Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:55:45.694400
80.5p
2
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:55:47.694600
+2.100
80.5p
3
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:00:10.720900
+4:25.26400
76.7p
4
Jakob Hjelmåker
Umara SC
2:03:08.738700
+7:23.44200
74.3p
5
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:03:44.742300
+7:59.47800
73.8p
6
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:04:04.744300
+8:19.49800
73.6p
7
Tobias Johansson
Axa SC
2:05:03.750200
+9:18.55700
72.8p
8
Mathias Häggblom
IFK Skövde SK
2:08:28.770700
+12:43.76200
70.3p
9
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:09:24.776300
+13:39.81800
69.7p
10
Niklas Olsson
träningskonsulten sports club
2:11:33.789200
+15:48.94700
68.2p
11
Magnus Boberg
Axa SC
2:12:34.795300
+16:49.100800
67.6p
12
Johan Höjskeld
Grava SK
2:12:53.797200
+17:08.102700
67.4p
13
Anders Lilja
IK Stern
2:13:20.799900
+17:35.105400
67.1p
14
Christian Holm
Karlslunds IF SF
2:13:53.803200
+18:08.108700
66.7p
15
Joakim Carlsson
IK Stern
2:14:41.808000
+18:56.113500
66.2p
16
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:15:17.811600
+19:32.117100
65.9p
17
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
2:17:16.823500
+21:31.129000
64.7p
18
Niklas Härdin
Norrbärke SK
2:17:53.827200
+22:08.132700
64.3p
19
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:18:03.828200
+22:18.133700
64.2p
20
Martin Männer
Göteborgs SK
2:18:05.828400
+22:20.133900
64.2p
21
Martin Eriksson
Axa SC
2:18:10.828900
+22:25.134400
64.1p
22
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:18:16.829500
+22:31.135000
64.1p
23
Mattias Waller
Axa SC
2:18:25.830400
+22:40.135900
64.0p
24
Martin Othozon
Falu IK
2:19:49.838800
+24:04.144300
63.2p
25
Martin Lagerstedt
Axa SC
2:21:18.847700
+25:33.153200
62.4p
26
Per Sjögren
Karlslunds IF SF
2:22:50.856900
+27:05.162400
61.5p
27
Marcus Bergman
Försvarets Sk
2:23:35.861400
+27:50.166900
61.1p
28
Henrik Navgjord
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:25:24.872300
+29:39.177800
60.2p
29
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
2:26:56.881500
+31:11.187000
59.4p
30
Linus Bornmar
IK Nocout.se
2:27:23.884200
+31:38.189700
59.2p
31
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:28:55.893400
+33:10.198900
58.4p
32
Fredrik Persson
IK Stern
2:29:00.893900
+33:15.199400
58.4p
33
Lennart Holmer
Lima IF
2:29:07.894600
+33:22.200100
58.4p
34
Lars Furunäs
Axa SC
2:30:22.902100
+34:37.207600
57.8p
35
Claes Götarsson
Högaborgs Athleter
2:33:42.922100
+37:57.227600
56.2p
36
Erik Öhrner
Axa SC
2:35:10.930900
+39:25.236400
55.6p
37
Martin Hildingh
IF Rigor
2:35:17.931600
+39:32.237100
55.5p
38
Rickard Månesjö
IF Rigor
2:35:19.931800
+39:34.237300
55.5p
39
Fredrik Holmquist
Linköpings SK
2:38:02.948100
+42:17.253600
54.4p
40
Lars Johansson
Ryda SK
2:41:21.968000
+45:36.273500
53.0p
41
Christian Kingstad
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:41:39.969800
+45:54.275300
52.9p
42
Erik Grandin
Nacka Värmdö SK
2:43:10.978900
+47:25.284400
52.3p
43
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:43:33.981200
+47:48.286700
52.1p
44
Tomas Fredriksson
Bengtsfors Bois
2:45:13.991200
+49:28.296700
51.5p
45
Jan Lundberg
IK Stern
2:47:51.1007000
+52:06.312500
50.5p
46
Stefan Karlsson
Arvika IS
2:48:52.1013100
+53:07.318600
50.2p
47
Fredrik Egriell
Gråbo
2:50:35.1023400
+54:50.328900
49.6p
48
Johan Jonsson
Sidensjö IK
2:51:52.1031100
+56:07.336600
49.1p
49
Niklas Amilon
Grava SK
2:52:37.1035600
+56:52.341100
48.9p
50
Staffan Arnbom
IK Stern
2:52:53.1037200
+57:08.342700
48.8p
51
Mattias Gustavsson
IK Stern
2:53:47.1042600
+58:02.348100
48.5p
52
Dan Alfredsson
Bålsta SK
2:56:55.1061400
+1:01:10.366900
47.5p
53
Henrik Åbrink
Finspångs SOK
2:57:14.1063300
+1:01:29.368800
47.4p
54
Tomas Frykäng
Kils SLK
3:00:59.1085800
+1:05:14.391300
46.2p
55
Bengt B Hansson
Malungs SLK
3:12:38.1155700
+1:16:53.461200
42.9p
56
Daniel Mifsud
SK Leksand
3:12:45.1156400
+1:17:00.461900
42.9p
57
Markus Göthe
Mariestads FK
3:27:01.1242000
+1:31:16.547500
39.5p
58
Sven Zetterqvist
IK Stern
3:29:10.1254900
+1:33:25.560400
39.0p
59
Ghassan Kadhim
Peab Bedriftsidrettslag
3:45:43.1354200
+1:49:58.659700
35.8p