Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 586[
1
2
]
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:52:30.674900
83.6p
2
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:52:49.676800
+19.1800
83.3p
3
H 21
Mikael Andersson
IFK Mora SK
1:54:27.686600
+1:57.11600
81.7p
4
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
1:55:31.693000
+3:01.18000
80.7p
5
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:55:32.693100
+3:02.18100
80.7p
6
H 21
Tony Persson
SK Bore
1:55:33.693200
+3:03.18200
80.7p
6
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:55:33.693200
+3:03.18200
80.7p
8
H 21
Linus Svensson
Ulricehamns IF
1:55:36.693500
+3:06.18500
80.7p
9
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:55:38.693700
+3:08.18700
80.6p
10
H 45
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:55:43.694200
+3:13.19200
80.5p
11
H 40
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:55:45.694400
+3:15.19400
80.5p
12
H 35
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:55:47.694600
+3:17.19600
80.5p
12
H 40
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:55:47.694600
+3:17.19600
80.5p
14
H 35
John Enander
Ulricehamns IF
1:55:48.694700
+3:18.19700
80.5p
15
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:56:03.696200
+3:33.21200
80.2p
16
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:56:24.698300
+3:54.23300
79.9p
17
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:58:08.708700
+5:38.33700
78.4p
17
H 50
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
1:58:08.708700
+5:38.33700
78.4p
19
H 45
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:59:47.718600
+7:17.43600
77.0p
20
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
1:59:48.718700
+7:18.43700
77.0p
21
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:59:49.718800
+7:19.43800
77.0p
21
H 35
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
1:59:49.718800
+7:19.43800
77.0p
21
H 45
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:59:49.718800
+7:19.43800
77.0p
24
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
1:59:52.719100
+7:22.44100
76.9p
25
H 45
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:59:56.719500
+7:26.44500
76.9p
26
H 40
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:00:10.720900
+7:40.45900
76.7p
27
H 40
Jakob Hjelmåker
Umara SC
2:03:08.738700
+10:38.63700
74.3p
28
H 35
Jens Halvarsson
Göteborgs SK
2:03:23.740200
+10:53.65200
74.1p
29
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:03:44.742300
+11:14.67300
73.8p
30
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:04:04.744300
+11:34.69300
73.6p
31
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:04:24.746300
+11:54.71300
73.3p
31
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:04:24.746300
+11:54.71300
73.3p
33
H 40
Tobias Johansson
Axa SC
2:05:03.750200
+12:33.75200
72.8p
34
H 21
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:06:06.756500
+13:36.81500
72.0p
34
H 50
Thomas Skogh
IK Rex
2:06:06.756500
+13:36.81500
72.0p
36
H 35
Markus Lang
Stora Tuna IK SK
2:06:08.756700
+13:38.81700
72.0p
37
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:06:11.757000
+13:41.82000
72.0p
38
H 21
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
2:07:09.762800
+14:39.87800
71.3p
39
H 21
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:08:28.770700
+15:58.95700
70.3p
39
H 40
Mathias Häggblom
IFK Skövde SK
2:08:28.770700
+15:58.95700
70.3p
41
H 50
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:08:41.772000
+16:11.97000
70.2p
42
H 45
Torgeir Haug
Friluftsfrämjandet Lövångers Lokalavdel...
2:08:42.772100
+16:12.97100
70.2p
43
H 45
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:09:13.775200
+16:43.100200
69.8p
44
H 40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:09:24.776300
+16:54.101300
69.7p
45
H 45
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:09:26.776500
+16:56.101500
69.7p
46
H 35
Alexander Blom
Högsäters GF
2:09:28.776700
+16:58.101700
69.6p
47
H 45
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:09:29.776800
+16:59.101800
69.6p
48
H 21
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:09:46.778500
+17:16.103500
69.4p
49
H 35
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:10:41.784000
+18:11.109000
68.8p
50
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:10:42.784100
+18:12.109100
68.8p
51
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:10:55.785400
+18:25.110400
68.7p
52
H 50
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:11:03.786200
+18:33.111200
68.6p
53
H 35
David Bergkvist
SK Bore
2:11:24.788300
+18:54.113300
68.3p
54
H 55
Olle Olsson
SK Bore
2:11:25.788400
+18:55.113400
68.3p
55
H 35
Johan Öhrn
Axa SC
2:11:28.788700
+18:58.113700
68.3p
56
H 40
Niklas Olsson
träningskonsulten sports club
2:11:33.789200
+19:03.114200
68.2p
57
H 40
Magnus Boberg
Axa SC
2:12:34.795300
+20:04.120300
67.6p
58
H 21
Oscar Ivars
Oscar Mark
2:12:44.796300
+20:14.121300
67.5p
59
H 45
Magnus Kristiansen
