Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
RallarLoppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Bottnaryd IF
Plats: Jönköping
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Selma Moqvist
Sävedalens AIK
3:25:19.1231800
48.0p
2
Anna Trysberg
Gryts IF
4:29:27.1616600
35.5p
D 40
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne Fältström
IF Hallby SOK
3:29:55.1259400
46.8p
2
Hanna Lanthe'n
IF Hallby SOK
3:34:28.1286700
45.7p
3
Johanna Östlund
Lugi SK
4:25:27.1592600
36.1p
D 50
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annica Wernerson
Brännebrona SK
3:32:04.1272300
46.3p
2
Lena Björklund
ASK Växjö
3:53:36.1401500
41.5p
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:09:37.777600
82.5p
2
Henrik Litzell
Hestra IF
2:17:09.822800
77.0p
3
Marcus Ullman
OK Alehof
2:17:54.827300
76.5p
H 40
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:28:48.892700
69.8p
2
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:33:57.923600
67.0p
3
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:38:24.950300
64.8p
H 50
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Göran Karlsson
Ödehögs skidklubb
2:31:26.908500
68.3p
2
Peter Drottman
Nybro Ski
2:58:32.1071100
56.3p
3
Sigrudh Mikael
Landsbro IF SK
3:09:14.1135300
52.7p
H 60
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
3:00:16.1081500
55.7p
2
Per-Olov Johnsson
SOK Träff
3:14:50.1168900
51.0p
H 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Nordblom
IK Vista
1:36:35.579400
49.0p
2
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
1:39:12.595100
47.7p
3
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
1:41:48.610700
46.5p
D 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulla Antila Ljungquist
IF Hagen SK
3:47:32.1365100
42.8p
2
Anneli Zetterberg
IK Uven
3:56:41.1420000
40.9p
3
Anne Hansson
Skene Sim o IS
4:02:09.1452800
39.9p
H 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christoffer Brushöj
København SK
3:01:49.1090800
55.2p
2
Patrik Nilsson
Kalmar
3:03:12.1099100
54.7p
3
Mats Eriksson
ErikssonFitness
3:10:23.1142200
52.3p
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Felicia Oscarsson
Tvärreds IF
2:00:04.720300
39.4p
2
Ingela Hyltén
Taberg
2:05:29.752800
37.7p
3
Annika Hedvall
Jönköpings SLK
2:06:14.757300
37.5p
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
1:05:19.391800
72.4p
2
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:14:41.448000
63.3p
3
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
1:44:46.628500
45.1p
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
RallarLoppet 2019
RALLARLOPPET 2017
Rallarloppet 2016
Rallarloppet 2015
Rallarloppet 2014
Rallarloppet 2013
Rallarloppet 2012
Rallarloppet 2011
Rallarloppet 2010
Rallarloppet 2009
Tävlingar i närheten
Billingen Roller Ski Distans 2019
Billingen Roller Ski Backrace 2019
Värnamorullen 2019
Landsjön Runt 2019
ICA Cup Riksfinal Skicross 2019
ICA Cup Riksfinal Sprint 2019
Hellidsloppet 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan