Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2019 Sprint
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 598[
1
2
]
D 15
1km, Längdskidor, Fristil
1
Erika Lavén
Täby IS SK
2:24.14386
2
Lina Rydén
IFK Mora SK
2:30.14913
+5.427
3
Astrid Kolberg
Sunne SLF
2:32.15109
+7.623
4
Elin Näslund
Vårby IK
2:32.15126
+7.640
5
Matilda Bandefur
Idre SK
2:32.15143
+7.657
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:32.15151
+7.665
7
Tilde Josefsson
Täby IS SK
2:32.15171
+7.685
8
Greta Lind
Täby IS SK
2:32.15174
+7.688
9
Ida Garfvè
IFK Mora SK
2:33.15255
+8.769
10
Maja Boberg
Duveds IF
2:34.15320
+9.834
11
Malin Oskarsson
SK Leksand
2:34.15365
+9.879
12
Tuva Lundin
Alnö SK
2:35.15456
+10.970
13
Nora Bråmer
IFK Mora SK
2:36.15529
+11.1043
14
Louise Jonsson
Alnö SK
2:36.15544
+11.1058
15
Greta Perers
IFK Hedemora SK
2:36.15572
+11.1086
16
Sara Henriksson
Tynderö IK
2:36.15573
+11.1087
17
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
2:37.15646
+12.1160
18
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
2:37.15657
+12.1171
19
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
2:37.15668
+12.1182
20
Vilda Book
IFK Strömsund
2:38.15712
+13.1226
21
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
2:38.15718
+13.1232
22
Jonna Kjellgren
Järpens SK
2:38.15760
+13.1274
23
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
2:39.15848
+14.1362
24
Gry Dahlgren
Offerdals SK
2:39.15877
+14.1391
25
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
2:40.15949
+15.1463
26
Leia Bjursell
Norsjö SK
2:40.15973
+15.1487
27
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
2:41.16005
+16.1519
28
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
2:41.16021
+16.1535
29
Tilda Rosander
SOK Aneby
2:41.16053
+16.1567
30
Ronja Bjursell
Norsjö SK
2:41.16054
+16.1568
31
Maja Aronsson
Östersunds SK
2:42.16116
+17.1630
32
Tova Grahn
Alnö SK
2:42.16140
+17.1654
33
Ida Abrahamson
Äspereds IF
2:42.16156
+17.1670
34
Tova Andersson
Brovallens IF
2:43.16210
+18.1724
35
Nora Westerlund
Vårby IK
2:43.16235
+18.1749
36
Elin Morlind
Åsarna IK
2:43.16281
+18.1795
37
Belle Spets
Vårby IK
2:43.16293
+19.1807
38
Wilma Karlsson
Östersunds SK
2:44.16331
+19.1845
39
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:45.16413
+20.1927
40
Elsa Carling
Falu IK
2:45.16423
+20.1937
41
Elsa Granholm
Stockviks SF
2:45.16425
+20.1939
42
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
2:45.16450
+20.1964
43
Irma Östberg
Åsarna IK
2:45.16474
+20.1988
44
Ella Burman
Skellefteå SK
2:46.16507
+21.2021
45
MY Werner
IK Stern
2:48.16753
+23.2267
46
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:48.16774
+23.2288
47
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
2:49.16844
+24.2358
48
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
2:50.16905
+25.2419
49
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:50.16929
+25.2443
50
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:50.16946
+25.2460
51
Linnea Carlsson
Grava SK
2:51.17004
+26.2518
52
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
2:51.17027
+26.2541
53
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
2:51.17089
+27.2603
54
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
2:53.17205
+28.2719
55
Clara Granljung
Kalix SK
2:53.17210
+28.2724
56
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
2:53.17224
+28.2738
57
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:53.17269
+28.2783
58
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
2:54.17327
+29.2841
59
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:54.17384
+29.2898
60
Brule Gundale
Täfteå IK
2:55.17436
+30.2950
61
Hanni Beronius
IFK Mora SK
2:55.17483
+30.2997
62
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:57.17618
+32.3132
63
Tilda Andersson
Åsarna IK
2:57.17626
+32.3140
64
Ylva Sandström
Stockviks SF
2:57.17682
+32.3196
65
Thea Flogård
IK Stern
2:58.17776
+33.3290
66
Frida Eriksson
Åsarna IK
3:06.18566
+41.4080
67
Wilma Åkebring
Matfors SK
3:09.18824
+44.4338
68
Linnea Nordström
Vassunda IF
3:11.19036
+46.4550
69
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
3:11.19039
+46.4553
70
Alva Bergkvist
Matfors SK
3:12.19198
+48.4712
-
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Vilma Larsson
