Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
16km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Tove Karlsson
Täby IS SK
52:07.312600
71.1p
2
D 21
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
53:22.320100
+1:15.7400
69.4p
3
D 21
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
53:54.323300
+1:47.10600
68.8p
4
D 21
Emilia Brangefält
Västerås Skidklubb
54:03.324200
+1:56.11500
68.6p
5
D 21
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
55:10.330900
+3:03.18200
67.2p
6
D 21
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
55:21.332000
+3:14.19300
67.0p
7
D 21
Angela Johansson
Axa SC
55:59.335800
+3:52.23100
66.2p
8
D 21
Guayen Minchot
XC Sthlm Ski Club
57:01.342000
+4:54.29300
65.0p
9
D 21
Sandra Knoll
Stockholms RK
57:13.343200
+5:06.30500
64.8p
10
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
57:16.343500
+5:09.30800
64.7p
11
D 21
Anna Beus
IFK Mora SK
1:01:41.370000
+9:34.57300
60.1p
12
D 21
Sofia Johansson
Axa SC
1:01:51.371000
+9:44.58300
59.9p
13
D 21
Helena Öigaard
Axa SC
1:01:55.371400
+9:48.58700
59.9p
14
D 21
Linda Sandström
XC Sthlm Ski Club
1:03:04.378300
+10:57.65600
58.8p
15
D 21
Stina Lakatos
Stocksunds IF
1:03:37.381600
+11:30.68900
58.3p
16
D 21
Camilla Grunditz
Axa SC
1:04:17.385600
+12:10.72900
57.7p
17
D 21
Hanna Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:30.386900
+12:23.74200
57.5p
18
D 21
Anne Arén
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:43.388200
+12:36.75500
57.3p
19
D 21
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:05:44.394300
+13:37.81600
56.4p
20
D 21
Annika Svensson
Sundbybergs IK
1:05:45.394400
+13:38.81700
56.4p
21
D 21
Emma Hansson
Täby IS SK
1:07:57.407600
+15:50.94900
54.5p
22
D 21
Malin Bjurhager
Täby IS SK
1:08:29.410800
+16:22.98100
54.1p
23
D 21
Susanne Steffner
Storvreta IK
1:08:58.413700
+16:51.101000
53.7p
24
D 21
Eva Unell
Sundbybergs IK
1:08:59.413800
+16:52.101100
53.7p
25
D 21
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:09:13.415200
+17:06.102500
53.5p
26
D 21
Ingrid Castilla
XC Sthlm Ski Club
1:10:24.422300
+18:17.109600
52.6p
27
D 21
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:11:58.431700
+19:51.119000
51.5p
28
D 21
Mikaela Eriksson
Täby IS SK
1:12:57.437600
+20:50.124900
50.8p
29
D 21
Elina Wahlberg
No Club
1:13:59.443800
+21:52.131100
50.1p
30
D 21 Motion
Märta Mollén
Göteborg
1:14:35.447400
+22:28.134700
49.7p
31
D 21 Motion
Jenny Karlsson
No Club
1:14:47.448600
+22:40.135900
49.6p
32
D 21
Sandra Öigaard
Axa SC
1:15:09.450800
+23:02.138100
49.3p
33
D 21 Motion
Lisa Strömmer
No Club
1:15:39.453800
+23:32.141100
49.0p
34
D 21
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:16:06.456500
+23:59.143800
48.7p
35
D 21 Motion
Carin Pierre
Åkersberga
1:17:34.465300
+25:27.152600
47.8p
36
D 21
Datevig Tjärnberg
Mälarö SOK
1:17:35.465400
+25:28.152700
47.8p
37
D 21 Motion
Anette Olsson
Åkersberga SK
1:18:36.471500
+26:29.158800
47.2p
38
D 21
Margaretha Granström Wibeck
Sealine Atlet Klubb
1:18:55.473400
+26:48.160700
47.0p
39
D 21 Motion
Johanna Nordmark
Huddinge
1:19:37.477600
+27:30.164900
46.6p
40
