Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-mila
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Bodén
Biken Ski
1:48:08.648700
78.6p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
1:52:20.673900
+4:12.25100
75.0p
3
Tommy Hedlund
Ttgu IF
1:52:21.674000
+4:13.25200
75.0p
4
Sixten Walheim
Högbo GIF
1:54:40.687900
+6:32.39100
73.1p
5
Andreas Andersson
Milslukarna XC
1:55:31.693000
+7:23.44200
72.4p
6
Jonatan Lindqvist
Täfteå IK
1:55:34.693300
+7:26.44500
72.4p
7
Rikard Höög
IFK Umeå
1:56:12.697100
+8:04.48300
71.9p
8
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
1:59:16.715500
+11:08.66700
69.6p
9
Patrik Rådström
Biken Ski
2:00:17.721600
+12:09.72800
68.9p
10
Henrik Karlborg
Milslukarna XC
2:00:31.723000
+12:23.74200
68.8p
11
Glenn Persson
Spöland Vännäs IF
2:01:42.730100
+13:34.81300
67.9p
12
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
2:02:10.732900
+14:02.84100
67.6p
13
Niclas Sjöström
Hägglunds Ski Team SK
2:03:48.742700
+15:40.93900
66.5p
14
Robin Still
Finland
2:03:54.743300
+15:46.94500
66.5p
15
Olof Stenlund
Team Esplanad
2:04:14.745300
+16:06.96500
66.2p
16
Gert Lind
Team Esplanad
2:04:23.746200
+16:15.97400
66.2p
17
Johan Forslund
Norsjö SK
2:04:26.746500
+16:18.97700
66.1p
18
Simon Johansson
Nyåkers IK
2:07:02.762100
+18:54.113300
64.5p
19
Anders Söderberg
Hägglunds Ski Team SK
2:07:57.767600
+19:49.118800
63.9p
20
Anders Wijk
Latikberg IK
2:08:08.768700
+20:00.119900
63.8p
21
Magnus Rudehäll
Team Esplanad
2:08:10.768900
+20:02.120100
63.8p
22
Simon Lindgren
Kalix SK
2:08:14.769300
+20:06.120500
63.8p
23
Johan Spångberg
1life IF
2:10:04.780300
+21:56.131500
62.7p
24
Nils Lindberg
Umepolisens Skytte o IK
2:10:51.785000
+22:43.136200
62.2p
25
Viktor Bretting
Bike
2:10:55.785400
+22:47.136600
62.2p
26
Pontus Wiklund
Milslukarna XC
2:15:21.812000
+27:13.163200
59.7p
27
Erik Jonsson
Milslukarna XC
2:15:55.815400
+27:47.166600
59.4p
28
John Arvidsson
1life IF
2:15:55.815400
+27:47.166600
59.4p
29
Alexander Liljeblad
OK Alehof
2:16:06.816500
+27:58.167700
59.4p
30
Joel Lindegren
Stöcke Ts Järnet
2:16:48.820700
+28:40.171900
59.0p
31
Dan Oscarson
Södra IF
2:17:11.823000
+29:03.174200
58.8p
32
Jonas Eilertsen
Jalles Tc Umeå
2:23:27.860600
+35:19.211800
55.8p
33
BO Rehnberg
Kågedalens SK
2:23:41.862000
+35:33.213200
55.7p
34
Johan Gunnars
IFK Mora SK
2:26:18.877700
+38:10.228900
54.5p
35
Matti Holstein
Jalles Tc Umeå
2:27:42.886100
+39:34.237300
53.9p
36
Fredrik HÖRNFELDT
Hägglunds Ski Team SK
2:37:09.942800
+49:01.294000
50.1p
37
Jens Vikström
Skellefteå XC
2:38:30.950900
+50:22.302100
49.6p
38
Matz Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:44:16.985500
+56:08.336700
47.6p
-
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)