Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan Jaktstart
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.01km
Längdskidor
1
H/D 20
Malte Lax
Nässjö SF
11:23.68240
8.4km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
19:25.116440
87.3p
2
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
19:25.116470
+0
87.3p
3
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
19:31.117020
+5.480
87.0p
4
H 21
Adam Persson
IF Hallby SOK
19:35.117490
+10.950
86.7p
5
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
19:36.117590
+11.1050
86.6p
6
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
19:46.118530
+20.1990
86.1p
7
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
19:52.119140
+27.2600
85.7p
8
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
21:40.129930
+2:14.13390
79.8p
9
H 20
Eric Westberg
SK Bore
21:41.130020
+2:15.13480
79.8p
10
H 20
Kasper Olsen
Grava SK
22:04.132340
+2:39.15800
78.6p
11
H 21
Oskar Olsson
IFK Mora SK
22:15.133480
+2:50.16940
78.0p
12
H 21
Isak Augustsson
IFK Mora SK
22:21.134040
+2:56.17500
77.8p
13
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
23:10.138980
+3:45.22440
75.4p
14
H 20
David Melin
Gimo IF SK
23:14.139350
+3:49.22810
75.3p
15
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:20.139990
+3:55.23450
75.0p
16
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
23:54.143320
+4:28.26780
73.5p
17
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
24:16.145500
+4:50.28960
72.6p
18
H 20
Rasmus Nordgren
Falu IK
24:31.147070
+5:06.30530
71.9p
19
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
24:33.147210
+5:07.30670
71.9p
20
H 21
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
24:40.147950
+5:15.31410
71.6p
21
H 20
Erik Lindgren
Gävle SK
24:47.148650
+5:22.32110
71.3p
22
H 20
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
25:12.151110
+5:46.34570
70.3p
23
H 21
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
27:57.167630
+8:31.51090
64.3p
24
H 21
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
28:55.173450
+9:30.56910
62.4p
25
H 21
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
31:27.188610
+12:01.72070
58.0p
26
H 20
Erik Larsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
26
H 20
Måns Jernberg
Lima IF
23:59:59.8639800
26
H 20
David Höglund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
26
H 20
Olle Östlund
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
26
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
26
H 21
William Westerlund
Falu IK
23:59:59.8639800
26
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14:11.85010
2
H 15
Hugo Ström
Dala-Järna IK
14:21.86040
+10.930
3
H 15
Bosse Lövgren
Falu IK
14:21.86090
+10.980
4
H 16
Hjalmar Berg
Sunne SLF
14:33.87240
+22.2130
5
H 16
Erik Bryne
Sunne SLF
14:34.87390
+23.2280
6
H 16
Albin Augustsson
Källbottens IK
14:37.87640
+26.2530
7
H 16
Filip Strand
Sunne SLF
14:46.88540
+35.3430
8
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
15:00.89920
+49.4810
9
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
15:01.90030
+50.4920
71.2p
10
D 15
Lina Rydén
IFK Mora SK
15:08.90700
+56.5590
11
H 15
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
15:11.91080
+1:00.5970
12
H 16
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
15:14.91360
+1:03.6250
13
D 21
Emma Larsson
IFK Mora SK
15:20.91900
+1:08.6790
69.8p
14
H 16
Markus Almgren
IFK Mora SK
15:21.92070
+1:10.6960
15
H 16
Loke Sköld
Häverödals SK
15:22.92150
+1:11.7040
16
H 16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
15:23.92220
+1:12.7110
17
H 16
Philip Georg Johansen
Norway
15:24.92340
+1:13.7230
18
H 16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
15:25.92400
+1:13.7290
19
H 16
Malte Johansson
Högbo GIF
15:25.92450
+1:14.7340
20
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
15:28.92720
+1:17.7610
69.2p
21
H 15
Karl Grönland
Sälens IF
15:34.93340
+1:23.8230
22
D 16
Sara Andersson
IFK Mora SK
15:52.95120
+1:41.10010
23
H 15
Edvin Högman
Ulricehamns IF
15:55.95470
+1:44.10360
24
D 15
Malin Oskarsson
SK Leksand
15:58.95790
+1:47.10680
25
H 16
Albin Blomberg
Rehns BK
15:59.95870
+1:48.10760
26
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
16:00.95970
+1:49.10860
27
H 15
Axel Mäkinen
Högbo GIF
16:02.96110
+1:51.11000
28
H 15
Alfons Wedin
Garphyttans IF
16:03.96210
+1:52.11100
29
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
16:07.96650
+1:56.11540
66.3p
30
D 15
Matilda Bandefur
Idre SK
16:10.96970
+1:59.11860
31
H 15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
16:10.96980
+1:59.11870
32
D 15
Ida Garfvè
IFK Mora SK
16:16.97520
+2:05.12410
33
H 16
Måns Olsen
Grava SK
16:22.98180
+2:11.13070
34
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
16:24.98300
+2:12.13190
65.2p
35
D 15
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:24.98350
+2:13.13240
36
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
16:24.98390
+2:13.13280
65.2p
37
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
16:26.98570
+2:15.13460
38
H 15
Anton Grahn
IF Hallby SOK
16:28.98700
+2:16.13590
39
H 16
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
16:28.98780
+2:17.13670
40
H 16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16:29.98810
+2:18.13700
41
D 16
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
16:32.99190
+2:21.14080
42
H 16
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
16:52.101100
+2:40.15990
43
D 16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
16:52.101130
+2:41.16020
44
H 15
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
16:52.101160
+2:41.16050
45
H 15
Gabriel Norder
IF Rigor
16:52.101170
+2:41.16060
46
D 16
Tove Karlsson
Täby IS SK
16:53.101200
+2:41.16090
47
H 15
Fabian Nordgren
Falu IK
17:01.102080
+2:50.16970
48
H 15
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
17:02.102100
+2:50.16990
49
H 15
Jacob Larsson
IFK Mora SK
17:06.102540
+2:55.17430
50
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
17:11.103020
+3:00.17910
62.2p
51
H 15
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
17:16.103520
+3:05.18410
52
H 15
Axel Palm
Falu IK
17:16.103550
+3:05.18440
53
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
17:17.103650
+3:06.18540
61.9p
54
H 16
Samuel Dunder
Siljansnäs Skid & Löparklubb
17:32.105120
+3:21.20010
55
D 21
Vendela Blom
Stockviks SF
17:33.105220
+3:22.20110
60.9p
56
D 16
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
17:33.105270
+3:22.20160
57
H 16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
17:35.105420
+3:24.20310
58
H 15
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
17:36.105540
+3:25.20430
59
D 21
Sara Persson
Åtvidabergs IF
17:46.106520
+3:35.21410
60.2p
60
H 16
Axel Erixson
Grava SK
17:51.107070
+3:40.21960
61
H 16
Otto Balck
Täby IS SK
17:57.107610
+3:45.22500
62
H 15
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
17:57.107620
+3:46.22510
63
D 20
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
18:00.107980
+3:49.22870
59.4p
64
D 15
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:01.108030
+3:50.22920
65
H 15
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
18:03.108280
+3:52.23170
66
D 15
Astrid Kolberg
Sunne SLF
18:05.108480
+3:54.23370
66
H 16
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
18:05.108480
+3:54.23370
68
D 15
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
18:06.108560
+3:55.23450
69
H 15
Kalle Sörling
Hedesunda IF
18:07.108640
+3:56.23530
70
D 16
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
18:09.108860
+3:58.23750
71
H 16
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
18:09.108880
+3:58.23770
71
H 16
Gustav Svensson
Strängnäs SK
18:09.108880
+3:58.23770
73
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
18:11.109030
+4:00.23920
58.8p
74
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
18:11.109040
+4:00.23930
58.8p
75
D 20
Wilma Björn
SK Bore
18:11.109090
+4:00.23980
58.8p
76
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:12.109140
+4:01.24030
58.8p
77
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
18:15.109440
+4:04.24330
78
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
18:19.109820
+4:08.24710
79
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
18:27.110620
+4:16.25510
80
D 15
Tova Andersson
Brovallens IF
18:32.111110
+4:20.26000
81
H 15
Linus Nilsson
Åmåls OK
18:34.111380
+4:23.26270
82
D 15
Tilde Josefsson
Täby IS SK
18:35.111400
+4:23.26290
83
D 15
Nora Bråmer
IFK Mora SK
18:36.111510
+4:24.26400
84
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
18:39.111880
+4:28.26770
85
D 16
Maja Heikki
Sälens IF
18:55.113400
+4:43.28290
86
D 15
Greta Perers
IFK Hedemora SK
18:56.113510
+4:44.28400
87
D 15
Elsa Carling
Falu IK
18:56.113580
+4:45.28470
88
D 16
Moa Hedman
Högbo GIF
19:21.116020
+5:10.30910
89
D 16
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
19:32.117120
+5:21.32010
90
D 16
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
19:33.117270
+5:22.32160
91
H 15
Leo Alvolin
Falu IK
19:36.117580
+5:25.32470
92
D 16
Anja Stolpe
Filipstads SF
19:38.117750
+5:27.32640
93
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
19:43.118290
+5:32.33180
54.2p
94
D 16
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
19:45.118420
+5:34.33310
95
D 20
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
19:54.119330
+5:43.34220
53.7p
96
D 16
Amanda Olsson
Åmåls OK
19:58.119730
+5:47.34620
97
D 15
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
20:00.119950
+5:49.34840
98
H 15
Wiliam Björklin
Högbo GIF
20:09.120830
+5:58.35720
99
D 21
Moa Westh
Malungs IF
20:18.121740
+6:07.36630
52.7p
100
D 15
Emmi Nyberg
Storvreta IK
20:20.121920
+6:09.36810
101
H 16
Anton Linden
Medåkers IF
20:37.123620
+6:26.38510
102
H 15
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
20:42.124160
+6:31.39050
103
D 15
Linnea Carlsson
Grava SK
20:43.124260
+6:32.39150
104
D 16
Stina Nilsson
Rembo IK
20:47.124670
+6:36.39560
105
D 16
Julia Bosell
Falu IK
20:48.124790
+6:37.39680
106
H 15
Anton Andersson
Falu IK
20:52.125190
+6:41.40080
107
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
20:54.125380
+6:43.40270
108
H 15
Axel Svensson
Sundbybergs IK
21:06.126570
+6:55.41460
109
D 15
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
21:12.127170
+7:01.42060
110
D 16
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
21:13.127230
+7:02.42120
111
D 15
Signe Schagerström
Garphyttans IF
21:18.127740
+7:07.42630
112
D 15
Hanni Beronius
IFK Mora SK
21:25.128490
+7:14.43380
113
D 15
Vilma Larsson
Norabygdens SK
21:27.128600
+7:15.43490
114
D 16
Kajsa Heikki
Sälens IF
21:33.129280
+7:22.44170
115
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
21:35.129400
+7:23.44290
116
D 16
Vendela Söderqvist
Falu IK
21:36.129570
+7:25.44460
117
H 16
Lucas Behr
Garphyttans IF
21:48.130720
+7:37.45610
118
D 16
Jessica Borg
Storvreta IK
22:00.131900
+7:48.46790
119
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
22:01.132040
+7:50.46930
120
H 15
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
22:27.134630
+8:16.49520
121
D 15
Frida Lundgren
Filipstads SF
22:30.134980
+8:19.49870
122
D 16
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
22:39.135830
+8:28.50720
123
D 20
Thea Braneby
Sunne SLF
23:13.139230
+9:02.54120
46.1p
124
D 16
Kajsa Sköld
Filipstads SF
23:18.139710
+9:06.54600
125
D 15
Elvira Bylund
Trönö IK
23:45.142400
+9:33.57290
126
D 15
Tilda Sahlberg
Trönö IK
24:30.146900
+10:18.61790
127
H 15
Folke Hultgårdh
Mälarö SOK
25:37.153660
+11:26.68550
128
D 15
Ida Öjerskog
OK Landehof
25:47.154680
+11:36.69570
129
D 21
Daniela Profir
Sundbybergs IK
26:08.156710
+11:56.71600
40.9p
130
D 20
Mikaela Wendt
Bålsta SK
26:36.159500
+12:24.74390
40.2p
131
D 20
Melissa Desrosiers
OK Landehof
38:42.232110
+24:31.147000
27.6p
132
D 15
Oline Wiklund Odegård
Norway
23:59:59.8639800
132
D 15
Greta Lind
Täby IS SK
23:59:59.8639800
132
D 15
Ellen Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
132
H 15
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
132
H 15
Esbjörn Montelius
Falu IK
23:59:59.8639800
132
H 15
Jon Hansson
Falu IK
23:59:59.8639800
132
H 16
Karl-filip Köld
Medåkers IF
23:59:59.8639800
132
D 20
Klara Andersson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
132
D 20
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
132
D 20
Linda-louise Köld
Medåkers IF
23:59:59.8639800
132
D 20
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
132
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
132
D 21
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
23:59:59.8639800
132
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 13
Alvar Myhlback
Norway
7:14.43390
2
H 14
Jonathan Lindberg
SK Leksand
7:36.45590
+22.2100
3
H 14
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:49.46840
+34.3350
4
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
8:03.48230
+48.4740
5
H 14
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
