Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Augustsson
Källbottens IK
56:27.338600
69.9p
1
Markus Almgren
IFK Mora SK
56:27.338600
69.9p
3
Markus Melén
Falu IK
56:36.339500
+9.800
69.7p
4
Peter Olsson
Uppsala
1:00:31.363000
+4:04.24300
65.2p
5
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:01:16.367500
+4:49.28800
64.4p
6
Adam Johansson
Hagfors SF
1:01:24.368300
+4:57.29600
64.3p
7
Johan Hansson
Lima IF
1:01:55.371400
+5:28.32700
63.8p
8
Johansson Fredrik
Norrbärke SK
1:01:59.371800
+5:32.33100
63.7p
9
Lars-Åke Eriksson
Mora
1:04:49.388800
+8:22.50100
60.9p
10
Mikael Gustavsson
Ludvika
1:05:05.390400
+8:38.51700
60.7p
11
Tomas Isaksson
Malungsfors
1:07:39.405800
+11:12.67100
58.4p
12
Anders Dalin
Ställbergs IK
1:08:04.408300
+11:37.69600
58.0p
13
Jürgen Schweizer
Waake
1:08:51.413000
+12:24.74300
57.3p
14
Tobias Spånberg
Malungs IF
1:09:05.414400
+12:38.75700
57.1p
15
Jan Hermansson
Malungs IF
1:12:36.435500
+16:09.96800
54.4p
16
Bengt Enarsson
Malungs IF
1:13:10.438900
+16:43.100200
54.0p
17
Kent Ola Björklund
Likenäs MK
1:14:07.444600
+17:40.105900
53.3p
18
Egon Zars
Malungs IF
1:16:26.458500
+19:59.119800
51.6p
19
Carl Erik Enström
IFK Vaxholm
1:17:11.463000
+20:44.124300
51.1p
20
David Nguyen
Chalmers on Tour
1:19:06.474500
+22:39.135800
49.9p
21
Sten Karelius
Lima IF
1:20:10.480900
+23:43.142200
49.2p
21
David Karelius
Lima IF
1:20:10.480900
+23:43.142200
49.2p
23
Jan Gunnarsson
Malungs IF
1:23:58.503700
+27:31.165000
47.0p
24
Thomas Söderlund
Malungs IF
1:24:05.504400
+27:38.165700
46.9p
25
Roger Wall
Skattkärrs IF
1:25:10.510900
+28:43.172200
46.4p
26
Daniel Päbel
Malungs IF
1:26:22.518100
+29:55.179400
45.7p
27
Christer Dalmans
Cd Entreprenad
1:27:25.524400
+30:58.185700
45.2p
28
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:30:16.541500
+33:49.202800
43.7p
29
Hasse Appelros
Gränums IF
1:30:20.541900
+33:53.203200
43.7p
30
Roger Thomasson
Axa SC
1:30:23.542200
+33:56.203500
43.7p
31
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
1:34:18.565700
+37:51.227000
41.9p
32
Kenneth Wall
Bromma
1:35:36.573500
+39:09.234800
41.3p
33
Daniel Almespång
Öje IF
1:36:19.577800
+39:52.239100
41.0p
34
Peter Nyström
Västra Frölunda
1:43:41.622000
+47:14.283300
38.1p
35
Mikael Toivainen
Malungs IF
1:54:29.686800
+58:02.348100
34.5p