Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM herrar 15 km klassiskt
2019-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
41:12.247150
94.8p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
42:00.251910
+47.4660
93.3p
3
Jens Burman
Åsarna IK
42:07.252690
+55.5440
93.0p
4
Eric Rosjö
IFK Mora SK
42:20.253940
+1:07.6690
92.6p
5
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
42:30.254910
+1:17.7660
92.3p
6
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
42:32.255110
+1:19.7860
92.2p
7
Gabriel Thorn
SK Bore
42:37.255660
+1:25.8410
92.1p
8
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
42:38.255780
+1:26.8530
92.0p
9
Eddie Edström
IFK Mora SK
42:50.256950
+1:38.9700
91.7p
10
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
42:52.257170
+1:40.9920
91.6p
11
Oscar Persson
SK Bore
43:16.259580
+2:04.12330
90.9p
12
Håkan Emilsson
Offerdals SK
43:16.259590
+2:04.12340
90.9p
13
Marcus Ruus
Åsarna IK
43:24.260390
+2:12.13140
90.6p
14
Johan Herbert
IFK Mora SK
43:36.261550
+2:24.14300
90.3p
15
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
43:46.262570
+2:34.15320
90.0p
16
Björn Sandström
Piteå Elit SK
43:47.262610
+2:34.15360
89.9p
17
Max Novak
Offerdals SK
43:47.262690
+2:35.15440
89.9p
18
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
43:54.263340
+2:41.16090
89.7p
19
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
44:01.264050
+2:49.16800
89.5p
20
Jens Andersson
Kalix SK
44:01.264080
+2:49.16830
89.5p
21
Martin Herbert
IFK Mora SK
44:11.265010
+2:58.17760
89.2p
22
Martin Bergström
IFK Umeå
44:15.265460
+3:03.18210
89.1p
23
Alfred Buskqvist
IK Stern
44:21.266070
+3:09.18820
88.9p
24
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
44:25.266490
+3:13.19240
88.8p
25
Nils Persson
Östersunds SK
44:27.266620
+3:14.19370
88.8p
26
Johan Häggström
Piteå Elit SK
44:30.266940
+3:17.19690
88.7p
27
Jörgen Brink
Delsbo IF
44:34.267350
+3:22.20100
88.5p
28
Erik Silfver
IFK Umeå
44:42.268170
+3:30.20920
88.3p
29
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
44:43.268240
+3:30.20990
88.3p
30
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
44:46.268540
+3:33.21290
88.2p
31
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
44:57.269670
+3:45.22420
87.9p
32
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
44:59.269830
+3:46.22580
87.8p
33
Adam Gillman
Garphyttans IF
45:01.270020
+3:48.22770
87.8p
34
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
45:05.270460
+3:53.23210
87.7p
35
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
45:13.271260
+4:01.24010
87.4p
36
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:14.271350
+4:02.24100
87.4p
37
Victor Hallquist
Åsarna IK
45:14.271380
+4:02.24130
87.4p
38
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
45:15.271470
+4:03.24220
87.4p
39
Daniel Svensson
IFK Mora SK
45:22.272150
+4:10.24900
87.2p
40
John Leander
Åsarna IK
45:23.272290
+4:11.25040
87.1p
41
Robin Norum
IFK Umeå
45:24.272380
+4:12.25130
87.1p
42
Jonathan Edman
IFK Umeå
45:28.272710
+4:15.25460
87.0p
43
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
45:28.272740
+4:15.25490
87.0p
44
Jonathan Engström
Borås SK
45:29.272820
+4:16.25570
87.0p
45
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
45:39.273800
+4:26.26550
86.7p
46
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
45:43.274220
+4:30.26970
86.6p
47
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
45:47.274600
+4:34.27350
86.5p
48
Simon Stenberg
Kalix SK
45:51.275080
+4:39.27830
86.4p
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
45:52.275100
+4:39.27850
86.4p
50
Carl Olander
IK Stern
45:57.275650
+4:45.28400
86.2p
51
Daniel Södersten
Orsa SK
46:06.276540
+4:53.29290
86.0p
52
Edvard Sundman
Åsarna IK
46:14.277310
+5:01.30060
85.8p
53
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
46:17.277660
+5:05.30410
85.7p
54
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
46:19.277820
+5:06.30570
85.6p
55
Anders Roos
Östersunds SK
46:23.278290
+5:11.31040
85.5p
56
Karl Hjalmarsson
IK Stern
46:35.279430
+5:22.32180
85.2p
57
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
46:37.279620
+5:24.32370
85.1p
58
Mikael Andersson