D 21 Motion
Camilla Tumlin
Uppsala
1:21:08.486700
+29:01.174000
45.7p
41
D 21 Motion
Åsa Andersson
No Club
1:21:09.486800
+29:02.174100
45.7p
42
D 21 Motion
Agneta Berg
Täby
1:23:06.498500
+30:59.185800
44.6p
43
D 21
Anni Fuhr
Boo IF
1:24:38.507700
+32:31.195000
43.8p
44
D 21 Motion
Helena Hede
No Club
1:25:06.510500
+32:59.197800
43.6p
45
D 21 Motion
Maria Wallander Halén
IFK Vaxholm
1:25:21.512000
+33:14.199300
43.4p
46
D 21 Motion
Josefin Hansson
Stockholm
1:25:40.513900
+33:33.201200
43.3p
47
D 21 Motion
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:26:22.518100
+34:15.205400
42.9p
48
D 21
Eva Lotta Sundblad
Boo IF
1:26:25.518400
+34:18.205700
42.9p
49
D 21 Motion
Helena Karlsson
No Club
1:26:50.520900
+34:43.208200
42.7p
50
D 21 Motion
Cecilia Bäckelin
Stockholm
1:27:21.524000
+35:14.211300
42.4p
51
D 21 Motion
Cecilia Sjöholm
Sundbybergs IK
1:27:35.525400
+35:28.212700
42.3p
52
D 21 Motion
Christina Grötterud
Stocksunds IF
1:28:01.528000
+35:54.215300
42.1p
53
D 21
Anna Lena Brantberg
Stockholms Landstings IF
1:28:14.529300
+36:07.216600
42.0p
54
D 21 Motion
Åsa Sköld
Upplands Väsby
1:28:19.529800
+36:12.217100
42.0p
54
D 21 Motion
Liselott Roshagen
Stockholm
1:28:19.529800
+36:12.217100
42.0p
56
D 21 Motion
Sophie Mellstig
Stockholm
1:28:27.530600
+36:20.217900
41.9p
57
D 21 Motion
Anki Redin
Täby
1:30:05.540400
+37:58.227700
41.1p
58
D 21 Motion
Lovisa Tollin
Solna
1:30:32.543100
+38:25.230400
40.9p
59
D 21 Motion
Ylva Kallren
Stockholm
1:31:17.547600
+39:10.234900
40.6p
60
D 21 Motion
Camilla Ekman Byström
Stockholm
1:31:25.548400
+39:18.235700
40.5p
61
D 21 Motion
Sara Hede
No Club
1:31:29.548800
+39:22.236100
40.5p
62
D 21 Motion
Caroline Berndtson
Stockholm
1:31:51.551000
+39:44.238300
40.4p
63
D 21 Motion
Anna Flodin
Bromma
1:32:26.554500
+40:19.241800
40.1p
64
D 21 Motion
Anna Rudolfsson
Axa SC
1:32:29.554800
+40:22.242100
40.1p
65
D 21 Motion
Sophie Adamsson
Stockholm
1:32:53.557200
+40:46.244500
39.9p
66
D 21 Motion
Lisa Rygran
Ekerö
1:33:27.560600
+41:20.247900
39.7p
67
D 21 Motion
Alexandra Nilsson
Solna
1:34:47.568600
+42:40.255900
39.1p
68
D 21 Motion
Anna Hjälte
No Club
1:34:48.568700
+42:41.256000
39.1p
69
D 21 Motion
Annika Lindström
Vallentuna
1:35:31.573000
+43:24.260300
38.8p
70
D 21 Motion
Felicia Hökars
Uppsala
1:37:04.582300
+44:57.269600
38.2p
71
D 21 Motion
Natascha Marxmeier
Lidingö SLK
1:37:08.582700
+45:01.270000
38.2p
72
D 21 Motion
Sofia Willner
No Club
1:37:13.583200
+45:06.270500
38.1p
73
D 21 Motion
Annika Berg
Solna
1:37:16.583500
+45:09.270800
38.1p
74
D 21 Motion
Annika Granath
Västerås
1:38:14.589300
+46:07.276600
37.7p
75
D 21 Motion
Caroline Herou
Stockholm
1:39:17.595600
+47:10.282900
37.3p
76
D 21 Motion
Sandra Vindehav
Upplands Väsby
1:40:15.601400
+48:08.288700
37.0p
77
D 21 Motion
Camilla Bäckelin
Sundbybergs IK
1:40:29.602800
+48:22.290100
36.9p
78
D 21 Motion
Maria Widegren
Östersund
1:41:02.606100
+48:55.293400
36.7p
79
D 21 Motion
Catrine Berndtson
Stockholm
1:41:40.609900
+49:33.297200
36.5p
80
D 21 Motion
Ann Forsberg
Sollentuna
1:41:44.610300
+49:37.297600
36.4p
81
D 21 Motion
