Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarna ski marathon
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
17.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Filip Danielsson
SK Bore
47:08.282730
88.5p
2
Marcus Ruus
Åsarna IK
47:08.282750
+0
88.5p
3
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
47:27.284650
+19.1820
87.9p
4
Anton Evseth
Lierne IL
47:47.286610
+38.3780
87.2p
5
Gustav Aflodal
Offerdals SK
48:24.290310
+1:15.7480
86.0p
6
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
49:51.299060
+2:43.16230
83.4p
7
Adam Persson
IF Hallby SOK
49:54.299310
+2:45.16480
83.3p
8
Niclas Eriksson
Åsarna IK
49:55.299440
+2:47.16610
83.2p
9
Jesper Persson
Åsarna IK
50:08.300740
+3:00.17910
82.9p
10
Tor Rönnestrand
Ås IF
50:17.301600
+3:08.18770
82.6p
11
Oskar Algotsson
Åsarna IK
50:26.302570
+3:18.19740
82.3p
12
Bruno Leander
Åsarna IK
51:09.306830
+4:01.24000
81.1p
13
Gustav Pålsson
Utrikes SK
52:22.314140
+5:14.31310
79.1p
14
Emil Talsi
Åsarna IK
52:28.314770
+5:20.31940
78.9p
15
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
53:10.318940
+6:02.36110
77.8p
16
Axel Åslund
Hedesunda IF
53:30.320980
+6:22.38150
77.3p
17
Gustav Hedström
Östersunds SK
55:02.330100
+7:53.47270
75.1p
18
Patrik Hakonen
Östersunds SK
56:45.340490
+9:37.57660
72.6p
19
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
57:07.342670
+9:59.59840
72.1p
20
Isac Morin
Utrikes SK
57:40.345940
+10:32.63110
71.4p
21
Elias Pedersen
Åsarna IK
1:00:11.361000
+13:02.78170
68.3p
22
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:00:24.362390
+13:16.79560
68.0p
23
David Göransson
Åsarna IK
1:01:14.367330
+14:06.84500
67.0p
24
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
1:01:35.369450
+14:27.86620
66.6p
25
Tommy Lahdenperä
XCGold
1:01:36.369520
+14:27.86690
66.6p
26
Arvid Jönsson
Svegs IK
1:01:41.370040
+14:33.87210
66.5p
27
Emanuel Alsin
Åmåls OK
1:02:16.373510
+15:07.90680
65.9p
28
Jörgen Mattsson
BTEA
1:03:32.381120
+16:23.98290
64.5p
29
Jan Larsson
Frösö IF
1:04:22.386100
+17:13.103270
63.6p
30
Erik Kärrfelt
Stockholm
1:09:38.417700
+22:29.134870
58.6p
31
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
1:12:58.437790
+25:50.154960
55.8p
32
Roger Göransson
Åsarna IK
1:13:34.441360
+26:26.158530
55.3p
33
Lennart Göransson
Åsarna IK
1:15:56.455570
+28:48.172740
53.5p
34
Krister Hallberg
Klövsjö
1:17:28.464730
+30:20.181900
52.4p
35
Lars Ericsson
Myssjö
1:18:34.471310
+31:25.188480
51.6p
36
Lars-åke Lindgren
Funäsdalens IF
1:21:25.488490
+34:17.205660
49.8p
37
Thomas Holmberg
Cgi Idrottsförening
1:21:42.490100
+34:33.207270
49.6p
38
Sven Leander
Åsarna IK
1:25:24.512350
+38:16.229520
47.4p
39
Patrik Ödlund
Täby IS SK
1:25:41.514000
+38:32.231170
47.2p
40
Rune Åslund
Åsarna IK
1:26:48.520740
+39:40.237910
46.6p
41
Edvin Mårtensson
Litsbygdens SK
1:32:50.556910
+45:41.274080
43.4p
42
Andreas Mårtensson
Litsbygdens SK
1:32:50.556940
+45:42.274110
43.4p
43
Jan-Åke Tyllman
Jämtgärsgård
1:34:15.565440
+47:07.282610
42.8p
44
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:45:04.630360
+57:56.347530
38.2p
45
Peder Egnell
Åsarna IK
1:46:17.637680
+59:09.354850
37.8p
46
Roger Tameh
Stockholm
2:19:56.839540
+1:32:48.556710
28.5p