Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektshalvan
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 911 av 911[
1
2
]
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
260
Niklas Roos af Hjelmsäter
Axa SC
5:42:47.2056600
+3:08:10.1128900
25.4p
261
Erik Olsson
Överkalix IF
5:43:49.2062800
+3:09:12.1135100
25.3p
262
Fredrik Åkerblom
Upplands Väsby
5:44:16.2065500
+3:09:39.1137800
25.3p
263
Erik Andersson
Stockholm
5:47:13.2083200
+3:12:36.1155500
25.0p
264
Fredrik Malmberg
Vinslöv
5:50:25.2102400
+3:15:48.1174700
24.8p
265
Dennis Korell
Ärla IF
5:51:32.2109100
+3:16:55.1181400
24.7p
266
Mats Ingvarsson
Eskilstuna
5:51:34.2109300
+3:16:57.1181600
24.7p
267
Petrus Söderling
Tierp
5:52:41.2116000
+3:18:04.1188300
24.6p
268
Patrik Hagman
Finspång
5:52:56.2117500
+3:18:19.1189800
24.6p
269
Björn Sörman
Wedevågs IF
5:53:11.2119000
+3:18:34.1191300
24.5p
270
Fredrik Nilsson
Vallentuna
6:05:05.2190400
+3:30:28.1262700
23.6p
271
Stefan Godin
Stockholm
6:09:48.2218700
+3:35:11.1291000
23.3p
272
Greger Johansson
Linköping
6:14:47.2248600
+3:40:10.1320900
22.9p
273
Jeroen ter Borg
Vallentuna
6:18:27.2270600
+3:43:50.1342900
22.7p
274
Kent Jakobsson
Säffle SK
6:18:51.2273000
+3:44:14.1345300
22.7p
275
Göran Sundberg
Ncc IF Stockholm
6:32:32.2355100
+3:57:55.1427400
21.8p
276
Nicklas Åkerman
Åberga
6:48:58.2453700
+4:14:21.1526000
20.8p
277
Anders Hansson
Heleneholms IF
6:49:46.2458500
+4:15:09.1530800
20.8p
278
Darek Marciniak
Åkarp
7:19:16.2635500
+4:44:39.1707800
19.2p
279
Björn Larsson
Fjugesta
7:29:46.2698500
+4:55:09.1770800
18.7p
-
Jakob Junker
Tunafors SK
23:59:57.8639600
-
Martin Smedendahl
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Peter Ivarsson
FK Snapphanarna
23:59:58.8639700
-
Lennart Gimbergsson
Domsjö IF
23:59:58.8639700
-
Victor Andersson
Solna
23:59:58.8639700
-
Torsten Beer
Solna
23:59:58.8639700
-
Urban Berg
Bromma
23:59:58.8639700
-
Aslak Arntzen
Enköping
23:59:58.8639700
-
Mats Skoog
Västerås
23:59:58.8639700
-
Emil Berglund
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-
Alexander Hjalmarsson
Hedemora
23:59:58.8639700
-
Kim Kristiansen
TANUMSHEDE
23:59:58.8639700
-
Pierre Turborn
Eskilstuna
23:59:58.8639700
-
Johan Ulff
Starkare snabbare smidigare
23:59:58.8639700
-
Örjan Brännström
Berber IS
23:59:58.8639700
-
Krister Strömquist
Motala Aif SK
23:59:58.8639700
-
Per Nylund
Hadenius vänner
23:59:58.8639700
-
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Tomas Cedervall
Eskilstuna
23:59:58.8639700
-
Martin Ternert
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Tobias Lindqvist
Åtvidaberg
23:59:59.8639800
-
Peter Wahlberg
Lidingö
23:59:59.8639800
-
Gustav Erlandsson
Linköping
23:59:59.8639800
-
Lennart Tapper
Sollentuna
23:59:59.8639800
-
Amaury Alibaux
Bromma
23:59:59.8639800
-
Lennart Palm
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Sonny Olander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Kim Carlsson
Karlskoga
23:59:59.8639800
-
Christer Hermansson
Västerås
23:59:59.8639800
-
Mattis Hiltula
Östersund-frösö SLK
23:59:59.8639800
-
Abbas Chabok
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Kenneth Lindahl
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Björn Harrysson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Peter Baggesen
Kalla Klara
23:59:59.8639800
-
Jesper Edström
Skärhamns IK
23:59:59.8639800
-
Marcus Fasthamre
IFK Sala
23:59:59.8639800
-
Karl Lundstedt
Huddinge
23:59:59.8639800
-
Patrik Lundström
Föreningen Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
Linus Andreen
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Patrik Ericsson
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
Håkon Vist
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Per Ingman
Skogsluffarnas OK
23:59:59.8639800
-
Per Broholm
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
Jan Holström
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Lorentz Blixt
Stenhamra
23:59:59.8639800
-
mikael ahrbom
Uppsala
23:59:59.8639800
-
Marcus Bennerstam
Grödinge
23:59:59.8639800
-
Filip Johansson
Värnamo
23:59:59.8639800
-
Patrik Hadenius
Lidingö
23:59:59.8639800
-
Peter Andersson
IFK Sala
23:59:59.8639800
-
Rainer Dörenberg
Föreningen Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
Göran Olsson
Norrköping
23:59:59.8639800
-
Mattias Olsson
Åby
23:59:59.8639800
-
Robin Järnhäll
Stockholm
23:59:59.8639800
D 21 Motion
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rebecka Tulkiewicz
Fagersta
2:25:09.870800
42.1p
2
Cecilia Aldor
Skogshem & Wijk
2:28:19.889800
+3:10.18900
41.2p
3
Jennie Dam
Löa sportklubb
2:29:30.896900
+4:21.26000
40.9p
4
Jenny Kläre
Askersunds Jolleseglare
2:31:33.909200
+6:24.38300
40.3p
5
Frida Cederholm
Börje SK
2:37:09.942800
+12:00.71900
38.9p
6
Åsa Cederholm
Börje SK
2:37:09.942800
+12:00.71900
38.9p
7
Rut Lundman Myrlund
Täfteå IK
2:37:34.945300
+12:25.74400
38.8p
8
Emelie Molén Eskhult
Uppsala
2:39:04.954300
+13:55.83400
38.4p
9
Josefin Sohl
Göteborg
2:40:48.964700
+15:39.93800
38.0p
10
Katarina Kieri
IK Jarl Rättvik
2:41:47.970600
+16:38.99700
37.7p
11
Jessica Fredheim
Stockholm
2:42:29.974800
+17:20.103900
37.6p
12
Inger Ekelöf
Spånga
2:45:05.990400
+19:56.119500
37.0p
13
Katja Helkomaa
Fagersta
2:45:09.990800
+20:00.119900
37.0p
14
Sophie Isaksson Hallstedt
Nättraby
2:45:15.991400
+20:06.120500
37.0p
15
Annika Sundvall
Järla IF SK
2:49:14.1015300
+24:05.144400
36.1p
16
Gunnel Körner
Täby IS SK
2:52:58.1037700
+27:49.166800
35.3p
17
Lena Viktorsson
Huddinge
2:54:19.1045800
+29:10.174900
35.0p
18
Annika Mattsson
Västerås Skidklubb
2:55:18.1051700
+30:09.180800
34.8p
19
Tova Schmidt
Sköndals IK
2:55:51.1055000
+30:42.184100
34.7p
20
Elsa Mattsson
Valskog IK
2:57:28.1064700
+32:19.193800
34.4p
21
Lotta Diegmann
Nybro Ski
2:57:41.1066000
+32:32.195100
34.4p
22
Erik Stomrud
Nybro Ski
2:57:45.1066400
+32:36.195500
34.4p
23
Tilda Boström
Umeå Holmsund SK
2:59:04.1074300
+33:55.203400
34.1p
24
Marie-Louise Vösu Wångblad
IK Nocout.se
3:00:04.1080300
+34:55.209400
33.9p
25
Kajsa Törner Liljeqvist
Ängelsberg
3:01:45.1090400
+36:36.219500
33.6p
26
Anna Thunander
Askersunds Jolleseglare
3:03:02.1098100
+37:53.227200
33.4p
27
Sofia Brandt
Stockholm
3:03:36.1101500
+38:27.230600
33.3p
28
Joanna Borgström
Lidingö
3:04:49.1108800
+39:40.237900
33.0p
29
Sofie Stjernquist
Stockholm
3:06:46.1120500
+41:37.249600
32.7p
30
Linda Antonsson Fennrup
Sollentuna
3:09:09.1134800
+44:00.263900
32.3p
31
hanna bengtsdotter
Örebro
3:10:41.1144000
+45:32.273100
32.0p
32
Cecilia Hagman Olofsson
1life IF
3:11:54.1151300
+46:45.280400
31.8p
33
Sofia Kangas
Fagersta Södra IK
3:12:15.1153400
+47:06.282500
31.8p
34
Annett Kummer
WSV Schmiedefeld
3:13:31.1161000
+48:22.290100
31.6p
35
Doris Hoppstock
Rhöner Wsv
3:13:35.1161400
+48:26.290500
31.5p
36
Birgitta Rudqvist Persson
Säffle SK
3:13:53.1163200
+48:44.292300
31.5p
37
Marita Nilsson
Köping
3:13:56.1163500
+48:47.292600
31.5p
38
Åsa Heribertson
Lidingö
3:14:29.1166800
+49:20.295900
31.4p
39
Jennifer Stensson
Göteborg
3:18:42.1192100
+53:33.321200
30.7p
40
Malin Ellertson
Stockholm
3:19:06.1194500
+53:57.323600
30.7p
41
Annika Eklund Andersson
Brunna Road Runners
3:20:18.1201700
+55:09.330800
30.5p
42
Annsofi Rambow
No Club
3:24:30.1226900
+59:21.356000
29.9p
43
Lena Alenskog
Ransta
3:25:49.1234800
+1:00:40.363900
29.7p
44
Ellen Ahlgren
Stockholm
3:27:23.1244200
+1:02:14.373300
29.4p
45
Maya Ahlgren
Axa SC
3:27:36.1245500
+1:02:27.374600
29.4p
46
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
3:28:31.1251000
+1:03:22.380100
29.3p
47
Jenny Fröberg
Godegårds SK
3:29:19.1255800
+1:04:10.384900
29.2p
48
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
3:29:20.1255900
+1:04:11.385000
29.2p
49
Anna Vahlqvist
Enköping
3:31:35.1269400
+1:06:26.398500
28.9p
50
Maria Madison
Team Madison
3:33:06.1278500
+1:07:57.407600
28.7p
51
Camilla Wirth
Sollentuna
3:33:20.1279900
+1:08:11.409000
28.6p
52
Caroline Engbom
Uppsala
3:36:51.1301000
+1:11:42.430100
28.2p
53
Marion Dittmar
Rhöner Wsv
3:39:38.1317700
+1:14:29.446800
27.8p
54
Malin Müllersdorf
Alfta-Ösa OK
3:41:35.1329400
+1:16:26.458500
27.6p
55
Linda Gillan
Enskede
3:41:40.1329900
+1:16:31.459000
27.6p
56
Jenny Klasson
Linköping
3:48:30.1370900
+1:23:21.500000
26.7p
57
Annelie Spolander
Norbergs OK
3:50:14.1381300
+1:25:05.510400
26.5p
58
Ida Stenmark
Huskvarna
3:52:17.1393600
+1:27:08.522700
26.3p
59
Helena Dahlblom-Blomqvist
Mariehamn
3:56:55.1421400
+1:31:46.550500
25.8p
60
Maria Bjurmell
Arla
3:57:57.1427600
+1:32:48.556700
25.7p
61
Lovisa Eriksson
Vällingby
4:09:18.1495700
+1:44:09.624800
24.5p
62
Anneli Eriksson Dunér
Vällingby
4:09:19.1495800
+1:44:10.624900
24.5p
63
Helene Ulander
Tyresö
4:09:28.1496700
+1:44:19.625800
24.5p
64
Emelie Ulander Gille
Årsta
4:09:30.1496900
+1:44:21.626000
24.5p
65
Lena Romlin
Norrbärke SK
4:10:00.1499900
+1:44:51.629000
24.4p
66
Ulrika Boija
Hallstahammars SK SOFK
4:15:21.1532000
+1:50:12.661100
23.9p
67
Linnea Pelander Djupsjö
Köping
4:16:11.1537000
+1:51:02.666100
23.8p
68
Pernilla Fahlström
Motala Aif SK
4:17:56.1547500
+1:52:47.676600
23.7p
69
Pernilla Andersson
Malmköping
4:24:10.1584900
+1:59:01.714000
23.1p
70
Maria Flink
Skövde
4:24:52.1589100
+1:59:43.718200
23.1p
71
Britt Lehikoinen
IK Westmannia Frisk
4:30:25.1622400
+2:05:16.751500
22.6p
72
Fia Lehikoinen
Föreningen Engelbrektsloppet
4:30:29.1622800
+2:05:20.751900
22.6p
-
Pernilla Sundqvist
Uppsala
23:59:58.8639700
-
Ylva Andersson
Enköping
23:59:58.8639700
-
Gabriella Lhådö
Team Gustavsson
23:59:58.8639700
-
Malin Sjöstrand
Bromma
23:59:58.8639700
-
Barbro Wijma
Linköping
23:59:59.8639800
-
Thea Djupsjö
Surahammars SOK
23:59:59.8639800
-
Marina Bredesen
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Linnea Svedlund
Gävle
23:59:59.8639800
-
Carina Färm
Västerås
23:59:59.8639800
-
Susann Jokinen
Uppsala
23:59:59.8639800
-
Clara Lundin
Falu HK
23:59:59.8639800
-
Eva Sevetin
Linghem
23:59:59.8639800
-
Ylva Ohlsson
Västerås
23:59:59.8639800
-
Cecilia Ekberg
Nyköping
23:59:59.8639800
-
Sanna Andersson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Anna Brolén
Mantorpryttarna
23:59:59.8639800
-
Stina Holm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Lisa Blom
Säter
23:59:59.8639800
-
Ulla-Karin Ramde
Forserums SOK
23:59:59.8639800
H 21 Motion
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Johansson
Sätra IF
1:28:42.532100
68.9p
2
Martin Olsson
Fagersta Södra IK
1:42:21.614000
+13:39.81800
59.7p
3
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
1:49:05.654400
+20:23.122200
56.0p
4
Alexander Svedberg
Klintens IK
1:49:12.655100
+20:30.122900
55.9p
5
DAN Fjärsmans
No Club
1:51:52.671100
+23:10.138900
54.6p
6
Maximillian Jahn
Västerås Skidklubb
1:52:52.677100
+24:10.144900
54.1p
7
Fredrik Alm
Västerås Skidklubb
1:53:00.677900
+24:18.145700
54.0p
8
Michael Thorén
Motala Aif SK
1:57:49.706800
+29:07.174600
51.8p
9
Thomas Cronholm
Ericsson IK
2:00:29.722800
+31:47.190600
50.7p
10
Simon Sjönneby
IFK Lindesberg
2:02:01.732000
+33:19.199800
50.1p
11
Sven Mildenberger
Djurmo
2:02:31.735000
+33:49.202800
49.8p
12
Lars-erik Hjelm
Norbergs SK
2:02:41.736000
+33:59.203800
49.8p
13
Patrik Holmberg
Axa SC
2:02:43.736200
+34:01.204000
49.8p
14
Thomas Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
2:04:22.746100
+35:40.213900
49.1p
15
Thomas Montzka
Bromma
2:05:19.751800
+36:37.219600
48.7p
16
Krister Pihl
Strängnäs
2:06:03.756200
+37:21.224000
48.5p
17
Joakim Skantze
Sundbybergs IK
2:06:06.756500
+37:24.224300
48.4p
18
Martin Andersson
Uppsala
2:06:24.758300
+37:42.226100
48.3p
19
Mats Gustafsson
Norbergs SK
2:07:00.761900
+38:18.229700
48.1p
20
Filip Blom
Norberg
2:08:28.770700
+39:46.238500
47.5p
21
Niklas Metsomäki
Norbergs Brandkår
2:10:53.785200
+42:11.253000
46.7p
22
Staffan Sjögren
Sollentuna
2:11:54.791300
+43:12.259100
46.3p
23
Tobias Hjelm
Norbergs SK
2:12:51.797000
+44:09.264800
46.0p
24
Sivert Engblom
Bålsta SK
2:13:01.798000
+44:19.265800
45.9p
25
Anders Åkesson
Västerfärnebo
2:13:53.803200
+45:11.271000
45.6p
26
Robin Jonsson
Norbergs SK
2:14:18.805700
+45:36.273500
45.5p
27
Tobias Eriksson
Storvreta IK
2:14:24.806300
+45:42.274100
45.4p
28
Rolf Zettersröm
Idrottsföreningen lite äldre män
2:14:28.806700
+45:46.274500
45.4p
29
Viktor Törner
Fagersta
2:15:03.810200
+46:21.278000
45.2p
30
Örjan Sandahl
Sandahls United
2:15:17.811600
+46:35.279400
45.1p
31
Lars Åke Johansson
Avesta
2:15:20.811900
+46:38.279700
45.1p
32
Niclas Tessmann
Eskilstuna
2:17:07.822600
+48:25.290400
44.5p
33
Rolf Kindmark
Eskilstuna
2:18:33.831200
+49:51.299000
44.1p
34
Daniel Mårts
Hedemora
2:18:34.831300
+49:52.299100
44.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
35
jimmy forsberg
No Club
2:18:34.831300
+49:52.299100
44.1p
36
Harald W. Kling
Västerås
2:18:52.833100
+50:10.300900
44.0p
37
Jan Gottfridsson
Norbergs OK
2:19:48.838700
+51:06.306500
43.7p
38
Fredrik Ekelöf
Spånga
2:20:54.845300
+52:12.313100
43.3p
39
Jan Abrahamsson
Fagersta
2:23:01.858000
+54:19.325800
42.7p
40
David Bonnier
Idrottsföreningen lite äldre män
2:23:34.861300
+54:52.329100
42.5p
41
Ronnie Bylund
Fagersta
2:23:36.861500
+54:54.329300
42.5p
42
Leif Wigge
Axa SC
2:23:46.862500
+55:04.330300
42.5p
43
Mikael Segerholm
Slakmota SK
2:23:51.863000
+55:09.330800
42.5p
44
Olof Löf
Team Gladtjärn
2:23:58.863700
+55:16.331500
42.4p
45
Stefan Södervall
Avesta
2:24:01.864000
+55:19.331800
42.4p
46
Michael Ösmark
Stocksunds IF
2:24:23.866200
+55:41.334000
42.3p
47
Erik Malmström
Västgötaloppsföreningen
2:24:26.866500
+55:44.334300
42.3p
48
Daniel Sjöhage
Hellbikers
2:24:27.866600
+55:45.334400
42.3p
49
Peder Thunander
Askersunds Jolleseglare
2:24:43.868200
+56:01.336000
42.2p
50
Peder Dam
Karlslunds IF SF
2:24:50.868900
+56:08.336700
42.2p
51
Tony Larsson
Gimo IF SK
2:25:25.872400
+56:43.340200
42.0p
52
Anders Mogren
Axa SC
2:25:33.873200
+56:51.341000
42.0p
53
Thomas Hellberg
Västerås Skidklubb
2:27:38.885700
+58:56.353500
41.4p
54
Jörg Kaiser
Skiclub Saxonia Dresden
2:27:41.886000
+58:59.353800
41.4p
55
Mikael Damsgaard
Västerås
2:28:19.889800
+59:37.357600
41.2p
56
Patrik Levin
Stockholm
2:28:21.890000
+59:39.357800
41.2p
57
Vincent Backström
Uppsala
2:29:15.895400
+1:00:33.363200
40.9p
58
Robin Eriksson
Stockholm
2:29:22.896100
+1:00:40.363900
40.9p
59
Max Herlitz
Vikmanshyttan
2:29:23.896200
+1:00:41.364000
40.9p
60
Robert Sandin
Idrottsföreningen lite äldre män
2:30:20.901900
+1:01:38.369700
40.6p
61
Henrik Svedberg
Norbergs OK
2:30:37.903600
+1:01:55.371400
40.5p
62
Mickael Jansson Vainionpää
Norbergs OK
2:30:39.903800
+1:01:57.371600
40.5p
63
Joakim Karlsson
AB Karl Hedin IF
2:30:45.904400
+1:02:03.372200
40.5p
64
Lars-Åke Dickfors
Brovallens IF
2:31:16.907500
+1:02:34.375300
40.4p
65
Jan Kläre
Askersunds Jolleseglare
2:31:27.908600
+1:02:45.376400
40.3p
66
Lars Eriksson
Axa SC
2:32:07.912600
+1:03:25.380400
40.1p
67
Kent Werne
Hägersten
2:32:59.917800
+1:04:17.385600
39.9p
68
Christoffer Riseng
Rönninge
2:33:10.918900
+1:04:28.386700
39.9p
69
Johnas Liljegren
Axa SC
2:34:21.926000
+1:05:39.393800
39.6p
70
Jörgen Söverstad
Pilsnerklubben
2:34:45.928400
+1:06:03.396200
39.5p
71
Thomas Lundgren
Karlstad
2:35:23.932200
+1:06:41.400000
39.3p
72
Håkan Alnavik
Bjursås IK
2:35:24.932300
+1:06:42.400100
39.3p
73
Ki Nylen
Axa SC
2:35:43.934200
+1:07:01.402000
39.2p
74
Ulf Andersson
Västerås Skidklubb
2:36:34.939300
+1:07:52.407100
39.0p
75
Anton Andersson Kratz
Nordansjö
2:36:54.941300
+1:08:12.409100
38.9p
76
Marcus Sundström Neckman
Österskär
2:37:11.943000
+1:08:29.410800
38.9p
77
Leif Hallsén
Halvarsbenning IK
2:37:15.943400
+1:08:33.411200
38.8p
78
Anton Löf
Annebergs GIF
2:37:20.943900
+1:08:38.411700
38.8p
79
Teemu Sulin
Fagersta
2:37:43.946200
+1:09:01.414000
38.7p
80
Oskar Andersson
Linköping
2:37:48.946700
+1:09:06.414500
38.7p
81
William Jacobsson
Växjö
2:39:04.954300
+1:10:22.422100
38.4p
82
Bengt Thomaeus
Axa SC
2:41:13.967200
+1:12:31.435000
37.9p
83
Anders Bodin
Söderbärke
2:42:24.974300
+1:13:42.442100
37.6p
84
Ola Sundvall
Älta
2:43:16.979500
+1:14:34.447300
37.4p
85
Pär Andersson
Fagersta
2:43:19.979800
+1:14:37.447600
37.4p
86
Markus Blom
Team Blom
2:43:37.981600
+1:14:55.449400
37.3p
87
Jarl Henriksson
Bromma
2:44:29.986800
+1:15:47.454600
37.1p
88
Herman Haglund
Visborgs OK
2:45:16.991500
+1:16:34.459300
37.0p
89
Lars Karlsson
Dalaporten OL
2:45:33.993200
+1:16:51.461000
36.9p
90
Reijo Järvi
Axa SC
2:46:27.998600
+1:17:45.466400
36.7p
91
Johan Kedhammar
