Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2005-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Keith Ilvesson
Tidaholm SOK Sisu
1:59:31.717000
82.0p
2
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:03:57.743600
+4:26.26500
78.5p
3
Jerker Glännefors
Broby GOIF
2:11:11.787000
+11:40.69900
73.3p
4
Lars Persson
Sisu Forshaga SK
2:12:16.793500
+12:45.76400
72.6p
5
Jonas Åhström
Råda SK
2:12:41.796000
+13:10.78900
72.4p
6
Olle Olsson
SK Bore
2:12:48.796700
+13:17.79600
72.3p
7
Kalle Östgren
OK Kåre
2:13:56.803500
+14:25.86400
71.6p
8
Ulf Nilsson
Bålsta SK
2:13:58.803700
+14:27.86600
71.5p
9
Roger Bjørneseth
Norway
2:14:37.807600
+15:06.90500
71.1p
10
Joel Hermansson
Malungs IF
2:15:04.810300
+15:33.93200
70.9p
11
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:16:04.816300
+16:33.99200
70.2p
12
Viggo Tollefsen
Norway
2:16:11.817000
+16:40.99900
70.2p
13
Roger Frölander
Mullsjö SOK
2:17:29.824800
+17:58.107700
69.4p
14
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
2:17:36.825500
+18:05.108400
69.3p
15
Erik Olofsson
Järnvägens IF Hallsberg
2:19:16.835500
+19:45.118400
68.4p
16
Kjell Eriksson
Hagfors SF
2:19:28.836700
+19:57.119600
68.2p
17
Fredrik Burenfjäll
Västerås Skidklubb
2:19:45.838400
+20:14.121300
68.1p
18
Björn Andersson
IK Stern
2:20:13.841200
+20:42.124100
67.8p
19
Per Einarsson
Källbottens IK
2:20:22.842100
+20:51.125000
67.7p
20
Taisto Alatalo
Fagersta Södra IK
2:20:45.844400
+21:14.127300
67.5p
21
Stefan Wikström
Falu IK
2:20:59.845800
+21:28.128700
67.4p
22
Per Melén
OK Kåre
2:21:29.848800
+21:58.131700
67.1p
23
Stefan Andersson
Ekshärads SF
2:21:45.850400
+22:14.133300
67.0p
24
Peter Carlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:22:48.856700
+23:17.139600
66.4p
25
Robin Rosenkranz
Boo IF
2:22:48.856700
+23:17.139600
66.4p
26
Jan Nordström
Intersport IF
2:23:03.858200
+23:32.141100
66.3p
27
Jonas Johansson
Bråtens IK
2:23:37.861600
+24:06.144500
65.9p
28
Kjell Bergqvist
Säterbygdens OK
2:23:44.862300
+24:13.145200
65.9p
29
Anders Ersbjörs
Vansbro AIK SK
2:24:56.869500
+25:25.152400
65.2p
30
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:25:09.870800
+25:38.153700
65.1p
31
Lars Zetterberg
Sundbybergs IK
2:25:35.873400
+26:04.156300
64.9p
32
Ola Eriksson
Mariefreds SOK
2:26:17.877600
+26:46.160500
64.5p
33
Peter Barremyr
SK Bore
2:26:43.880200
+27:12.163100
64.3p
34
Jaki Kuusisto
Hällefors SK
2:26:43.880200
+27:12.163100
64.3p
35
Erik Eggen
Söderbärke GOIF
2:26:57.881600
+27:26.164500
64.2p
36
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:28:13.889200
+28:42.172100
63.6p
37
Janne Persson
IF Rigor
2:28:41.892000
+29:10.174900
63.3p
38
Ove Lissmors
Procordia Food
2:29:49.898800
+30:18.181700
62.8p
39
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:29:50.898900
