38
Max Andersson
Domnarvets GOIF
59:52.359190
+6:01.36030
80.1p
38
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
59:52.359190
+6:01.36030
80.1p
40
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
1:00:12.361180
+6:21.38020
79.6p
41
Zackarias Björn
Rembo IK
1:00:42.364100
+6:50.40940
79.0p
42
Anton Swedberg
IFK Mora SK
1:00:46.364550
+6:54.41390
78.9p
43
Axel Åslund
Hedesunda IF
1:01:24.368370
+7:33.45210
78.2p
44
William Selander
Östersunds SK
1:01:29.368840
+7:37.45680
78.1p
45
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
1:01:31.369000
+7:39.45840
78.1p
46
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
1:01:35.369420
+7:43.46260
78.0p
47
Arvid Larsson
IFK Umeå
1:01:41.370030
+7:49.46870
77.8p
48
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:01:41.370090
+7:50.46930
77.8p
49
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:01:46.370590
+7:55.47430
77.7p
50
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:02:14.373310
+8:22.50150
77.2p
51
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:02:34.375340
+8:42.52180
76.8p
52
Adrian Lundberg
SK Bore
1:03:00.377960
+9:09.54800
76.3p
53
Adam Boman
Tranemo IF
1:03:23.380290
+9:32.57130
75.9p
54
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:04:40.387960
+10:49.64800
74.5p
55
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:05:07.390600
+11:15.67440
74.0p
56
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:06:22.398180
+12:31.75020
72.7p
57
Edvin Nordström
Brottby SK
1:06:50.400930
+12:58.77770
72.2p
58
Andreas Albinsson
SK Bore
1:06:59.401890
+13:08.78730
72.0p
59
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:09:29.416870
+15:38.93710
69.6p
60
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:09:49.418850
+15:57.95690
69.3p
-
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Simon Åstot
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
William Karlsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:58.8639700
-
Emil Logård
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)