Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2019-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:59:11.1075000
59.8p
2
Jenny Kling
Selånger SOK
3:02:48.1096700
+3:37.21600
58.4p
3
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
3:03:33.1101200
+4:22.26100
58.1p
4
Emma Johansson
Sundsvalls OK
3:17:44.1186300
+18:33.111200
53.2p
5
Sara Hugg
Matfors SK
3:24:17.1225600
+25:06.150500
51.2p
6
Jenny Edin
Matfors SK
3:26:14.1237300
+27:03.162200
50.6p
7
Kajsa Lake
Lucksta IF
3:32:40.1275900
+33:29.200800
48.9p
8
Susanne Selin
Stockviks SF
3:41:11.1327000
+42:00.251900
46.7p
9
Camilla Bergmansson
Timrå SOK
3:47:53.1367200
+48:42.292100
45.1p
10
Maria Blomqvist
Matfors SK
4:03:32.1461100
+1:04:21.386000
41.8p
11
Monica Bystedt
Hemsö IF
4:04:46.1468500
+1:05:35.393400
41.6p
12
Veronica Bäckman
Brunflo IF
4:17:46.1546500
+1:18:35.471400
39.2p
13
Malin Lundberg
No Club
4:17:47.1546600
+1:18:36.471500
39.2p
14
Josefin Lindberg
No Club
4:43:17.1699600
+1:44:06.624500
35.3p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:25:34.873300
77.1p
2
Thommy Larsson
Team ROG
2:26:05.876400
+31.3000
76.8p
3
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:26:40.879900
+1:06.6500
76.4p
4
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:26:50.880900
+1:16.7500
76.3p
5
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:27:47.886600
+2:13.13200
75.7p
6
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:29:05.894400
+3:31.21000
74.8p
7
Björn Melander
Timrå SOK
2:30:23.902200
+4:49.28800
74.0p
8
Glenn Edström
Selånger SOK
2:39:26.956500
+13:52.83100
68.9p
9
André Ekedahl
Axa SC
2:39:34.957300
+14:00.83900
68.8p
10
Göran Bäckman
No Club
2:39:42.958100
+14:08.84700
68.7p
11
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:41:58.971700
+16:24.98300
67.6p
12
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:42:01.972000
+16:27.98600
67.5p
13
Patrik Byström
1life IF
2:43:05.978400
+17:31.105000
67.0p
14
Erik Sundvall
No Club
2:43:07.978600
+17:33.105200
67.0p
15
Niklas Gröning
Umara SC
2:45:27.992600
+19:53.119200
65.8p
16
Otto Lampinen
I21 IF
2:51:40.1029900
+26:06.156500
63.0p
17
Niklas Bergman
Axa SC
2:52:00.1031900
+26:26.158500
62.8p
18
Jonas Jonsson
Stockviks SF
2:54:17.1045600
+28:43.172200
61.8p
19
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:55:18.1051700
+29:44.178300
61.4p
20
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:55:19.1051800
+29:45.178400
61.4p
21
Kristofer Block
Alnö Race Team
2:55:40.1053900
+30:06.180500
61.2p
22
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:56:07.1056600
+30:33.183200
61.0p
23
Tomek Jansson
Team B3it
2:58:18.1069700
+32:44.196300
60.1p
24
Mikael Lindberg
Njurunda SK
2:59:54.1079300
+34:20.205900
59.5p
25
Jonas Bystedt
Hemsö IF
3:00:14.1081300
+34:40.207900
59.4p
26
Fredrik Sundberg
No Club
3:00:25.1082400
+34:51.209000
59.3p
27
Pär Haglund
No Club
3:02:35.1095400
+37:01.222000
58.5p
28
Tony Svensson
Stöde IF
3:06:10.1116900
+40:36.243500
57.1p
29
Johan Knutgård
Hägglunds Ski Team SK
3:06:32.1119100
+40:58.245700
57.0p
30
Anders Lindberg
Järfälla SK
3:06:37.1119600
+41:03.246200
57.0p
31
Tomas Edström
Alnö SK
3:07:27.1124600
+41:53.251200
56.7p
32
Hugo Bäckman
No Club
3:07:42.1126100
+42:08.252700
56.6p
33
Henrik Westling
IF Strategen
3:08:49.1132800
+43:15.259400
56.2p
34
Urban Selin
Matfors SK
3:09:13.1135200
