Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2019-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:55:08.690700
81.9p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:57:05.702400
+1:57.11600
80.1p
3
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:57:08.702700
+2:00.11900
80.0p
4
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:00:48.724700
+5:40.33900
76.8p
5
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:01:08.726700
+6:00.35900
76.6p
6
Robert Malmgren
Hestra IF
2:02:31.735000
+7:23.44200
75.4p
7
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:02:51.737000
+7:43.46200
75.2p
8
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:02:52.737100
+7:44.46300
75.2p
9
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:03:12.739100
+8:04.48300
74.9p
10
Tobias Westman
Göteborgs SK
2:03:39.741800
+8:31.51000
74.5p
11
Andreas Nilsson
IK Stern
2:03:50.742900
+8:42.52100
74.4p
12
Kaj Nironen
träningskonsulten sports club
2:04:10.744900
+9:02.54100
74.1p
13
John Enander
Ulricehamns IF
2:04:32.747100
+9:24.56300
73.9p
14
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:05:44.754300
+10:36.63500
73.0p
15
Jens Halvarsson
Göteborgs SK
2:06:19.757800
+11:11.67000
72.5p
16
Erik Lundell
Istrums SK
2:06:49.760800
+11:41.70000
72.2p
17
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:09:13.775200
+14:05.84400
70.4p
18
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:10:50.784900
+15:42.94100
69.3p
19
Mathias Häggblom
IFK Skövde SK
2:12:46.796500
+17:38.105700
68.1p
20
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:13:04.798300
+17:56.107500
67.9p
21
Emil Carlson
IK Uven
2:13:08.798700
+18:00.107900
67.8p
22
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:13:47.802600
+18:39.111800
67.4p
23
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:13:49.802800
+18:41.112000
67.4p
23
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:13:49.802800
+18:41.112000
67.4p
25
Jimmy Seger
Ibm-Klubben
2:13:52.803100
+18:44.112300
67.3p
26
Kristian Larsson
IK Stern
2:15:03.810200
+19:55.119400
66.6p
27
Daniel Björndal
Göteborgs SK
2:16:02.816100
+20:54.125300
66.0p
28
Markus Ljung
Göteborgs Polismäns IF
2:17:28.824700
+22:20.133900
65.1p
29
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:17:29.824800
+22:21.134000
65.1p
30
Martin Gustafsson
AXA SC
2:18:06.828500
+22:58.137700
64.7p
31
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:18:42.832100
+23:34.141300
64.4p
32
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:19:06.834500
+23:58.143700
64.2p
33
Niklas Olsson
Träningskonsulten SC
2:20:03.840200
+24:55.149400
63.6p
34
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:20:27.842600
+25:19.151800
63.4p
35
Daniel Andersson
Borås SK
2:20:29.842800
+25:21.152000
63.4p
36
Henning Bergqvist
Göteborgs Polismäns IF
2:20:34.843300
+25:26.152500
63.3p
37
Henrik Hellström
IK Stern
2:21:43.850200
+26:35.159400
62.7p
38
Alex Kamelod
Tunafors SK
2:22:46.856500
+27:38.165700
62.1p
39
Patrik Johnsson
Eksjö SOK
2:22:49.856800
+27:41.166000
62.1p
40
Gustav Hagström
IK Ymer
2:23:06.858500
+27:58.167700
61.9p
41
Michael Guldstrand
Germany
2:23:16.859500
+28:08.168700
61.8p
42
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:23:26.860500
+28:18.169700
61.8p
43
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:23:38.861700
+28:30.170900
61.6p
44
Alfred Björback
Göteborgs SK
2:24:01.864000
+28:53.173200