Norway
2:12:46.796500
+20:16.121500
67.4p
60
H 35
Henric Johansson
Grava SK
2:12:50.796900
+20:20.121900
67.4p
61
H 21
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:12:51.797000
+20:21.122000
67.4p
62
H 40
Johan Höjskeld
Grava SK
2:12:53.797200
+20:23.122200
67.4p
63
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:12:57.797600
+20:27.122600
67.3p
64
H 21
Erik Isaksson
Lima IF
2:13:00.797900
+20:30.122900
67.3p
65
H 21
John Kumlin
IK Ymer
2:13:17.799600
+20:47.124600
67.1p
66
H 21
David Jonsson
Malungs IF
2:13:20.799900
+20:50.124900
67.1p
66
H 40
Anders Lilja
IK Stern
2:13:20.799900
+20:50.124900
67.1p
68
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:13:22.800100
+20:52.125100
67.1p
69
H 35
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:13:47.802600
+21:17.127600
66.8p
70
H 40
Christian Holm
Karlslunds IF SF
2:13:53.803200
+21:23.128200
66.7p
71
H 45
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:13:57.803600
+21:27.128600
66.7p
72
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:13:59.803800
+21:29.128800
66.7p
73
H 45
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:14:03.804200
+21:33.129200
66.6p
74
H 21
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:14:04.804300
+21:34.129300
66.6p
75
H 45
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
2:14:05.804400
+21:35.129400
66.6p
76
H 55
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:14:06.804500
+21:36.129500
66.6p
77
H 21
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:14:28.806700
+21:58.131700
66.4p
78
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:14:36.807500
+22:06.132500
66.3p
79
H 21
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:14:40.807900
+22:10.132900
66.2p
80
H 40
Joakim Carlsson
IK Stern
2:14:41.808000
+22:11.133000
66.2p
81
H 45
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:14:55.809400
+22:25.134400
66.1p
82
H 21
Julian Schönfelder
Roslagsbro IF
2:15:17.811600
+22:47.136600
65.9p
82
H 40
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:15:17.811600
+22:47.136600
65.9p
84
H 21
Anders Hermansson
Västerås Skidklubb
2:15:56.815500
+23:26.140500
65.5p
85
H 21
Simon Carle
Sunne SLF
2:16:04.816300
+23:34.141300
65.4p
86
H 45
Björn Johansson
Filipstads SF
2:16:10.816900
+23:40.141900
65.3p
87
H 50
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:16:13.817200
+23:43.142200
65.3p
88
H 45
Robert Johansson
Främmestads IK
2:16:17.817600
+23:47.142600
65.3p
89
H 60
Ole Reinhart Sandsta
Grue Finnskog IL
2:16:20.817900
+23:50.142900
65.2p
90
H 35
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby SK
2:16:49.820800
+24:19.145800
64.9p
91
H 40
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
2:17:16.823500
+24:46.148500
64.7p
92
H 45
Andreas Rom
Främmestads IK
2:17:19.823800
+24:49.148800
64.6p
93
H 45
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:17:33.825200
+25:03.150200
64.5p
94
H 55
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:17:37.825600
+25:07.150600
64.5p
95
H 45
Espen Granlund
Hede SK
2:17:38.825700
+25:08.150700
64.5p
96
H 55
Per Melèn
Falu IK
2:17:44.826300
+25:14.151300
64.4p
97
H 35
Simen Smestad
Norway
2:17:47.826600
+25:17.151600
64.4p
98
H 40
Niklas Härdin
Norrbärke SK
2:17:53.827200
+25:23.152200
64.3p
99
H 50
Johan Eriksson
Kopparbergs IF
2:17:58.827700
+25:28.152700
64.3p
100
H 40
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:18:03.828200
+25:33.153200
64.2p
101
H 35
Anders Ljungberg
Göteborgs SK
2:18:04.828300
+25:34.153300
64.2p
102
H 40
Martin Männer
Göteborgs SK
2:18:05.828400
+25:35.153400
64.2p
102
H 55
Jonas Åhström
Råda IK
2:18:05.828400
+25:35.153400
64.2p
104
H 35
Isak Hellberg
Bjursås IK
2:18:07.828600
+25:37.153600
64.2p
105
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
2:18:10.828900
+25:40.153900
64.1p
106
H 40
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:18:16.829500
+25:46.154500
64.1p
107
H 45
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:18:18.829700
+25:48.154700
64.1p
108
H 40
Mattias Waller
Axa SC
2:18:25.830400
+25:55.155400
64.0p
109
H 60
Otto Leikvangen
Göteborgs SK
2:18:30.830900
+26:00.155900
64.0p
110
H 45
Magnus Bergentz
Karlslunds IF SF
2:18:43.832200
+26:13.157200
63.8p
110
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:18:43.832200
+26:13.157200
63.8p
112
H 21
Tobias Krümmling
Axa SC
2:18:44.832300
+26:14.157300
63.8p
113
H 21
Daniel Brandt
Malungs IF
2:19:24.836300
+26:54.161300
63.4p
114
H 45
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:19:48.838700
+27:18.163700
63.2p
115
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:19:49.838800
+27:19.163800
63.2p
115
H 45
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:19:49.838800
+27:19.163800
63.2p
117
H 45
Stefan Johansson
Kils OK
2:19:52.839100
+27:22.164100
63.2p
118
H 21 Motion
Anders Lönnstedt
Nacka Värmdö SK
2:20:10.840900
+27:40.165900
63.0p
119
H 21
Jonas Andersson
IF Rigor
2:20:13.841200
+27:43.166200
63.0p
119
H 35
Johan Sandgren
Axa SC
2:20:13.841200
+27:43.166200