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
-
Nanna Grönborg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Signe Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
D 15
1km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Erika Lavén
Täby IS SK
3
Maja Boberg
Duveds IF
4
Lina Rydén
IFK Mora SK
5
Malin Oskarsson
SK Leksand
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
8
Matilda Bandefur
Idre SK
9
Ida Garfvè
IFK Mora SK
10
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
11
Astrid Kolberg
Sunne SLF
12
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13
Greta Lind
Täby IS SK
14
Tuva Lundin
Alnö SK
15
Sara Henriksson
Tynderö IK
16
Louise Jonsson
Alnö SK
17
Greta Perers
IFK Hedemora SK
18
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
19
Vilda Book
IFK Strömsund
20
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
21
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
22
Jonna Kjellgren
Järpens SK
23
Gry Dahlgren
Offerdals SK
24
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
25
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
26
Tilde Josefsson
Täby IS SK
27
Nora Bråmer
IFK Mora SK
28
Leia Bjursell
Norsjö SK
29
Tilda Rosander
SOK Aneby
30
Ronja Bjursell
Norsjö SK
31
Maja Aronsson
Östersunds SK
32
Tova Grahn
Alnö SK
33
Ida Abrahamson
Äspereds IF
34
Tova Andersson
Brovallens IF
35
Nora Westerlund
Vårby IK
36
Elin Morlind
Åsarna IK
37
Belle Spets
Vårby IK
38
Wilma Karlsson
Östersunds SK
39
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
40
Elsa Carling
Falu IK
41
Elsa Granholm
Stockviks SF
42
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
43
Irma Östberg
Åsarna IK
44
Ella Burman
Skellefteå SK
45
MY Werner
IK Stern
46
Emma Bengtsson
Tranemo IF
47
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
48
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
49
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
50
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
51
Linnea Carlsson
Grava SK
52
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
53
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
54
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
55
Clara Granljung
Kalix SK
56
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
57
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
58
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
59
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
60
Brule Gundale
Täfteå IK
61
Hanni Beronius
IFK Mora SK
62
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
63
Tilda Andersson
Åsarna IK
64
Ylva Sandström
Stockviks SF
65
Thea Flogård
IK Stern
66
Frida Eriksson
Åsarna IK
67
Wilma Åkebring
Matfors SK
68
Linnea Nordström
Vassunda IF
69
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
70
Alva Bergkvist
Matfors SK
D 16
1km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
2:22.14126
2
Tove Eriksson
Stockviks SF
2:28.14724
+5.498
3
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2:29.14848
+7.622
4
Elin Forsgren
Vårby IK
2:30.14990
+8.764
5
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:31.15035
+9.809
6
Emma Lindberg
SK Leksand
2:31.15092
+9.866
7
Elin Henriksson
Skellefteå SK
2:32.15178
+10.952
8
Amanda Pallin
Alnö SK
2:32.15195
+10.969
9
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
2:33.15211
+10.985
10
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
2:33.15214
+10.988
11
Alice Widholm
Lidköpings VSK
2:33.15234
+11.1008
12
Klara Torshage
Vårby IK
2:33.15240
+11.1014
13
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
2:34.15337
+12.1111
14
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
2:35.15453
+13.1227
15
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
2:35.15470
+13.1244
16
Tove Karlsson
Täby IS SK
2:36.15593
+14.1367
17
Tindra Österberg
Ås IL
2:37.15667
+15.1441
18
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
2:38.15770
+16.1544
19
Maja Heikki
Sälens IF
2:38.15783
+16.1557
20
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2:39.15806
+16.1580
20
Lina Björk
IFK Skövde SK
2:39.15806
+16.1580
22
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:39.15819
+16.1593
23
Ebba Englund
Bergeforsens SK
2:40.15909
+17.1683