+43:39.261800
56.0p
35
Johan Bergström
Hassels IF
3:09:48.1138700
+44:14.265300
55.8p
36
Erik Nordlund
IK Aluminium
3:11:26.1148500
+45:52.275100
55.3p
37
Anders Eriksson
Team ROG
3:11:43.1150200
+46:09.276800
55.2p
38
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
3:12:28.1154700
+46:54.281300
54.9p
39
Rasmus Von Schoultz
Åsarna IK
3:12:40.1155900
+47:06.282500
54.8p
40
Evald Johansson
Alnö Race Team
3:13:12.1159100
+47:38.285700
54.7p
41
Andreas Winterqvist
Sollefteå SK
3:13:22.1160100
+47:48.286700
54.6p
42
Lars Vallin
No Club
3:15:27.1172600
+49:53.299200
53.9p
43
Joakim Sundqvist
No Club
3:16:56.1181500
+51:22.308100
53.4p
44
Peter Granström
Bergeforsens SK
3:17:45.1186400
+52:11.313000
53.2p
45
Fredrik Pontén
Selånger SOK
3:19:48.1198700
+54:14.325300
52.5p
46
Peter Hellström
No Club
3:20:52.1205100
+55:18.331700
52.2p
47
Kenneth Andersson
Team B3it
3:21:22.1208100
+55:48.334700
52.1p
48
Lars Norman
No Club
3:22:56.1217500
+57:22.344100
51.6p
49
Jimmy Bergström
Peab Bedriftsidrettslag
3:22:59.1217800
+57:25.344400
51.6p
50
Sebastian Österlund
No Club
3:23:50.1222900
+58:16.349500
51.3p
51
Karl Tirén
No Club
3:23:53.1223200
+58:19.349800
51.3p
52
Andreas Bergström
Deloitte
3:32:24.1274300
+1:06:50.400900
48.9p
53
Fredrik Winterqvist
Sollefteå Skidor IF
3:32:41.1276000
+1:07:07.402600
48.9p
54
Johan Bergman
Stöde IF
3:32:42.1276100
+1:07:08.402700
48.8p
55
Anders Dahlin
No Club
3:32:51.1277000
+1:07:17.403600
48.8p
56
Mikael Linde
Sweco IF
3:40:52.1325100
+1:15:18.451700
46.8p
57
Martin Davén
Selånger SOK
3:41:58.1331700
+1:16:24.458300
46.5p
58
Greger Persson
Hudiksvalls IF
3:47:15.1363400
+1:21:41.490000
45.3p
59
Joakim Söderberg
No Club
3:47:16.1363500
+1:21:42.490100
45.2p
60
Michael Johansson
Spirit IF
3:49:52.1379100
+1:24:18.505700
44.7p
61
Petter Sundsten
Hudiksvalls IF
3:50:54.1385300
+1:25:20.511900
44.4p
62
Linus Wikholm
No Club
3:52:08.1392700
+1:26:34.519300
44.2p
63
Johan Wallberg
Axa SC
3:58:48.1432700
+1:33:14.559300
42.8p
64
Niklas Axelsson
Matfors SK
4:03:33.1461200
+1:37:59.587800
41.8p
65
Christer Zackrisson
Alnö SK
4:23:04.1578300
+1:57:30.704900
38.3p
66
Johan Linderdahl
No Club
4:37:16.1663500
+2:11:42.790100
36.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Larsson
Vallsta SK
1:26:19.517800
63.7p
2
Julia Sjödin
Matfors SK
1:27:07.522600
+48.4700
63.2p
3
Susanna Landström
Team ROG
1:35:52.575100
+9:33.57200
57.4p
4
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:39:02.594100
+12:43.76200
55.6p
5
Ebba Björklund
Funäsdalens IF
1:41:02.606100
+14:43.88200
54.5p
6
Julia Byvall
Matfors SK
1:42:26.614500
+16:07.96600
53.7p
7
Alva Bergkvist
Matfors SK
1:51:30.668900
+25:11.151000
49.3p
8
Anna Bendz
No Club
2:00:37.723600
+34:18.205700
45.6p
9
Elisabeth Lenz
Matfors SK
2:05:42.754100
+39:23.236200
43.8p
10
Emelie Johansson
No Club
2:05:55.755400
+39:36.237500
43.7p
11
Towe Emtfedt
No Club
2:07:02.762100
+40:43.244200
43.3p
12
Josefin Nilsson
Team ICA
2:14:19.805800
+48:00.287900
41.0p
13
Kristina Nilsson
Matfors SK
2:27:03.882200
+1:00:44.364300
37.4p
14
Nathalie Larsson
No Club
3:21:32.1209100
+1:55:13.691200
27.3p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:12:25.434400
76.0p
2
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
1:12:36.435500
+11.1000
75.8p
3
Jonas Lenz
Matfors SK
1:12:43.436200
+18.1700
75.7p
4
Peter Frederiksen
No Club
1:12:43.436200
+18.1700
75.7p
5
Gustav Hedström
Östersunds SK
1:14:30.446900
+2:05.12400
73.9p
6
Martin Söderberg
No Club
1:19:51.479000
+7:26.44500
68.9p
7
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
1:22:00.491900
+9:35.57400
67.1p
8
Vladimir Smirnov
Team ROG
1:23:11.499000
+10:46.64500
66.1p
9
Jason Blomqvist
Matfors SK
1:23:52.503100
+11:27.68600
65.6p
10
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:26:01.516000
+13:36.81500
64.0p
11
Hampus Bergkvist
Team ICA
1:30:17.541600
+17:52.107100
60.9p
12
Lukas Walther
Matfors SK
1:33:52.563100
+21:27.128600
58.6p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
39:25.236400
64.6p
2
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
41:54.251300
+2:29.14800
60.8p
3
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
42:57.257600
+3:32.21100
59.3p
4
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
43:38.261700
+4:13.25200
58.4p
5
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
45:09.270800
+5:44.34300
56.4p
6
Emelie Eriksson
Stockviks SF
45:50.274900
+6:25.38400
55.6p
7
Frida Eriksson Nordbäck
No Club
48:12.289100
+8:47.52600
52.8p
8
Lovisa Lilja
Matfors SK
59:02.354100
+19:37.117600
43.1p
9
Sara SA Kasper Nilsson
ICA Supermarket Matfors
1:03:35.381400
+24:10.144900
40.1p
10
Amanda Karunarathna
Matfors SK
1:05:14.391300
+25:49.154800
39.0p
11
Maja Widell
Matfors SK
1:11:21.428000
+31:56.191500
35.7p
12
Märta Ljungdahl
Matfors SK
1:11:43.430200
+32:18.193700
35.5p
13
Helena Nässen
Matfors SK
1:14:29.446800
+35:04.210300
34.2p
14
Lina Birberg
Bergeforsens SK
1:18:27.470600
+39:02.234100
32.5p
15
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
1:18:27.470600
+39:02.234100
32.5p
16
Julia Rubensson
Bergeforsens SK
1:18:27.470600
+39:02.234100
32.5p
17
Annika Asklund
Bergeforsens SK
1:18:30.470900
+39:05.234400
32.4p
18
Alice Nordlöf
Fagerviks KK
1:20:09.480800
+40:44.244300
31.8p
19
Hilda Nordvall
Matfors SK
1:20:42.484100
+41:17.247600
31.6p
20
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
1:27:31.525000
+48:06.288500
29.1p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Bengtsson
Tynderö IK
40:16.241500
63.2p
2
Jörgen Ljunglöf
Telia IoFF
41:40.249900
+1:24.8300
61.1p
3
Albin Persson
Lucksta IF
41:52.251100
+1:36.9500
60.8p
4
Oscar Wikander
Alnö SK
46:59.281800
+6:43.40200
54.2p
5
Erik Tegeback
No Club
48:43.292200
+8:27.50600
52.3p
6
Joel Nilsson
Matfors SK
49:17.295600
+9:01.54000
51.7p
7
Max Svensson
Matfors SK
49:56.299500
+9:40.57900
51.0p
8
Stefan Lundström
Vigge
51:24.308300
+11:08.66700
49.5p
9
Hampus Wikström
Team ICA
53:10.318900
+12:54.77300
47.9p
10
Liam Johnson
Matfors SK
54:25.326400
+14:09.84800
46.8p
11
Claes Nordin
Vigge
55:10.330900
+14:54.89300
46.2p
12
Henning Nordvall
Matfors SK
59:00.353900
+18:44.112300
43.2p
13
August Lilja
Matfors SK
59:01.354000
+18:45.112400
43.2p
14
Thomas Wikström
Team ICA
59:45.358400
+19:29.116800
42.6p
15
Jonatan Walther
Matfors SK
1:01:20.367900
+21:04.126300
41.5p
16
Martin Åström
Axa SC
1:04:38.387700
+24:22.146100
39.4p
17
Gunnar Wikström
Team ICA
1:05:17.391600
+25:01.150000
39.0p
18
Felix Wikstrröm
Team ICA
1:10:09.420800
+29:53.179200
36.3p
19
David Walther
Matfors SK
1:11:37.429600
+31:21.188000
35.6p
20
Oliver Bergkvist
Team ICA
1:12:01.432000
+31:45.190400
35.4p
21
Morgan Bergkvist
Team ICA
1:12:04.432300
+31:48.190700