Friskis & Svettis Stockholm
2:47:23.1004200
+1:18:41.472000
36.5p
92
Robert Ericson
Axa SC
2:47:33.1005200
+1:18:51.473000
36.5p
93
Jonas Holm
Krylbo OK
2:48:11.1009000
+1:19:29.476800
36.3p
94
Veikko Luotomäki
Fagersta Backhopparklubb
2:48:14.1009300
+1:19:32.477100
36.3p
95
Niklas Johansson
Norbergs Brandkår
2:48:16.1009500
+1:19:34.477300
36.3p
96
Henric Thunander
Askersunds Jolleseglare
2:48:16.1009500
+1:19:34.477300
36.3p
97
Ari Elsilä
Norberg
2:48:17.1009600
+1:19:35.477400
36.3p
98
Mikael Viktorsson
Huddinge
2:48:49.1012800
+1:20:07.480600
36.2p
99
Matthias Kummer
WSV Schmiedefeld
2:48:53.1013200
+1:20:11.481000
36.2p
100
Jörgen Neckman
Österskär
2:50:48.1024700
+1:22:06.492500
35.8p
101
Lars Lindgren
Norbergs Ck
2:51:07.1026600
+1:22:25.494400
35.7p
102
Alfons Lindgren
Norbergs Ck
2:51:08.1026700
+1:22:26.494500
35.7p
103
Peter Wahlström
Bromma
2:51:21.1028000
+1:22:39.495800
35.6p
104
Jan Andersson
Uppsala
2:51:32.1029100
+1:22:50.496900
35.6p
105
Jan Hidman
Västerås Skidklubb
2:51:38.1029700
+1:22:56.497500
35.6p
106
Robert Zakhar
Hedemora
2:52:21.1034000
+1:23:39.501800
35.4p
107
Jonas Zackrisson
Sala
2:52:23.1034200
+1:23:41.502000
35.4p
108
Johan Hassing
Säve
2:52:24.1034300
+1:23:42.502100
35.4p
109
Ahrn Nilsson
Klotens IF
2:52:52.1037100
+1:24:10.504900
35.3p
110
Gert Hoppstock
Rhöner Wsv
2:53:04.1038300
+1:24:22.506100
35.3p
111
Stefan Mattsson
Idrottsföreningen lite äldre män
2:53:58.1043700
+1:25:16.511500
35.1p
112
Emil Mattsson
Västerås Skidklubb
2:54:06.1044500
+1:25:24.512300
35.1p
113
Jakob Jogfors
Kungsängens IF
2:54:48.1048700
+1:26:06.516500
34.9p
114
Jan Delbom
Domnarvets GOIF
2:55:57.1055600
+1:27:15.523400
34.7p
115
Mats Ahlgren
Skyttorp IF
2:56:15.1057400
+1:27:33.525200
34.7p
116
Raido Stenmark
Huskvarna
2:56:15.1057400
+1:27:33.525200
34.7p
117
Jens Eriksson
Enköping
2:56:35.1059400
+1:27:53.527200
34.6p
118
Fredrik Karlsson
Idrottsföreningen lite äldre män
2:56:44.1060300
+1:28:02.528100
34.6p
119
Anton Eriksson
Eskilstuna
2:57:19.1063800
+1:28:37.531600
34.4p
120
Kurt Mattsson
Djurås
2:57:31.1065000
+1:28:49.532800
34.4p
121
Per von Borstel
SK Fika
2:57:39.1065800
+1:28:57.533600
34.4p
122
Erik Green
Nybro Ski
2:57:40.1065900
+1:28:58.533700
34.4p
123
Thomas Nagel
Skogshem & Wijk
2:57:46.1066500
+1:29:04.534300
34.4p
124
Anders Erikson
Nybro Ski
2:57:50.1066900
+1:29:08.534700
34.3p
125
Petter Lundquist
IFK Mora SK
2:58:12.1069100
+1:29:30.536900
34.3p
126
Emil Lund
Hägersten
2:59:05.1074400
+1:30:23.542200
34.1p
127
Markus Elnerud
Knivsta
2:59:12.1075100
+1:30:30.542900
34.1p
128
Mattias Nordkvist
Axa SC
2:59:22.1076100
+1:30:40.543900
34.0p
129
Rolf Källberg
Stockholm
3:03:00.1097900
+1:34:18.565700
33.4p
130
Thomas Larsson
Vika IF
3:03:59.1103800
+1:35:17.571600
33.2p
131
Staffan Movin
1life IF
3:04:03.1104200
+1:35:21.572000
33.2p
132
björn harrysson
Stockholm
3:05:39.1113800
+1:36:57.581600
32.9p
133
Erik Swedlund
Köping
3:05:51.1115000
+1:37:09.582800
32.9p
134
Mikael Karlborg Hedrén
Föreningen Engelbrektsloppet
3:05:55.1115400
+1:37:13.583200
32.8p
135
Marcus Swenson
BK Dumle
3:06:14.1117300
+1:37:32.585100
32.8p
136
Stefan Stålberg
Avesta
3:06:27.1118600
+1:37:45.586400
32.8p
137
Lars Holm
Föreningen Engelbrektsloppet
3:07:08.1122700
+1:38:26.590500
32.6p
138
Peter Gripström
Frövi IK
3:07:15.1123400
+1:38:33.591200
32.6p
139
Erik Heribertson
Lidingö
3:07:38.1125700
+1:38:56.593500
32.5p
140
Roland Reuterwall
Axa SC
3:08:00.1127900
+1:39:18.595700
32.5p
141
Patric Falk
Tierp
3:10:43.1144200
+1:42:01.612000
32.0p
142
Thor Nilsson
No Club
3:11:48.1150700
+1:43:06.618500
31.8p
143
Mats Forsman
Sörbo Såg
3:12:10.1152900
+1:43:28.620700
31.8p
144
Björn Hallberg
Ärla IF
3:12:25.1154400
+1:43:43.622200
31.7p
145
Anders Håkansson
Axa SC
3:14:30.1166900
+1:45:48.634700
31.4p
146
Crister Swenson
SK Fika
3:14:33.1167200
+1:45:51.635000
31.4p
147
Paul Lillsjö
Surahammars SOK
3:14:40.1167900
+1:45:58.635700
31.4p
148
Leif Kratz
Nordansjö
3:16:05.1176400
+1:47:23.644200
31.1p
149
Kåre Sörling
Storviks IF
3:16:34.1179300
+1:47:52.647100
31.1p
150
Anders Gårdman
Friskis&Svettis Linköping
3:17:28.1184700
+1:48:46.652500
30.9p
151
Johan Christensen
Göteborg
3:18:34.1191300
+1:49:52.659100
30.8p
152
Marcus Jönsson Vallas
Stockholm
3:19:11.1195000
+1:50:29.662800
30.7p
153
Joakim Gustavsson
Team Gustavsson
3:19:23.1196200
+1:50:41.664000
30.6p
154
Sune Andersson
Brunna Road Runners
3:20:05.1200400
+1:51:23.668200
30.5p
155
Alexander Jonsson
SK Trim/Virsbo
3:20:25.1202400
+1:51:43.670200
30.5p
156
Peter Perneblad
Eskilstuna
3:20:39.1203800
+1:51:57.671600
30.4p
157
Joakim Forsman
Söderbärke
3:22:07.1212600
+1:53:25.680400
30.2p
158
Putte Dahlström
Norbergs OK
3:23:30.1220900
+1:54:48.688700
30.0p
159
Leif Eriksson
Surahammars SOK
3:24:36.1227500
+1:55:54.695300
29.8p
160
Mats Öberg
Lidingö
3:26:38.1239700
+1:57:56.707500
29.6p
161
Jonas Larsson
Sätra IF
3:26:55.1241400
+1:58:13.709200
29.5p
162
Dennis Larsson
Sätra IF
3:26:56.1241500
+1:58:14.709300
29.5p
163
Peter Fröberg
Zinkgruvans IF
3:28:31.1251000
+1:59:49.718800
29.3p
164
Ronald Pirhi
Kristinehamns OK
3:30:19.1261800
+2:01:37.729600
29.0p
165
Sture Hobro
Lund
3:30:57.1265600
+2:02:15.733400
29.0p
166
Emil Nami
Skultuna
3:31:18.1267700
+2:02:36.735500
28.9p
167
Lennart Karlsson
Österskär
3:31:18.1267700
+2:02:36.735500
28.9p
168
Roger Lengmo
Spånga
3:31:19.1267800
+2:02:37.735600
28.9p
169
Joacim Ohlen
Västerås
3:32:30.1274900
+2:03:48.742700
28.7p
170
Henk Schaake
Team Madison
3:32:36.1275500
+2:03:54.743300
28.7p
171
Patrik Ekman
Västerås
3:32:42.1276100
+2:04:00.743900
28.7p
172
Mikael Sakar
Hedemora
3:33:15.1279400
+2:04:33.747200
28.6p
173
Janne Högback
Skultuna
3:34:23.1286200
+2:05:41.754000
28.5p
174
Stefan Engbom
Linköping
3:36:49.1300800
+2:08:07.768600
28.2p
175
Johan Morén
Lidingö
3:37:31.1305000
+2:08:49.772800
28.1p
176
Henric Stjernquist
Danviksklippan
3:38:15.1309400
+2:09:33.777200
28.0p
177
Stefan Lundin
Norbergs SK
3:38:53.1313200
+2:10:11.781000
27.9p
178
Sverker Olofsson
Surahammars SOK
3:39:03.1314200
+2:10:21.782000
27.9p
179
Rasmus Johansson
Stockholm
3:39:14.1315300
+2:10:32.783100
27.9p
180
Kjell Johansson
Häggeby
3:39:17.1315600
+2:10:35.783400
27.9p
181
Jesper Johansson
Stockholm
3:39:20.1315900
+2:10:38.783700
27.8p
182
Karl Kindh
Västerås
3:39:57.1319600
+2:11:15.787400
27.8p
183
Marcus Sjödin
Täby
3:42:56.1337500
+2:14:14.805300
27.4p
184
Mathias Sjödin
Åby
3:43:15.1339400
+2:14:33.807200
27.4p
185
Lars Åke Täfvander
Humpe
3:43:59.1343800
+2:15:17.811600
27.3p
186
Alexander Persson
No Club
3:44:30.1346900
+2:15:48.814700
