Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XL-Bygg Slingan
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Hägglund
No Club
2:40:06.960530
55.6p
2
Berne Strand
Vreta Skid o Mk
2:48:46.1012520
+8:39.51890
52.4p
3
Lars Furunäs
No Club
2:50:41.1024020
+10:34.63390
51.7p
4
Martin Drotz
Sya SK
2:54:16.1045550
+14:10.84920
50.5p
5
Richard Östh
IFK Österbymo
2:55:52.1055160
+15:46.94530
50.0p
6
Johan Netz
Ulrika IK
2:58:22.1070160
+18:16.109530
49.2p
7
Pär Lagerqvist
No Club
2:58:38.1071740
+18:32.111110
49.1p
8
Mattias Jonsson
No Club
3:06:11.1117080
+26:05.156450
46.9p
9
Jonas Munck af Rosenschöld
Lugi SK
3:06:12.1117170
+26:06.156540
46.9p
10
Linus Westin
Horn-Hycklinge IF
3:07:08.1122730
+27:02.162100
46.6p
11
Tommi Svanbäck
No Club
3:10:22.1142110
+30:15.181480
45.8p
12
John Wallberg
Åtvidabergs IF
3:10:48.1144720
+30:41.184090
45.7p
13
Gustav Svensk
IK Nocout.se
3:11:24.1148330
+31:18.187700
45.5p
14
Karl Isaksson
No Club
3:11:35.1149410
+31:28.188780
45.4p
15
Samuel Edenblad
Åtvidabergs IF
3:11:59.1151810
+31:52.191180
45.3p
16
Staffan Berglund
Scania IF
3:12:01.1152020
+31:54.191390
45.3p
17
David Carlsson
Horn-Hycklinge IF
3:12:58.1157760
+32:52.197130
45.1p
18
Kenth Hjerpe
Kisa SK
3:14:02.1164170
+33:56.203540
44.8p
19
Tobias Adamovic
Sya SK
3:14:04.1164360
+33:58.203730
44.8p
20
Tobias Wallberg
Finspångs SOK
3:15:07.1170600
+35:00.209970
44.5p
21
Bo Rosenlöw
SOL Tranås
3:15:36.1173510
+35:29.212880
44.4p
22
Thomas Dahlqvist
Linköpings SK
3:17:37.1185650
+37:31.225020
43.9p
23
Niklas Nilsson
No Club
3:18:06.1188560
+38:00.227930
43.8p
24
Konrad Nelson
Linköpings SK
3:19:27.1196640
+39:21.236010
43.5p
25
Oskar Olsson
No Club
3:19:53.1199240
+39:47.238610
43.4p
26
Robert Wikman
Regna IF
3:20:18.1201780
+40:12.241150
43.3p
27
Daniel Ankarstrand
Axa SC
3:20:38.1203750
+40:32.243120
43.2p
28
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:20:53.1205250
+40:47.244620
43.1p
29
Henrik Fors
No Club
3:21:00.1205920
+40:53.245290
43.1p
30
Tobias Uldén
Gamleby OK
3:21:44.1210310
+41:37.249680
42.9p
31
Anders Petersson
Åtvidabergs IF
3:23:07.1218690
+43:01.258060
42.6p
32
Ulf Henryson
Ödeshögs SK
3:23:54.1223390
+43:48.262760
42.4p
33
Jacob Nilseryd
Vreta Skid o Mk
3:24:37.1227630
+44:31.267000
42.3p
34
Henrik Arnell
No Club
3:24:43.1228270
+44:37.267640
42.2p
35
Erik Österholm
No Club
3:24:57.1229620
+44:50.268990
42.2p
36
Fredrik Henning
ED Bygg
3:25:42.1234120
+45:35.273490
42.0p
37
Christer Cederlund
Ericsson IK
3:25:49.1234870
+45:43.274240
42.0p
38
Mikael Andersson
No Club
3:26:14.1237340
+46:08.276710
41.9p
39
Fredrik Söderberg
Kilsmo IK
3:26:18.1237770
+46:12.277140
41.9p
40
Erik Zusmanis
Sisu Forshaga SK
3:27:15.1243450
+47:09.282820
41.7p
41
Martin Lindström
SOK Viljan
3:27:26.1244590
+47:20.283960
41.6p
42
Matti Sirkiä
Linköpings SK
3:27:59.1247860
+47:53.287230
41.5p
43
Erik Mosslycke
Ödeshögs SK
3:28:56.1253520
+48:49.292890
41.3p
44
Krister Andersson
Söderköpings SK
3:31:59.1271810
+51:52.311180
40.7p
45
Axel Österlind
Axa SC
3:32:11.1273040
+52:05.312410
40.6p
46
Kenneth Kågemyr
Sya SK
3:33:05.1278480
+52:59.317850
40.4p
47
Gustaf Backman
Axa SC
3:33:35.1281480
+53:29.320850
40.3p
48
Mats Jonsson
No Club
3:34:08.1284750
+54:02.324120
40.2p
49
Ulf Klashed
Sya SK
3:34:30.1286990
+54:24.326360
40.1p
50
Johnny Kardell
Ödeshögs SK
3:35:14.1291390
+55:08.330760
40.0p
51
Johan Lundgren
Nybro Ski
3:35:38.1293710
+55:31.333080
39.9p
52
Andreas Mickols
No Club
3:37:08.1302750
+57:02.342120
39.6p
53
Mikael Pettersson
No Club
3:37:24.1304300
+57:17.343670
39.5p
54
Daniel Persson
Vreta Skid o Mk
3:37:41.1306070
