Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-mila
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
40:46.244500
59.6p
2
Ivar Törnblom
IFK Umeå
40:47.244600
+1
59.6p
3
Melker Lindgren
Bygdsiljum SK
43:40.261900
+2:54.17300
55.6p
4
Andreas Lindgren
Bygdsiljum SK
44:03.264200
+3:17.19600
55.1p
5
Melker Hultdin
IFK Umeå
45:27.272600
+4:41.28000
53.4p
6
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
46:10.276900
+5:24.32300
52.6p
7
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
46:10.276900
+5:24.32300
52.6p
8
Mikael Törnblom
IFK Umeå
46:16.277500
+5:30.32900
52.5p
9
Stefan Sehlstedt
IFK Umeå
46:17.277600
+5:31.33000
52.5p
10
Axel Samuelsson
IFK Umeå
46:25.278400
+5:39.33800
52.3p
11
Teodor Westman
IFK Umeå
46:33.279200
+5:47.34600
52.2p
12
Mattias Westman
IFK Umeå
46:34.279300
+5:48.34700
52.2p
13
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
48:09.288800
+7:23.44200
50.4p
14
Magnus Hultin
IFK Umeå
48:19.289800
+7:33.45200
50.3p
15
Anders Oskarsson
Sorsele SK
49:39.297800
+8:53.53200
48.9p
16
Tim Isberg
Norum-Djäkneboda SK
50:01.300000
+9:15.55400
48.6p
17
David Lindgren
IFK Umeå
50:07.300600
+9:21.56000
48.5p
18
Thomas Lindgren
IFK Umeå
50:07.300600
+9:21.56000
48.5p
19
Oskar Johansson
IFK Umeå
50:08.300700
+9:22.56100
48.5p
20
Marcus Germann
IFK Umeå
50:32.303100
+9:46.58500
48.1p
21
Axel Larsson
IFK Umeå
51:45.310400
+10:59.65800
46.9p
22
Oskar Jonsson
IFK Umeå
53:09.318800
+12:23.74200
45.7p
23
Walter Nordmark
Täfteå IK
54:08.324700
+13:22.80100
44.9p
24
Tony Hilletun
Norum-Djäkneboda SK
57:08.342700
+16:22.98100
42.5p
25
Casper Rönnlund
Botsmarks SK
57:12.343100
+16:26.98500
42.5p
26
Dan Palmqvist
Umeå
58:25.350400
+17:39.105800
41.6p
27
Rickard Göransson
Bygdeå GOIF
58:49.352800
+18:03.108200
41.3p
28
William Rönnlund
Botsmarks SK
1:00:30.362900
+19:44.118300
40.1p
29
Markus Rönnlund
Botsmarks SK
1:00:31.363000
+19:45.118400
40.1p
30
Adam Wahlberg
Burträsk SK
1:00:57.365600
+20:11.121000
39.9p
31
Magnus Wahlberg
Burträsk SK
1:00:57.365600
+20:11.121000
39.9p
32
Malte Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:01:23.368200
+20:37.123600
39.6p
33
Leo Lindgren
Bygdsiljum SK
1:02:00.371900
+21:14.127300
39.2p
34
Arvid Lindgren
IFK Umeå
1:02:02.372100
+21:16.127500
39.2p
35
Johan Wendel
IFK Umeå
1:05:03.390200
+24:17.145600
37.3p
36
Pär Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:05:45.394400
+24:59.149800
36.9p
37
Arvid Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:05:45.394400
+24:59.149800
36.9p
38
Arvid Jonsson
IK Klintarna
1:05:57.395600
+25:11.151000
36.8p
39
Andreas Jonsson
IK Klintarna
1:05:57.395600
+25:11.151000
36.8p
40
Fredrik Jakobsson
B GOIF
1:07:53.407200
+27:07.162600
35.8p
41
Max Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:35.411400
+27:49.166800
35.4p
42
William Nyman
Umeå
1:08:56.413500
+28:10.168900
35.2p
43
Henrik Ångström
Umeå
1:11:49.430800
+31:03.186200
33.8p
44
Andreas Sundström
Robertsfors
1:12:14.433300
+31:28.188700
33.6p
45
Torbjörn Johansson
IK Klintarna
1:14:02.444100
+33:16.199500
32.8p
46
Krister Nygren
Bygdsiljum SK
1:14:08.444700
+33:22.200100
32.8p
47
Pascal Bergsten Kinsman
Umeå
1:14:14.445300
+33:28.200700
32.7p
48
Hans Olov Jonsson
Robertsfors IK
1:15:25.452400
+34:39.207800
32.2p
49
Roger Isaksson
SK Tegsnäspojkarna
1:17:14.463300
+36:28.218700
31.5p
50
Olle Lindblom
Umeå
1:23:17.499600
+42:31.255000
29.2p
51
Sixten Johansson
IK Klintarna
1:24:18.505700
+43:32.261100
28.8p
52
Isak Dahlgren
Ikk
1:24:21.506000
+43:35.261400
28.8p
53
John Kinsman
Umeå
1:26:19.517800
+45:33.273200
28.1p
54
Magnus Andersson
Ikk
1:27:17.523600
+46:31.279000
27.8p
55
Arthur Ahnqvist
Norum-Djäkneboda SK
1:31:51.551000
+51:05.306400
26.4p
56
Stefan Fries
Umeå OK
1:33:54.563300
+53:08.318700
25.9p
57
Hilding Johansson
Robertsfors IK
1:36:35.579400
+55:49.334800
25.1p
58
Magnus Johansson
Robertsfors IK
1:36:37.579600
+55:51.335000
25.1p
59
Filip Andersson
Umeå
1:38:09.588800
+57:23.344200
24.7p
60
Peter Andersson
Umeå
1:38:09.588800
+57:23.344200
24.7p
61
Örjan Åström
Robertsfors
1:59:05.714400
+1:18:19.469800
20.4p
62
Patrik Stenlund
Umeå
1:59:46.718500
+1:19:00.473900
20.3p
63
Dexter Selberg
Robertsfors
2:03:49.742800
+1:23:03.498200
19.6p
64
Mats Ödin
Umeå
2:13:00.797900
+1:32:14.553300
18.3p
65
Daniel Boström
Robertsfors
2:22:12.853100
+1:41:26.608500
17.1p
66
Vidar Sjöner
No Club
2:36:31.939000
+1:55:45.694400
15.5p
67
Simon Westerberg
No Club
2:36:32.939100
+1:55:46.694500
15.5p
-
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Jonas Vilhelmsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Klas Sundström
Robertsfors
23:59:59.8639800
-
Olov Johansson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Jonas Åström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)