Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smålandstrippeln Skicross
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Lind
Landsbro IF SK
3:01.18090
2
Ebba Hellquist
Nässjö SF
3:27.20640
+25.2450
3
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
3:28.20780
+26.2590
4
Piali Hedin
Eksjö SOK
3:47.22680
+45.4490
5
Amanda Fyhr
SOK Aneby
4:00.23980
+58.5790
6
Thyra Grennborg
Landsbro IF SK
4:02.24170
+1:00.5980
7
Meja Fransson
Landsbro IF SK
4:13.25210
+1:11.7020
8
Estrid Björk Austli
Annebergs GIF
4:54.29360
+1:52.11170
D 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Lax
Nässjö SF
2:16.13580
2
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
2:22.14140
+5.460
3
Meja Funke
Landsbro IF SK
2:27.14630
+10.950
4
Nova Pettersson
Landsbro IF SK
2:32.15120
+15.1440
5
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:41.16020
+24.2340
6
Signe Fransson
SOK Aneby
2:58.17780
+42.4100
7
Ella Engborg
Eksjö SOK
3:07.18670
+50.4990
8
Linn Hallgren
SOK Aneby
3:28.20770
+1:11.7090
9
Linn Fransson
Landsbro IF SK
4:42.28160
+2:25.14480
-
Isabella Stenberg
SOK Aneby
23:59:59.8639800
-
Elin Quick
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
D 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
2:04.12320
2
Elma Rudklint
OK Landehof
2:15.13410
+10.990
3
Ida Hellquist
Nässjö SF
2:27.14670
+23.2250
4
Sandra Ling
IF Hallby SOK
2:27.14680
+23.2260
5
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
2:27.14680
+23.2260
6
Telina Tiare
Nässjö SF
2:29.14830
+25.2410
7
Isabella Ottosson
Nässjö SF
2:36.15510
+31.3090
8
Alma Bülow
SOK Aneby
2:38.15730
+34.3310
9
Ellen Adolfsson
Nässjö SF
2:41.16050
+37.3630
D 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:59.11870
2
Tilda Rosander
SOK Aneby
2:06.12510
+6.540
3
Felicia Fyhr
SOK Aneby
2:13.13290
+14.1320
4
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
2:16.13540
+16.1570
5
Emma Rindstig
SOK Viljan
2:20.13930
+20.1960
H 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Weber
Borås GIF
2:36.15530
2
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
2:48.16730
+12.1100
3
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
2:50.16910
+13.1280
4
Emil Petersson
Landsbro IF SK
2:54.17320
+17.1690
5
Hilmer Andersson
SOK Aneby
3:03.18270
+27.2640
6
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
3:10.18930
+34.3300
7
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
3:18.19750
+42.4120
8
Arvid Rosander
SOK Aneby
3:41.22030
+1:05.6400
9
Elias Skillermark
Eksjö SOK
3:50.22970
+1:14.7340
10
Oscar Grändemark
Nässjö SF
3:53.23200
+1:16.7570
11
Fabian Johansson
SOK Aneby
5:00.29990
+2:24.14360
-
Milton Rinaldo
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
H 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viggo Rudklint
OK Landehof
2:07.12650
2
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
2:13.13280
+6.530
3
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
2:21.14020
+13.1270
4
Viktor Fabisch
Nässjö SF
2:24.14370
+17.1620
5
Isak Hertz
IF Hallby SOK
2:25.14420
+17.1670
6
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
2:27.14630
+19.1880
7
Melvin Fabisch
Nässjö SF
2:27.14670
+20.1920
8
Emil Ling
IF Hallby SOK
2:31.15020
+23.2270
9
Noah Grahn
Landsbro IF SK
2:38.15720
+30.2970
10
Melker Svensson
Landsbro IF SK
2:40.15950
+33.3200
11
Carl Lind
Landsbro IF SK
2:44.16340
+36.3590
12
Linus Fridell
Nässjö SF
2:47.16610
+39.3860
13
Linus Fritz
Nässjö SF
2:51.17080
+44.4330
14
Malte Lax
Nässjö SF
2:53.17250
+46.4500
15
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
2:56.17560
+49.4810
16
Noah Almgren
Landsbro IF SK
3:02.18180
+55.5430
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:54.11350
2
Noah Petersson
Nybro Ski
1:57.11600
+2.150
3
Anton Weber
Borås GIF
2:02.12100
+7.650
4
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
2:02.12140
+7.690
5
Ceasar Funke
Landsbro IF SK
2:05.12400
+10.950
6
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
2:10.12960
+16.1510
7
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
2:17.13610
+22.2160
8
Edvin Wiberg
Landsbro IF SK
2:19.13810
+24.2360
9
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
2:21.14020
+26.2570
10
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:24.14380
+30.2930
11
Olle Petersén
Landsbro IF SK
2:25.14480
+31.3030
12
Wilhelm Karmetun
Landsbro IF SK
2:41.16020
+46.4570
13
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
2:41.16040
+46.4590
14
Einar Austli
Annebergs GIF
2:42.16190
+48.4740
H 16
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:49.10870
2
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
1:56.11590
+7.620
3
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:00.11980
+11.1010
4
Filip Lyckelid
Borås GIF
2:03.12250
+13.1280
5
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
2:22.14180
+33.3210
-
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800