35.3p
22
Edward Nässén
Matfors SK
1:14:28.446700
+34:12.205100
34.2p
23
Emil Rubensson
Bergeforsens SK
1:18:29.470800
+38:13.229200
32.5p
24
Jamie Blomqvist
Matfors SK
1:18:54.473300
+38:38.231700
32.3p
25
Hugo Wikström
Team ICA
1:19:00.473900
+38:44.232300
32.2p
26
Anton Nolberg
Matfors SK
1:19:17.475600
+39:01.234000
32.1p
27
Simon Nordlöf
No Club
1:20:11.481000
+39:55.239400
31.8p
28
Mattias Nilsson
Bergeforsens SK
1:27:32.525100
+47:16.283500
29.1p
29
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
1:36:54.581300
+56:38.339700
26.3p
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Louise Jonsson
Alnö SK
24:22.146100
54.5p
2
Frida Bergkvist
Lucksta IF
26:06.156500
+1:44.10300
50.9p
3
Julia Jonsson
Alnö SK
27:27.164600
+3:05.18400
48.4p
4
Enola Jonsson
Alnö SK
29:48.178700
+5:26.32500
44.6p
5
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
30:14.181300
+5:52.35100
43.9p
6
Wilma Lindström
Alnö SK
30:51.185000
+6:29.38800
43.1p
7
Jenny Karlsson
Härnösand Sk
33:04.198300
+8:42.52100
40.2p
8
Pia Hansson
No Club
35:37.213600
+11:15.67400
37.3p
9
Selma Nordensson
Lucksta IF
36:20.217900
+11:58.71700
36.6p
10
Astrid Nordin
Lucksta IF
45:33.273200
+21:11.127000
29.2p
11
Johanna Snell
Matfors SK
46:02.276100
+21:40.129900
28.9p
12
Sandra Karunarathna
Matfors SK
46:59.281800
+22:37.135600
28.3p
13
Kerstin Lindström
Matfors SK
48:00.287900
+23:38.141700
27.7p
14
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
51:23.308200
+27:01.162000
25.8p
15
Ella Rubensson
Bergeforsens SK
51:37.309600
+27:15.163400
25.7p
16
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
51:44.310300
+27:22.164100
25.7p
17
Signe Hellgren
Matfors SK
52:13.313200
+27:51.167000
25.4p
18
Alva Grönblad
Matfors SK
52:15.313400
+27:53.167200
25.4p
19
Elin Lindahl
Matfors SK
52:16.313500
+27:54.167300
25.4p
20
Elin Stengard
Matfors SK
55:49.334800
+31:27.188600
23.8p
21
Alde-marie Hofberg
Matfors SK
57:16.343500
+32:54.197300
23.2p
22
Veronica Larsson
Matfors SK
58:07.348600
+33:45.202400
22.9p
23
Anna-karin Stengard
Matfors SK
1:01:24.368300
+37:02.222100
21.6p
24
Signe Nässén
Matfors SK
1:01:38.369700
+37:16.223500
21.6p
25
Anna-karin Danielsson
Johannisbergs AIK
1:01:39.369800
+37:17.223600
21.5p
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Nordin
Lucksta IF
26:53.161200
49.4p
2
Joel Lindqvist
Matfors SK
30:10.180900
+3:17.19600
44.0p
3
Ola Lindström
Alnö SK
30:52.185100
+3:59.23800
43.0p
4
Emil Åström
Bondsjöhöjdens IK
33:03.198200
+6:10.36900
40.2p
5
Kent Björling
Lucksta IF
33:12.199100
+6:19.37800
40.0p
6
Einar Ljungdahl
Matfors SK
33:35.201400
+6:42.40100
39.6p
7
Oskar Hjeltström
Matfors SK
33:44.202300
+6:51.41000
39.4p
8
Jordan Blomqvist
Matfors SK
37:04.222300
+10:11.61000
35.8p
9
Melvin Olsson
No Club
41:38.249700
+14:45.88400
31.9p
10
Cedric Holmbom
Matfors SK
45:54.275300
+19:01.114000
28.9p
11
Mikael Holmbom
Matfors SK
45:56.275500
+19:03.114200
28.9p
12
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
46:01.276000
+19:08.114700
28.9p
13
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
47:31.285000
+20:38.123700
28.0p
14
Jörgen Lindström
Matfors SK
48:01.288000
+21:08.126700
27.7p
15
Nils Johan Stengard
Matfors SK
57:18.343700
+30:25.182400
23.2p
16
Benka Grönblad
Matfors SK
58:11.349000
+31:18.187700
22.8p
17
Erik Stengard
Matfors SK
1:01:22.368100
+34:29.206800
21.6p