Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo sprint
2019-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Fristil
1
D 14
Linnea Björkman
IFK Mora SK
2
D 14
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
3
D 14
Nora Nordlund
Falu IK
4
D 14
Elsa Palmberg
Högbo GIF
5
D 14
Louise Wallin
IFK Mora SK
6
D 14
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
D 14
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
8
D 14
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
9
D 14
Alva Ersson
IFK Mora SK
10
D 14
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
11
D 14
Anna Backlund
Högbo GIF
12
D 14
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
13
D 14
Ellen Bengtsson
Orsa SK
14
D 14
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
14
D 14
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
16
D 14
Nelly Söderström
Malungs IF
17
D 14
Wilma Olofsson
Malungs IF
17
D 14
Selma Stengårds
Lima IF
19
D 14
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
20
D 14
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
21
D 14
Agnes Millén
Sälens IF
22
D 14
Frida Tynell
Falu IK
23
D 14
Kajsa Limby
IFK Mora SK
24
D 14
Hanna Johansen
Högbo GIF
25
D 14
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
26
D 14
Klara Wedholm
Falu IK
27
H 14
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
28
H 14
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
29
H 14
William Rytter
Älvdalens IF SK
30
H 14
Jonathan Lindberg
SK Leksand
31
H 14
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
32
H 14
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
33
H 14
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
34
H 14
Alexander Bjuredal
Sälens IF
35
H 14
Malte Söderlund
Falu IK
36
H 14
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
37
H 14
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
38
H 14
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
39
H 14
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
40
H 14
Hjalmar Mood
Källbottens IK
41
H 14
Oskar Bergman
IFK Mora SK
42
H 14
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
43
H 14
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
44
H 14
Melvin Löfgren
Falu IK
45
H 14
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
46
H 14
Nils Blomberg
Rehns BK
47
H 14
Emil Johansen
Högbo GIF
48
H 14
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
49
D 16
Emma Lindberg
SK Leksand
50
D 16
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
51
D 16
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
52
D 16
Erika Lavén
Täby IS SK
53
D 16
Matilda Bandefur
Idre SK
54
D 16
Malin Oskarsson
SK Leksand
55
D 16
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
56
D 16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
57
D 16
Ida Garfvè
IFK Mora SK
58
D 16
Maja Heikki
Sälens IF
59
D 16
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
59
D 16
Tove Karlsson
Täby IS SK
61
D 16
Kajsa Heikki
Sälens IF
62
D 16
Tova Andersson
Brovallens IF
63
D 16
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
64
D 16
Moa Hedman
Högbo GIF
65
D 16
Stina Nilsson
Rembo IK
66
D 16
Elsa Carling
Falu IK
67
D 16
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
68
D 16
Vilma Larsson
Norabygdens SK
69
D 16
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
70
H 16
Bosse Lövgren
Falu IK
71
H 16
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
72
H 16
Markus Melén
Falu IK
73
H 16
Kalle Georgsson
Högbo GIF
74
H 16
Albin Blomberg
Rehns BK
75
H 16
Hugo Ström
Dala-Järna IK
76
H 16
Markus Almgren
IFK Mora SK
77
H 16
Malte Johansson
Högbo GIF
78
H 16
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
79
H 16
Karl Grönland
Sälens IF
80
H 16
Elias Danielsson
Högbo GIF
81
H 16
Albin Augustsson
Källbottens IK
82
H 16
Alfred Hedlund
SK Leksand
83
H 16
Axel Mäkinen
Högbo GIF
84
H 16
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
85
H 16
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
86
H 16
Jacob Larsson
IFK Mora SK
86
H 16
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
88
H 16
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
89
H 16
Axel Palm
Falu IK
90
H 16
Fabian Nordgren
Falu IK
91
H 16
Kalle Sörling
Hedesunda IF
92
H 16
Tor Vincent
Sätra IF
93
H 16
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
93
H 16
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
95
H 18
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
95
D 20
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
95
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
Logga in för att slippa de här annonserna
0.8km
Längdskidor, Fristil
1
D 10
Lisa Lundberg
Falu IK
2
D 10
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
3
D 10
Signe Forslund
Domnarvets GOIF
4
D 10
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
5
D 10
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
6
D 10
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
7
D 10
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
