Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2019-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Steen
Axa SC
1:53:13.679200
83.8p
2
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:54:27.686600
+1:14.7300
82.7p
3
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:55:28.692700
+2:15.13400
81.8p
4
Patrik Lind
Tunafors SK
2:01:22.728100
+8:09.48800
76.8p
5
Jerry Danielsson
IF Åland
2:01:53.731200
+8:40.51900
76.4p
6
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:04:56.749500
+11:43.70200
74.0p
7
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:09:38.777700
+16:25.98400
70.7p
8
Fredrik Eriksson Zetterberg
Granbergsdals IF
2:14:22.806100
+21:09.126800
67.7p
9
Eivind Kjøsnes
No Club
2:15:53.815200
+22:40.135900
66.7p
10
Gustav Ottosson
Fjärdhundra SK
2:16:07.816600
+22:54.137300
66.6p
11
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:16:29.818800
+23:16.139500
66.4p
12
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:17:00.821900
+23:47.142600
66.1p
13
Manne Stenström
Axa SC
2:19:32.837100
+26:19.157800
64.6p
14
Pär Cedergren
Dalapolisens IF
2:20:09.840800
+26:56.161500
64.3p
15
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:21:41.850000
+28:28.170700
63.4p
16
Thor Draiby
Smedjebacken
2:22:43.856200
+29:30.176900
62.9p
17
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:23:24.860300
+30:11.181000
62.5p
18
Björn Lundberg
Fjärdhundra SK
2:24:58.869700
+31:45.190400
61.7p
19
Johan Saarela
Brännans IF
2:26:27.878600
+33:14.199300
60.9p
20
Rasmus Olsims
Umara SC
2:28:08.888700
+34:55.209400
60.1p
21
Robin Erneby
Västerås Skidklubb
2:31:20.907900
+38:07.228600
58.6p
22
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:34:13.925200
+41:00.245900
57.3p
23
Johan Nohlert
Abb IF SK
2:34:24.926300
+41:11.247000
57.2p
24
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:35:07.930600
+41:54.251300
56.9p
25
Tobias Mattsson
No Club
2:42:39.975800
+49:26.296500
53.8p
26
Johan Bodin
Sävast Ski Team IF
2:44:14.985300
+51:01.306000
53.2p
27
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:46:29.998800
+53:16.319500
52.3p
28
Marcus Eriksson
Eskilstuna
2:56:58.1061700
+1:03:45.382400
48.7p
-
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Thuresson
Lima IF
23:59:59.8639800
-
Joel Björklund
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
Jonatan Steen
Team Ormsalva
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)