Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bodenloppet
2019-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonny Nilimaa
Axa SC
2:01:00.725910
80.7p
2
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
2:01:00.725950
+0
80.7p
3
Erik Granström
Strömnäs GIF
2:03:56.743550
+2:56.17540
78.4p
4
Alexander Mathisen
Studentidrotten i Luleå
2:03:59.743860
+2:59.17850
78.4p
5
Erik Skott
Apa IF
2:05:49.754830
+4:49.28820
77.1p
6
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:07:54.767390
+6:54.41380
75.6p
7
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:10:10.780980
+9:10.54970
74.1p
8
Henrik Blom
Reijlers IF
2:10:14.781380
+9:14.55370
74.1p
9
Fredrik Mattsson
IFK Arvidsjaur SK
2:11:38.789750
+10:38.63740
73.2p
10
Marcus Nilsson
Föreningen Studentidrott Luleå
2:11:45.790430
+10:45.64420
73.1p
11
Lukas Skott
Aapua IF
2:18:28.830700
+17:27.104690
69.0p
12
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:22:35.855410
+21:35.129400
66.8p
13
Joonas Lämsä
Motala Aif SK
2:23:54.863300
+22:53.137290
66.1p
14
Kristian Poromaa
Jukkasjärvi IF
2:25:02.870140
+24:02.144130
65.5p
15
Håkan Olsson
Aapua IF
2:25:20.871960
+24:20.145950
65.3p
16
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:27:02.882170
+26:02.156160
64.5p
17
Martin Larsson
Storfors SK
2:29:18.895740
+28:18.169730
63.4p
18
Erik Lampa
Narken IF
2:32:38.915720
+31:38.189710
61.8p
19
Klas Lundkvist
Ersnäs IF
2:34:04.924370
+33:04.198360
61.2p
20
Emil Bengtsson Ranneberg
Stockholm
2:35:15.931420
+34:15.205410
60.7p
21
Johan Ekman
Skellefteå XC
2:40:20.961910
+39:20.235900
58.5p
22
Andreas Simons
Axa SC
2:41:04.966320
+40:04.240310
58.2p
23
Mattias Johnselius
Kalix SK
2:42:01.972070
+41:01.246060
57.8p
24
Jimmy Pikkarainen
Jukkasjärvi IF
2:43:09.978800
+42:08.252790
57.4p
25
Anders Franzén
Strömnäs GIF
2:48:39.1011820
+47:39.285810
55.3p
26
Jakob Sandström
Överkalix IF
2:48:43.1012210
+47:43.286200
55.3p
27
Samuel Backteman
Skellefteå SK
2:49:27.1016640
+48:27.290630
55.0p
28
Mats Jonsson
Obbola IK
2:52:49.1036800
+51:48.310790
53.8p
29
Nils Leastadius
I 19 IF
2:53:00.1037960
+52:00.311950
53.7p
30
Zakarias Åström
Norrfjärdens IF
2:54:59.1049880
+53:59.323870
53.1p
31
Per Enberg
Lulekamraterna
3:00:24.1082360
+59:24.356350
51.3p
32
Emil Blom
Axa SC
3:01:35.1089490
+1:00:35.363480
50.9p
33
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:04:06.1104520
+1:03:06.378510
50.2p
34
Victor Forsberg
Norrfjärdens IF
3:06:02.1116120
+1:05:02.390110
49.6p
35
Henrik Blom
Storöns IK
3:11:19.1147860
+1:10:19.421850
48.1p
36
Johan Åhlin
Strömnäs GIF
3:11:47.1150630
+1:10:47.424620
48.0p
37
Kenneth Nordmark
Sävast Ski Team IF
3:15:39.1173880
+1:14:39.447870
46.9p
38
Andreas Engström
Skellefteå SK
3:17:13.1183200
+1:16:12.457190
46.5p
39
Christer Thornberg
Luleå
3:25:28.1232740
+1:24:28.506730
44.5p
40
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
3:31:13.1267250
+1:30:13.541240
43.2p
41
Lars Clausén
Luleå
3:33:23.1280220
+1:32:23.554210
42.7p
42
Gustav Svensson
Studentidrotten i Luleå
3:37:10.1302940
+1:36:10.576930
41.9p
43
Hans Krutrök
Luleå
3:42:05.1332400
+1:41:04.606390
40.9p
44
Magnus Edin
Sjulsmark SK
3:42:44.1336300
+1:41:43.610290
40.8p
45
Jonas Andersson
Brandsbols SK
3:45:52.1355130
+1:44:52.629120
40.1p
46
Kristoffer Remöy
Club z
3:59:14.1435330
+1:58:14.709320
37.7p
-
Fredrik Mäki
Aapua IF
23:59:58.8639700
-
Jesper Matti
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
Petter Lindqvist
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Björn Lundsten
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
Emil Johansson
Luleå
23:59:58.8639700
-
Robin Olsson
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
Johan Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Christoffer Helmvall
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Simon Festin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Skog
Club z
23:59:59.8639800
-
Olle Edström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Nils Ström
Luleå
23:59:59.8639800
-
Leif Torin-carlsson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Jonas Häger
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
Olle Edström
Luleå
23:59:59.8639800
-
Joel Melkersson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Simon Viklander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Anders Widén
Försvarets Sk
23:59:59.8639800
-
Jukka Vanhapiha
North Adventure
23:59:59.8639800
-
Simon Mattsson
Aapua IF
23:59:59.8639800
-
Magnus Röjlind
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
-
Thomas Jonsson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Mats Långström
Club z
23:59:59.8639800
-
Jan-anders Karlsson
1life IF
23:59:59.8639800
-
Lars Rova
I 19 IF
23:59:59.8639800
-
Mikael Henriksson
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
Mathias Lyngmark
Gällivare Endurance
23:59:59.8639800
-
Håkan Olovsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Oliver Örnbäck
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
-
Johan Poggats
Club z
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)