+30:19.181800
62.8p
40
Dan Karlsson
Hagfors SF
2:30:02.900100
+30:31.183000
62.7p
41
Anders Dahlqvist
Broby GOIF
2:30:48.904700
+31:17.187600
62.3p
42
Håkan Holmberg
Korsnäs IF SK
2:31:59.911800
+32:28.194700
61.8p
43
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:32:27.914600
+32:56.197500
61.5p
44
Jonny Widén
Säffle SK
2:34:02.924100
+34:31.207000
60.8p
45
Mikael Hallgren
Söderbärke GOIF
2:34:06.924500
+34:35.207400
60.8p
46
Niklas Andersson
Broby GOIF
2:36:07.936600
+36:36.219500
59.9p
47
Richard Björk
Lima IF
2:36:46.940500
+37:15.223400
59.6p
48
Jan-Olov Karlsson
Säffle SK
2:40:27.962600
+40:56.245500
58.0p
49
Sture Markström
Bergnäsets AIK
2:41:53.971200
+42:22.254100
57.4p
50
Magnus Andersson
IK Westmannia Frisk
2:42:55.977400
+43:24.260300
57.0p
51
Henrik Sthyr
Hällefors SK
2:43:16.979500
+43:45.262400
56.9p
52
Per-Erik Hellström
IFK Mockfjärd
2:44:43.988200
+45:12.271100
56.3p
53
Tommy Mattsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:45:03.990200
+45:32.273100
56.2p
54
Jonny Karlsson
Procordia Food
2:45:56.995500
+46:25.278400
55.8p
55
Göran Torshage
Abb IF SK
2:46:01.996000
+46:30.278900
55.8p
56
Håkan Aronsson
Grava SK
2:47:19.1003800
+47:48.286700
55.3p
57
Tomas Persson
IFK Lidingö SOK
2:50:13.1021200
+50:42.304100
54.2p
58
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:50:50.1024900
+51:19.307800
54.0p
59
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:51:11.1027000
+51:40.309900
53.9p
60
Börje Karelius
Lima IF
2:51:13.1027200
+51:42.310100
53.9p
61
Ingemar Andersson
Linköpings SK
2:52:14.1033300
+52:43.316200
53.5p
62
Lars Jerméus
IK Stern
2:53:43.1042200
+54:12.325100
53.0p
63
Lars Svartnäs
Filipstads SF
2:55:33.1053200
+56:02.336100
52.4p
64
Tony Gran
Linköpings SK
2:56:53.1061200
+57:22.344100
51.9p
65
Mikael Ragnarsson
OK Gipen
2:57:20.1063900
+57:49.346800
51.8p
66
Thomas Lindman
Mälarö SOK
2:57:31.1065000
+58:00.347900
51.7p
67
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:58:09.1068800
+58:38.351700
51.5p
68
Peter Tholse
Broby GOIF
3:01:21.1088000
+1:01:50.370900
50.5p
69
Peter Rådström
SK Bore
3:03:45.1102400
+1:04:14.385300
49.7p
70
Per Jemth
Jössefors IK
3:04:14.1105300
+1:04:43.388200
49.6p
71
Mikael Rundbakke
Hagfors SF
3:06:43.1120200
+1:07:12.403100
48.9p
72
Conny Bergqvist
Linköpings SK
3:09:32.1137100
+1:10:01.420000
48.0p
73
Evert Antonsson
Hagfors SF
3:19:59.1199800
+1:20:28.482700
45.2p
74
Anders Johansson
Linköpings SK
3:23:38.1221700
+1:24:07.504600
44.3p
75
Timo Arnfelt
Storviks IF
3:27:37.1245600
+1:28:06.528500
43.4p
76
Stephan Kuhn
Örebro SLK
3:29:04.1254300
+1:29:33.537200
43.1p
77
Karl-Magnus Lakksonen
Krogsereds IK
3:33:00.1277900
+1:33:29.560800
42.2p
78
Leif Karlsson
Säffle SK
4:05:00.1469900
+2:05:29.752800
36.2p