Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarna ski marathon
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
46.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
2:23:54.863330
88.5p
2
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:23:58.863730
+4.300
88.4p
3
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
2:24:39.867830
+45.4400
87.8p
4
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:25:06.870540
+1:12.7110
87.4p
5
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:25:06.870560
+1:12.7130
87.4p
6
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
2:25:07.870600
+1:12.7170
87.4p
7
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:25:54.875310
+1:59.11880
86.7p
8
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:25:54.875340
+2:00.11910
86.7p
9
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:25:54.875370
+2:00.11940
86.7p
10
John Leander
Åsarna IK
2:25:59.875870
+2:05.12440
86.6p
11
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:26:30.878930
+2:36.15500
86.2p
12
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:27:31.885020
+3:36.21590
85.3p
13
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:28:17.889640
+4:23.26210
84.7p
14
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:29:41.898090
+5:47.34660
83.6p
15
Victor Hallquist
Åsarna IK
2:29:45.898480
+5:51.35050
83.5p
16
David Berg
Bodsjöböle SK
2:30:53.905290
+6:59.41860
82.6p
17
Gustav Hinder
Karlslunds IF SF
2:30:55.905460
+7:01.42030
82.6p
18
André Jakobsson
Östersunds SK
2:31:05.906430
+7:11.43000
82.5p
19
Andreas Viker
IK Stern
2:31:10.906980
+7:16.43550
82.4p
20
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
2:31:34.909380
+7:40.45950
82.1p
21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:33:22.920150
+9:28.56720
80.7p
22
Fredrik Hansson
Åsarna IK
2:36:09.936830
+12:15.73400
78.7p
23
Olle Olsson Bad
Hallens SK
2:36:37.939630
+12:43.76200
78.4p
24
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:39:15.955400
+15:20.91970
76.6p
25
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:40:35.963400
+16:40.99970
75.7p
26
Niklas Sundelin
Östersunds SK
2:40:37.963640
+16:43.100210
75.7p
27
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:42:32.975130
+18:38.111700
74.4p
28
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:42:50.976970
+18:56.113540
74.2p
29
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:43:38.981710
+19:43.118280
73.7p
30
Emil Tiberg
Umara SC
2:44:18.985750
+20:24.122320
73.3p
31
David Engström
Orsa SK
2:46:25.998480
+22:31.135050
72.0p
32
Torkel Bäckman
Mårdshyttans SK
2:47:03.1002220
+23:08.138790
71.7p
33
Jimmy Widell
Häggenås SK
2:47:04.1002310
+23:09.138880
71.6p
34
Martin Persson
IFK Strömsund
2:51:01.1026040
+27:07.162610
69.4p
35
Erik Memmi
Halmstad OK
2:52:39.1035890
+28:45.172460
68.5p
36
Gustav Ydén
Östersund
2:53:28.1040740
+29:34.177310
68.1p
37
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
2:54:24.1046390
+30:30.182960
67.6p
38
Johan Olofsson
Stockholms RK
2:55:17.1051650
+31:23.188220
67.1p
39
Hannes Bäckbro
Axa SC
3:09:24.1136360
+45:30.272930
60.5p
40
Marcus Karlsson
Östersund
3:11:05.1146460
+47:11.283030
59.8p
41
Elias Haglund
Öset Skidor
3:12:45.1156440
+48:51.293010
59.2p
42
Anton Hemmingsson
Åsarna IK
3:14:56.1169540
+51:02.306110
58.3p
43
Tomas Edström
IFK Mora SK
3:14:59.1169810
+51:04.306380
58.3p
44
Axel Jonsson
Duveds IF
3:15:11.1171070
+51:17.307640
58.2p
45
Carl Carlsson
Vattudalens Ldk
3:17:16.1183530
+53:22.320100
57.4p
46
Jonas Kristoffersson
Häggenås SK
3:17:38.1185780
+53:44.322350
57.3p
47
Rasmus Von Schoultz
Åsarna IK
3:17:52.1187160
+53:58.323730
57.2p
48
Anders Åkerblom
Sävast Ski Team IF
3:19:28.1196790
+55:34.333360
56.6p
49
Andreas Johansson
Östersund
3:22:39.1215830
+58:45.352400
55.4p
50
Rikard Bertilsson
Östersunds SK
3:26:10.1236930
+1:02:16.373500
54.2p
51
Anton Eriksson
BTEA
3:28:10.1248910
+1:04:15.385480
53.6p
52
Magnus Näslund
Tandsbyns IF
3:34:44.1288330
+1:10:50.424900
51.5p
53
Tobias Berglund
Östersunds SK
3:42:29.1334880
+1:18:35.471450
49.2p
54
Jonatan Ydén
Östersund
3:48:22.1370160
+1:24:28.506730
47.7p
55
Martin Johansson
Axa SC
3:52:33.1395220
+1:28:38.531790
46.6p
56
Jonny Engberg
Granit Teknikbyrå AB
3:53:50.1402950
+1:29:56.539520
46.3p
57
Andreas Gärdin Hyttsten
Axa SC
3:58:30.1430900
+1:34:35.567470
45.2p
58
Niklas Karlsson
Offerdals SK
3:58:36.1431590
+1:34:42.568160
45.1p
59
Tobias Ydén
Botkyrka
4:11:03.1506250
+1:47:09.642820
42.4p
60
Sonny Ståhlgren
Botkyrka
4:11:04.1506340
+1:47:10.642910
42.4p
61
Fredrik Tenggren
Östersund
4:12:08.1512740
+1:48:14.649310
42.2p
62
Erik Herlitz
Sundsvall
4:28:54.1613310
+2:04:59.749880
39.0p
63
Johan Hemmingsson
Klövsjö IF
4:38:01.1668040
+2:14:07.804610
37.5p
64
Mattias Dallin
Svenstavik
4:38:02.1668130
+2:14:08.804700
37.5p
65
Christoffer Andersson
Östersund
4:38:29.1670800
+2:14:34.807370
37.4p