Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:09:22.776100
79.0p
2
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:12:16.793500
+2:54.17300
76.9p
3
Jakob Hjelmåker
Umara SC
2:15:37.813600
+6:15.37400
74.6p
4
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:16:22.818100
+7:00.41900
74.1p
5
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:16:37.819600
+7:15.43400
74.0p
6
Pär Wedin
Garphyttans IF
2:19:51.839000
+10:29.62800
71.9p
7
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:20:40.843900
+11:18.67700
71.4p
8
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:22:00.851900
+12:38.75700
70.6p
9
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:22:17.853600
+12:55.77400
70.4p
10
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:22:29.854800
+13:07.78600
70.3p
11
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:22:33.855200
+13:11.79000
70.3p
12
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:23:09.858800
+13:47.82600
69.9p
13
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:27:02.882100
+17:40.105900
67.7p
14
Patrik Ericsson
OK Kolmården
2:28:09.888800
+18:47.112600
67.1p
15
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:30:18.901700
+20:56.125500
66.0p
16
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:31:07.906600
+21:45.130400
65.6p
17
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:32:06.912500
+22:44.136300
65.1p
18
Magnus Nygren
Väsby SK
2:33:33.921200
+24:11.145000
64.3p
19
Andreas Andersson
Näshulta GOIF
2:36:18.937700
+26:56.161500
63.0p
20
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:37:31.945000
+28:09.168800
62.4p
21
Kalle Alexandersson
OK Tyr
2:38:30.950900
+29:08.174700
62.0p
22
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:38:37.951600
+29:15.175400
61.9p
23
Mikael Pettersson
Karlslunds IF SF
2:39:17.955600
+29:55.179400
61.6p
24
Peter Rosenqvist
Stockholms RK
2:40:39.963800
+31:17.187600
61.0p
25
Michael Nilsson
Sya SK
2:40:50.964900
+31:28.188700
60.9p
26
Joakim Jansson
Garphyttans IF
2:42:24.974300
+33:02.198100
60.3p
27
Anders Kallin
Karlslunds IF SF
2:43:55.983400
+34:33.207200
59.6p
28
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
2:44:55.989400
+35:33.213200
59.2p
29
Gunnar Neselius
Brandkårens IK
2:46:07.996600
+36:45.220400
58.7p
30
Jonas Axelsson
Intersport IF
2:49:39.1017800
+40:17.241600
57.3p
31
Daniel Sköldberg
Hällbybrunns IF
2:49:55.1019400
+40:33.243200
57.2p
32
Lars Abrahamsson Hjerpe
Stalklubbens IF
2:50:55.1025400
+41:33.249200
56.8p
33
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
2:52:38.1035700
+43:16.259500
56.1p
34
Ulf Larsson
Hällbybrunns IF
2:52:58.1037700
+43:36.261500
56.0p
35
Thomas Thessén
IFK Lindesberg
2:54:46.1048500
+45:24.272300
55.3p
36
Håkan Jansson
Navåsens FK
2:55:33.1053200
+46:11.277000
55.0p
37
Jonas Höök
Ulvsby IF
3:01:46.1090500
+52:24.314300
52.9p
38
Olle Englund
IK Rex
3:05:38.1113700
+56:16.337500
51.6p
39
Tord Mörk
Vreta Skid o Mk
3:05:49.1114800
+56:27.338600
51.6p
40
Mikael Kihlberg
Karlslunds IF SF
3:06:35.1119400
+57:13.343200
51.3p
41
Karl Nygren
Axa SC
3:08:04.1128300
+58:42.352100
50.9p
42
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
3:08:10.1128900
+58:48.352700
50.8p
43
Bruno Bystrand
Sveaskogs IF
3:10:09.1140800
+1:00:47.364600
50.2p
44
Martin Ekström
Svartå IF
3:10:55.1145400
+1:01:33.369200
50.0p
45
Mattias Lövgren
Linköpings SK
3:12:33.1155200
+1:03:11.379000
49.5p
46
Daniel Ledel
Ekängens IF
3:12:41.1156000
+1:03:19.379800
49.5p
47
Erik Öhrner
Axa SC
3:15:54.1175300
+1:06:32.399100
48.6p
48
Sivert Viskjer
Karlslunds IF SF
3:16:28.1178700
+1:07:06.402500
48.4p
49
Daniel Sjöberg
Garphyttans IF
3:17:46.1186500
+1:08:24.410300
48.0p
50
Mikael Alfredsson
Karlslunds IF SF
3:20:24.1202300
+1:11:02.426100
47.3p
51
Olof Axelhed
Axa SC
3:21:17.1207600
+1:11:55.431400
47.1p
52
Niklas Amilon
Grava SK
3:23:33.1221200
+1:14:11.445000
46.5p
53
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:23:36.1221500
+1:14:14.445300
46.5p
54
Andreas Bergström
Axa SC
3:25:36.1233500
+1:16:14.457300
46.0p
55
Jim Persson
Axa SC
3:30:07.1260600
+1:20:45.484400
44.9p
56
Mathias Karlsson
Berber IS
3:38:18.1309700
+1:28:56.533500
43.0p
57
Karl Lindgren
Axa SC
3:40:45.1324400
+1:31:23.548200
42.4p
58
Peter Svahn
Axa SC
3:43:52.1343100
+1:34:30.566900
41.8p
59
Michael Boljang
Karlslunds IF SF
3:44:41.1348000
+1:35:19.571800
41.6p
60
Jonas Nygren
Näldens IF
3:49:54.1379300
+1:40:32.603100
40.6p
61
Anders Nygren
Almby IK
3:49:56.1379500
+1:40:34.603300
40.6p
62
Johan Skalin
Axa SC
3:55:11.1411000
+1:45:49.634800
39.6p
-
Anders Sjöberg
IFK Lindesberg
23:59:58.8639700
-
Mats Atterstig
Svartå IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Axelsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Patrik Lantto
IK Nocout.se
23:59:59.8639800
-
Patrik Meijer
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Johan Nordskott
Broby GOIF
23:59:59.8639800
-
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
23:59:59.8639800
-
Mats Westerberg
Broby GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)