Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2019-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
11:33.69290
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
11:35.69430
+1.40
3
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
11:57.71640
+23.2250
4
Erik Franzén
Duveds IF
12:00.71940
+26.2550
5
Arvid Törnblom
IFK Umeå
12:06.72570
+32.3180
6
Rickard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
12:07.72610
+33.3220
7
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
12:16.73590
+43.4200
8
Gabriel Norder
IF Rigor
12:23.74270
+49.4880
9
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
12:24.74320
+50.4930
10
Edwin Nordmark
Täfteå IK
12:25.74430
+51.5040
11
Alfons Wedin
Garphyttans IF
12:25.74480
+51.5090
12
Axel Mäkinen
Högbo GIF
12:26.74560
+52.5170
13
Simon Claesson
Ulricehamns IF
12:30.74920
+56.5530
13
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
12:30.74920
+56.5530
15
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
12:31.75020
+57.5630
16
Edvin Högman
Ulricehamns IF
12:31.75060
+57.5670
17
Anton Grahn
IF Hallby SOK
12:32.75110
+58.5720
18
Eskil Peterson
Borås GIF
12:34.75320
+1:00.5930
19
Axel Broms
FK Friskus-Varberg
12:38.75740
+1:04.6350
20
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
12:39.75820
+1:05.6430
21
Erik Byström
Vårby IK
12:39.75830
+1:05.6440
22
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:39.75870
+1:05.6480
23
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
12:39.75880
+1:05.6490
24
Pelle Boberg
Duveds IF
12:41.76060
+1:07.6670
25
Elias Jannok
OK Sarven
12:42.76130
+1:08.6740
26
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
12:44.76300
+1:10.6910
27
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
12:45.76460
+1:11.7070
28
Melker Hendén
Ulricehamns IF
12:46.76570
+1:12.7180
29
Oscar Säfström-Niemi
Kalix SK
12:47.76610
+1:13.7220
30
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
12:51.77020
+1:17.7630
31
Carl Gustafsson
Vårby IK
12:51.77060
+1:17.7670
32
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
12:52.77120
+1:18.7730
33
Victor Eriksson
Östersunds SK
12:52.77180
+1:18.7790
34
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
12:57.77610
+1:23.8220
35
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
12:57.77620
+1:23.8230
36
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
12:58.77700
+1:24.8310
37
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
12:58.77770
+1:24.8380
37
Elof Karlsson
IFK Umeå
12:58.77770
+1:24.8380
39
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
12:59.77870
+1:25.8480
40
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
13:00.77960
+1:26.8570
41
Nils Olsson
Göteborgs SK
13:03.78260
+1:29.8870
42
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
13:05.78420
+1:31.9030
43
Joel Nilsson
IFK Umeå
13:05.78450
+1:31.9060
44
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
13:08.78750
+1:34.9360
45
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
13:10.78960
+1:36.9570
46
Axel Sandberg
OK Landehof
13:14.79310
+1:40.9920
47
Jacob Larsson
IFK Mora SK
13:14.79350
+1:40.9960
48
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
13:15.79410
+1:41.10020
49
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
13:15.79430
+1:41.10040
50
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
13:16.79500
+1:42.10110
51
Albert Marjeta
Kalix SK
13:16.79570
+1:42.10180
52
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
13:18.79750
+1:44.10360
53
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
13:21.80030
+1:47.10640
54
Benjamin Edman
IFK Umeå
13:22.80150
+1:48.10760
55
Johan Borg
Hudiksvalls IF
13:22.80160
+1:48.10770
56
Anton Ökvist
Ersnäs IF
13:24.80300
+1:50.10910
57
Leo Alvolin
Falu IK Skidklubb
13:25.80440
+1:51.11050
58
Edvin Schön
Storvreta IK
13:25.80470
+1:51.11080
59
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
13:28.80710
+1:54.11320
60
Gustav Berggren
Skellefteå SK
13:28.80750
+1:54.11360
61
Kalle Sörling
Hedesunda IF
13:29.80820
+1:55.11430
62
Ludvig Millestu
Utrikes Skidklubb
13:32.81130
+1:58.11740
63
Linus Grundström
Täfteå IK
13:33.81240
+1:59.11850
64
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
13:36.81550
+2:02.12160
65
Linus Nilsson
Åmåls OK
13:37.81660
+2:03.12270
66
Filip Sundin
Grava SK
13:38.81710
+2:04.12320
67
Arvid Welin
Ersnäs IF
13:41.82000
+2:07.12610
68
Valter Ljungdahl
Matfors SK
13:46.82580
+2:12.13190
69
Efraim Melander Wiksten
Matfors SK
13:47.82610
+2:13.13220
70
Axel Arnesson
Ås IF
13:49.82890
+2:16.13500
71
Lukas Walther
Matfors SK
13:56.83590
+2:23.14200
72
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
14:03.84230
+2:29.14840
73
Axel Svensson
Sundbybergs IK
14:11.85010
+2:37.15620
74
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
14:11.85050
+2:37.15660
75
Simon Claesson
Öregrunds IK
14:15.85420
+2:41.16030
76
Ceasar Helmersson-Kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
14:17.85620
+2:43.16230
77
Oskar Ericsson
Ronneby OK
14:17.85680
+2:43.16290
78
Anton Larsson
OK Landehof
14:29.86870
+2:55.17480
79
Alexander Larsson
Garphyttans IF
14:34.87370
+3:00.17980
80
Axel Rustas
Storvreta IK
14:35.87450
+3:01.18060
81
Alfred Nilsson
IK Vista
14:41.88090
+3:08.18700
82
Melwin Bång
Östersunds SK
14:50.88990
+3:17.19600
83
Hampus Widebo
IFK Umeå
14:59.89870
+3:25.20480
84
Jonathan Nordblom
IK Vista
15:20.91930
+3:46.22540
85
Filip Lyckelid
Borås GIF
15:34.93340
+4:00.23950
86
Sebastian Lidström
Tynderö IK
15:49.94850
+4:15.25460
-
Oliwer Bogren
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Fabian Nordgren
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Karl Grönland
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Anton Andersson
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Viggo Stein
Ås IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)