24
Flisa Ravald
Ås IL
2:41.16024
+18.1798
25
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
2:41.16056
+19.1830
26
Ellen Hedeberg
SK Bore
2:42.16122
+19.1896
27
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:42.16138
+20.1912
28
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
2:42.16146
+20.1920
29
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
2:43.16243
+21.2017
30
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
2:43.16291
+21.2065
31
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
2:44.16314
+21.2088
32
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
2:44.16320
+21.2094
33
Moa Hedman
Högbo GIF
2:44.16376
+22.2150
34
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
2:45.16450
+23.2224
35
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
2:46.16512
+23.2286
36
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
2:46.16596
+24.2370
37
Elvira Hermansson
Offerdals SK
2:47.16631
+25.2405
38
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
2:47.16658
+25.2432
39
Agnes Westrin
Trönö IK
2:47.16660
+25.2434
40
Evelina Nilsson
IFK Umeå
2:47.16673
+25.2447
41
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
2:48.16707
+25.2481
42
Klara Göransson
Åsarna IK
2:48.16761
+26.2535
43
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
2:49.16815
+26.2589
44
Stina Nilsson
Rembo IK
2:49.16817
+26.2591
45
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
2:49.16849
+27.2623
46
Minna Johansson
Östersunds SK
2:50.16915
+27.2689
47
Thuva Andersson
OK Landehof
2:51.17021
+28.2795
48
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
2:52.17159
+30.2933
49
Nova Noaksson
Ås IL
2:53.17238
+31.3012
50
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
2:53.17279
+31.3053
51
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
2:55.17499
+33.3273
52
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
2:56.17588
+34.3362
53
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
2:56.17597
+34.3371
54
Jessica Borg
Storvreta IK
2:57.17633
+35.3407
55
Sofia Redman
Östersunds SK
2:58.17740
+36.3514
Logga in för att slippa de här annonserna
56
Trude Burman
Alnö SK
2:58.17775
+36.3549
57
Frida Jonsson
Högbo GIF
2:58.17790
+36.3564
58
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
2:59.17821
+36.3595
59
Rebecca Johnselius
Kalix SK
2:59.17824
+36.3598
60
Vendela Söderqvist
Falu IK
2:59.17838
+37.3612
61
Ellen Karlsson
Årjängs IF
3:00.17908
+37.3682
62
Saga Norberg
Ersnäs IF
3:00.17925
+37.3699
63
Wilma Johansson
Norsjö SK
3:00.17935
+38.3709
64
Alice Vretblom
IFK Umeå
3:01.18023
+38.3797
65
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
3:01.18058
+39.3832
-
Julia Bosell
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Alma Lundström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Jasmin Persson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Elina Karlsson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
D 16
1km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
2
Tove Eriksson
Stockviks SF
3
Elin Forsgren
Vårby IK
4
Klara Torshage
Vårby IK
5
Elin Henriksson
Skellefteå SK
6
Tove Karlsson
Täby IS SK
7
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
8
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
9
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
10
Emma Lindberg
SK Leksand
11
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
12
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
13
Alice Widholm
Lidköpings VSK
14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
15
Tindra Österberg
Ås IL
16
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
17
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
18
Lina Björk
IFK Skövde SK
19
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
20
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
21
Maja Heikki
Sälens IF
22
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
23
Ebba Englund
Bergeforsens SK
24
Flisa Ravald
Ås IL
25
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
26
Amanda Pallin
Alnö SK
27
Ellen Hedeberg
SK Bore
28
Kristina Finnskog
Tranemo IF
29
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
30
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
31