27.2p
187
Stig-Göran Blomqvist
Mariehamn
3:46:53.1361200
+2:18:11.829000
26.9p
188
Daniel Klasson
Linköping
3:48:13.1369200
+2:19:31.837000
26.8p
189
Ove Backström
Norbergs OK
3:50:15.1381400
+2:21:33.849200
26.5p
190
Oke Saarenpää
Bromstens IK
3:50:24.1382300
+2:21:42.850100
26.5p
191
Bo Nylander
Norberg
3:57:42.1426100
+2:29:00.893900
25.7p
192
Åke Wallenbert
Västerås
3:59:23.1436200
+2:30:41.904000
25.5p
193
Jimmy Tönnert Ladman
Norberg
3:59:33.1437200
+2:30:51.905000
25.5p
194
Vinko Midjich
Nybro Ski
4:01:45.1450400
+2:33:03.918200
25.3p
195
Harry Lehto
Norberg
4:07:55.1487400
+2:39:13.955200
24.6p
196
Kenneth Henrysson
Ängelholm
4:11:13.1507200
+2:42:31.975000
24.3p
197
Bengt Brandel
Riddarhyttan
4:12:13.1513200
+2:43:31.981000
24.2p
198
Mats Djupsjö
Surahammars SOK
4:16:07.1536600
+2:47:25.1004400
23.8p
199
Robert Djupsjö
Köping
4:16:16.1537500
+2:47:34.1005300
23.8p
200
Niklas Hult
Katrineholm
4:24:09.1584800
+2:55:27.1052600
23.1p
201
Johannes Flink
Skövde
4:30:05.1620400
+3:01:23.1088200
22.6p
202
Dick Slipare
Fagersta
4:38:12.1669100
+3:09:30.1136900
22.0p
203
Bertil Arvidsson
Sala
4:59:44.1798300
+3:31:02.1266100
20.4p
-
Håkan Gille
Tyresö
23:59:58.8639700
-
Christer Johnsson
Nyköping
23:59:58.8639700
-
Mattias Stjernquist
Danviksklippan
23:59:58.8639700
-
Raino Lehikoinen
IK Westmannia Frisk
23:59:58.8639700
-
Lars Nielsen
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Andersson
Nordansjö
23:59:58.8639700
-
Jonas Wisell
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
-
Adrian Rudberg
Bromma
23:59:59.8639800
-
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Lars Jacobsson
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
Björn Hasselgren
Bromma
23:59:59.8639800
-
Per Redelius
Eskilstuna
23:59:59.8639800
-
Per Sjöstrand
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Filip Bergander
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Mikael Perers
Falun
23:59:59.8639800
-
Anders Ivarsson
Karlskoga
23:59:59.8639800
-
Gert Ericsson
Skogås
23:59:59.8639800
-
Klaas Wijma
Linköping
23:59:59.8639800
-
Stefan Nolahn
Nynäshamn
23:59:59.8639800
-
Bertil Nordkvist
Uppsala
23:59:59.8639800
-
Björn Gustafsson
Bro
23:59:59.8639800
-
Martti Juutilainen
Fagersta
23:59:59.8639800
-
Alexander Nilsson
Västerås
23:59:59.8639800
-
Henrik Nilsson
Avesta
23:59:59.8639800
-
Ola Bergljung
Västerås
23:59:59.8639800
-
Bengt Jansson
Ludvika
23:59:59.8639800
-
Peter Björk
Ludvika
23:59:59.8639800
-
Sven-Olof Stenvall
Upplands Väsby
23:59:59.8639800
-
Johan Ekberg
Nyköping
23:59:59.8639800
-
Per Anderberg
Nora
23:59:59.8639800
-
Stefan Hedlund
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
Ola Isaksson
Trollhättan
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Anders Silver
Täby
23:59:59.8639800
-
Gunnar Dalkvist
Säter
23:59:59.8639800
-
Ola Nyberg
Norbergs Ck
23:59:59.8639800
-
Andreas Regnell
Saltsjöbadens SLK
23:59:59.8639800
-
Pär Öberg
Uppsala
23:59:59.8639800
-
mats tholander
Friskis&Svettis Linköping
23:59:59.8639800
-
Mats Blomqvist
Strandgalleriet IF
23:59:59.8639800
-
Karl Eriksson
Berber IS
23:59:59.8639800
-
Torbjörn Eriksson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Eskil Fredriksson
Ingen klubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 911 av 911[
1
2
]