Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2019 Stafett
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 16
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
IFK Mora SK
25:01.150020
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
Lina Rydén
IFK Mora SK
Sara Andersson
IFK Mora SK
2
Täby IS SK
25:23.152270
+22.2150
Erika Lavén
Täby IS SK
Tove Karlsson
Täby IS SK
Tilde Josefsson
Täby IS SK
3
Vårby IK
25:27.152660
+26.2540
Elin Forsgren
Vårby IK
Elin Näslund
Vårby IK
Klara Torshage
Vårby IK
4
Skellefteå SK
26:03.156260
+1:02.6140
Ella Burman
Skellefteå SK
Elin Henriksson
Skellefteå SK
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
5
Sävast Ski Team IF
26:04.156350
+1:03.6230
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
6
Bergeforsens SK
27:21.164050
+2:20.13930
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
Ebba Englund
Bergeforsens SK
7
Täby IS SK
27:27.164620
+2:26.14500
Greta Lind
Täby IS SK
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
8
Alnö SK
27:33.165200
+2:31.15080
Tuva Lundin
Alnö SK
Amanda Pallin
Alnö SK
Louise Jonsson
Alnö SK
9
Ås
27:38.165710
+2:36.15590
Flisa Ravald
Ås
Tindra Österberg
Ås
Nova Noaksson
Ås
10
Åsarna IK
27:43.166280
+2:42.16160
Elin Morlind
Åsarna IK
Irma Östberg
Åsarna IK
Klara Göransson
Åsarna IK
11
Hägglunds Ski Team SK
27:48.166700
+2:46.16580
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
12
IFK Mora SK
27:52.167120
+2:51.17000
Ida Garfvè
IFK Mora SK
Hanni Beronius
IFK Mora SK
Nora Bråmer
IFK Mora SK
13
Stockviks SF
27:53.167280
+2:52.17160
Tove Eriksson
Stockviks SF
Elsa Granholm
Stockviks SF
Ylva Sandström
Stockviks SF
14
Östersunds SK
28:03.168220
+3:02.18100
Wilma Karlsson
Östersunds SK
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
15
IFK Grängesberg SK
28:06.168510
+3:04.18390
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
16
Sävast Ski Team IF
28:59.173850
+3:58.23730
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
17
IFK Hedemora SK
30:06.180520
+5:05.30400
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
Greta Perers
IFK Hedemora SK
18
Sollefteå Skidor IF
30:10.180950
+5:09.30830
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
19
Alnö SK
31:24.188370
+6:23.38250
Irma Burman
Alnö SK
Trude Burman
Alnö SK
Tova Grahn
Alnö SK
20
Vreta Skid o MK
31:30.188900
+6:28.38780
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
Wilma Sjödin
Vreta Skid o Mk
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
21
OK Landehof
32:02.192100
+7:00.41980
Maja Axelsson
OK Landehof
Ida Öjerskog
OK Landehof
Thuva Andersson
OK Landehof
22
SOK Aneby
32:47.196630
+7:46.46510
Felicia Fyhr
SOK Aneby
Alice Strömgren
SOK Aneby
Tilda Rosander
SOK Aneby