8:07.48660
+52.5170
6
H 14
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
8:22.50140
+1:07.6650
7
H 14
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
8:22.50170
+1:07.6680
8
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
8:34.51320
+1:19.7830
9
H 13
Erik Nederheim
Täby IS SK
8:42.52150
+1:27.8660
10
H 14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
8:43.52220
+1:28.8730
11
D 14
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
8:45.52400
+1:30.8910
11
D 14
Julia Björn
SK Bore
8:45.52400
+1:30.8910
13
D 14
Linnea Björkman
IFK Mora SK
8:47.52650
+1:32.9160
14
D 13
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
8:49.52820
+1:34.9330
15
H 13
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:54.53360
+1:39.9870
16
H 13
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
8:55.53430
+1:40.9940
17
H 13
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:55.53440
+1:40.9950
18
H 13
Carl Björk
IFK Skövde SK
9:00.53920
+1:45.10430
19
H 14
Alexander Bjuredal
Sälens IF
9:01.54000
+1:46.10510
19
H 14
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
9:01.54000
+1:46.10510
21
D 13
Nora Nordlund
Falu IK
9:01.54080
+1:46.10590
22
D 14
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
9:02.54180
+1:47.10690
23
H 14
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
9:04.54350
+1:49.10860
24
D 14
Sofie Ettling
Finspångs SOK
9:11.55020
+1:56.11530
25
D 14
Emelie Olsson
Åmåls OK
9:11.55060
+1:56.11570
26
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
9:15.55460
+2:00.11970
27
D 13
Klara Pettersson
Åmåls OK
9:16.55590
+2:02.12100
28
D 14
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
9:18.55740
+2:03.12250
29
D 13
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:18.55770
+2:03.12280
30
H 13
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
9:21.56080
+2:06.12590
31
D 14
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
9:22.56160
+2:07.12670
32
H 13
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
9:23.56200
+2:08.12710
33
H 14
Samuel Johansson
Ekshärads SF
9:25.56400
+2:10.12910
34
D 14
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
9:25.56460
+2:10.12970
35
D 14
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
9:27.56670
+2:12.13180
36
D 14
Lisa Lantz
Sya SK
9:28.56760
+2:13.13270
37
D 14
Ebba Augustsson
Källbottens IK
9:30.56980
+2:15.13490
38
D 14
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
9:31.57080
+2:16.13590
39
H 14
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
9:32.57150
+2:17.13660
40
H 13
Albin Larsson
Filipstads SF
9:33.57210
+2:18.13720
41
H 13
Anton Weber
Borås GIF
9:33.57220
+2:18.13730
42
H 14
Albin Jeleby
Häverödals SK
9:33.57240
+2:18.13750
43
D 14
Alva Thudeen
Sya SK
9:35.57450
+2:20.13960
44
D 14
Anna Backlund
Högbo GIF
9:43.58290
+2:29.14800
45
H 13
Oskar Bergman
IFK Mora SK
9:45.58470
+2:30.14980
46
H 13
Anton Unger
Falu IK
9:47.58600
+2:32.15110
47
H 13
Malte Söderlund
Falu IK
9:48.58730
+2:33.15240
48
D 14
Emelie Melin
Tierps IF
9:48.58750
+2:33.15260
49
D 14
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
9:49.58800
+2:34.15310
50
D 14
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:49.58830
+2:34.15340
51
H 14
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
9:51.59030
+2:36.15540
52
H 13
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
9:51.59040
+2:36.15550
53
D 13
Maya Rennermalm
Sälens IF
9:59.59880
+2:44.16390
54
H 13
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
10:00.59920
+2:45.16430
55
D 13
Agnes Josefsson
Täby IS SK
10:01.60040
+2:46.16550
56
D 13
Elin Gezelius
IFK Mora SK
10:06.60530
+2:51.17040
57
D 13
Hanna Bengtsson
Sya SK
10:09.60850
+2:54.17360
58
D 13
Amanda Frid
Filipstads SF
10:09.60880
+2:54.17390
59
D 13
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
10:10.60900
+2:55.17410
60
H 14
Alfred Derke
Sya SK
10:10.60970
+2:55.17480
61
D 13
Maja Hörnström
Grava SK
10:11.61030
+2:56.17540
62
D 13
Hannah Hedström
Grava SK
10:11.61060
+2:56.17570
63
D 14
Alva Ersson
IFK Mora SK
10:12.61120
+2:57.17630
64
D 13
Ebba Westrin
Trönö IK
10:13.61210
+2:58.17720
65
D 13
Kajsa Ekenberg
IK Stern
10:16.61530
+3:01.18040
66
H 14
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
10:17.61640
+3:02.18150
67
H 14
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:19.61800
+3:04.18310
68
D 13
Moa Söderqvist
Storvreta IK
10:25.62430
+3:10.18940
69
H 14
Sixten Partanen
Högbo GIF
10:25.62460
+3:10.18970
70
H 13
Melvin Löfgren
Falu IK
10:25.62470
+3:10.18980
71
H 14
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
10:26.62520
+3:11.19030
72
D 14
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
10:27.62630
+3:12.19140
73
D 14
Nelly Söderström
Malungs IF
10:28.62760
+3:13.19270
74
H 14
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
10:32.63160
+3:17.19670
75
H 14
Simon Demirtas
IFK Mora SK
10:34.63320
+3:19.19830
76
H 13
David Wallin
Järbo IF
10:39.63840
+3:24.20350
77
D 14
Elin Bygg
Malungs IF
10:41.64040
+3:26.20550
78
D 13
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
10:43.64240
+3:28.20750
79
D 14
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
10:43.64280
+3:28.20790
80
D 14
Klara Eriksson
Högbo GIF
10:45.64440
+3:30.20950
81
D 13
Vera Värmsjö
SK Bore
10:51.65080
+3:36.21590
82
D 13
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
10:52.65150
+3:37.21660
83
H 13
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
10:53.65220
+3:38.21730
84
D 13
Kajsa Limby
IFK Mora SK
10:53.65250
+3:38.21760
85
H 13
Oliver Hedberg
Sunne SLF
10:54.65310
+3:39.21820
86
D 14
Mina Ryen Storsveen
Norway
10:57.65670
+3:42.22180
87
D 14
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
10:59.65800
+3:44.22310
88
H 13
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
11:02.66140
+3:47.22650
89
H 13
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
11:04.66360
+3:49.22870
90
H 13
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
11:05.66450
+3:50.22960
91
D 13
Frida Tynell
Falu IK
11:07.66680
+3:52.23190
92
H 13
Emil Jönsson
Malungs IF
11:15.67430
+4:00.23940
93
D 14
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
11:17.67610
+4:02.24120
94
D 14
Ellen Bengtsson
Orsa SK
11:18.67770
+4:03.24280
95
D 13
Agnes Millén
Sälens IF
11:20.67990
+4:06.24500
96
D 13
Emelie Djerf
Garphyttans IF
11:21.68070
+4:06.24580
97
H 13
Emil Larsson
Filipstads SF
11:21.68080
+4:06.24590
98
H 13
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
11:23.68250
+4:08.24760
99
D 13
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
11:24.68310
+4:09.24820
100
H 14
Hugo Fryxell
Täby IS SK
11:24.68360
+4:09.24870
101
D 14
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
11:30.68950
+4:15.25460
102
H 13
Rasmus Anttila
Järbo IF
11:35.69400
+4:20.25910
103
H 13
Vilgot Eriksson
SK Leksand
11:36.69540
+4:21.26050
104
H 13
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
11:41.70050
+4:26.26560
105
D 14
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
11:44.70370
+4:29.26880
106
D 13
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
11:46.70510
+4:31.27020
107
D 14
Emeli Behr
Garphyttans IF
11:48.70740
+4:33.27250
108
D 13
Vilma Högman
Ulricehamns IF
11:52.71110
+4:37.27620
109
H 14
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
11:53.71230
+4:38.27740
110
H 13
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
11:54.71370
+4:39.27880
111
H 13
Gustav Wickman
Västerås Skidklubb
11:55.71470
+4:40.27980
112
D 13
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
12:04.72380
+4:49.28890
113
D 13
Stina Widholm
Lidköpings VSK
12:11.73020
+4:56.29530
114
D 13
Saga Värmsjö
SK Bore
12:12.73100
+4:57.29610
115
D 14
Frida Melin
Gimo IF SK
12:19.73860
+5:04.30370
116
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
12:26.74510
+5:11.31020
117
D 13
Wilma Olofsson
Malungs IF
12:33.75220
+5:18.31730
118
D 13
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
12:43.76270
+5:28.32780
119
D 13
Irma Lind
Täby IS SK
12:43.76290
+5:29.32800
120
H 13
Noah Rådmark
Täby IS SK
12:49.76880
+5:34.33390
121
D 14
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
14:36.87510
+7:21.44020
122
D 14
Nina Jutterström
IFK Mora SK
14:50.88920
+7:35.45430
123
D 13
Tilde Strid
OK Landehof
15:19.91870
+8:04.48380
124
H 14
Algot Ståby
Orsa SK
15:29.92870
+8:14.49380
125
D 14
Lova Wingren Wihl
IF Ski Team Skåne
17:28.104760
+10:13.61270
126
D 13
Frida Lindén
Eksjö SOK
27:22.164100
+20:07.120610
127
H 13
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
23:59:58.8639700
128
D 13
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
