Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2019-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Jansson
Sydnärkepolisens IF
2:28:49.892800
59.8p
2
Lars Hjärtsjö
Sydnärkepolisens IF
2:29:06.894500
+17.1600
59.6p
3
Emil Alexandersson
Stora Tuna IK SK
2:29:49.898800
+1:00.5900
59.3p
4
Simon Dahlqvist
Stockholm
2:34:55.929400
+6:06.36500
57.0p
5
Daniel Westerlund
Avesta
2:44:53.989200
+16:04.96300
52.9p
6
Joakim Nordqvist
Csk Ludvika Triatlon
2:46:34.999300
+17:45.106400
52.3p
7
Adam Reger
Uppsala
2:47:41.1006000
+18:52.113100
51.9p
8
Edward Lunqe
Huddinge
2:49:08.1014700
+20:19.121800
51.4p
9
Janne Andersson
Krylbo OK
2:51:02.1026100
+22:13.133200
50.7p
10
Erik Lind
Stockholm
3:00:51.1085000
+32:02.192100
47.5p
11
Anders Eriksson
Västerås
3:02:37.1095600
+33:48.202700
47.0p
12
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:05:06.1110500
+36:17.217600
46.2p
13
Anders Dahlström
OK Kolmården
3:07:19.1123800
+38:30.230900
45.6p
14
Pär Brodén
Fagersta Södra IK
3:18:33.1191200
+49:44.298300
42.7p
15
Peter Eldestrand
Accenture IF
3:20:30.1202900
+51:41.310000
42.2p
16
Micael Mathsson
Norbergs OK
3:20:41.1204000
+51:52.311100
42.1p
17
Kenth Pettersson
Karbennings GOIF
3:20:47.1204600
+51:58.311700
42.1p
18
Johnny Kihlström
Vallentuna
3:24:08.1224700
+55:19.331800
41.3p
19
David Romlin
Norrbärke SK
3:25:49.1234800
+57:00.341900
40.9p
20
Jon Stenberg
Domnarvets GOIF
3:25:51.1235000
+57:02.342100
40.9p
21
Erik Arvidson
Lulekamraterna
3:27:19.1243800
+58:30.350900
40.6p
22
Filip Forsberg
Axa SC
3:30:44.1264300
+1:01:55.371400
39.9p
23
Ulf Andersson
Domnarvets GOIF
3:47:31.1365000
+1:18:42.472100
36.6p
24
Åke Gisslar
IK Jarl Rättvik
3:53:32.1401100
+1:24:43.508200
35.5p
25
Marcus Linder
Umara SC
4:02:18.1453700
+1:33:29.560800
34.1p
26
Erik Westin
Lulekamraterna
4:05:11.1471000
+1:36:22.578100
33.6p
27
Axel Iger
Lulekamraterna
4:05:12.1471100
+1:36:23.578200
33.6p
28
Lars Westman
Stockholm
4:07:49.1486800
+1:39:00.593900
33.2p
-
Fredrik Lavén
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-
Peter Sörensson
Rembo IK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)