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
32
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
33
Moa Hedman
Högbo GIF
34
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
35
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
36
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
37
Elvira Hermansson
Offerdals SK
38
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
39
Agnes Westrin
Trönö IK
40
Evelina Nilsson
IFK Umeå
41
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
42
Klara Göransson
Åsarna IK
43
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
44
Stina Nilsson
Rembo IK
45
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
46
Minna Johansson
Östersunds SK
47
Thuva Andersson
OK Landehof
48
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
49
Nova Noaksson
Ås IL
50
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
51
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
52
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
53
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
54
Jessica Borg
Storvreta IK
55
Sofia Redman
Östersunds SK
56
Trude Burman
Alnö SK
57
Frida Jonsson
Högbo GIF
58
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
59
Rebecca Johnselius
Kalix SK
60
Vendela Söderqvist
Falu IK
61
Ellen Karlsson
Årjängs IF
62
Saga Norberg
Ersnäs IF
63
Wilma Johansson
Norsjö SK
64
Alice Vretblom
IFK Umeå
65
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
H 15
1km, Längdskidor, Fristil
1
Bosse Lövgren
Falu IK
2:12.13177
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
2:15.13445
+2.168
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
2:15.13454
+2.177
4
Erik Franzén
Duveds IF
2:16.13534
+3.257
5
Johan Borg
Hudiksvalls IF
2:17.13658
+4.381
6
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:17.13690
+5.413
7
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
2:18.13778
+6.501
8
Arvid Törnblom
IFK Umeå
2:19.13805
+6.528
9
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
2:20.13951
+7.674
10
Edwin Nordmark
Täfteå IK
2:21.14003
+8.726
11
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
2:21.14041
+8.764
12
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:21.14069
+8.792
13
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
2:23.14214
+10.937
14
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
2:23.14227
+10.950
15
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:23.14246
+10.969
16
Eskil Peterson
Borås GIF
2:23.14254
+10.977
17
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:23.14288
+11.1011
18
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
2:24.14326
+11.1049
19
Pelle Boberg
Duveds IF
2:24.14338
+11.1061
20
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:24.14365
+11.1088
21
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
2:25.14409
+12.1132
22
Anton Grahn
IF Hallby SOK
2:25.14423
+12.1146
23
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:25.14435
+12.1158
24
Axel Mäkinen
Högbo GIF
2:25.14481
+13.1204
25
Elias Jannok
OK Sarven
2:26.14511
+13.1234
26
Alfons Wedin
Garphyttans IF
2:26.14514
+13.1237
27
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:26.14515
+13.1238
28
Joel Nilsson
IFK Umeå
2:27.14624
+14.1347
29
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
2:27.14634
+14.1357
30
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
2:27.14655
+14.1378
31
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:27.14665
+14.1388
32
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
2:27.14685
+15.1408
33
Axel Broms
FK Friskus Varberg
2:28.14727
+15.1450
34
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
2:29.14808
+16.1531
35
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:29.14827
+16.1550
36
Erik Byström
Vårby IK
2:29.14872
+16.1595
37
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
2:29.14898
+17.1621
38
Axel Arnesson
Ås IL
2:30.14934
+17.1657
39
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
2:30.14943
+17.1666
40
Axel Palm
Falu IK
2:30.14976
+17.1699
41
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
2:30.14982
+18.1705
42
Edvin Schön
Storvreta IK
2:30.14991
+18.1714
43
Filip Sundin
Grava SK
2:30.14996
+18.1719
44
Carl Gustafsson
Vårby IK
2:31.15009
+18.1732
45