8
D 10
Elin Bergman
IFK Mora SK
9
D 10
Molly Rostedt
IFK Mora SK
10
D 10
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
11
D 10
Svea Nordqvist
Malungs IF
12
D 10
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
13
D 10
Esther Hellman
SK Leksand
14
D 10
Edith Eriksson
SK Leksand
15
D 10
Meja Nygårds Bodin
Falu IK
16
D 10
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
17
D 10
Meja Vikblom
Högbo GIF
18
D 10
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
19
D 10
Alice Eklöf
Brovallens IF
20
D 10
Hanna Norman
Falu IK
21
D 10
Embla Tuvall
Falu IK
22
D 10
Nora Aldin
Stora Tuna IK SK
23
D 10
Moa Jäderberg
SK Leksand
24
D 10
Julia Jennische Péclard
Falu IK
25
D 10
Dsq Sigmundstad
IFK Hedemora SK
26
D 10
Hanna Götesson
Falu IK
27
D 10
Silje Skärhem
Domnarvets GOIF
28
D 10
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
29
H 10
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
30
H 10
Sigge Löfgren
Falu IK
31
H 10
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
32
H 10
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
33
H 10
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
34
H 10
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
35
H 10
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
35
H 10
Vidar Broström
Rembo IK
37
H 10
Viktor Löv
Domnarvets GOIF
38
H 10
Zaakris Haanes
Falu IK
39
H 10
Rasmus Wedholm
Falu IK
39
H 10
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
41
H 10
Knut Limby
IFK Mora SK
42
H 10
Max Nyström
Älvdalens IF SK
43
H 10
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
44
H 10
Einar Blomberg
Rehns BK
44
H 10
August Sjörén
Bjursås IK
46
H 10
Tim Thomson
Falu IK
47
H 10
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
48
H 10
August Frost
Stora Tuna IK SK
49
H 10
Viktor Lindgren
Falu IK
50
H 10
Hugo Remb
Falu IK
51
H 10
Jon Hases
Bjursås IK
52
H 10
Karl Sjögren
Falu IK
53
H 10
Erik Söderström
Malungs IF
54
H 10
Axel Stolt
SK Leksand
55
H 10
Ludvig Jan-ers
Rembo IK
56
D 12
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
57
D 12
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
58
D 12
Ellen Olsson
Garphyttans IF
59
D 12
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
60
D 12
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
61
D 12
Lova Masapärs
Malungs IF
62
D 12
Selma Partanen
Högbo GIF
63
D 12
Ella Nordanbro
Falu IK
64
D 12
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
65
D 12
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
66
D 12
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
67
D 12
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
68
D 12
Alicia Hedin
Norrbärke SK
69
D 12
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
70
D 12
Isabella Ekhammer
Korsnäs IF SK
71
D 12
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
72
D 12
Thyra Broström
Rembo IK
73
D 12
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
74
D 12
Rut Götesson
Falu IK
75
D 12
Tilde Sveder
Domnarvets GOIF
76
D 12
Alma Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
77
D 12
Emma Norling
Domnarvets GOIF
77
D 12
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
79
D 12
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
80
D 12
Elsa Nilsson
Rembo IK
81
D 12
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
82
D 12
Liv Kallur
Falu IK
82
D 12
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
84
D 12
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
84
D 12
Felicia Björkman
Domnarvets GOIF
86
D 12
Tilde Vikblom
Högbo GIF
87
D 12
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
88
D 12
Astrid Skoglund
Domnarvets GOIF
89
D 12
Leya Holst Östberg
Domnarvets GOIF
90
H 12
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
91
H 12
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
92
H 12
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
93
H 12
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
94
H 12
Oskar Eklöf
Rembo IK
95
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
96
H 12
Edvin Skytt
Falu IK
96
H 12
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
98
H 12
Fabian Larsson
Norabygdens SK
99
H 12
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
100
H 12
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
101
H 12
Vidar Sjögren
Falu IK
102
H 12
Noa Arkebäck
Falu IK
103
H 12
Ville Elgesjö
Domnarvets GOIF
104
H 12
Melker Carlsson
Garphyttans IF
105
H 12
Karl Emilsson
Domnarvets GOIF
106
H 12
Hampus Mood
Källbottens IK
106
H 12
Oscar Johansson
IFK Mora SK
108
H 12
Arvid Jan-ers
Rembo IK
109
H 12
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
110
H 12
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
111
H 12
Arvid Cedergren
Bjursås IK
111
H 12
Alvin Österberg
Domnarvets GOIF
113
H 12
Arvid Larsson
Norabygdens SK
114
H 12
Sebastian Whillans
Falu IK
115
H 12
Nils Perols
Sundborns GOIF
116
H 12
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
117
H 12
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK