Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan Jaktstart
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2.8km, Längdskidor, Jaktstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
8:03.48230
2
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
8:45.52400
+41.4070
2
Julia Björn
SK Bore
8:45.52400
+41.4070
4
Linnea Björkman
IFK Mora SK
8:47.52650
+44.4320
5
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
9:02.54180
+59.5850
6
Sofie Ettling
Finspångs SOK
9:11.55020
+1:07.6690
7
Emelie Olsson
Åmåls OK
9:11.55060
+1:08.6730
8
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
9:18.55740
+1:15.7410
9
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
9:22.56160
+1:19.7830
10
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
9:25.56460
+1:22.8130
11
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
9:27.56670
+1:24.8340
12
Lisa Lantz
Sya SK
9:28.56760
+1:25.8430
13
Ebba Augustsson
Källbottens IK
9:30.56980
+1:27.8650
14
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
9:31.57080
+1:28.8750
15
Alva Thudeen
Sya SK
9:35.57450
+1:32.9120
16
Anna Backlund
Högbo GIF
9:43.58290
+1:40.9960
17
Emelie Melin
Tierps IF
9:48.58750
+1:45.10420
18
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
9:49.58800
+1:45.10470
19
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:49.58830
+1:45.10500
20
Alva Ersson
IFK Mora SK
10:12.61120
+2:08.12790
21
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
10:27.62630
+2:23.14300
22
Nelly Söderström
Malungs IF
10:28.62760
+2:25.14430
23
Elin Bygg
Malungs IF
10:41.64040
+2:38.15710
24
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:43.64280
+2:40.15950
25
Klara Eriksson
Högbo GIF
10:45.64440
+2:42.16110
26
Mina Ryen Storsveen
Norway
10:57.65670
+2:54.17340
27
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
10:59.65800
+2:55.17470
28
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
11:17.67610
+3:13.19280
29
Ellen Bengtsson
Orsa SK
11:18.67770
+3:15.19440
30
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
11:30.68950
+3:27.20620
31
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
11:44.70370
+3:41.22040
32
Emeli Behr
Garphyttans IF
11:48.70740
+3:45.22410
33
Frida Melin
Gimo IF SK
12:19.73860
+4:16.25530
34
Stina Ylipää
Mälarö SOK
12:26.74510
+4:22.26180
35
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
14:36.87510
+6:32.39180
36
Nina Jutterström
IFK Mora SK
14:50.88920
+6:46.40590
37
Lova Wingren Wihl
IF Ski Team Skåne
17:28.104760
+9:25.56430
-
Ida Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)