IFK Mora SK
46:41.280090
+5:29.32840
85.0p
59
Erik Persson
IF Hallby SOK
46:49.280800
+5:36.33550
84.8p
60
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
46:56.281520
+5:43.34270
84.6p
61
Anton Laine
Kalix SK
46:59.281810
+5:46.34560
84.5p
62
Axel Jutterström
IFK Mora SK
47:08.282700
+5:55.35450
84.3p
63
Albin Sjölén
Stockviks SF
47:13.283220
+6:00.35970
84.2p
64
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
47:14.283370
+6:02.36120
84.1p
65
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
47:20.283940
+6:07.36690
84.0p
66
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
47:20.283980
+6:08.36730
84.0p
66
William Schultz
IFK Umeå
47:20.283980
+6:08.36730
84.0p
68
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
47:21.284040
+6:08.36790
84.0p
69
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
47:28.284770
+6:16.37520
83.8p
70
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
47:31.285020
+6:18.37770
83.7p
71
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
47:48.286780
+6:36.39530
83.3p
72
Gabriel Strid
IFK Mora SK
47:53.287240
+6:40.39990
83.1p
73
Petter Dahl
IF Strategen
47:54.287320
+6:41.40070
83.1p
74
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
47:57.287690
+6:45.40440
83.0p
75
Joel Jänes
Stockviks SF
48:20.289900
+7:07.42650
82.5p
76
Erik Lieback
Ulricehamns IF
48:20.289970
+7:08.42720
82.4p
77
Tobias Lindman
Stockviks SF
48:24.290380
+7:12.43130
82.3p
78
David Thorell
IK Stern
48:29.290870
+7:17.43620
82.2p
79
Elias Andersson
Sunderby SK
48:37.291690
+7:25.44440
82.0p
80
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
48:51.293080
+7:39.45830
81.7p
81
Petter Persson
Borås SK
48:58.293720
+7:45.46470
81.5p
82
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
49:09.294800
+7:56.47550
81.3p
83
Rasmus Blom
SK Bore
49:13.295220
+8:00.47970
81.2p
84
Jakob Jansson
Östersunds SK
49:27.296650
+8:15.49400
80.8p
85
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
49:31.297040
+8:18.49790
80.7p
86
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
49:45.298450
+8:33.51200
80.4p
87
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
50:06.300540
+8:53.53290
79.9p
88
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
50:09.300820
+8:56.53570
79.8p
89
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
50:16.301500
+9:03.54250
79.7p
90
Love Kreij
IF Strategen
50:17.301660
+9:05.54410
79.6p
91
Oscar Lindell
Stockviks SF
50:39.303840
+9:26.56590
79.1p
92
Benjamin Lembke
Linköpings SK
50:46.304520
+9:33.57270
79.0p
93
Henrik Dahlén
Tynderö IK
50:50.304960
+9:38.57710
78.8p
94
Albert Askengren
Visborgs OK
51:09.306860
+9:57.59610
78.4p
95
Benjamin Terent
Rehns BK
51:11.307080
+9:59.59830
78.4p
96
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
51:26.308580
+10:14.61330
78.0p
97
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
51:37.309680
+10:25.62430
77.8p
98
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
51:51.311040
+10:38.63790
77.5p
99
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
51:51.311080
+10:39.63830
77.5p
100
Erik Engelin
Offerdals SK
51:52.311150
+10:40.63900
77.5p
101
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
52:04.312380
+10:52.65130
77.2p
102
Arvid Vänn
Stockviks SF
52:19.313850
+11:07.66600
76.9p
103
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
52:29.314860
+11:17.67610
76.6p
104
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
53:03.318250
+11:51.71000
75.9p
105
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
53:08.318760
+11:56.71510
75.8p
106
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
53:09.318890
+11:57.71640
75.8p
107
Andreas Viker
IK Stern
53:45.322470
+12:33.75220
75.0p
108
Simon Svanebo
Tynderö IK
53:53.323280
+12:41.76030
74.9p
109
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
55:29.332810
+14:16.85560
72.9p
110
Mikael Gardelin
Visborgs OK
56:41.340070
+15:29.92820
71.5p
111
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
56:41.340080
+15:29.92830
71.5p
112
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
57:31.345040
+16:18.97790
70.6p
113
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
58:04.348340
+16:51.101090
70.0p