Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektshalvan
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rebecka Tulkiewicz
Fagersta
2:25:09.870800
42.1p
2
Cecilia Aldor
Skogshem & Wijk
2:28:19.889800
+3:10.18900
41.2p
3
Jennie Dam
Löa sportklubb
2:29:30.896900
+4:21.26000
40.9p
4
Jenny Kläre
Askersunds Jolleseglare
2:31:33.909200
+6:24.38300
40.3p
5
Frida Cederholm
Börje SK
2:37:09.942800
+12:00.71900
38.9p
6
Åsa Cederholm
Börje SK
2:37:09.942800
+12:00.71900
38.9p
7
Rut Lundman Myrlund
Täfteå IK
2:37:34.945300
+12:25.74400
38.8p
8
Emelie Molén Eskhult
Uppsala
2:39:04.954300
+13:55.83400
38.4p
9
Josefin Sohl
Göteborg
2:40:48.964700
+15:39.93800
38.0p
10
Katarina Kieri
IK Jarl Rättvik
2:41:47.970600
+16:38.99700
37.7p
11
Jessica Fredheim
Stockholm
2:42:29.974800
+17:20.103900
37.6p
12
Inger Ekelöf
Spånga
2:45:05.990400
+19:56.119500
37.0p
13
Katja Helkomaa
Fagersta
2:45:09.990800
+20:00.119900
37.0p
14
Sophie Isaksson Hallstedt
Nättraby
2:45:15.991400
+20:06.120500
37.0p
15
Annika Sundvall
Järla IF SK
2:49:14.1015300
+24:05.144400
36.1p
16
Gunnel Körner
Täby IS SK
2:52:58.1037700
+27:49.166800
35.3p
17
Lena Viktorsson
Huddinge
2:54:19.1045800
+29:10.174900
35.0p
18
Annika Mattsson
Västerås Skidklubb
2:55:18.1051700
+30:09.180800
34.8p
19
Tova Schmidt
Sköndals IK
2:55:51.1055000
+30:42.184100
34.7p
20
Elsa Mattsson
Valskog IK
2:57:28.1064700
+32:19.193800
34.4p
21
Lotta Diegmann
Nybro Ski
2:57:41.1066000
+32:32.195100
34.4p
22
Erik Stomrud
Nybro Ski
2:57:45.1066400
+32:36.195500
34.4p
23
Tilda Boström
Umeå Holmsund SK
2:59:04.1074300
+33:55.203400
34.1p
24
Marie-Louise Vösu Wångblad
IK Nocout.se
3:00:04.1080300
+34:55.209400
33.9p
25
Kajsa Törner Liljeqvist
Ängelsberg
3:01:45.1090400
+36:36.219500
33.6p
26
Anna Thunander
Askersunds Jolleseglare
3:03:02.1098100
+37:53.227200
33.4p
27
Sofia Brandt
Stockholm
3:03:36.1101500
+38:27.230600
33.3p
28
Joanna Borgström
Lidingö
3:04:49.1108800
+39:40.237900
33.0p
29
Sofie Stjernquist
Stockholm
3:06:46.1120500
+41:37.249600
32.7p
30
Linda Antonsson Fennrup
Sollentuna
3:09:09.1134800
+44:00.263900
32.3p
31
hanna bengtsdotter
Örebro
3:10:41.1144000
+45:32.273100
32.0p
32
Cecilia Hagman Olofsson
1life IF
3:11:54.1151300
+46:45.280400
31.8p
33
Sofia Kangas
Fagersta Södra IK
3:12:15.1153400
+47:06.282500
31.8p
34
Annett Kummer
WSV Schmiedefeld
3:13:31.1161000
+48:22.290100
31.6p
35
Doris Hoppstock
Rhöner Wsv
3:13:35.1161400
+48:26.290500
31.5p
36
Birgitta Rudqvist Persson
Säffle SK
3:13:53.1163200
+48:44.292300
31.5p
37
Marita Nilsson
Köping
3:13:56.1163500
+48:47.292600
31.5p
38
Åsa Heribertson
Lidingö
3:14:29.1166800
+49:20.295900
31.4p
39
Jennifer Stensson
Göteborg
3:18:42.1192100
+53:33.321200
30.7p
40
Malin Ellertson
Stockholm
3:19:06.1194500
+53:57.323600
30.7p
41
Annika Eklund Andersson
Brunna Road Runners
3:20:18.1201700
+55:09.330800
30.5p
42
Annsofi Rambow
No Club
3:24:30.1226900
+59:21.356000
29.9p
43
Lena Alenskog
Ransta
3:25:49.1234800
+1:00:40.363900
29.7p