+57:35.345440
39.5p
55
Mikael Stuhrmann
GOIF Tjalve
3:38:31.1311050
+58:25.350420
39.3p
56
Joakim Persson
No Club
3:38:53.1313270
+58:47.352640
39.2p
57
Björn Jansson
No Club
3:40:21.1322050
+1:00:15.361420
39.0p
58
Samuel Elfving
Österfärnebo IF
3:42:55.1337440
+1:02:49.376810
38.5p
59
Jacob Munck af Rosenschöld
No Club
3:42:59.1337820
+1:02:52.377190
38.5p
60
Tom Artursson
Linköpings SK
3:43:58.1343740
+1:03:52.383110
38.3p
61
Pekka Vähäkangas
No Club
3:44:30.1346940
+1:04:24.386310
38.2p
62
Ronny Nilson
No Club
3:45:18.1351710
+1:05:11.391080
38.0p
63
Rickard Rydén
No Club
3:46:04.1356360
+1:05:58.395730
37.9p
64
Ken Guttke
No Club
3:46:40.1359940
+1:06:34.399310
37.8p
65
Marcus Svärd
No Club
3:46:48.1360780
+1:06:42.400150
37.8p
66
Axel Lindroth
Kilsmo IK
3:47:48.1366770
+1:07:42.406140
37.6p
67
Benny Persson
No Club
3:49:26.1376560
+1:09:20.415930
37.3p
68
Robert Persson
Axa SC
3:51:20.1387930
+1:11:14.427300
37.0p
69
Mats Tolfsson
Borås GIF
3:52:16.1393530
+1:12:10.432900
36.8p
70
Kristian Kjellander
Sya SK
3:52:46.1396540
+1:12:40.435910
36.7p
71
Per G Jonsson
Vreta Skid o Mk
3:56:49.1420840
+1:16:43.460210
36.0p
72
Greger Westerdahl
Sya SK
3:57:05.1422470
+1:16:59.461840
36.0p
73
Ludvig Svantesson
No Club
3:57:21.1424040
+1:17:15.463410
35.9p
74
Christer Aronsson
No Club
3:57:32.1425110
+1:17:25.464480
35.9p
75
Björn Wallberg
Nynäs IK
3:57:38.1425710
+1:17:31.465080
35.9p
76
Magnus Björck
Sya SK
3:58:01.1428000
+1:17:54.467370
35.8p
77
Victor Staffansson
No Club
3:58:53.1433250
+1:18:47.472620
35.7p
78
Christopher Montecinos
Boxholm-Ekeby SK
4:00:18.1441780
+1:20:12.481150
35.5p
79
Jakob Mårtensson
No Club
4:05:55.1475480
+1:25:49.514850
34.6p
80
Jimmy Kujanpää
Föreningen IKJ Haninge
4:07:58.1487710
+1:27:51.527080
34.3p
81
Oskar Hjertstedt
Sya SK
4:10:24.1502300
+1:30:17.541670
33.9p
82
Mikael Fors
No Club
4:12:21.1514080
+1:32:15.553450
33.6p
83
Peter Andersson
Ödeshögs SK
4:15:05.1530400
+1:34:58.569770
33.2p
84
Simon Kroon
Lugi SK
4:16:19.1537870
+1:36:13.577240
33.1p
85
Alexander Yngve
No Club
4:16:50.1540920
+1:36:43.580290
33.0p
86
Rune Kokholm
No Club
4:21:30.1568930
+1:41:24.608300
32.4p
87
Lars Wiebe
Linköpings SK
4:22:59.1577840
+1:42:53.617210
32.2p
88
Alexander Johansson
Finspångs SOK
4:24:08.1584710
+1:44:01.624080
32.0p
89
Fredrik Svensson
Skene Sim o IS
4:25:31.1593020
+1:45:24.632390
31.8p
90
Lennart Nordström
No Club
4:35:40.1653940
+1:55:34.693310
30.6p
91
Martin Rosberg
Åtvidaberg
4:45:33.1713290
+2:05:27.752660
29.4p
-
Henrik Hoff
Boxholm-Ekeby SK
23:59:57.8639600
-
Niklas Varvne
No Club
23:59:57.8639600
-
Anders Strandahl
Simlångsdalens IF
23:59:57.8639600
-
Rasmus Kilebrand
Skogn IL
23:59:57.8639600
-
Mattias Gustafsson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:58.8639700
-
Stefan Pettersson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Pantesjö
No Club
23:59:58.8639700
-
Niklas Jonsson
Broby GOIF
23:59:58.8639700
-
Thomas Ljungberg
Kimstad GOIF
23:59:58.8639700
-
Sebastian Vehniäinen
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Mathias Andersson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Jonas Andersson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Lundborg
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
-
Edvard Jarlert
No Club
23:59:59.8639800
-
Ulf Backman
No Club
23:59:59.8639800
-
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Davidsson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Robin Wilzén
Grebo Smk
23:59:59.8639800
-
Tobias Pettersson
No Club
23:59:59.8639800
-
Oskar Andersson
Södra Vi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)