63.0p
121
H 60
Lars Janlöv
Foreign Citizen
2:20:19.841800
+27:49.166800
62.9p
122
H 21
Jonatan Viker
IK Stern
2:20:21.842000
+27:51.167000
62.9p
123
H 21
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:20:31.843000
+28:01.168000
62.8p
124
H 50
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:20:47.844600
+28:17.169600
62.7p
125
H 21
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20:55.845400
+28:25.170400
62.6p
126
H 40
Martin Lagerstedt
Axa SC
2:21:18.847700
+28:48.172700
62.4p
127
H 50
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:21:20.847900
+28:50.172900
62.4p
128
H 21
Andreas Persson
Råda IK
2:21:25.848400
+28:55.173400
62.3p
129
H 50
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:21:33.849200
+29:03.174200
62.2p
130
H 50
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:21:56.851500
+29:26.176500
62.0p
131
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:21:58.851700
+29:28.176700
62.0p
132
H 21
Martin Bäck
Abb IF SK
2:22:04.852300
+29:34.177300
62.0p
133
H 55
Joakim Rölander
Borås SK
2:22:05.852400
+29:35.177400
61.9p
134
H 50
Per-Egil Linna
Norway
2:22:09.852800
+29:39.177800
61.9p
135
H 45
Jonas Stenberg
Dala XC Ski Team
2:22:19.853800
+29:49.178800
61.8p
136
H 50
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:22:22.854100
+29:52.179100
61.8p
137
H 21
Henrik Hellström
IK Stern
2:22:26.854500
+29:56.179500
61.8p
138
H 40
Per Sjögren
Karlslunds IF SF
2:22:50.856900
+30:20.181900
61.5p
139
H 45
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:22:51.857000
+30:21.182000
61.5p
140
H 35
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:23:10.858900
+30:40.183900
61.4p
141
H 21 Motion
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
2:23:15.859400
+30:45.184400
61.3p
142
H 40
Marcus Bergman
Försvarets Sk
2:23:35.861400
+31:05.186400
61.1p
143
H 21
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:23:55.863400
+31:25.188400
61.0p
144
H 45
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
2:24:01.864000
+31:31.189000
60.9p
145
H 60
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:24:13.865200
+31:43.190200
60.8p
146
H 35
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:24:19.865800
+31:49.190800
60.8p
147
H 55
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:24:25.866400
+31:55.191400
60.7p
148
H 45
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:24:52.869100
+32:22.194100
60.5p
149
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:24:58.869700
+32:28.194700
60.4p
150
H 40
Henrik Navgjord
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:25:24.872300
+32:54.197300
60.2p
151
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:25:26.872500
+32:56.197500
60.2p
152
H 55
Björn Mattsson
IK Stern
2:25:33.873200
+33:03.198200
60.1p
153
H 21
Anton Emanuel Kristiansen
Norway
2:26:06.876500
+33:36.201500
59.8p
154
H 45
Johan Rune
Brandkårens IK
2:26:28.878700
+33:58.203700
59.7p
155
H 50
Per-olof Persson
Norrbärke SK
2:26:30.878900
+34:00.203900
59.6p
155
H 55
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:26:30.878900
+34:00.203900
59.6p
157
H 21
Adam Burström
SK Järven
2:26:31.879000
+34:01.204000
59.6p
158
H 45
Janne Huhtala
Axa SC
2:26:33.879200
+34:03.204200
59.6p
159
H 35
Petter Haraldsson
Rävdun SK
2:26:35.879400
+34:05.204400
59.6p
160
H 40
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
2:26:56.881500
+34:26.206500
59.4p
161
H 45
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:27:05.882400
+34:35.207400
59.3p
162
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:27:19.883800
+34:49.208800
59.2p
163
H 40
Linus Bornmar
IK Nocout.se
2:27:23.884200
+34:53.209200
59.2p
164
H 21 Motion
Dan Göransson
Årjäng
2:27:56.887500
+35:26.212500
58.9p
165
H 45
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:27:58.887700
+35:28.212700
58.9p
166
H 50
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:28:09.888800
+35:39.213800
58.8p
167
H 35
Arvid Blix
Set Sail Fitness
2:28:18.889700
+35:48.214700
58.7p
168
H 40
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:28:55.893400
+36:25.218400
58.4p
169
H 21
Henrik Lans
Orsa SK
2:28:56.893500
+36:26.218500
58.4p
170
H 45
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:28:59.893800
+36:29.218800
58.4p
171
H 40
Fredrik Persson
IK Stern
2:29:00.893900
+36:30.218900
58.4p
172
H 50
Patrik Berggren
Axa SC
2:29:06.894500
+36:36.219500
58.4p
173
H 40
Lennart Holmer
Lima IF
2:29:07.894600
+36:37.219600
58.4p
174
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:29:49.898800
+37:19.223800
58.0p
175
H 21
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:29:59.899800
+37:29.224800
57.9p
176
H 40
Lars Furunäs
Axa SC
2:30:22.902100
+37:52.227100
57.8p
177
H 50
Anders Edlund
Garphyttans IF
2:30:23.902200
+37:53.227200
57.8p
178
H 60
Tryggve Nilssson
Göteborgs SK
2:30:37.903600
+38:07.228600
57.6p
179
H 21
Fredrik Malmfors
Malungs IF
2:30:38.903700
+38:08.228700
57.6p
180
H 35
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:30:39.903800