Leo Alvolin
Falu IK
2:31.15029
+18.1752
46
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
2:31.15036
+18.1759
47
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
2:31.15037
+18.1760
48
Gabriel Norder
IF Rigor
2:31.15054
+18.1777
49
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
2:32.15138
+19.1861
50
Esbjörn Montelius
Falu IK
2:32.15163
+19.1886
51
Jacob Larsson
IFK Mora SK
2:33.15206
+20.1929
52
Kalle Sörling
Hedesunda IF
2:33.15231
+20.1954
53
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:33.15244
+20.1967
54
Albert Marjeta
Kalix SK
2:33.15286
+21.2009
55
Axel Sandberg
OK Landehof
2:33.15292
+21.2015
56
Anton Ökvist
Ersnäs IF
2:34.15310
+21.2033
57
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:34.15364
+21.2087
58
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
2:34.15379
+22.2102
59
Gustav Berggren
Skellefteå SK
2:35.15463
+22.2186
60
Valter Ljungdahl
Matfors SK
2:36.15568
+23.2291
61
Ludvig Millestu
Utrikes SK
2:36.15595
+24.2318
62
Arvid Welin
Ersnäs IF
2:37.15651
+24.2374
63
Lukas Walther
Matfors SK
2:37.15658
+24.2381
64
Benjamin Edman
IFK Umeå
2:38.15756
+25.2479
65
Elof Karlsson
IFK Umeå
2:38.15765
+25.2488
66
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
2:38.15794
+26.2517
67
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
2:40.15910
+27.2633
68
Linus Grundström
Täfteå IK
2:40.15921
+27.2644
69
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:42.16135
+29.2858
70
Axel Svensson
Sundbybergs IK
2:42.16199
+30.2922
71
Axel Rustas
Storvreta IK
2:43.16213
+30.2936
72
Simon Claesson
Öregrunds IK
2:43.16272
+30.2995
73
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
2:45.16439
+32.3162
74
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
2:46.16525
+33.3248
75
Oskar Ericsson
Ronneby OK
2:46.16555
+33.3278
76
Melwin Bång
Östersunds SK
2:47.16678
+35.3401
77
Filip Lyckelid
Borås GIF
2:47.16686
+35.3409
78
Anton Larsson
OK Landehof
2:48.16795
+36.3518
79
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:52.17148
+39.3871
80
Jonathan Nordblom
IK Vista
2:53.17261
+40.3984
81
Sebastian Lidström
Tynderö IK
2:55.17434
+42.4157
82
Hampus Widebo
IFK Umeå
2:55.17490
+43.4213
-
Viggo Stein
Ås IL
23:59:59.8639800
-
Anton Andersson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Oliver Bogren
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Viktor Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Karl Grönland
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Oskarsson
Ås IL
23:59:59.8639800
H 15
1km, Längdskidor, Fristil
1
Hugo Ström
Dala-Järna IK
2
Erik Franzén
Duveds IF
3
Johan Borg
Hudiksvalls IF
4
Bosse Lövgren
Falu IK
5
Elias Danielsson
Högbo GIF
6
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
8
Axel Mäkinen
Högbo GIF
9
Edvin Högman
Ulricehamns IF
10
Edwin Nordmark
Täfteå IK
11
Arvid Törnblom
IFK Umeå
12
Anton Grahn
IF Hallby SOK
13
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
14
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
16
Alfons Wedin
Garphyttans IF
17
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
18
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
19
Elias Jannok
OK Sarven
20
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
21
Eskil Peterson
Borås GIF
22
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23
Melker Hendén
Ulricehamns IF
24
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
25
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
26
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
27
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
28
Pelle Boberg
Duveds IF
29
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
30
Joel Nilsson
IFK Umeå
Logga in för att slippa de här annonserna
31
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
32
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
33
Axel Broms
FK Friskus Varberg
34
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
35
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
36
Erik Byström
Vårby IK
37
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
38
Axel Arnesson
Ås IL
39
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
40
Axel Palm
Falu IK
41
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
42
Edvin Schön