128
H 13
Olle Wennerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
128
H 13
Jonathan Palmberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
128
H 13
Ville Åkerlund
Sälens IF
23:59:59.8639800
128
H 13
Carl Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
128
D 14
Ida Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
128
H 14
Wille Söderqvist
Falu IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 12
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
5:58.35750
2
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:01.36050
+3.200
3
H 12
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
6:17.37690
+19.1840
4
H 11
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:20.37930
+21.2080
5
H 12
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
6:28.38760
+30.2910
6
H 11
Albin Persson
Lucksta IF
6:39.39860
+41.4010
7
D 12
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:43.40280
+45.4430
8
D 12
Ellen Olsson
Garphyttans IF
6:44.40390
+46.4540
9
D 12
Lova Masapärs
Malungs IF
6:45.40480
+47.4630
10
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
6:48.40700
+49.4850
11
D 11
Ella Nordanbro
Falu IK
7:00.41950
+1:02.6100
12
D 12
Fanny Jansson
Filipstads SF
7:03.42200
+1:04.6350
13
H 12
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
7:07.42610
+1:08.6760
14
D 12
Selma Partanen
Högbo GIF
7:09.42810
+1:10.6960
15
D 11
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
7:09.42830
+1:10.6980
15
H 12
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
7:09.42830
+1:10.6980
17
D 11
Viola Grändborn
Trönö IK
7:13.43240
+1:14.7390
18
D 11
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
7:18.43710
+1:19.7860
19
D 12
Ida Persson
Järvsö IF
7:21.44040
+1:22.8190
20
D 12
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
7:21.44060
+1:23.8210
21
H 11
Oscar Dahlander
Borås SK
7:22.44130
+1:23.8280
22
D 11
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
7:25.44480
+1:27.8630
23
D 12
Alva Widegren
Mälarö SOK
7:25.44490
+1:27.8640
24
D 12
Alva Olsson
Åmåls OK
7:26.44580
+1:28.8730
25
H 12
Gustav Grändborn
Trönö IK
7:27.44690
+1:29.8840
26
D 11
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
7:28.44780
+1:30.8930
27
D 12
Juni Rudström
Grava SK
7:29.44810
+1:30.8960
28
D 12
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
7:34.45350
+1:36.9500
29
D 11
Malva Nisén
Svegs IK
7:35.45400
+1:36.9550
30
D 11
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
7:36.45530
+1:37.9680
31
H 11
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
7:37.45620
+1:38.9770
32
H 12
Fabian Larsson
Norabygdens SK
7:37.45630
+1:38.9780
33
H 12
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
7:37.45650
+1:39.9800
34
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
7:47.46690
+1:49.10840
35
H 11
William Dovander
Sundbybergs IK
7:49.46820
+1:50.10970
36
H 12
Olle Gedda
OK Landehof
7:49.46860
+1:51.11010
37
H 12
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
7:53.47200
+1:54.11350
38
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
7:53.47260
+1:55.11410
39
H 11
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
7:55.47480
+1:57.11630
40
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
7:59.47810
+2:00.11960
41
D 12
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
7:59.47850
+2:01.12000
42
H 12
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
8:00.47910
+2:01.12060
43
H 11
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
8:00.47980
+2:02.12130
44
H 12
Linus Wedin
Garphyttans IF
8:01.48010
+2:02.12160
45
H 11
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
8:01.48040
+2:02.12190
46
H 12
Edvin Skytt
Falu IK
8:02.48110
+2:03.12260
47
H 12
Anton Persson
Åmåls OK
8:04.48300
+2:05.12450
48
H 12
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
8:05.48470
+2:07.12620
49
D 11
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
8:10.48930
+2:11.13080
50
D 12
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
8:10.48960
+2:12.13110
51
H 11
Gustav Mattsson
Valbo Aif
8:11.49060
+2:13.13210
52
D 11
Mercedes Melbye
Årjängs IF
8:12.49190
+2:14.13340
53
D 12
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
8:13.49220
+2:14.13370
54
D 11
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
8:16.49530
+2:17.13680
55
D 11
Alicia Hedin