+38:09.228800
57.6p
180
H 35
Daniel Udd
Venjans AIK
2:30:39.903800
+38:09.228800
57.6p
182
H 21
Oskar Talsi
Axa SC
2:30:46.904500
+38:16.229500
57.6p
183
H 45
Ulf Hedman
Högbo GIF
2:30:50.904900
+38:20.229900
57.5p
184
H 60
Dan Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:30:58.905700
+38:28.230700
57.5p
185
H 55
Anders Carlson
OK Alehof
2:31:07.906600
+38:37.231600
57.4p
186
H 60
Lars Samuelsson
Bålsta SK
2:31:12.907100
+38:42.232100
57.4p
187
H 55
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:31:31.909000
+39:01.234000
57.2p
188
H 55
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
2:31:34.909300
+39:04.234300
57.2p
189
H 35
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:43.910200
+39:13.235200
57.1p
190
H 21
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:31:54.911300
+39:24.236300
57.0p
190
H 55
Lars Björk
Bäckefors IF
2:31:54.911300
+39:24.236300
57.0p
192
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:31:56.911500
+39:26.236500
57.0p
193
H 21
Per Stigson
Öje IF
2:32:02.912100
+39:32.237100
57.0p
193
H 55
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:32:02.912100
+39:32.237100
57.0p
195
H 21
Patrik Olsson
Malungs IF
2:32:29.914800
+39:59.239800
56.8p
195
H 21
Anders Roos
AB Karl Hedin IF
2:32:29.914800
+39:59.239800
56.8p
197
H 21
Jonas Bond
Axa SC
2:32:31.915000
+40:01.240000
56.8p
198
H 21
Linus Åkerlind
Nusnäs IF
2:32:32.915100
+40:02.240100
56.8p
199
H 50
Martin Cleve
Brattås Ck
2:32:33.915200
+40:03.240200
56.7p
200
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Axa SC
2:32:46.916500
+40:16.241500
56.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Richard Matsson
Bullarens GOIF
2:32:49.916800
+40:19.241800
56.6p
202
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:32:54.917300
+40:24.242300
56.6p
203
H 50
Lars Dahlgren
Ryda SK
2:32:55.917400
+40:25.242400
56.6p
204
H 21
Johan Myrman
Arvika IS
2:33:15.919400
+40:45.244400
56.4p
205
H 45
Ola Augustsson
Källbottens IK
2:33:18.919700
+40:48.244700
56.4p
206
H 50
Jonny Persson
OK Gipen
2:33:21.920000
+40:51.245000
56.4p
207
H 60
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:33:22.920100
+40:52.245100
56.4p
208
H 50
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
2:33:27.920600
+40:57.245600
56.3p
209
H 45
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
2:33:30.920900
+41:00.245900
56.3p
210
H 21
Jesper Lundberg
Äppelbo AIK
2:33:38.921700
+41:08.246700
56.3p
211
H 40
Claes Götarsson
Högaborgs Athleter
2:33:42.922100
+41:12.247100
56.2p
212
H 55
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:33:56.923500
+41:26.248500
56.1p
213
H 21
Erik Boklund
Axa SC
2:34:01.924000
+41:31.249000
56.1p
214
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:34:06.924500
+41:36.249500
56.0p
215
H 21
Michael Jönsson
Skogis IF
2:34:39.927800
+42:09.252800
55.8p
216
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:34:46.928500
+42:16.253500
55.8p
217
H 45
Björn Adler
IK Stern
2:34:53.929200
+42:23.254200
55.7p
218
H 60
Håvard Nyhus
Axa SC
2:35:09.930800
+42:39.255800
55.6p
219
H 40
Erik Öhrner
Axa SC
2:35:10.930900
+42:40.255900
55.6p
220
H 21
Andreas Sognefors
Axa SC
2:35:11.931000
+42:41.256000
55.6p
221
H 40
Martin Hildingh
IF Rigor
2:35:17.931600
+42:47.256600
55.5p
222
H 40
Rickard Månesjö
IF Rigor
2:35:19.931800
+42:49.256800
55.5p
223
H 21 Motion
Per Åhlby
Mariestads FK
2:35:27.932600
+42:57.257600
55.5p
224
H 60
Christer Navjord
Stora Tuna IK SK
2:35:32.933100
+43:02.258100
55.4p
225
H 21
Albin Sigby
OK Tyr
2:35:33.933200
+43:03.258200
55.4p
226
H 21
Johan Söderlund
OK Tyr
2:35:34.933300
+43:04.258300
55.4p
227
H 21
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
2:36:02.936100
+43:32.261100
55.2p
228
H 50
Ulf Carlstedt
Ulvsby IF
2:36:11.937000
+43:41.262000
55.1p
229
H 50
Claes Hedström
Nybro Ski
2:36:13.937200
+43:43.262200
55.1p
230
H 21
Isak Åhström
Råda IK
2:36:21.938000
+43:51.263000
55.1p
231
H 50
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:36:39.939800
+44:09.264800
54.9p
232
H 21
Erik Larsson
Malungs IF
2:37:03.942200
+44:33.267200
54.8p
233
H 45
Anders Olsson
Borås GIF
2:37:14.943300
+44:44.268300
54.7p
234
H 55
Thomas Johansson
Ställbergs IK
2:37:16.943500
+44:46.268500
54.7p
235
H 21 Motion
Johan Ryhed
Örebro
2:37:30.944900
+45:00.269900
54.6p
235
H 21
Patric Björk
Storvreta IK
2:37:30.944900
+45:00.269900
54.6p
237
H 21
Peter Filipsson
IK Stern
2:37:46.946500
+45:16.271500
54.5p
238
H 40
Fredrik Holmquist
Linköpings SK
2:38:02.948100
+45:32.273100
54.4p
239
H 45
Ingar Thorgrimsbo
Norway
2:38:08.948700
+45:38.273700
54.3p
240
H 45
Patrik Clasén
Saléns IF
2:38:09.948800
+45:39.273800
54.3p
241
H 55
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:38:21.950000
+45:51.275000
54.2p
242
H 55
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
2:38:32.951100
+46:02.276100
54.1p
243
H 55
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:38:41.952000
+46:11.277000
54.1p
244
H 55
Per Sjöquist
Finnskogarnas SK
2:38:49.952800