Storvreta IK
43
Filip Sundin
Grava SK
44
Carl Gustafsson
Vårby IK
45
Leo Alvolin
Falu IK
46
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
47
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
48
Gabriel Norder
IF Rigor
49
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
50
Esbjörn Montelius
Falu IK
51
Jacob Larsson
IFK Mora SK
52
Kalle Sörling
Hedesunda IF
53
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
54
Albert Marjeta
Kalix SK
55
Axel Sandberg
OK Landehof
56
Anton Ökvist
Ersnäs IF
57
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
58
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
59
Gustav Berggren
Skellefteå SK
60
Valter Ljungdahl
Matfors SK
61
Ludvig Millestu
Utrikes SK
62
Arvid Welin
Ersnäs IF
63
Lukas Walther
Matfors SK
64
Benjamin Edman
IFK Umeå
65
Elof Karlsson
IFK Umeå
66
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
67
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
68
Linus Grundström
Täfteå IK
69
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
70
Axel Svensson
Sundbybergs IK
71
Axel Rustas
Storvreta IK
72
Simon Claesson
Öregrunds IK
73
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
74
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
75
Oskar Ericsson
Ronneby OK
76
Melwin Bång
Östersunds SK
77
Filip Lyckelid
Borås GIF
78
Anton Larsson
OK Landehof
79
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
80
Jonathan Nordblom
IK Vista
81
Sebastian Lidström
Tynderö IK
82
Hampus Widebo
IFK Umeå
H 16
1km, Längdskidor, Fristil
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
2:09.12824
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:10.12922
+0
3
Erik Bryne
Sunne SLF
2:12.13140
+3.216
4
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
2:13.13280
+4.356
5
Hjalmar Berg
Sunne SLF
2:14.13358
+5.434
6
Markus Melén
Falu IK
2:15.13458
+6.534
7
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
2:16.13579
+7.655
8
Malte Johansson
Högbo GIF
2:16.13581
+7.657
9
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
2:17.13630
+8.706
10
Harald Ekenberg
IK Stern
2:17.13644
+8.720
11
Kalle Georgsson
Högbo GIF
2:18.13726
+9.802
12
Hjalmar Gedda
OK Landehof
2:18.13738
+9.814
13
Jens Junes
IFK Umeå
2:18.13775
+9.851
13
Albin Blomberg
Rehns BK
2:18.13775
+9.851
15
Isak Lundholm
Täfteå IK
2:19.13805
+9.881
16
Filip Strand
Sunne SLF
2:19.13875
+10.951
17
Emil Löfgren
Täfteå IK
2:19.13877
+10.953
18
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
2:20.13980
+11.1056
19
Albin Augustsson
Källbottens IK
2:21.14047
+12.1123
20
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14117
+12.1193
21
David Lantto
OK Sarven
2:22.14120
+12.1196
22
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
2:22.14124
+13.1200
23
Markus Almgren
IFK Mora SK
2:22.14129
+13.1205
24
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
2:22.14150
+13.1226
25
Albin Gezelius
IFK Mora SK
2:22.14156
+13.1232
26
Axel Mannelqvist
Vårby IK
2:23.14224
+14.1300
27
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
2:23.14251
+14.1327
28
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:23.14258
+14.1334
29
Axel Karlsson
Täby IS SK
2:24.14300
+14.1376
30
Albin Källiden
Granbergsdals IF
2:24.14305
+14.1381
31
Måns Olsen
Grava SK
2:24.14364
+15.1440
32
Hampus Björck
IFK Umeå
2:25.14400
+15.1476
33
Henri Murto
OK Sarven
2:25.14467
+16.1543
34
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:26.14504
+16.1580
35
Adrian Skiöld
Borås SK
2:26.14530
+17.1606
36
Arve Lignell
Lucksta IF
2:26.14550
+17.1626
37
Otto Balck
Täby IS SK
2:26.14551
+17.1627
38
Joel Björnlinger
IK Vista
2:26.14567
+17.1643
39
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
2:26.14572
+17.1648
39
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:26.14572
+17.1648
41
Anders Dahl
Alnö SK
2:28.14708
+18.1784
42
Hannes Sjölund Myhr
Ås IL
2:28.14788
+19.1864
43
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
2:29.14811
+19.1887
44
Jon Oscarsson
Ås IL
2:29.14819
+19.1895
45
Nils Norberg
Lucksta IF
2:29.14826
+20.1902
46
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
2:29.14845
+20.1921
47
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:30.14913
+20.1989
Visar resultat 1 till 500 av 598[
1
2
]