Norrbärke SK
8:17.49610
+2:18.13760
56
D 11
Sophie Westberg
SK Bore
8:18.49750
+2:20.13900
57
D 11
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
8:23.50220
+2:24.14370
58
D 12
Mira Eriksson
IFK Mora SK
8:27.50660
+2:29.14810
59
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
8:28.50740
+2:29.14890
60
D 11
Alice Jonasson
Valbo Aif
8:30.50950
+2:32.15100
61
D 11
Ida Jansson
Öregrunds IK
8:30.50960
+2:32.15110
62
D 12
Ida Zeffer
Mälarö SOK
8:35.51490
+2:37.15640
63
H 11
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:46.52580
+2:48.16730
64
D 11
Emma Bengtsson
Sya SK
8:48.52700
+2:49.16850
65
H 11
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
8:49.52880
+2:51.17030
66
D 11
Emma Larsson
IFK Mora SK
8:56.53500
+2:57.17650
67
D 12
Hilma Bylund
Trönö IK
8:57.53660
+2:59.17810
68
D 12
Elsa Hedin
Brandsbols SK
8:59.53840
+3:00.17990
69
H 11
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
9:04.54350
+3:06.18500
70
H 11
Oscar Johansson
IFK Mora SK
9:05.54430
+3:06.18580
71
H 11
Karl Emilsson
Domnarvets GOIF
9:10.54990
+3:12.19140
72
D 11
Liv Kallur
Falu IK
9:21.56070
+3:23.20220
73
H 12
Anton Hedmark
Täby IS SK
9:23.56290
+3:25.20440
74
D 12
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
9:28.56790
+3:30.20940
75
D 12
Anine Karlsson
IFK Mora SK
9:29.56890
+3:31.21040
76
D 11
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
9:30.56930
+3:31.21080
77
D 12
Tilda Persson
Brandsbols SK
9:31.57000
+3:32.21150
78
D 12
Marie Pavlovská
Trönö IK
9:38.57710
+3:39.21860
79
H 11
Isak Josefsson
Täby IS SK
9:41.58090
+3:43.22240
80
H 11
Erik Larsson
Gimo IF SK
9:42.58140
+3:43.22290
81
D 11
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
9:43.58210
+3:44.22360
82
D 12
Elin Doering
Garphyttans IF
9:53.59270
+3:55.23420
83
D 11
Alva Boman
Häverödals SK
9:58.59780
+4:00.23930
84
D 11
Julia Melin
Tierps IF
10:08.60760
+4:10.24910
85
D 11
Lina Lingman
Trönö IK
10:21.62040
+4:22.26190
86
D 12
Alma Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
10:35.63460
+4:37.27610
87
D 12
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
10:38.63770
+4:40.27920
88
H 12
Viktor Johansson
IF Ski Team Skåne
10:40.63930
+4:41.28080
89
D 11
Isadora Ugarph Nordström
Näsvikens IK
10:58.65780
+5:00.29930
90
D 11
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
11:00.65970
+5:02.30120
91
D 11
Astrid Hagström
Sälens IF
11:30.68990
+5:32.33140
92
D 11
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
11:35.69410
+5:36.33560
93
D 11
Tilde Vikblom
Högbo GIF
11:48.70760
+5:50.34910
94
D 12
Connie Bolin
Trönö IK
12:03.72210
+6:04.36360
95
H 12
Felix Almgren
IFK Mora SK
12:23.74260
+6:25.38410
96
H 12
Holger Ståby
Orsa SK
12:42.76110
+6:43.40260
97
D 11
Greta Schweizer
IFK Mora SK
16:08.96780
+10:10.60930
98
D 12
Emma Lindén
Eksjö SOK
22:24.134330
+16:25.98480
99
D 12
Edith Carlander
Sya SK
23:59:59.8639800
99
H 12
Frode Montelius Risberg
Falu IK
23:59:59.8639800
99
H 12
André Bergkvist
Källbottens IK
23:59:59.8639800
99
H 12
Walter Söderqvist
Falu IK
23:59:59.8639800
99
H 12
Sebastian Whillans
Falu IK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 10
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
4:49.28890
2
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
5:10.30900
+20.1910
3
H 9
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
5:14.31370
+24.2380
4
H 10
Isak Unger
Falu IK
5:18.31790
+29.2800
5
H 10
Edvin Håkansson
Sunne SLF
5:23.32230
+33.3240
6
H 9
Noel Alsin
Åmåls OK
5:26.32560
+36.3570
7
D 10
Vera Myhlback
Norway
5:32.33110
+42.4120
8
H 9
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
5:40.33930
+50.4940
9
D 10
Eira Olsson
Åmåls OK
5:45.34420
+55.5430
10
H 9
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
5:49.34860
+59.5870
11
H 10
Sigge Löfgren
Falu IK
5:50.34980
+1:00.5990
12
H 10
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
6:00.35940
+1:10.6950
13
D 10
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
6:07.36650
+1:17.7660
14
H 9
Filip Weber
Borås GIF
6:08.36790
+1:19.7800
15
D 9
Elvira Persson
Brandsbols SK
6:14.37380
+1:24.8390
16
D 10
Selma Ullberg
Näsvikens IK
6:15.37490
+1:26.8500
17
D 10
Siri Colliander
Häverödals SK
6:23.38280
+1:33.9290
18
D 10
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
6:25.38400
+1:35.9410
19
D 10