Johanna Bristedt
Täby
1:42:45.616400
+50:38.303700
36.1p
82
D 21 Motion
Suzanne Nobel
Täby
1:44:49.628800
+52:42.316100
35.4p
83
D 21 Motion
Gabriella Nobel
Täby
1:48:37.651600
+56:30.338900
34.1p
84
D 21 Motion
Elsa Willebrand
Uppsala
1:51:33.669200
+59:26.356500
33.2p
85
D 21 Motion
Monica Hökars
IFK Vaxholm
1:51:51.671000
+59:44.358300
33.1p
86
D 21 Motion
Camilla Sevä
Vallentuna
1:52:43.676200
+1:00:36.363500
32.9p
87
D 21 Motion
Anna Bodén
Stockholm
1:52:56.677500
+1:00:49.364800
32.8p
88
D 21 Motion
Ulrika Lundström
Sollentuna
1:55:01.690000
+1:02:54.377300
32.2p
89
D 21 Motion
Frida Baggesson
No Club
1:58:49.712800
+1:06:42.400100
31.2p
90
D 21 Motion
Gabriella Finnborg
Stockholm
2:01:08.726700
+1:09:01.414000
30.6p
91
D 21 Motion
Weronika Brzuchalska
Stockholm
2:04:20.745900
+1:12:13.433200
29.8p
92
D 21 Motion
Anna Bergenstrand
Stockholm
2:05:03.750200
+1:12:56.437500
29.6p
93
D 21 Motion
Gabriella Lanciotti
No Club
2:06:09.756800
+1:14:02.444100
29.4p
94
D 21 Motion
Elle Järvsoo Palmert
Axa SC
2:14:16.805500
+1:22:09.492800
27.6p
95
D 21 Motion
Lena Wretman-torberger
No Club
2:16:16.817500
+1:24:09.504800
27.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Erika Lavén
Täby IS SK
15:10.90900
63.3p
2
D 21
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
15:57.95600
+47.4600
60.2p
3
D 21
Tilde Josefsson
Täby IS SK
16:07.96600
+57.5600
59.5p
4
D 21
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
16:15.97400
+1:05.6400
59.0p
5
D 21 Motion
Anna-karin Olander
No Club
18:13.109200
+3:03.18200
52.7p
6
D 21
Moa Flodin
Alnö SK
18:33.111200
+3:23.20200
51.7p
7
D 21
Klara Skåninger
Täby IS SK
19:09.114800
+3:59.23800
50.1p
8
D 21
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
20:15.121400
+5:05.30400
47.4p
9
D 21 Motion
Ulrika Olander
No Club
20:36.123500
+5:26.32500
46.6p
10
D 21
Tilde Gyllback
Sundbybergs IK
20:45.124400
+5:35.33400
46.2p
11
D 21 Motion
Ida Zeffer
Mälarö SOK
21:47.130600
+6:37.39600
44.0p
12
D 21
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
22:00.131900
+6:50.40900
43.6p
13
D 21 Motion
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
22:05.132400
+6:55.41400
43.4p
14
D 21 Motion
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
22:08.132700
+6:58.41700
43.4p
15
D 21
Berbana Knep
Mälarö SOK
22:12.133100
+7:02.42100
43.2p
16
D 21 Motion
Hedda Fochsen
Täby IS SK
24:46.148500
+9:36.57500
38.7p
17
D 21 Motion
Eva Fochsen
Hässleby SOK
25:01.150000
+9:51.59000
38.4p
18
D 21 Motion
Tove Forsberg
No Club
25:04.150300
+9:54.59300
38.3p
19
D 21 Motion
Anna Åkerlund
No Club
27:33.165200
+12:23.74200
34.8p
20
D 21 Motion
Åsa Hägerlund
No Club
27:38.165700
+12:28.74700
34.7p
21
D 21 Motion
Birgitta Olander
No Club
29:40.177900
+14:30.86900
32.3p
22
D 21 Motion
Sarah Appeltofft
Sundbybergs IK
31:18.187700
+16:08.96700
30.7p
23
D 21 Motion
Anna-karin Carlsson
No Club
34:00.203900
+18:50.112900
28.2p
24
D 21 Motion
Karolina Stenqvist
Täby
34:30.206900
+19:20.115900
27.8p
25
D 21 Motion
Anna Berglind
No Club
34:34.207300
+19:24.116300
27.8p
26
D 21 Motion
Camilla Hjortling
Täby
35:40.213900
+20:30.122900
26.9p