61.4p
45
Clas Olsson
Äspereds IF
2:24:38.867700
+29:30.176900
61.1p
46
Christian Melin
Göteborgs Polismäns IF
2:25:03.870200
+29:55.179400
60.9p
47
Victor Hansson
Umara SC
2:25:05.870400
+29:57.179600
60.9p
48
Carl-Johan Larsson
Tibro OK
2:25:35.873400
+30:27.182600
60.6p
49
Niclas Björn
Hagfors SF
2:25:56.875500
+30:48.184700
60.4p
50
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:26:12.877100
+31:04.186300
60.3p
50
Karl Wilenius
Lidköpings VSK
2:26:12.877100
+31:04.186300
60.3p
52
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
2:26:16.877500
+31:08.186700
60.3p
53
Björn Mattsson
IK Stern
2:26:29.878800
+31:21.188000
60.2p
54
Kenneth Johansson
Tranemo IF Skidklubb
2:26:38.879700
+31:30.188900
60.1p
55
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:26:46.880500
+31:38.189700
60.0p
56
Joachim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:26:51.881000
+31:43.190200
60.0p
57
Mattias Lennartson
Hjobygdens OK
2:27:42.886100
+32:34.195300
59.5p
58
Peter Lagervall
IK Stern
2:28:44.892300
+33:36.201500
59.0p
59
Johan Blick
OK Alehof
2:28:49.892800
+33:41.202000
59.0p
60
Mikael Björndal
Seb IF
2:28:56.893500
+33:48.202700
58.9p
61
Lars Johansson G
IFK Göteborg Skidor
2:29:33.897200
+34:25.206400
58.6p
62
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
2:29:35.897400
+34:27.206600
58.6p
63
Rikard Ingvarsson
Göteborgs Polismäns IF
2:29:39.897800
+34:31.207000
58.6p
64
Tryggve Nilsson
Göteborgs SK
2:30:38.903700
+35:30.212900
58.1p
65
Jimmy Lanevik
Magra IS
2:30:47.904600
+35:39.213800
58.1p
66
Jonathan Guggenheim
IF Hagen SK
2:30:53.905200
+35:45.214400
58.0p
67
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:31:01.906000
+35:53.215200
57.9p
68
Jonas Pettersson
Lidköpings VSK
2:31:07.906600
+35:59.215800
57.9p
68
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:31:07.906600
+35:59.215800
57.9p
70
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:31:09.906800
+36:01.216000
57.9p
71
Fredrik Persson
IK Stern
2:31:18.907700
+36:10.216900
57.8p
72
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:31:22.908100
+36:14.217300
57.8p
73
Niklas Larsson
IK Uven
2:31:24.908300
+36:16.217500
57.8p
74
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:31:35.909400
+36:27.218600
57.7p
75
David Fransson
Främmestads IK
2:32:18.913700
+37:10.222900
57.3p
76
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:32:21.914000
+37:13.223200
57.3p
77
David Broms
Umara SC
2:32:50.916900
+37:42.226100
57.1p
78
Johan Gustavsson
Zinkgruvans IF
2:32:51.917000
+37:43.226200
57.1p
79
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
2:32:57.917600
+37:49.226800
57.0p
79
Lars Dahlgren
Ryda SK
2:32:57.917600
+37:49.226800
57.0p
81
Joacim Gustafsson
Brännebrona SK
2:33:15.919400
+38:07.228600
56.9p
82
Klas Kälström
Ryda SK
2:34:00.923900
+38:52.233100
56.6p
83
Rickard Lans
Lidköpings VSK
2:34:02.924100
+38:54.233300
56.6p
84
Alfred Larsson
Tibro OK
2:34:04.924300
+38:56.233500
56.5p
85
Daniel Josefsson
Apladalens Löparklubb
2:34:15.925400
+39:07.234600
56.5p
86
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
2:34:40.927900
+39:32.237100
56.3p
87
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:34:56.929500
+39:48.238700
56.1p
88
Joel Sandell
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:35:17.931600
+40:09.240800
56.0p
89
Emil Bejerstrand
Zinkgruvans IF
2:36:01.936000
+40:53.245200
55.7p
90
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:36:31.939000
+41:23.248200
55.5p
91
Pär Ankarhamn
IK Stern
2:36:50.940900
+41:42.250100
55.3p
92
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:37:32.945100
+42:24.254300
55.0p
93
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:37:43.946200
+42:35.255400
54.9p
94
Henrik Andersson
Borås SK
2:38:05.948400
+42:57.257600
54.8p
95
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:38:27.950600
+43:19.259800
54.6p
96
Björn Adler
IK Stern
2:38:49.952800
+43:41.262000
54.5p
97
Rasmus Johansson
Nybro Ski
2:39:08.954700
+44:00.263900
54.3p
98
Johannes Lyreborg
IK Högaborgs Atleter
2:39:09.954800
+44:01.264000
54.3p
99
Niels Peter Mortensen
Danmark
2:39:56.959500
+44:48.268700
54.0p
100
Martin Linde
Göteborgs SK
2:40:14.961300
+45:06.270500
53.9p
101
Andreas Axelsson
Tibro OK
2:40:15.961400
+45:07.270600
53.9p
102
Robin Rybo
Göteborgs Polismäns IF
2:40:33.963200
+45:25.272400
53.8p
103
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:40:37.963600
+45:29.272800
53.7p
104
Roger Petersson
Ruda IF
2:40:43.964200
+45:35.273400
53.7p
105
Christoffer Thede
Skogsbygdens IF
2:40:44.964300
+45:36.273500
53.7p
106
Johan Garp
Zinkgruvans IF
2:41:17.967600
+46:09.276800
53.5p
107
Henrik Lindberg
IF Hagen SK
2:41:27.968600
+46:19.277800
53.4p
108
Carl Alm
Axa SC
2:42:15.973400
+47:07.282600
53.1p
109
Kim Andersson
IF Hagen SK
2:43:00.977900
+47:52.287100
52.8p
110
Daniel Axelsson
Tibro OK
2:43:05.978400
+47:57.287600
52.8p
111
Johan Wulcan
Ryda SK
2:43:07.978600
+47:59.287800
52.7p
112
Daniel Persson
Ulricehamns IF
2:43:24.980300
+48:16.289500
52.6p
113
Fredrik Yxhammar
Grava SK
2:43:30.980900
+48:22.290100
52.6p
114
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:43:51.983000
+48:43.292200
52.5p
115
Martin Andersson
Brattås CK
2:44:13.985200
+49:05.294400
52.3p
116
John Herbertsson
Skogsbygdens IF
2:44:17.985600
+49:09.294800
52.3p
117
Mattias Nilsson
Brändöns IF
2:44:19.985800
+49:11.295000
52.3p
118
Joel Rask
OK Landehof
2:44:35.987400
+49:27.296600
52.2p
119
Mikael Lundh
Ryda SK
2:44:59.989800
+49:51.299000
52.0p
120
Christian Ryngefors
Ryda SK
2:45:52.995100
+50:44.304300
51.7p
121
Bengt Göran Strid
IK Stern
2:45:58.995700
+50:50.304900
51.7p
122
Micael Lyreborg
IK Högaborgs Atleter
2:45:59.995800
+50:51.305000
51.6p
123
Alfred Sjöman
IF Hagen SK
2:46:18.997700
+51:10.306900
51.5p
124
Kenneth Holgerson
Tidaholm SOK Sisu
2:47:08.1002700
+52:00.311900
51.2p
125
Jimmy Malm
IF Hagen SK
2:47:47.1006600
+52:39.315800
51.0p
126
Johan Birath
IFK Skövde SK
2:47:55.1007400
+52:47.316600
50.9p
127
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:48:43.1012200
+53:35.321400
50.6p
128
Johan Simonsson
IK Stern
2:49:03.1014200
+53:55.323400
50.5p
129
Christoph Lindemann
Trollhättans SOK
2:49:26.1016500
+54:18.325700
50.4p
130
Peder Wallentin
IK Stern
2:49:32.1017100
+54:24.326300
50.3p
131
Onni Kari-Koskinen
IFK Skövde SK
2:49:40.1017900
+54:32.327100
50.3p
132
Jonas Lundgren
OK Alehof
2:50:19.1021800
+55:11.331000
50.1p
133
Jonas Ask
IK Stern
2:50:42.1024100
+55:34.333300
49.9p
134
Andreas Molin
Karlslunds IF SF
2:51:11.1027000
+56:03.336200
49.8p
135
Mattias Bergström
Norrköpings SK
2:51:53.1031200
+56:45.340400
49.5p
136
Kim Bergeå
Ulricehamns IF
2:52:37.1035600
+57:29.344800
49.3p
137
Johan Sjöberg
Falköpings AIK SK
2:53:39.1041800
+58:31.351000
48.9p
138
Jonas Nylund
Q-gruppen LF
2:54:20.1045900
+59:12.355100
48.7p
139
Kjell Bender
