Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 16/2
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
25:29.152810
81.7p
2
Emma Ribom
Piteå Elit SK
25:45.154400
+15.1490
80.9p
3
Emma Wikén
Åsarna IK
25:59.155880
+30.2970
80.2p
4
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
26:05.156490
+36.3580
79.9p
5
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
26:14.157390
+45.4480
79.4p
6
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
26:19.157800
+49.4890
79.2p
7
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
26:44.160350
+1:15.7440
78.1p
8
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:55.161450
+1:26.8540
77.5p
9
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
26:56.161510
+1:27.8600
77.5p
10
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:14.163300
+1:44.10390
76.7p
11
Ida Dahl
IFK Mora SK
27:15.163440
+1:46.10530
76.7p
12
Sandra Olsson
Malungs IF
27:29.164800
+1:59.11890
76.0p
13
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:29.164830
+2:00.11920
76.0p
14
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
27:30.164950
+2:01.12040
76.0p
15
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:43.166200
+2:13.13290
75.4p
16
Evelina Niemi
Kalix SK
27:48.166780
+2:19.13870
75.2p
17
Alicia Persson
Stockviks SF
27:49.166800
+2:19.13890
75.2p
18
Maria Jonasson
Östersunds SK
27:52.167150
+2:23.14240
75.0p
19
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
28:24.170350
+2:55.17440
73.7p
20
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
28:26.170560
+2:57.17650
73.6p
21
Helena Lundkvist
Kalix SK
28:27.170640
+2:58.17730
73.6p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
28:39.171820
+3:10.18910
73.1p
23
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:39.171880
+3:10.18970
73.1p
24
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
28:48.172710
+3:19.19800
72.7p
25
Ulrika Axelsson
Sya SK
28:52.173150
+3:23.20240
72.6p
26
Emma Ivarsson
Årsunda IF
28:54.173360
+3:25.20450
72.5p
27
Sara Hallquist
Åsarna IK
28:59.173850
+3:30.20940
72.3p
28
Sara Wadman
IFK Mora SK
29:04.174340
+3:35.21430
72.1p
29
Maria Olofsson
Kalix SK
29:06.174590
+3:37.21680
72.0p
30
Madelene Nord
IFK Mora SK
29:17.175600
+3:47.22690
71.6p
31
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
29:26.176500
+3:56.23590
71.2p
32
Malin Jonsson
IK Stern
29:31.177070
+4:02.24160
71.0p
33
Ellionore Bäckman
Hede SK
29:31.177090
+4:02.24180
71.0p
34
Madelene Melin
Malungs IF
29:45.178410
+4:16.25500
70.5p
35
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
30:14.181380
+4:45.28470
69.4p
36
Mathilda Ruus
Åsarna IK
30:21.182050
+4:52.29140
69.2p
37
Moa Westh
Malungs IF
31:34.189320
+6:05.36410
66.6p
38
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
31:44.190360
+6:15.37450
66.3p
39
Hanna Fritz
IFK Mora SK
32:41.196070
+7:12.43160
64.4p
-
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)