Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2019-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:56:21.698050
85.0p
2
Tobias Thomson
Ttgu IF
1:56:25.698420
+3.270
84.9p
3
Petter Hedman
IFK Umeå
1:56:37.699600
+15.1450
84.7p
4
Jim Lundmark
Skellefteå SK
1:56:38.699730
+16.1580
84.7p
5
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:56:39.699830
+17.1680
84.7p
6
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:00:22.722120
+4:00.23970
81.5p
7
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:00:23.722250
+4:02.24100
81.5p
8
Tommy Hedlund
Ttgu IF
2:02:23.734290
+6:02.36140
79.9p
9
Claes Rosenqvist
Falun Borlänge SK
2:05:36.753520
+9:14.55370
77.4p
10
Erik Johansson
Tranemo IF
2:05:36.753590
+9:15.55440
77.4p
11
Erik Torshage
Vårby IK
2:05:41.754020
+9:19.55870
77.3p
12
Johan Sandberg
Täfteå IK
2:05:41.754090
+9:20.55940
77.3p
13
Jesper Lundqvist
Skellefteå SK
2:08:54.773300
+12:32.75150
75.0p
14
Erik Björkman
Täfteå IK
2:15:46.814590
+19:25.116440
70.5p
15
Johan Albertsson
IK Studenterna
2:18:06.828590
+21:45.130440
69.1p
16
Markus Jansson
IFK Umeå
2:19:51.839050
+23:30.140900
68.0p
17
Kim Svedlund
Häverödals SK
2:20:11.841040
+23:49.142890
67.9p
18
Kristian Eriksson
Ncc IF
2:21:47.850600
+25:25.152450
67.0p
19
Gunnar Hedin
Skogis IF
2:23:49.862830
+27:27.164680
65.8p
20
Oliver Hale
No Club
2:25:35.873430
+29:13.175280
64.9p
21
Paavola Petri
Axa SC
2:27:09.882890
+30:48.184740
64.1p
22
William Englund
IFK Umeå
2:28:48.892720
+32:26.194570
63.2p
23
Henning Sandström
IK Studenterna
2:31:42.910180
+35:21.212030
61.8p
24
Rasmus Nilsson
Irland
2:34:03.924270
+37:42.226120
60.7p
25
Niklas Grufman
IK Studenterna
2:41:15.967460
+44:54.269310
57.6p
26
Anders Brink
Försvarets Sk
2:48:17.1009630
+51:55.311480
54.8p
27
Fredrik Jonsson
Öre-Långsele IF
2:56:21.1058030
+59:59.359880
52.0p
28
Johan Sköld
Milslukarna XC
3:00:04.1080370
+1:03:43.382220
50.7p
29
Aksel Lundgren
Sävar IK
3:24:11.1225060
+1:27:50.526910
44.0p
-
Hans Persson
SWE
23:59:58.8639700
-
Emil Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Johan Forslund
Norsjö SK
23:59:58.8639700
-
Mattias Sundin
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Henrik Fors
IK Studenterna
23:59:58.8639700
-
Joel Lindegren
Stöcke Ts Järnet
23:59:58.8639700
-
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Lindfors
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Oscar Sundén
SWE
23:59:59.8639800
-
Johan Spångberg
1life IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)