Ryda SK
2:55:30.1052900
+1:00:22.362100
48.3p
140
Thomas Måwe
Umara SC
2:55:42.1054100
+1:00:34.363300
48.2p
141
Albin Andersson
IF Rigor
2:56:00.1055900
+1:00:52.365100
48.1p
142
Johan Lindkvist
Skene Sim o IS
2:56:09.1056800
+1:01:01.366000
48.1p
143
Jesper Ahlman Wolfgang
OK Alehof
2:56:12.1057100
+1:01:04.366300
48.1p
144
Tommy Kolmodin
Broby GOIF
2:56:31.1059000
+1:01:23.368200
48.0p
145
Andrew Lawrenson
IF Hagen SK
2:57:41.1066000
+1:02:33.375200
47.6p
146
Jonas Lengquist
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:58:57.1073600
+1:03:49.382800
47.2p
147
Henrik Rosén
IK Nocoutse
3:01:56.1091500
+1:06:48.400700
46.3p
148
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
3:02:10.1092900
+1:07:02.402100
46.2p
149
Tommy Andersson
Tormestorps IF
3:04:07.1104600
+1:08:59.413800
45.6p
150
Fredrik Johansson
Skövde
3:09:11.1135000
+1:14:03.444200
44.2p
151
Robin Jakobsson
Zinkgruvans IF
3:10:53.1145200
+1:15:45.454400
43.7p
152
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:13:14.1159300
+1:18:06.468500
43.1p
153
Stefan Svensson
Äspereds IF
3:13:41.1162000
+1:18:33.471200
43.0p
154
Peter Christian Clemmensen
Danmark
3:15:43.1174200
+1:20:35.483400
42.5p
155
Per Edfeldt
IF Hagen SK
3:17:50.1186900
+1:22:42.496100
42.0p
156
Niels Olsen
Danmark
3:20:42.1204100
+1:25:34.513300
41.3p
157
Magnus Uppström
Volvo IF
3:25:31.1233000
+1:30:23.542200
40.1p
158
Sebastian Eriksson
Umara SC
3:25:41.1234000
+1:30:33.543200
40.1p
159
Mattias Gustafson
Lidköpings VSK
3:29:36.1257500
+1:34:28.566700
39.2p
160
Niklaus Meinen
Switzerland
3:30:25.1262400
+1:35:17.571600
39.1p
161
Martin Holgersson
IF Rigor
3:36:26.1298500
+1:41:18.607700
37.8p
162
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
3:40:29.1322800
+1:45:21.632000
37.0p
163
Carl Hammarlund
IK Stern
4:36:27.1658600
+2:41:19.967800
28.7p
-
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Henrik Albertsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Otto-Maximilian Jandl
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
Urban Hammarlund
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Viktor Fritzson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Carl-Fredrik Ekstrand
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Albin Götborg
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Andreas Kvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jonas Jung
Ufk
23:59:59.8639800
-
Daniel Robertsson
IFK Göteborg Skidor
23:59:59.8639800
-
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
Joni Huttunen
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Andréas Göransson
Abb IF SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Skoog
Göteborg-Majorna OK
23:59:59.8639800
-
Mikael Zachrisson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Mikael Dahlén
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Johan Törnblad
AXA SC
23:59:59.8639800
-
Alexander Liljeblad
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Pontus Andersson
Herrljunga SK Skid o OL
23:59:59.8639800
-
Anton Sjöholm
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Björn Aiff
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Ola Alsén
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Per Nielsen
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jonas Hagman
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Okänd Okänd
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)