+46:19.277800
54.0p
245
H 50
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:39:23.956200
+46:53.281200
53.8p
246
H 45
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
2:39:35.957400
+47:05.282400
53.7p
247
H 50
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:39:37.957600
+47:07.282600
53.7p
248
H 55
Håkan Jonsson
Hagfors SF
2:39:39.957800
+47:09.282800
53.7p
249
H 60
Leif Hedberg
Dellner Couplers IK
2:39:50.958900
+47:20.283900
53.6p
250
H 35
Jonatan Hedin
Axa SC
2:40:01.960000
+47:31.285000
53.5p
251
H 21
Niklas Vestlund
Ryda SK
2:40:49.964800
+48:19.289800
53.2p
252
H 35
Henning Ekstrand
Axa SC
2:40:56.965500
+48:26.290500
53.2p
253
H 45
Patrik Falk
Domnarvets GOIF
2:40:58.965700
+48:28.290700
53.2p
254
H 35
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:41:04.966300
+48:34.291300
53.1p
255
H 21 Motion
Niclas Brunnberg
Uppsala
2:41:05.966400
+48:35.291400
53.1p
255
H 21
Alfred Magnusson
Sunne SLF
2:41:05.966400
+48:35.291400
53.1p
257
H 21 Motion
Oscar Stenqvist
IK Stern
2:41:07.966600
+48:37.291600
53.1p
258
H 40
Lars Johansson
Ryda SK
2:41:21.968000
+48:51.293000
53.0p
259
H 40
Christian Kingstad
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:41:39.969800
+49:09.294800
52.9p
260
H 55
Larsson Anders
Axa SC
2:41:54.971300
+49:24.296300
52.8p
261
H 35
Anders Axelsson
Sveden Trä IF
2:42:13.973200
+49:43.298200
52.7p
262
H 45
Peter Otterdahl
IK Stern
2:42:29.974800
+49:59.299800
52.6p
263
H 35
Erik Björkegren
Högsäters GF
2:42:53.977200
+50:23.302200
52.4p
264
H 40
Erik Grandin
Nacka Värmdö SK
2:43:10.978900
+50:40.303900
52.3p
265
H 55
Michael Bergkvist
Hällefors SK
2:43:21.980000
+50:51.305000
52.2p
266
H 45
Magnus Mackaldene
Scania IF
2:43:30.980900
+51:00.305900
52.2p
267
H 40
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:43:33.981200
+51:03.306200
52.1p
268
H 45
Daniel Sandberg
Billerud Korsnäs
2:43:35.981400
+51:05.306400
52.1p
269
H 21
Sebastian Johansson
Sya SK
2:43:42.982100
+51:12.307100
52.1p
270
H 35
Johan Olsson
Domnarvets GOIF
2:43:44.982300
+51:14.307300
52.1p
271
H 35
Martin Schagerlind
Trollhättans SOK
2:43:54.983300
+51:24.308300
52.0p
272
H 21
Niclas Andersson
Ekshärads SF
2:44:07.984600
+51:37.309600
51.9p
272
H 50
Stefan Ljungkvist
Tunafors SK
2:44:07.984600
+51:37.309600
51.9p
274
H 35
Tommie Andersson
Ekshärads SF
2:44:08.984700
+51:38.309700
51.9p
275
H 35
Daniel Persson
Ulricehamns IF
2:44:13.985200
+51:43.310200
51.9p
276
H 21 Motion
Anders Sandström
Örebro
2:44:17.985600
+51:47.310600
51.9p
277
H 60
Robert Olofsson
Skärhamns IK
2:44:44.988300
+52:14.313300
51.7p
278
H 60
Leif Andersson
Ryda SK
2:44:48.988700
+52:18.313700
51.7p
279
H 35
Håkan Ståleby
Axa SC
2:44:58.989700
+52:28.314700
51.6p
280
H 35
Mikael Ragneheim
Hestra IF
2:45:05.990400
+52:35.315400
51.6p
281
H 55
Håkan Aronsson
Grava SK
2:45:10.990900
+52:40.315900
51.5p
282
H 40
Tomas Fredriksson
Bengtsfors Bois
2:45:13.991200
+52:43.316200
51.5p
283
H 60
BO Ingemarsson
Gillberga SK
2:45:24.992300
+52:54.317300
51.4p
284
H 60
Anders Ahlen
Dala XC Ski Team
2:45:46.994500
+53:16.319500
51.3p
285
H 21
David Hansson
Bullarens GOIF
2:45:50.994900
+53:20.319900
51.3p
286
H 45
Mikael Lundh
Ryda SK
2:46:06.996500
+53:36.321500
51.2p
287
H 60
Jan Fogelberg
SK Skogarna
2:46:15.997400
+53:45.322400
51.1p
288
H 21
Thomas Persson
Malungs IF
2:46:17.997600
+53:47.322600
51.1p
289
H 50
Fredrik Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:46:35.999400
+54:05.324400
51.0p
290
H 55
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:46:36.999500
+54:06.324500
51.0p
291
H 21
Björn Lennartsson
Finnskogarnas SK
2:46:51.1001000
+54:21.326000
50.9p
292
H 50
Magnus Jansson
Säffle SK
2:46:53.1001200
+54:23.326200
50.9p
293
H 21
Patrik Olsson
Axa SC
2:46:54.1001300
+54:24.326300
50.9p
294
H 50
Per Edlund
Sigtuna OK
2:47:11.1003000
+54:41.328000
50.8p
295
H 35
Mattias Linell
IK Stern
2:47:24.1004300
+54:54.329300
50.7p
296
H 50
Ove Lissmors
Dala-Järna IK
2:47:28.1004700
+54:58.329700
50.7p
297
H 35
Stefan Kastenman
SOK Träff
2:47:47.1006600
+55:17.331600
50.6p
298
H 40
Jan Lundberg
IK Stern
2:47:51.1007000
+55:21.332000
50.5p
299
H 21 Motion
Jan Staffansson
Falun
2:48:07.1008600
+55:37.333600
50.4p
300
H 21
Sebastian Welling
Axa SC
2:48:35.1011400
+56:05.336400
50.3p
301
H 40
Stefan Karlsson
Arvika IS
2:48:52.1013100
+56:22.338100
50.2p
302
H 60
Bengt Göran Strid
IK Stern
2:48:56.1013500
+56:26.338500
50.2p
303
H 55
Lars-Göran Jonsson
Axa SC
2:48:58.1013700
+56:28.338700
50.1p
304
H 60
Glenn Carlsson
Broby GOIF
2:49:31.1017000
+57:01.342000
49.9p
305
H 21
Martin Bernhardsson
Axa SC
2:50:12.1021100
+57:42.346100
49.7p
306
H 45
Petter Carlsson
Meritor FK
2:50:17.1021600
+57:47.346600
49.7p
307
H 45
Sven Andersson
Sveden Trä IF
2:50:32.1023100
+58:02.348100
49.6p
308
H 40
Fredrik Egriell
Gråbo
2:50:35.1023400
+58:05.348400
49.6p
309
H 21
Gustav Karlsson
Råda IK
2:50:38.1023700
+58:08.348700
49.6p
309
H 50
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:50:38.1023700
+58:08.348700
49.6p
311
H 21 Motion
Niklas Forsling
Brovallens IF
2:50:39.1023800
+58:09.348800
49.6p
312
H 21
Joel Anttonen
Axa SC
2:51:23.1028200
+58:53.353200
49.3p
313
H 21 Motion
Anders Enström
IFK Vaxholm
2:51:30.1028900
+59:00.353900
49.3p
314
H 35
Lars Ekblom
Råda IK
2:51:33.1029200
+59:03.354200
49.2p
315
H 21 Motion
Mattias Svensson
Skärhamn
2:51:37.1029600
+59:07.354600
49.2p
316
H 40
Johan Jonsson
Sidensjö IK
2:51:52.1031100
+59:22.356100
49.1p
317
H 21 Motion
Patrik Ahlstrand
Göteborg
2:52:14.1033300
+59:44.358300
49.0p
317
H 55
Harald Rydén
Fazer IF
2:52:14.1033300
+59:44.358300
49.0p
319
H 21 Motion
Göran Emretsson
Kungälv
2:52:29.1034800
+59:59.359800
48.9p
320
H 40
Niklas Amilon
Grava SK
2:52:37.1035600
+1:00:07.360600
48.9p
321
H 40
Staffan Arnbom
IK Stern
2:52:53.1037200
+1:00:23.362200
48.8p
322
H 45
Johan Petersson
Nybro Ski
2:53:09.1038800
+1:00:39.363800
48.7p
323
H 60
Johnny Jönsson
Uddevalla IS
2:53:11.1039000
+1:00:41.364000
48.7p
324
H 55
Thomas Larsson
Finnskogarnas SK
2:53:18.1039700
+1:00:48.364700
48.6p
325
H 60
Mats Bergvall
Östansjö SK
2:53:25.1040400
+1:00:55.365400
48.6p
326
H 55
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:53:35.1041400
+1:01:05.366400
48.6p
327
H 40
Mattias Gustavsson
IK Stern
2:53:47.1042600
+1:01:17.367600
48.5p
328
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:53:55.1043400
+1:01:25.368400
48.4p
329
H 50
Björn Rönnvall
Väst Alpin SK
2:54:03.1044200
+1:01:33.369200
48.4p
330
H 50
Claes Skoglöf
Team Skoglövs Bil IF
2:54:09.1044800
+1:01:39.369800
48.4p
331
H 21 Motion
Fredrick Karlsson
Bullarens GOIF
2:54:23.1046200
+1:01:53.371200
48.3p
332
H 50
Jan Larsson
Hagfors SF
2:54:27.1046600
+1:01:57.371600
48.3p
333
H 50
Jan Ove Kristiansen
Norway
2:54:30.1046900
+1:02:00.371900
48.3p
334
H 21 Motion
Fredrik Karlsson
Hedemora
2:54:31.1047000
+1:02:01.372000
48.2p
335
H 60
Torbjörn Johansson
Grava SK
2:54:42.1048100
+1:02:12.373100
48.2p
336
H 45
Roland Johansson
Främmestads IK
2:54:52.1049100
+1:02:22.374100
48.1p
337
H 21
Calle Eriksson Lilja
Granbergsdals IF
2:55:00.1049900
+1:02:30.374900
48.1p
338
H 21 Motion
Johan Enström
IFK Vaxholm
2:55:29.1052800
+1:02:59.377800
47.9p
339
H 55
Ingvar Andersson
Hermansby IF
2:55:49.1054800
+1:03:19.379800
47.8p
340
H 50
Magnus Johansson
OK Kolmården
2:55:56.1055500
+1:03:26.380500
47.8p
341
H 35
Albert Söderlind
Axa SC
2:56:06.1056500
+1:03:36.381500
47.7p
342
H 45
Thomas Persson
Töcksfors IF
2:56:17.1057600
+1:03:47.382600
47.7p
343
H 21
Nicklas Berglund
Göteborgs SK
2:56:24.1058300
+1:03:54.383300
47.6p
344
H 21 Motion
Lars Björk
Falun
2:56:25.1058400
+1:03:55.383400
47.6p
345
H 21
Niklas Öhrn Sten
SK Nor
2:56:29.1058800
+1:03:59.383800
47.6p
346
H 55
Gert-ove Johansson
Preem IF
2:56:31.1059000
+1:04:01.384000
47.6p
347
H 21
Robin Dufva
Magra IS
2:56:35.1059400
+1:04:05.384400
47.6p
348
H 45
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:56:43.1060200
+1:04:13.385200
47.5p
349
H 40
Dan Alfredsson
Bålsta SK
2:56:55.1061400
+1:04:25.386400
47.5p
350
H 21
Jesper Regnström
Ryda SK
2:57:06.1062500
+1:04:36.387500
47.4p
351
H 40
Henrik Åbrink
Finspångs SOK
2:57:14.1063300
+1:04:44.388300
47.4p
352
H 55
Johnny Brunzell
Kils SLK
2:57:16.1063500
+1:04:46.388500
47.4p
353
H 21
Carl-Johan Moquist
Täby IS SK
2:58:01.1068000
+1:05:31.393000
47.1p
354
H 21 Motion
Per Rapplihn
Kristinehamns OK
2:58:33.1071200
+1:06:03.396200
47.0p
355
H 21 Motion
Hans Rimbe
Spirit IF
2:58:36.1071500
+1:06:06.396500
46.9p
356
H 50
Johan Moquist
Täby IS SK
2:58:37.1071600
+1:06:07.396600
46.9p
357
H 21 Motion
Jon Sandum
Foreign Citizen
2:59:08.1074700
+1:06:38.399700
46.8p
358
H 21 Motion
Niklas Andrén
Grums SK
2:59:18.1075700
+1:06:48.400700
46.7p
359
H 21 Motion
Marcus Nystrand
Rättvik
2:59:42.1078100
+1:07:12.403100
46.6p
360
H 50
Patrik Börne
Axa SC
3:00:17.1081600
+1:07:47.406600
46.4p
361
H 45
Mathias Björklund
OK Tyr
3:00:21.1082000
+1:07:51.407000
46.4p
362
H 35
Fredrik Öhrn-sten
SK Nor
3:00:36.1083500
+1:08:06.408500
46.3p
363
H 50
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:00:56.1085500
+1:08:26.410500
46.2p
363
H 55
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:00:56.1085500
+1:08:26.410500
46.2p
365
H 40
Tomas Frykäng
Kils SLK
3:00:59.1085800
+1:08:29.410800
46.2p
366
H 21
Martin Karlsson
Säffle SK
3:01:21.1088000
+1:08:51.413000
46.1p
367
H 21
Jon Jansson
Bullarens GOIF
3:02:21.1094000
+1:09:51.419000
45.8p
368
H 21 Motion
Oskar Wiberg
Mölnlycke IF
3:03:21.1100000
+1:10:51.425000
45.5p
369
H 50
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
3:03:42.1102100
+1:11:12.427100
45.4p
370
H 50
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
3:03:48.1102700
+1:11:18.427700
45.4p
371
H 21
Fredrik Björklund
Axa SC
3:03:57.1103600
+1:11:27.428600
45.3p
372
H 21
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
3:04:32.1107100
+1:12:02.432100
45.2p
373
H 21 Motion
Gustav Gising
Axa SC
3:04:49.1108800
+1:12:19.433800
45.1p
374
H 21 Motion
Andreas Kågemalm
Nyköping
3:05:59.1115800
+1:13:29.440800
