Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sprint Scandic Cup Åsarna
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4
Emil Danielsson
Högbo GIF
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
7
Filip Borgström
IF Strategen
8
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
9
Rasmus Hedeberg
SK Bore
10
John Hermansson
IFK Mora SK
11
Linus Jonsson
Årjängs IF
12
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
14
Per Jutterström
IFK Mora SK
15
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
16
Albin Åström
Bodens SK
17
Calle Rune
Täby IS SK
18
Arvid Värmsjö
SK Bore
19
Eric Carlsson
IFK Umeå
20
Viktor Svensk
Högbo GIF
21
Albin Lundqvist
Gillberga SK
22
Jonathan Edman
IFK Umeå
23
Oskar Lundberg
Borås SK
24
Anton Mäkinen
Högbo GIF
25
Mårten Gedda
IK Stern
26
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
27
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
28
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29
Tor Rönnestrand
Ås IF
30
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
31
Axel Werner
IK Stern
32
Martin Elmvall
Högbo GIF
33
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
34
Gustav Hedström
Östersunds SK
35
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
36
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
37
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
38
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
39
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
40
Joel Jänes
Stockviks SF
41
Edvard Nilsson
Filipstads SF
41
Bentley Walker-broose
Australia
43
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
44
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
45
Jonas Lenz
Matfors SK
46
Johannes Josefsson
Täby IS SK
47
Vincent Johnson
Matfors SK
48
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
49
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
50
Martin Lundström
Bodens SK
51
Viktor Holmgren
Täfteå IK
52
Beinn Horsfall
Storbritannien
53
Albin Berger
Domnarvets GOIF
54
Alexander Franks-penty
Holmen IF
55
Karl Grywenz
Täby IS SK
56
Oskar Åslund
Östersunds SK
57
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
58
Love Kreij
IF Strategen
59
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
60
Hugo Sjögren
Tranemo IF
61
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
62
Oskar Algotsson
Åsarna IK
63
Erik Backlund
Äspereds IF
64
Declan Burke
Australia
65
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
66
Axel Berglund
Ulricehamns IF
67
Nils Schagerström
Garphyttans IF
68
Erik Fransson
Borås SK
69
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
70
Alexander Thudeen
Sya SK
71
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
72
Melker Eklund
Vårby IK
73
Fabian Csiky
Lycksele IF
74
Axel Elmblad
Gnosjö FK
75
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
76
Axel Björkman
IF Hallby SOK
77
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
78
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
79
Isac Morin
Utrikes SK
80
Filip Andersson
Garphyttans IF
81
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
82
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
83
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
84
Elias Pedersen
Åsarna IK
85
Emanuel Alsin
Åmåls OK
-
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
-
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
-
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
-
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
-
Benjamin Terent
Rehns BK
-
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
-
Laban Nordin
Vårby IK
-
Axel Saitton
Vårby IK
-
Georg Ersson
IF Strategen
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
2
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
3
Emil Hagström
Garphyttans IF
4
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
5
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Jesper Persson
Åsarna IK
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8
Emil Talsi
Åsarna IK
9
Leo Johansson
Skillingaryds FK
10
Petter Dahl
IF Strategen
11
Simon Karlsson
IFK Umeå
12
William Karlsson
IFK Mora SK
13
Martin Mickels
Bålsta SK
14
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
15
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
16
William Poromaa
Åsarna IK
17
Johan Herbert
IFK Mora SK
18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
19
Albin Johansson
Sätra IF
20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
21
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
22
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23
Oskar Årebäck
Bolidens SK
24
Albin Sjölén
Stockviks SF
25
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26
Simon Åstot
IFK Umeå
27
Sven Leander
Åsarna IK
28
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
30
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
31
Emrik Nordgren
IFK Umeå
32
Adam Boman
Tranemo IF
33
Erik Engelin
Offerdals SK
34
Andreas Karlsson
Kalix SK
35
Oliver Newman
Storbritannien
36
Joel Andersson
IFK Mora SK
37
Erik Granström
Strömnäs GIF
38
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
39
Filip Öberg
Kalix SK
40
Nick Berg
Orsa SK
41
Linus Nygren
Ulricehamns IF
42
Anton Laine
Kalix SK
43
William Schultz
IFK Umeå
44
Max Andersson
Domnarvets GOIF
45
Axel Svensson
Landsbro IF SK
46
Axel Åslund
Hedesunda IF
47
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
48
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
49
Kasper Wiken
Åsarna IK
50
Harald Östensen
IFK Skövde SK
51
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
52
Emil Logård
Rehns BK
53
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
54
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
55
Henrik Millestu
Utrikes SK
56
Linus Nilsson
IFK Umeå
57
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
58
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
59
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
60
Edwin Franzen
IFK Mora SK
61
Adrian Lundberg
SK Bore
62
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
63
William Selander
Östersunds SK
64
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
65
Anton Andersson
Garphyttans IF
66
Thomas Fällgren
Arvika IS
67
Andreas Albinsson
SK Bore
68
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
69
Nicholas Blackwell
Birkebeiner Nordic Ski Club
-
Edward Rodge
Storbritannien
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
-
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Zackarias Björn
Rembo IK
-
Axel Aflodal
Offerdals SK
-
Adam Westman
Hudiksvalls IF
D 18
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
4
Maja Årebäck
Bolidens SK
5
Elsa Wallin
Högbo GIF
6
Märta Rosenberg
Duveds IF
7
Tilda Östberg
IFK Mora SK
8
Sofie Mohn
Magnor Ul
9
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
10
Ella Georgsson
Högbo GIF
11
Enja Jonsson
Åsarna IK
12
Ida Lundgren
IFK Umeå
13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
14
Gabriella Thors
Malungs IF
15
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
17
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
19
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
20
Lisa Nystedt
Täby IS SK
21
Tuva Persson
Tranemo IF
22
Julia Nilsson
Offerdals SK
23
Emily Champion
Australia
24
Kerstin Näslund
SK Bore
25
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
26
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
27
Julia Löfström
Månkarbo IF
28
Ida Wasell
Järpens SK
29
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
30
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
31
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
33
Elin Vesterlund
Vännäs SK
34
Wilma Johansson
Åsarna IK
35
Olivia Lavén
Täby IS SK
36
Tilda Ström
Dala-Järna IK
37
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
38
Anna Jonsson
Duveds IF
39
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
40
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
41
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
42
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
43
Jenny Edin
Matfors SK
44
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
45
Julia Lundgren
Lycksele IF
46
Emma Höglund
Sollefteå GIF
47
Sara Uddegård
Offerdals SK
48
Linnea Johansson
Linköpings SK
49
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
50
Signe Svensson
Järpens SK
51
Alva Andreasson
IK Fryken
52
Hannah Forsman
Valbo Aif
53
Linnea Sjödin
Rembo IK
54
Cora Badh
Falköpings AIK SK
55
Moa Backlund
Högbo GIF
56
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
57
Amanda Hedström
IK Fryken
58
Elin Westh
SK Bore
59
Sara Ingard
IK Rex
60
Alma Nordström
Vassunda IF
61
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
62
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
63
Julia Sjödin
Matfors SK
64
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
65
Hanna Carlsson
Falu IK
66
Hilda Lingman
Rehns BK
67
Ida Olaspers
Orsa SK
68
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
69
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
70
Maja Eriksson
Högbo GIF
71
Elizabeth Ireland
Storbritannien
72
Tua Germann
IFK Umeå
-
Andrea Aulin
Eksjö SOK
-
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
-
Alva Björk
Orsa SK
-
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
-
Nora Lerfald
Lierne IL
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linn Svahn
IFK Umeå
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3
Louise Lindström
Högbo GIF
4
Karin Pettersson
IFK Mora SK
5
Stine.lise Truu
Järpens SK
6
Ella Olsson
Högbo GIF
7
Maja Petersson
Vårby IK
8
Olivia Alm
Strömnäs GIF
9
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
10
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
11
Sara Thyni
Kalix SK
12
Emma Jönsson
Östersunds SK
13
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
14
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
15
Maria Novak
Offerdals SK
16
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
17
Alice Hellström
Stockviks SF
18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
19
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
20
Ida Persson
Högbo GIF
21
Karolina Hedenström
Östersunds SK
22
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
23
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
24
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
25
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
26
Maja Eriksson
Filipstads SF
27
Emma Olsson
Vassunda IF
28
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
29
Johanna Ingard
IK Rex
30
Alicia Jansson
Filipstads SF
31
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
32
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
33
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
34
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
35
Engla Larsson
Hedesunda IF
36
Maja Karlsson
Årjängs IF
37
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
38
Emma Gustafsson
Bodens SK
39
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
40
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
41
Johanna Dahl
Vårby IK
42
Felicia Konradsson
Lycksele IF
43
Anja Svedholm
Östersunds SK
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
-
Darcie Morton
Australia