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
6:25.38450
+1:35.9460
20
D 9
Molly Rostedt
IFK Mora SK
6:26.38510
+1:36.9520
21
H 10
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
6:26.38560
+1:36.9570
22
H 9
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
6:35.39450
+1:45.10460
23
H 10
Mio Eriksson
Norabygdens SK
6:41.40060
+1:51.11070
24
H 10
Harry Rudström
Grava SK
6:44.40370
+1:54.11380
25
D 10
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:46.40540
+1:56.11550
26
H 10
Emil Thorpman
Åmåls OK
6:47.40660
+1:57.11670
27
D 10
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
6:53.41280
+2:03.12290
28
D 9
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
7:00.41900
+2:10.12910
29
D 9
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
7:00.41940
+2:10.12950
30
D 10
Tove Anttila
Järbo IF
7:01.42020
+2:11.13030
31
H 9
Elias Vikman
örsundsbro if
7:03.42270
+2:13.13280
32
H 9
Gustav Dahlander
Borås SK
7:06.42530
+2:16.13540
33
H 9
Bertil Niss-jonsson
Sundborns GOIF
7:10.42930
+2:20.13940
33
D 10
Idde Vernersson
Norbergs SK
7:10.42930
+2:20.13940
35
H 10
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
7:10.42950
+2:20.13960
36
H 9
Samuel Svensson
Trönö IK
7:18.43720
+2:28.14730
37
H 9
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
7:19.43870
+2:29.14880
38
H 9
Walter Vikman
örsundsbro if
7:20.43960
+2:30.14970
39
D 10
Alva Westerling
Älvdalens IF SK
7:20.43990
+2:31.15000
40
D 10
Lovis Vernersson
Norbergs SK
7:23.44230
+2:33.15240
41
D 10
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
7:25.44490
+2:36.15500
42
D 10
Esther Hellman
SK Leksand
7:37.45650
+2:47.16660
43
D 10
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
7:40.45940
+2:50.16950
44
D 9
Lovisa Nederheim
Täby IS SK
7:42.46190
+2:53.17200
45
H 10
Knut Limby
IFK Mora SK
7:47.46650
+2:57.17660
46
H 10
Max Nyström
Älvdalens IF SK
7:48.46720
+2:58.17730
47
D 10
Elin Bergman
IFK Mora SK
7:50.46970
+3:00.17980
48
D 10
Svea Nordqvist
Malungs IF
7:54.47370
+3:04.18380
49
H 10
William Derke
Sya SK
8:01.48000
+3:11.19010
50
D 9
Carla Dovander
Sundbybergs IK
8:01.48030
+3:11.19040
51
H 9
Ludvig Ljunggren
Högbo GIF
8:01.48070
+3:11.19080
52
H 10
Olle Persson
Järvsö IF
8:06.48580
+3:16.19590
53
H 10
Lowe Ekström
Grava SK
8:10.48980
+3:20.19990
54
D 10
Wilma Grubb
Älvdalens IF SK
8:12.49190
+3:23.20200
55
D 9
Edith Eriksson
SK Leksand
8:14.49360
+3:24.20370
56
D 9
Alice Bygg
Malungs IF
8:16.49500
+3:26.20510
57
D 10
Ellen Eriksson
Lima IF
8:16.49550
+3:26.20560
58
H 9
Sixten Ruth
IK Jarl Rättvik
8:21.50030
+3:31.21040
59
H 9
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
8:22.50110
+3:32.21120
60
H 10
Adam Ryskåsen
Sälens IF
8:22.50150
+3:32.21160
61
D 9
Meja Vikblom
Högbo GIF
8:26.50540
+3:36.21550
62
H 9
Samuel Wallin
Järbo IF
8:26.50560
+3:36.21570
63
D 10
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
8:36.51510
+3:46.22520
64
H 9
Erik Ettling
Finspångs SOK
9:02.54130
+4:12.25140
65
H 9
Axel Sonefors
Brovallens IF
9:04.54350
+4:14.25360
66
H 9
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
9:06.54590
+4:17.25600
67
D 9
Meja Hedin
Brandsbols SK
9:10.54970
+4:20.25980
68
H 9
Petter Bergqvist
Garphyttans IF
9:15.55480
+4:25.26490
69
D 9
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
9:23.56220
+4:33.27230
70
D 10
Ebba Hedmark
Täby IS SK
9:23.56250
+4:33.27260
71
D 10
Tilda Lestander
Västerås Skidklubb
9:23.56270
+4:33.27280
72
D 10
Elsa Bergsten
IK Jarl Rättvik
9:27.56630
+4:37.27640
73
D 10
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
9:31.57030
+4:41.28040
74
D 10
Natalie Norén
Malungs IF
9:31.57050
+4:41.28060
75
H 9
Sixten Buud
IFK Mora SK
10:00.59910
+5:10.30920
76
H 9
Wilhelm Hallander
Trollhättans SOK
11:32.69170
+6:42.40180
77
H 9
Edvin Frykberg
IFK Mora SK
12:12.73120
+7:22.44130
78
D 10
Meja Strid
OK Landehof
12:38.75770
+7:48.46780
79
H 10
Erik Söderström
Malungs IF
12:43.76290
+7:54.47300
80
D 9
Jonna Doering
Garphyttans IF
13:56.83510
+9:06.54520
81
H 10
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
82
D 9
Naomi Whillans
Falu IK
23:59:59.8639800
82
D 9
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
82
H 9
Olle Rosén
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
82
D 10
Signe Thoresson
Häverödals SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)