Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
3:34:14.1285300
65.2p
2
Pär Dahne
Stockholms RK
3:36:28.1298700
+2:14.13300
64.4p
3
Leif Åhman
Hägersta GF
3:39:57.1319600
+5:43.34200
63.1p
4
Magnus Eriksson
Fredrikshofs IF SOK
3:40:57.1325600
+6:43.40200
62.8p
5
Rolf Vikström Look
Brottby SK
3:42:58.1337700
+8:44.52300
62.1p
6
Peter Lundin
Östervåla IF
3:43:48.1342700
+9:34.57300
61.8p
7
Thomas Johansson
Ställbergs IK
3:52:29.1394800
+18:15.109400
58.9p
8
Mikael Gustafsson
Heds IF
3:55:49.1414800
+21:35.129400
57.9p
9
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:57:06.1422500
+22:52.137100
57.5p
10
Mats Carlson
Brottby SK
4:00:35.1443400
+26:21.158000
56.5p
11
Mats Pettersson
Heby Allmänna IF
4:04:35.1467400
+30:21.182000
55.4p
12
Peter Grant
IFK Mora SK
4:06:40.1479900
+32:26.194500
54.8p
13
Robert Pira
Norrala IF
4:11:41.1510000
+37:27.224600
53.5p
14
Rolf Söderholm
Seskarö IF
4:12:47.1516600
+38:33.231200
53.3p
15
Karl Johan Rydgård
Hellas OK SK
4:15:10.1530900
+40:56.245500
52.7p
16
Jürgen Böhme
Haibach
4:15:48.1534700
+41:34.249300
52.5p
17
Ove Borg
Loos IF
4:19:01.1554000
+44:47.268600
51.7p
18
Lars Holmgård
Grava SK
4:22:46.1576500
+48:32.291100
50.8p
19
Magnus Nyberg
Täby IS SK
4:25:58.1595700
+51:44.310300
50.1p
20
Alf Jansson
Skarpnäcks OL
4:27:11.1603000
+52:57.317600
49.8p
21
Mikael Mellhorn
Ericsson IK
4:27:35.1605400
+53:21.320000
49.7p
22
Jan Allard
Saab FF Järfälla
4:31:34.1629300
+57:20.343900
48.9p
23
Olle Paulsson
Storvreta IK
4:32:24.1634300
+58:10.348900
48.7p
24
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
4:37:01.1662000
+1:02:47.376600
47.7p
25
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
4:37:09.1662800
+1:02:55.377400
47.7p
26
Per Johansson
Västerås Skidklubb
4:44:05.1704400
+1:09:51.419000
46.3p
27
Hans Lundberg
Långshyttans AIK SK
4:48:19.1729800
+1:14:05.444400
45.5p
28
Andreas Ganz
TSG Schkeuditz
4:52:04.1752300
+1:17:50.466900
44.9p
29
Joachim Zdolsek
Vreta Skid o Mk
4:55:10.1770900
+1:20:56.485500
44.3p
30
Jonny Eriksson
Järfälla SK
5:08:14.1849300
+1:34:00.563900
42.1p
31
Hans Franck
Örebro Poliskårs IF
5:16:53.1901200
+1:42:39.615800
40.8p
32
Jörg Kaiser
Weißwasser
5:26:15.1957400
+1:52:01.672000
39.5p
33
Niklas Paulsson
Ställbergs IK
5:37:59.2027800
+2:03:45.742400
37.9p
34
Anders Jansson
IFK Sala
5:43:07.2058600
+2:08:53.773200
37.2p
35
Peter Thulin
Tormestorps IF
5:44:59.2069800
+2:10:45.784400
37.0p
36
Gustaf von Essen
Enebybergs IF
6:09:04.2214300
+2:34:50.928900
34.3p
37
Anders Anderssson
IK Stern
6:30:41.2344000
+2:56:27.1058600
32.1p
38
Christer Andersson
IK Stern
7:37:12.2743100
+4:02:58.1457700
27.0p
39
Christer Olofsson
Bålsta
7:43:18.2779700
+4:09:04.1494300
26.6p
40
Mats Vestling
Västerås
8:01:30.2888900
+4:27:16.1603500
25.5p
-
Lars Swanson
Solvikingarna
23:59:58.8639700
-
Christer Borgman
Runan
23:59:58.8639700
-
Stefan Olofsson
Sunnansjö IK
23:59:59.8639800
-
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
23:59:59.8639800
-
Rainer Dörenberg
Föreningen Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
Bo Patrik Frisk
Portsmouth
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)