Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sprint Scandic Cup Åsarna
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
2
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
3
Emil Hagström
Garphyttans IF
4
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
5
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Jesper Persson
Åsarna IK
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8
Emil Talsi
Åsarna IK
9
Leo Johansson
Skillingaryds FK
10
Petter Dahl
IF Strategen
11
Simon Karlsson
IFK Umeå
12
William Karlsson
IFK Mora SK
13
Martin Mickels
Bålsta SK
14
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
15
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
16
William Poromaa
Åsarna IK
17
Johan Herbert
IFK Mora SK
18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
19
Albin Johansson
Sätra IF
20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
21
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
22
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23
Oskar Årebäck
Bolidens SK
24
Albin Sjölén
Stockviks SF
25
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26
Simon Åstot
IFK Umeå
27
Sven Leander
Åsarna IK
28
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
30
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
31
Emrik Nordgren
IFK Umeå
32
Adam Boman
Tranemo IF
33
Erik Engelin
Offerdals SK
34
Andreas Karlsson
Kalix SK
35
Oliver Newman
Storbritannien
36
Joel Andersson
IFK Mora SK
37
Erik Granström
Strömnäs GIF
38
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
39
Filip Öberg
Kalix SK
40
Nick Berg
Orsa SK
41
Linus Nygren
Ulricehamns IF
42
Anton Laine
Kalix SK
43
William Schultz
IFK Umeå
44
Max Andersson
Domnarvets GOIF
45
Axel Svensson
Landsbro IF SK
46
Axel Åslund
Hedesunda IF
47
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
48
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
49
Kasper Wiken
Åsarna IK
50
Harald Östensen
IFK Skövde SK
51
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
52
Emil Logård
Rehns BK
53
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
54
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
55
Henrik Millestu
Utrikes SK
56
Linus Nilsson
IFK Umeå
57
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
58
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
59
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
60
Edwin Franzen
IFK Mora SK
61
Adrian Lundberg
SK Bore
62
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
63
William Selander
Östersunds SK
64
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
65
Anton Andersson
Garphyttans IF
66
Thomas Fällgren
Arvika IS
67
Andreas Albinsson
SK Bore
68
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
69
Nicholas Blackwell
Birkebeiner Nordic Ski Club
-
Edward Rodge
Storbritannien
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
-
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Zackarias Björn
Rembo IK
-
Axel Aflodal
Offerdals SK
-
Adam Westman
Hudiksvalls IF