Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Bolidens SK
Plats: Boliden
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Åse Borgeryd
Strömnäs GIF
2:38:34.951300
61.9p
2
Ellen Scheidegger
Motala Aif SK
2:45:38.993700
58.9p
3
Linda Mikaelsdotter Sälldin
Strömnäs GIF
2:47:46.1006500
58.1p
D 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Pettersson
Skellefteå SK
2:49:36.1017500
57.4p
2
Anna-Lena Stenlund
Skellefteå SK
3:13:14.1159300
49.7p
3
Erika Lind
Skellefteå SK
3:17:55.1187400
48.4p
D 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Tjäder
Malå IF
3:21:08.1206700
47.6p
2
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
3:25:59.1235800
46.4p
3
Annika Wasström
Bolidens SK
3:28:41.1252000
45.7p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
2:01:06.726500
84.1p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
2:03:18.739700
82.3p
3
Erik Skott
Aapua IF
2:09:29.776800
77.8p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
2:16:28.818700
73.3p
2
Patrik Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
2:20:59.845800
70.6p
3
Marcus Lindfors
Skellefteå XC
2:21:10.846900
70.5p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Gustafsson
Skellefteå XC
2:17:31.825000
72.7p
2
Göran Karlsson
Luleguttene
2:31:32.909100
65.1p
3
Tomas Hedström
Fmv-Sport
2:35:18.931700
63.3p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:30:04.900300
65.8p
2
Hans Göran Vesterlund
Skellefteå XC
2:52:22.1034100
56.4p
3
Rickard Larsson
Strömnäs GIF
3:17:36.1185500
48.5p
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:13:47.442600
67.7p
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
1:13:47.442600
67.7p
3
Agneta Lantto-Forsgren
Skellefteå SK
1:23:28.500700
59.9p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Törneius
Heby Allmänna IF
3:12:54.1157300
49.8p
2
Pia Holmgren
Bolidens SK
3:25:34.1233300
46.5p
3
Lina Nilsson
Bodens SK
3:29:26.1256500
45.5p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristofer Lundqvist
Bolidens SK
2:43:08.978700
59.9p
2
Olle Edström
Luleå
2:45:04.990300
59.2p
3
Johan Bellgran
Getryggens SK
2:46:36.999500
58.6p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Victoria Gustafsson
Skellefteå XC
1:35:45.574400
52.2p
2
Anna-karin Nordlund
Piteå Elit SK
1:40:50.604900
49.5p
3
Ulrika Larsson
Piteå Elit SK
2:00:34.723300
41.4p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Backman
Skellefteå XC
1:16:47.460600
65.1p
2
Magnus Nygren
Skellefteå XC
1:23:00.497900
60.2p
3
Mikael Norberg
SK Järven
1:29:53.539200
55.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Malmstråket 2023
Malmstråket 2022
Malmstråket 2020
Malmstråket 2019
Malmstråket 2018
Malmstråket 2017
Malmstråket 2016
Malmstråket 2015
Malmstråket 2014
Malmstråket 2013
Malmstråket 2012
Malmstråket 2011
Malmstråket 2010
Malmstråket 2009
Malmstråket 2008
Malmstråket 2006
Malmstråket 2005
Malmstråket 2003
Tävlingar i närheten
Rymmarloppet 2019
Tannbergssprinten 2019
Tannbergsrullen 2019
Norsjöloppet 2019
Tjamstanloppet 2019
Nasaloppet 2019
Malmfältsloppet 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan