Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eric Simonsson
Landöns IF
1:51:28.668700
80.2p
2
Erik Olofsson
Åsarna IK
1:51:55.671400
+27.2600
79.8p
3
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
1:53:25.680400
+1:57.11600
78.6p
4
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
1:55:35.693400
+4:07.24600
77.0p
5
Thomas Michaelsen
Crash n Burn
2:01:36.729500
+10:08.60700
72.6p
6
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal Il
2:02:45.736400
+11:17.67600
71.9p
7
Frank Robert Hjulstad
Malm IL
2:03:20.739900
+11:52.71100
71.5p
8
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:03:59.743800
+12:31.75000
71.1p
9
Jonas Arnqvist
FK Friskus Varberg
2:09:19.775800
+17:51.107000
67.8p
10
Børje Cato Moen
Team Mmb
2:09:20.775900
+17:52.107100
67.7p
11
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:11:01.786000
+19:33.117200
66.8p
12
Mattias Hallgren
Linköpings SK
2:15:09.810800
+23:41.142000
64.5p
13
Magnus Flodberg
Åre
2:18:05.828400
+26:37.159600
63.0p
14
Magnus Isaksson-hangasjärvi
Tullus Sg
2:19:58.839700
+28:30.170900
62.0p
15
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:20:16.841500
+28:48.172700
61.9p
16
Carsten Unger
BU Racing
2:24:49.868800
+33:21.200000
59.7p
17
Henrik Olausson
Alsens IF
2:25:24.872300
+33:56.203500
59.4p
18
Roger EK
Ås IF
2:27:50.886900
+36:22.218100
58.4p
19
Arvid Lorentzon
Östersund
2:29:08.894700
+37:40.225900
57.8p
20
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:35:00.929900
+43:32.261100
55.4p
21
Anders Björkman
Södertälje
2:35:05.930400
+43:37.261600
55.4p
22
Jesper Svedberg
Semså Fritid
2:38:37.951600
+47:09.282800
54.0p
23
Espen Kalkvik
Crash n Burn
2:39:04.954300
+47:36.285500
53.8p
24
Jacob Vackdahl
Frösö IF
2:40:12.961100
+48:44.292300
53.4p
25
Arvid Gerge
Axa SC
2:41:19.967800
+49:51.299000
53.0p
26
Mats Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:41:59.971800
+50:31.303000
52.8p
27
Pierre Olsson
Klättermusen
2:43:03.978200
+51:35.309400
52.4p
28
Erik Nilsson
Östersunds SK
2:43:30.980900
+52:02.312100
52.2p
29
Lars-Hovard Tömmervik
Malm IL
2:45:46.994500
+54:18.325700
51.4p
30
Peja Lindholm
Östersund
2:46:24.998300
+54:56.329500
51.2p
31
Adrian Jones
Ås IF
2:48:20.1009900
+56:52.341100
50.6p
32
Anton Säwström
Östersund
2:48:31.1011000
+57:03.342200
50.5p
33
Erik Westin
Östersund
2:48:33.1011200
+57:05.342400
50.5p
34
Magnus Swartling
Östersund
2:53:50.1042900
+1:02:22.374100
48.8p
35
Magnus Rosenquist
Frösön
2:55:31.1053000
+1:04:03.384200
48.3p
36
Per-Erik Eriksson
OK Kolmården
2:59:54.1079300
+1:08:26.410500
47.1p
37
Johan Fällman
Nord Lock
3:03:41.1102000
+1:12:13.433200
46.0p
38
Anders Bäckman
Brunflo IF
3:05:52.1115100
+1:14:24.446300
45.4p
39
Jimmy Nyman
Sya SK
3:05:53.1115200
+1:14:25.446400
45.4p
40
Fred Persson
Nord Lock
3:06:07.1116600
+1:14:39.447800
45.3p
41
Morgan Wang
Nord Lock
3:23:35.1221400
+1:32:07.552600
41.2p
42
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:26:36.1239500
+1:35:08.570700
40.5p
43
Per-Olov Jönsson
Malmö
4:03:37.1461600
+2:12:09.792800
34.0p
44
Rune Kokholm
Danmark
4:06:54.1481300
+2:15:26.812500
33.5p
-
Magnus Johansson
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
Fritjov Skjerve
Skogn IL
23:59:58.8639700
-
Ola Karlsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Tomas Waldebäck
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Heath Cutting
Australia
23:59:59.8639800
-
Ergo Talu
Estonia
23:59:59.8639800
-
Andreas Johansson
Föllinge IK
23:59:59.8639800
-
Olle Kvick
Nacka
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)