44.7p
375
H 21
Victor Bryntesson
Malungs IF
3:06:05.1116400
+1:13:35.441400
44.7p
376
H 21
Jonatan Brekke
Eds SK
3:06:09.1116800
+1:13:39.441800
44.7p
377
H 21 Motion
Sven Erik Möllberg
Källbottens IK
3:06:16.1117500
+1:13:46.442500
44.7p
378
H 50
Johan Larsson
Nybro Ski
3:06:31.1119000
+1:14:01.444000
44.6p
379
H 21
Karl Björlin
Hotagens SC
3:06:34.1119300
+1:14:04.444300
44.6p
380
H 21 Motion
Mathias Eklund
Fors
3:06:35.1119400
+1:14:05.444400
44.6p
381
H 45
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:06:36.1119500
+1:14:06.444500
44.6p
382
H 21 Motion
Andreas Haugland
Skepplanda
3:06:44.1120300
+1:14:14.445300
44.5p
383
H 21 Motion
Johan Wallefors
HARPLINGE
3:06:55.1121400
+1:14:25.446400
44.5p
384
H 21
Christian Eriksson
IFK Mora SK
3:07:15.1123400
+1:14:45.448400
44.4p
385
H 21 Motion
Håvard Hansen
Göteborgs SK
3:07:44.1126300
+1:15:14.451300
44.3p
386
H 21 Motion
Mikael Löfgren
Filipstads SF
3:08:51.1133000
+1:16:21.458000
43.9p
387
H 21 Motion
Hans Andersson
Säters IF SK
3:10:21.1142000
+1:17:51.467000
43.5p
388
H 21
David Gustafsson
Umara SC
3:10:33.1143200
+1:18:03.468200
43.5p
389
H 21 Motion
Henrik Nordin
IFK Lindesberg
3:10:45.1144400
+1:18:15.469400
43.4p
390
H 21
Ilgner Fabian
Berber IS
3:11:02.1146100
+1:18:32.471100
43.4p
391
H 40
Bengt B Hansson
Malungs SLK
3:12:38.1155700
+1:20:08.480700
42.9p
392
H 40
Daniel Mifsud
SK Leksand
3:12:45.1156400
+1:20:15.481400
42.9p
393
H 60
Dan Sjölander
IK Stern
3:13:25.1160400
+1:20:55.485400
42.7p
394
H 60
Jonas Wakéus
IK Stern
3:13:33.1161200
+1:21:03.486200
42.7p
395
D 21 Motion
Anna Nordsäter
Eds SK
3:14:01.1164000
+1:21:31.489000
42.6p
396
H 21
Erik Smits
Storvreta IK
3:14:42.1168100
+1:22:12.493100
42.4p
397
H 21 Motion
Jonas Westbom
Stora Skedvi IK
3:15:19.1171800
+1:22:49.496800
42.3p
398
H 50
Henrik Wapen
Sisu Forshaga SK
3:15:56.1175500
+1:23:26.500500
42.1p
399
H 55
Conny Gunnarsson
Grums SK
3:16:32.1179100
+1:24:02.504100
41.9p
400
H 21 Motion
Rickard Carlsson
Bullarens GOIF
3:16:57.1181600
+1:24:27.506600
41.8p
401
H 21 Motion
David Wernefur
No Club
3:17:33.1185200
+1:25:03.510200
41.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 45
Mathias Nilsson
Hindås SK
3:17:51.1187000
+1:25:21.512000
41.6p
403
H 35
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:17:52.1187100
+1:25:22.512100
41.6p
404
H 21 Motion
Peter Danielsson
Sunne SLF
3:18:42.1192100
+1:26:12.517100
41.4p
405
H 21 Motion
Magnus Johansson
Mora
3:18:54.1193300
+1:26:24.518300
41.4p
406
D 21 Motion
Maria Johansson
Karlstad
3:19:02.1194100
+1:26:32.519100
41.3p
407
H 21 Motion
Leif Eriksson
Malungs IF
3:19:12.1195100
+1:26:42.520100
41.3p
408
H 50
Jonas Lundberg
Malungs IF
3:19:30.1196900
+1:27:00.521900
41.2p
409
H 21 Motion
Robin Andersson
Hällefors SK
3:19:39.1197800
+1:27:09.522800
41.2p
410
H 21 Motion
Andreas Holm
Alingsås
3:19:52.1199100
+1:27:22.524100
41.1p
411
H 21 Motion
Lukas Brunzell
Linköping
3:20:02.1200100
+1:27:32.525100
41.1p
412
H 21 Motion
Magnus Jansson
IK Stern
3:20:04.1200300
+1:27:34.525300
41.1p
413
H 21
Carl Bäckman
IK Jarl Rättvik
3:20:19.1201800
+1:27:49.526800
41.0p
414
H 60
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
3:20:27.1202600
+1:27:57.527600
41.0p
415
H 21 Motion
Magnus Lindquist
Filipstads SF
3:20:36.1203500
+1:28:06.528500
41.0p
416
H 21 Motion
Fredrik Dahlgren
Chalmers on Tour
3:20:43.1204200
+1:28:13.529200
40.9p
417
H 21 Motion
Per Engh
Väse IK
3:21:01.1206000
+1:28:31.531000
40.9p
418
H 45
Janne Tuominiemi
Meritor FK
3:21:02.1206100
+1:28:32.531100
40.9p
419
H 21
Kristoffer Strömgren
Lima IF
3:22:15.1213400
+1:29:45.538400
40.6p
420
D 21 Motion
Lotta Johansson
Järpås IS
3:22:37.1215600
+1:30:07.540600
40.5p
421
H 21 Motion
Henrik Ljungström
Axa SC
3:23:12.1219100
+1:30:42.544100
40.4p
422
H 21
Anders Wikström
IK Jarl Rättvik
3:23:35.1221400
+1:31:05.546400
40.3p
423
H 21 Motion
Magnus Niklasson
Göteborg
3:23:58.1223700
+1:31:28.548700
40.2p
424
H 21 Motion
Joakim Thomér
Falun
3:24:30.1226900
+1:32:00.551900
40.1p
425
H 50
Stefan Andersson
Hjärnarps Gh OL
3:24:48.1228700
+1:32:18.553700
40.0p
426
H 21 Motion
Toni Danielsen
Göteborg
3:25:00.1229900
+1:32:30.554900
39.9p
427
H 45
Jesper Marklund
Axa SC
3:25:37.1233600
+1:33:07.558600
39.8p
428
H 21 Motion
Daniel Frykemo
Sunne SLF
3:26:27.1238600
+1:33:57.563600
39.6p
429
H 40
Markus Göthe
Mariestads FK
3:27:01.1242000
+1:34:31.567000
39.5p
430
H 45
Helge Klar
Malungs IF
3:27:38.1245700
+1:35:08.570700
39.4p
431
H 21 Motion
Roland Lundblad
Nacka Värmdö SK
3:27:49.1246800
+1:35:19.571800
39.3p
432
H 21 Motion
Mikael Jåfs
Krylbo OK
3:28:00.1247900
+1:35:30.572900
39.3p
433
H 21 Motion
Kent Jansson
Enskededalen
3:28:03.1248200
+1:35:33.573200
39.3p
434
D 21 Motion
Frida Brunzell
Karlstad
3:28:05.1248400
+1:35:35.573400
39.3p
435
H 21 Motion
Fredrik Lund
Bengtsfors
3:28:18.1249700
+1:35:48.574700
39.2p
435
H 21 Motion
Michael Nyby
Västerås
3:28:18.1249700
+1:35:48.574700
39.2p
437
H 21 Motion
Tobias Engh
Karlstad
3:28:34.1251300
+1:36:04.576300
39.2p
438
D 21 Motion
Anna Enström
IFK Vaxholm
3:28:47.1252600
+1:36:17.577600
39.1p
439
D 21 Motion
Maria Apelqvist
IK Stern
3:29:05.1254400
+1:36:35.579400
39.0p
440
H 21 Motion
Bo Bjenning
Huskvarna
3:29:08.1254700
+1:36:38.579700
39.0p
441
H 40
Sven Zetterqvist
IK Stern
3:29:10.1254900
+1:36:40.579900
39.0p
442
H 50
Torbjörn Bark
Källbottens IK
3:30:02.1260100
+1:37:32.585100
38.8p
443
H 21 Motion
Andreas Günzel
Axa SC
3:30:54.1265300
+1:38:24.590300
38.7p
444
H 21 Motion
karl-johan Larsson
Karlstad
3:31:08.1266700
+1:38:38.591700
38.6p
445
H 21 Motion
Simon Fehrm
Malungs IF
3:31:15.1267400
+1:38:45.592400
38.6p
446
H 21 Motion
Anders Ingvarsson
Hässleby SOK
3:31:17.1267600
+1:38:47.592600
38.6p
447
H 50
Jonas Wiberg
Järfälla SK
3:31:27.1268600
+1:38:57.593600
38.5p
448
H 21 Motion
Linus Westbom
Stora Skedvi IK
3:32:10.1272900
+1:39:40.597900
38.4p
449
H 21 Motion
Thomas Fehrm
Malungs IF
3:33:04.1278300
+1:40:34.603300
38.2p
450
H 21 Motion
Arne Dahlberg
Saltsjö Boo
3:33:40.1281900
+1:41:10.606900
38.1p
451
H 55
Esko Leinonen
OK Kolmården
3:34:09.1284800
+1:41:39.609800
38.0p
452
H 21 Motion
Göran Larsson
Hammarö GF
3:34:26.1286500
+1:41:56.611500
37.9p
453
H 55
Per Jemth
Arvika IS
3:35:16.1291500
+1:42:46.616500
37.8p
454
H 21 Motion
Emil Hägerlund
Källbottens IK
3:35:34.1293300
+1:43:04.618300
37.7p
455
H 21 Motion
Mikael Holmberg
Karlskoga
3:35:41.1294000
+1:43:11.619000
37.7p
456
H 21 Motion
David Berg
Karlstad
3:35:51.1295000
+1:43:21.620000
37.6p
457
H 21 Motion
Andreas Nordgren
Säffle SK
3:36:32.1299100
+1:44:02.624100
37.5p
458
H 21 Motion
Henning Stenbäck
Axa SC
3:36:51.1301000
+1:44:21.626000
37.4p
459
H 21 Motion
Mikael Asplund
Sunne SLF
3:37:20.1303900
+1:44:50.628900
37.3p
460
H 21
Roger Nilsson
Axa SC
3:37:33.1305200
+1:45:03.630200
37.3p
461
D 21 Motion
Frida Richardson
Axa SC
3:37:39.1305800
+1:45:09.630800
37.3p
462
H 21 Motion
Anders Westerlund
Mellanskog
3:38:22.1310100
+1:45:52.635100
37.1p
463
H 21 Motion
Bengt Andréson
FAGERÅS
3:39:09.1314800
+1:46:39.639800
37.0p
464
D 21 Motion
Sonja Arvidsson
Arvika
3:43:00.1337900
+1:50:30.662900
36.3p
465
D 21 Motion
Jessica Stenqvist
IK Stern
3:43:33.1341200
+1:51:03.666200
36.2p
466
H 21 Motion
Ingvar Pehrson
Rudskoga Idrott
3:44:05.1344400
+1:51:35.669400
36.1p
467
H 50
Chase Garnet-Lawson
IK Stern
3:44:09.1344800
+1:51:39.669800
36.0p
468
H 50
Per-Erik Klasa
IFK Kättbo
3:44:23.1346200
+1:51:53.671200
36.0p
469
H 40
Ghassan Kadhim
Peab Bedriftsidrettslag
3:45:43.1354200
+1:53:13.679200
35.8p
470
H 21 Motion
Anders Carlsson
Säffle SK
3:50:45.1384400
+1:58:15.709400
34.9p
471
H 21 Motion
Tomas Andreasson
IK Stern
3:52:22.1394100
+1:59:52.719100
34.6p
472
D 21 Motion
Anna Englund
Falun
3:53:55.1403400
+2:01:25.728400
34.3p
473
D 21 Motion
Eva Johansson
Säffle SK
3:54:21.1406000
+2:01:51.731000
34.3p
474
H 21 Motion
Kristoffer Kjölberg
Asker
3:55:46.1414500
+2:03:16.739500
34.0p
475
H 21 Motion
Gerhard Den Engelsman
Stöllet
3:59:07.1434600
+2:06:37.759600
33.5p
476
H 21 Motion
Kristian Kjølberg
Oslo
4:01:59.1451800
+2:09:29.776800
33.0p
477
D 21 Motion
Marie Tegnér
Nacka Värmdö SK
4:03:49.1462800
+2:11:19.787800
32.8p
478
H 21 Motion
Lars Johansson
Göteborg
4:04:02.1464100
+2:11:32.789100
32.7p
479
D 21 Motion
Kim Weinehammar
IK Stern
4:04:27.1466600
+2:11:57.791600
32.7p
480
H 60
Lars Holm
OK Gipen
4:07:12.1483100
+2:14:42.808100
32.3p
481
H 21 Motion
Ulf Alfredsson
Solna Karate
4:07:19.1483800
+2:14:49.808800
32.2p
482
H 21 Motion
Roger Vandemortel
IK Fryken
4:08:31.1491000
+2:16:01.816000
32.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21
Karin Wallén
Falun Borlänge SK
2:04:47.748600
72.4p
2
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
2:09:26.776500
+4:39.27800
69.8p
3
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
2:11:21.788000
+6:34.39300
68.8p
4
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
2:11:29.788800
+6:42.40100
68.8p
5
D 21
Sandra Karlssonbierfeldt
Hällbybrunns IF
2:18:22.830100
+13:35.81400
65.3p
6
D 35
Malin Hedlund
Grava SK
2:20:14.841300
+15:27.92600
64.5p
7
D 21
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
2:23:20.859900
+18:33.111200
63.1p
8
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
2:26:52.881100
+22:05.132400
61.6p
9
D 35
Birgitta Ljunggren
IK Stern
2:27:16.883500
+22:29.134800
61.4p
10
D 45
Helena Bjerke
Falköpings AIK SK
2:27:21.884000
+22:34.135300
61.4p
11
D 35
Anna Hallén
Boxholm-Ekeby SK
2:30:13.901200
+25:26.152500
60.2p
12
D 35
Erika Sundin
IFK Mora SK
2:30:31.903000
+25:44.154300
60.1p
13
D 35
Lise Winberg Olsen
OK Tyr
2:30:38.903700
+25:51.155000
60.0p
14
D 35
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
2:31:36.909500
+26:49.160800
59.6p
15
D 21
Jeanette Skoog
Malungs SK
2:32:05.912400
+27:18.163700
59.4p
16
D 21
Elin Espling
IFK Helsingborg
2:33:04.918300
+28:17.169600
59.1p
17
D 35
Sofia Hjulström
Nacka Värmdö SK
2:33:46.922500
+28:59.173800
58.8p
18
D 21
Kristin Jansson
Malungs IF
2:35:48.934700
+31:01.186000
58.0p
Visar resultat 1 till 500 av 586[
1
2
]