Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
46e Dackefejden
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
17:31.105000
76.3p
2
H 45
Patrik Petersson
Apladalens Lk
19:01.114000
+1:30.8900
70.3p
3
H 40
Niklas Backåberg
ASK Växjö
19:34.117300
+2:03.12200
68.3p
4
H 45
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
20:37.123600
+3:06.18500
64.8p
5
H 40
Erik Mansten
Staffanstorp
20:50.124900
+3:19.19800
64.2p
6
H 21
Erik Blomgren Regnander
Rydaholms GOIF
23:10.138900
+5:39.33800
57.7p
7
H 45
Andreas Berg
Apladalens Lk
23:31.141000
+6:00.35900
56.8p
8
H 21
Jakob Pettersson
Ölands SK
24:35.147400
+7:04.42300
54.4p
9
H 35
Johan Olsson
Apladalens Lk
28:15.169400
+10:44.64300
47.3p
10
H 45
Billy Östlund
Rydaholms GOIF
29:32.177100
+12:01.72000
45.3p
3.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
10:16.61500
2
H 16
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
11:02.66100
+46.4500
3
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
11:03.66200
+47.4600
4
H 50
Lars-göran Folkesson
Ronneby OK
11:35.69400
+1:19.7800
58.5p
5
D 16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
11:43.70200
+1:27.8600
6
H 16
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
12:45.76400
+2:29.14800
7
H 50
Patrik Johansson
Apladalens Lk
13:12.79100
+2:56.17500
51.3p
8
D 16
Felicia Fyhr
SOK Aneby
13:22.80100
+3:06.18500
9
H 50
Tapio Koppelo
Apladalens Lk
13:32.81100
+3:16.19500
50.1p
10
D 16
Tilda Rosander
SOK Aneby
14:02.84100
+3:46.22500
11
D 16
Felicia Lax
Tenhults SOK
14:04.84300
+3:48.22700
12
D 21
Emelie Nilsson
Ölands SK
14:31.87000
+4:15.25400
46.7p
13
H 70
Jan Johansson
SOK Viljan
14:37.87600
+4:21.26000
46.4p
14
H 70
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
15:21.92000
+5:05.30400
44.2p
15
D 35
Marléne Blomgren Svensson
Rydaholms GOIF
16:00.95900
+5:44.34300
42.4p
16
H 50
Stefan Molin
Apladalens Lk
16:24.98300
+6:08.36700
41.3p
17
D 21
Angelica Bernstig
Apladalens Lk
16:26.98500
+6:10.36900
41.2p
18
D 35
Magdalena Lönnlycka
Apladalens Lk
21:01.126000
+10:45.64400
32.3p
19
H 21 Motion
Kenneth Massimo
SOK Viljan
25:30.152900
+15:14.91300
26.6p
20
D 40
Helena Axelsson
Apladalens Lk
28:32.171100
+18:16.109500
23.8p
1.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
6:54.41300
2
H 14
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
6:58.41700
+4.300
3
H 14
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
7:38.45700
+44.4300
4
D 14
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
7:40.45900
+46.4500
4
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
7:40.45900
+46.4500
6
H 12
Wilhelm Westström
Alvesta SOK
10:03.60200
+3:09.18800
7
H 10
Åke Backåberg
ASK Växjö
12:39.75800
+5:45.34400
8
D 10
Karin Westström
Alvesta SOK
13:26.80500
+6:32.39100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)