44
Ellen Ahlgren
Stockholm
3:27:23.1244200
+1:02:14.373300
29.4p
45
Maya Ahlgren
Axa SC
3:27:36.1245500
+1:02:27.374600
29.4p
46
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
3:28:31.1251000
+1:03:22.380100
29.3p
47
Jenny Fröberg
Godegårds SK
3:29:19.1255800
+1:04:10.384900
29.2p
48
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
3:29:20.1255900
+1:04:11.385000
29.2p
49
Anna Vahlqvist
Enköping
3:31:35.1269400
+1:06:26.398500
28.9p
50
Maria Madison
Team Madison
3:33:06.1278500
+1:07:57.407600
28.7p
51
Camilla Wirth
Sollentuna
3:33:20.1279900
+1:08:11.409000
28.6p
52
Caroline Engbom
Uppsala
3:36:51.1301000
+1:11:42.430100
28.2p
53
Marion Dittmar
Rhöner Wsv
3:39:38.1317700
+1:14:29.446800
27.8p
54
Malin Müllersdorf
Alfta-Ösa OK
3:41:35.1329400
+1:16:26.458500
27.6p
55
Linda Gillan
Enskede
3:41:40.1329900
+1:16:31.459000
27.6p
56
Jenny Klasson
Linköping
3:48:30.1370900
+1:23:21.500000
26.7p
57
Annelie Spolander
Norbergs OK
3:50:14.1381300
+1:25:05.510400
26.5p
58
Ida Stenmark
Huskvarna
3:52:17.1393600
+1:27:08.522700
26.3p
59
Helena Dahlblom-Blomqvist
Mariehamn
3:56:55.1421400
+1:31:46.550500
25.8p
60
Maria Bjurmell
Arla
3:57:57.1427600
+1:32:48.556700
25.7p
61
Lovisa Eriksson
Vällingby
4:09:18.1495700
+1:44:09.624800
24.5p
62
Anneli Eriksson Dunér
Vällingby
4:09:19.1495800
+1:44:10.624900
24.5p
63
Helene Ulander
Tyresö
4:09:28.1496700
+1:44:19.625800
24.5p
64
Emelie Ulander Gille
Årsta
4:09:30.1496900
+1:44:21.626000
24.5p
65
Lena Romlin
Norrbärke SK
4:10:00.1499900
+1:44:51.629000
24.4p
66
Ulrika Boija
Hallstahammars SK SOFK
4:15:21.1532000
+1:50:12.661100
23.9p
67
Linnea Pelander Djupsjö
Köping
4:16:11.1537000
+1:51:02.666100
23.8p
68
Pernilla Fahlström
Motala Aif SK
4:17:56.1547500
+1:52:47.676600
23.7p
69
Pernilla Andersson
Malmköping
4:24:10.1584900
+1:59:01.714000
23.1p
70
Maria Flink
Skövde
4:24:52.1589100
+1:59:43.718200
23.1p
71
Britt Lehikoinen
IK Westmannia Frisk
4:30:25.1622400
+2:05:16.751500
22.6p
72
Fia Lehikoinen
Föreningen Engelbrektsloppet
4:30:29.1622800
+2:05:20.751900
22.6p
-
Pernilla Sundqvist
Uppsala
23:59:58.8639700
-
Ylva Andersson
Enköping
23:59:58.8639700
-
Gabriella Lhådö
Team Gustavsson
23:59:58.8639700
-
Malin Sjöstrand
Bromma
23:59:58.8639700
-
Ulla-Karin Ramde
Forserums SOK
23:59:59.8639800
-
Lisa Blom
Säter
23:59:59.8639800
-
Stina Holm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Anna Brolén
Mantorpryttarna
23:59:59.8639800
-
Sanna Andersson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Cecilia Ekberg
Nyköping
23:59:59.8639800
-
Ylva Ohlsson
Västerås
23:59:59.8639800
-
Eva Sevetin
Linghem
23:59:59.8639800
-
Clara Lundin
Falu HK
23:59:59.8639800
-
Susann Jokinen
Uppsala
23:59:59.8639800
-
Carina Färm
Västerås
23:59:59.8639800
-
Linnea Svedlund
Gävle
23:59:59.8639800
-
Marina Bredesen
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Thea Djupsjö
Surahammars SOK
23:59:59.8639800
-
Barbro Wijma
Linköping
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)